Home / Πάνος Ζαχαρογιάννης 2012-13 / Έσπασαν το αήττητο του Γ.Σ. Κυψέλης οι Run ‘n’ Gun!

Έσπασαν το αήττητο του Γ.Σ. Κυψέλης οι Run ‘n’ Gun!

ΤΡΙΤΟΣ ΟΜΙΛΟΣ – Δύο ομάδες παραμένουν αήττητες μετά και την 7η αγωνιστική στον τρίτο όμιλο του ερασιτεχνικού πρωταθλήματος «Πάνος Ζαχαρογιάννης». Γι’ αυτό φρόντισαν οι Run ‘n’ Gun που κέρδισαν με 71-64 τον Γ.Σ. Κυψέλης στέλνοντάς τον στο 6-1 για να πάνε οι ίδιοι στο 7-0. Η δεύτερη αήττητη ομάδα είναι η Αττική που για τη 12η αγωνιστική επικράτησε του Santa Nionios με 62-48, ενώ για την 7η πήρε στα χαρτιά με 20-0 το ματς με τους Gunners.

Η Havana Rum συνέχισε την πολύ καλή της πορεία κερδίζοντας με 64-24 τους Greek Lovers, ενώ η Τερψιθέα πέτυχε σημαντική νίκη με 56-38 επί του Γ.Σ.Π.. Οι Rockets κέρδισαν με 51-41 τους Houston Robes για να ανέβουν 8οι, ενώ οι Ροζ Πάνθηρες κράτησαν το ροζ φύλλο με 54-52 επί της Gauls Team. Τέλος, οι New World Dons πέτυχαν την ανατροπή και κέρδισαν με 45-42 τον Santa Nionios, παρότι έχαναν με διψήφια διαφορά.

GAULS TEAM – ΡΟΖ ΠΑΝΘΗΡΕΣ 52-54
(14-19, 23-33, 35-39, 52-54)

Οι Ροζ Πάνθηρες κέρδισαν με 52-54 την Gauls Team κάνοντας πολύ καλό ξεκίνημα στο ματς και αντέχοντας στο τέλος στην αντεπίθεση των αντιπάλων τους. Μετά το αρχικό 4-5 από τον Νταή για την Gauls Team, οι Ροζ Πάνθηρες έτρεξαν σερί 0-11 με τον Ξυπόλητο, τον Σπανό και τον Μπίρη για να ξεφύγουν με 4-16. Ο Μίχος απάντησε για την Gauls Team, αλλά ο Μπίρης έφερε το ματς στο 7-19. Μέχρι το τέλος της περιόδου ο Ζωγόπουλος και ο Νταής είχαν βοηθήσει την Gauls Team να μειώσει σε 14-19.

Στο 2ο δεύτερο μετά τις βολές του Μίχου οι Ροζ Πάνθηρες με τον Ξυπόλητο και τον Κατσιράκη έφτασαν στο 16-26, ενώ ο Γουρνέλος Σ. και ο Παπαδιώτης με τον Σπανό τους πήγαν στο 17-33. Και πάλι η Gauls Team κατάφερε να μειώσει ως το τέλος του ημιχρόνου, ο Ζηγόπουλος και ο Μίχος έφεραν το ματς στο 23-33 στην ανάπαυλα.

Οι Ροζ Πάνθηρες κράτησαν το προβάδισμά τους και στην 3η περίοδο, με τον Μπίρη και τον Ζοτάι προηγήθηκαν με 26-37, αλλά ο Δούσκος με 5 πόντους και ο Μίχος με τον Νταή κατάφεραν να φέρουν την Gauls Team στο 35-39 στο 30ο λεπτό.

