Το πρώτο ηλεκτρονικό μπασκετικό περιοδικό με την πληρέστερη Αθλητιατρική Πύλη στο ελληνικό διαδίκτυο!

Πρόγραμμα 28/4 έως 5/5 – Prime Cup και όλες οι κατηγορίες

PDFΕκτύπωσηE-mail

"ΠΑΝΟΣ ΖΑΧΑΡΟΓΙΑΝΝΗΣ" - 2016-17


Share


 

Το πρόγραμμα της λίγκας για το διάστημα από Παρασκευή 28/4 ως Παρασκευή 5/5, περιλαμβάνει αγώνες Prime Cup, αναβολές A1, μπαράζ και πλέι οφς Dynamic League, A1, Challenge League και αγώνες Championship. Αναλυτικά:


* Οι παρακάτω αγώνες αφορούν στις ημέρες από Παρασκευή 28/4 ως Δευτέρα 1/5. Το πρόγραμμα θα συμπληρωθεί ως το μεσημέρι της Πέμπτης 27/4 με τους αγώνες για τις ημέρες από Τρίτη 2/5 ως Παρασκευή 5/5, αγώνες που θα αφορούν στις ομάδες ΟΛΩΝ των κατηγοριών.

* Λόγω αλλαγής ωρών σε ορισμένα παιχνίδια ΕΣΚΑ για την τελευταία αγωνιστική του Πρωταθλήματος Β ΕΣΚΑ και της έναρξης των εργασιών για τοποθέτηση παρκέ στο κλειστό γυμναστήριο «Λ.Κατσώνη» στην Καλλιθέα, θα υποχρεωθούμε να περιμένουμε επαναπροσδιορισμό των διαθέσιμων ωρών στα συγκεκριμένα γήπεδα και επακόλουθα θα ειδοποιηθούν οι ομάδες για αλλαγή του προγραμματισμένου αγώνα.


Prime Cup

Κυριακή 30/4
19:00, Τριπόντιοι – Drafts (Νήαρ Ηστ)

Δευτέρα 1/5
21:30, Alcoholics – LA Hipsters (Σιπύλου)
22:30, Dirtus Bologna – Έμπυροι B.C. (Στ. Βενέτης)

Τρίτη 2/5
22:15, Τιρινίνι – Scavs (Πολυκλαδικό)
22:30, Kallithea Pimps – Underdogs (Νήαρ Ηστ)

Τετάρτη 3/5
22:00, Pigs – Los Rebels (Σιπύλου)
22:00, Ρεμπελιακός – Desperado (Καλλιθέα/Ιφιγενείας)
Γήπεδο Ιφιγενείας: Ιφιγενείας 11Α και Δοϊράνης, Καλλιθέα

Πέμπτη 4/5
21:15, Γ.Α.Σ.Τ. - Τριπόντιοι (Πολυκλαδικό)
22:00, Στιγκιντριακοί - Gademians (Καλλιθέα/Εσπέρου)
(Γήπεδο Εσπέρου: Λαμπράκη Γρηγορίου & Τρικούπη Χαριλάου, Καλλιθέα, 17671)
22:30, Athens Supergrungers – Pick ‘n’ Troll (Νήαρ Ηστ)

Παρασκευή 5/5
22:30, ΔΑΣΟΣ - C-Drifters (Σιπύλου)



Α1

Β Όμιλος

Σάββατο 29/4
21:00, Ζαππατίστας – Foulareto B.C. (Στ. Βενέτης)

Τετάρτη 3/5
21:45, Nothing But Net - Miners (Νήαρ Ηστ)

Πέμπτη 4/5
21:00, Foulareto B.C. - Ρούκουνες (Νήαρ Ηστ) – Μπαράζ καλύτερων 6ων

(εκκρεμεί ορισμός αγώνων πλέι οφς)



Dynamic League

Τρίτη 2/5
21:00, Φωκιανός - Havana Rum (Νήαρ Ηστ) – (0-0)

Τετάρτη 3/5
22:15, Red-dicolo – West Side Rippers (Πολυκλαδικό) – (1-1)

Πέμπτη 4/5
22:15, Κροκόδειλοι – Ερμής (Σιπύλου) – (1-1)

Παρασκευή 5/5
22:30, Μπάσχετοι – Chicago Tools (Νήαρ Ηστ) – (1-1)

(εκκρεμεί ορισμός 1ου αγώνα οκτάδας)



Challenge League

Παρασκευή 28/4
21:20, Aladalon – Aces (Σιπύλου) (0-0)

Τετάρτη 3/5
22:30, High Post – ΟΜΕΚΟ (Ραιδεστού) – Μπαράζ καλύτερων 6ων

Πέμπτη 4/5
22:30, Τουβλέικερς - Butchers (Πολυκλαδικό) (0-0)

Παρασκευή 5/5
22:00, High Post - Τεμπελέηκερς (Καλλιθέα/Εσπέρου) – Μπαράζ καλύτερων 6ων
(Γήπεδο Εσπέρου: Λαμπράκη Γρηγορίου & Τρικούπη Χαριλάου, Καλλιθέα, 17671)

(εκκρεμεί ορισμός αγώνων πλέι οφς)



Championship

Παρασκευή 28/4
22:00, Paranormal Inactivity B.C. - Scavs (Καλλιθέα/Εσπέρου)
(Γήπεδο Εσπέρου: Λαμπράκη Γρηγορίου & Τρικούπη Χαριλάου, Καλλιθέα, 17671)

Σάββατο 29/4
20:30, LA Hipsters – Glory Road (Νήαρ Ηστ)


blog comments powered by Disqus

Share