Ο Κατσιράκης με 4 πόντους και ο Μπίρης έκαναν το 35-45, ενώ ο πρώτος ήταν που συνέχισε για το 37-47. Η Gauls Team στο τέλος του ματς ξεκίνησε αντεπίθεση, με τον Μίχο πλησίασε σε 40-47, ο Μίντουλας την έφερε στο 43-47 με 1:50 για το τέλος, αλλά ο Κατσιράκης κράτησε την ομάδα του σε απόσταση ασφαλείας, καλάθι και φάουλ στα 44 δευτερόλεπτα για το 44-52. Ο Μίντουλας μείωσε σε 46-52, η Gauls Team έκλεψε την μπάλα αλλά αστόχησε σε τρίποντο στα 20 δευτερόλεπτα, με τον Ζοτάι να βάζει 1/2 βολές για το 46-53. Το τρίποντο του Ζωγόπουλου έφερε το ματς στο 49-53 στα 6 δευτερόλεπτα, ο Σπανός είχε 1/2 βολές αμέσως μετά για το 49-54 και στα τελευταία 2 δευτερόλεπτα η Gauls Team είχε με συνεχή επιθετικά ριμπάουντ 1/4 βολές και ένα καλάθι στην εκπνοή για το 52-54.

Για τους νικητές ο Κατσιράκης είχε 15 πόντους, ο Ξυπόλητος και ο Μπίρης από 11, ενώ ο Σπανός 9. Για την Gauls Team ο Μίχος είχε 19 πόντους, ο Νταής 14, ο Ζωγόπουλος 8 και ο Δούσκος 7.

Gauls Team
(Κοτσάνης Σ.): Τζώρτζης Μ., Κατσαρής Α., Δούσκος Γ. 7, Μίντουλας Γ. 4, Ζωγόπουλος Κ. 8 (2), Νταής Δ. 14, Μίχος Φ. 19.

Ροζ Πάνθηρες
(Κανάκης Λ.): Σπανός Ν. 9 (2), Κατσιράκης Γ. 15, Ξυπόλυτος 11 (1), Ζοτάι Δ. 3, Μπίρης Χ. 11, Παπαδιώτης Κ. 3 (1), Γουρνέλος Σ. 2, Κανάκης Λ., Κοντογιαννόπουλος Α..

SANTA NIONIOS – NEW WORLD DONS 42-45

(16-14, 18-20, 37-26, 42-45)

Οι New World Dons κέρδισαν με 42-45 τον Santa Nionios με αντεπίθεση διαρκείας στην 4η περίοδο. Το παιχνίδι ξεκίνησε καλύτερα για τον Santa Nionios που προηγήθηκε με τον Μαργώνη, τον Γαλανόπουλο και τον Τσουλφά με 7-2. Μετά το 9-4 από τον Λέγγα, ο Καλογεράκης με τον Πάντζο ισοφάρισαν το ματς στο 11-11 για τους New World Dons, που με τρίποντο του Αθανασιάδη πήραν και το προβάδισμα στο 13-14, για να απαντήσει με τον ίδιο τρόπο ο Λέγγας για το 16-14 του δεκαλέπτου.

Στη 2η περίοδο οι δυο ομάδες έδωσαν έμφαση στην άμυνα, αποτέλεσμα το επιμέρους σκορ να είναι μόλις 2-6, με τον Αλεξανδρόπουλο να βάζει το μοναδικό καλάθι του Santa Nionios για το 18-16 και τον Ρίγο να φέρνει την ομάδα του στο 18-20 στο ημίχρονο.

Στο 3ο δεκάλεπτο οι New World Dons κράτησαν το προβάδισμα με τον Κομπογιάννη ως το 22-23, αλλά στη συνέχεια ο Λέγγας με 7 πόντους και ο Μαργώνης έφεραν το ματς στο 32-25 για να ανεβάσουν ο Τσουλφάς με τον Γιαννιώτη ακόμα περισσότερο τη διαφορά, στο 37-25 λίγο πριν το τέλος του δεκαλέπτου.

Στην 4η περίοδο ο Σαχινίδης μπήκε δυνατά και με 4 πόντους μείωσε σε 37-30, ενώ ο Αθανασιάδης με τον Καλογεράκη έφεραν τους New World Dons στο 37-36. Ο Santa Nionios κράτησε το προβάδισμα, με τον Τσουλφά και τον Λέγγα πήγε στο 41-36, ενώ μετά το καλάθι του Καλογεράκη ο Τσουλφάς ήταν που έφερε το σκορ στο 42-38 με 3:06 για το τέλος. Ο Σαχινίδης με τρίποντο μείωσε στον πόντο, ενώ στο δίλεπτο ο Καλογεράκης σκόραρε για το 42-43 της ομάδας του. Στο 1:30 ο Αθανασιάδης κέρδισε φάουλ για το 42-45, με τον Santa Nionios να αστοχεί σε τρίποντα στις δύο επόμενες επιθέσεις του και τους New World Dons να κάνουν αντίστοιχα λάθη. Έτσι φτάσαμε στα τελευταία 25 δευτερόλεπτα, όπου ο Santa Nionios έχασε άλλη μία επίθεση, με τους New World Dons να κρατούν την μπάλα και να κερδίζουν φάουλ στα 3 δευτερόλεπτα για να τελειώσει το ματς.

Για τους νικητές ο Καλογεράκης είχε 12 πόντους, ο Αθανασιάδης 10 και ο Σαχινίδης 7. Για τον Santa Nionios ο Λέγγας είχε 14, ο Τσουλφάς 11 και ο Μαργώνης 7.

Santa Nionios
(Μαχαιρίδης Ε.): Αλεξανδρόπουλος Β. 2, Μαργώνης Δ. 7 (1), Καρυδάκης Π., Λάγιος Σ. 1, Λέγγας Χ. 14 (2), Γαλανόπουλος Γ. 5, Σκουμπούτης Σ., Νιφαδόπουλος Χ., Γιαννιώτης Ν. 2, Τσουλφάς Π. 11.

New World Dons
(Μύρτου Αλ.): Σαχινίδης Π. 7 (1), Αθανασιάδης Κ. 10 (1), Καλογεράκης Β. 12, Ρήγος Ο. 4, Μύρτου Θ. 2, Κομπογιάννης Μ. 5 (1), Πάντζος Θ. 5.

Γ.Σ.Π. – ΤΕΡΨΙΘΕΑ 38-56
(8-13, 15-24, 32-40, 38-56)

Η Τερψιθέα κέρδισε με 38-56 τον Γ.Σ.Π. για να μπει στην οκτάδα σε ένα ματς που είχε τον έλεγχο στο μεγαλύτερο διάστημά του. Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Γ.Σ.Π. να προηγείται με τον Κολοβέρο, τον Τζεβελέκο και τον Μέρη με 6-4, αλλά την Τερψιθέα να απαντά με τον Καμαριωτάκη και τον Βούλα για το 8-13 του δεκαλέπτου.

Στη 2η περίοδο ο Λαζαρίδης έφερε την ομάδα του στο 8-17, για να απαντήσει ο Μέρης και να γράψει ο Λαζαρίδης το 10-21 με άλλους 4 πόντους. Ο Κολοβέρος με 5 πόντους μείωσε σε 15-21, για να κλείσει το ημίχρονο από τον Καμαριωτάκη στο 15-24.

Στο 3ο δεκάλεπτο ο Λαζαρίδης με τον Καμαριωτάκη έφεραν το ματς στο 18-28 μετά το τρίποντο του Μέρη, για να απαντήσει με τον ίδιο τρόπο ο Στασινός για το 21-28. Ο Μέρης με νέο τρίποντο έκανε το 24-30, αλλά ο Λαζαρίδης με τον Χατζάκη έφεραν την ομάδα τους στο 24-38. Ο Γ.Σ.Π. απάντησε με τον Κολοβέρο και τον Νταγκίνη για το 29-38, ενώ το τρίποντο του Στρατικόπουλου έκλεισε το δεκάλεπτο στο 32-40.

Στην 4η περίοδο ο Βούλας και ο Λαζαρίδης έγραψαν το 34-45, με τον Χατζάκη και τον Λαζαρίδη να συνεχίζουν το σερί της Τερψιθέας για να πάνε το ματς στο 34-54 και τον Ρούση να γράφει το 34-56. Το τελικό 38-56 διαμόρφωσαν ο Νεράτζης με τον Φιλή για τον Γ.Σ.Π..

Για τους νικητές ο Λαζαρίδης είχε 23 πόντους, ο Καμαριωτάκης 13, ο Βούλας και ο Χατζάκης από 8. Για τον Γ.Σ.Π. ο Κολοβέρος και ο Μέρης είχαν από 10.

Γ.Σ.Π.
(Στρατικόπουλος, Κολλιόπουλος, Παπαναστασίου): Νεράτζης Κ. 2, Ντόκος Σ., Μερρής Δ. 10 (2), Τσέκας Ν., Στασινός Σ. 3 (1), Κολοβέρος Α. 10 (1), Φιλής Π. 4, Στρατικόπουλος Μ. 3, Τσικαλάς Κ., Νταγκίνης Σ. 2, Τζέβελέκος Α. 4.

Τερψιθέα (Αγγελίδης Ν.): Βακουφτσής Β., Χατζάκης Α. 8, Βούλας Κ. 8 (1), Καμαριωτάκης Β. 13, Αγγελίδης Γ., Ρούσης Β. 4, Λαζαρίδης Κ. 23 (1), Λαίνος Γ..

Γ.Σ. ΚΥΨΕΛΗΣ – RUN ‘N’ GUN 64-71
(10-15, 34-35, 45-55, 64-71)

Οι Run ‘n’ Gun κέρδισαν με 64-71 τον Γ.Σ. Κυψέλης για να του πάρουν το αήττητο σε ένα παιχνίδι που είχαν τον έλεγχο στο δεύτερο ημίχρονο. Το ματς ξεκίνησε με τον Ανυφαντάκη και τον Δόξα να φέρουν τον Γ.Σ. Κυψέλης στο 4-4, με τον Αντωνίου και τον Πανδή να γράφουν το 8-8. Ο Πανδής έφερε το ματς στο 8-10, ενώ ο Παράσχος έγραψε το 10-13 με τον Πανδή να κλείνει το πρώτο δεκάλεπτο στο 10-15.

Η 2η περίοδος ξεκίνησε με τρίποντο του Πανδή για το 10-18, αλλά ο Γ.Σ. Κυψέλης απάντησε με σερί 10-0, ο Τραντζάς, ο Αγγέλου και ο Ανυφαντάκης τον έφεραν στο 20-18. Οι Run ‘n’ Gun απάντησαν με τον Αντωνίου για το 22-24 με τον Πανδή να γράφει το 22-26. Ο Δόξας με τον Αγγέλου έφεραν ξανά μπροστά τον Γ.Σ. Κυψέλης με 30-28, με τον Μόντι να απαντά με τρίποντο. Με τον ίδιο τρόπο σκόραρε ο Ανυφαντάκης, με το ημίχρονο να κλείνει στο 34-35 από τον Διαμαντή για τους Run ‘n’ Gun.

Ο Ανυφαντάκης με τον Δόξα έδωσαν προβάδισμα στον Γ.Σ. Κυψέλης στο ξεκίνημα της επανάληψης, 39-38, αλλά οι Run ‘n’ Gun απάντησαν με σερί 0-12 το οποίο και τους έδωσε προβάδισμα νίκης. Ο Διαμαντής με τον Πάλλα έγραψαν το 39-44, ενώ ο Πλευριάς με τον Πανδή έφεραν το ματς στο 39-48, με τον Διαμαντή να γράφει το 39-50. Το τρίποντο του Μόντι έγραψε το 41-53, ο Δόξας απάντησε με 45-53 για να κλείσει την περίοδο ο Ζώτος στο 45-55.

Στο 4ο δεκάλεπτο ο Αγγέλου με τον Ανυφαντάκη έφεραν το ματς στο καλάθι, 53-55, για να απαντήσουν ο Πανδής με τον Αντωνίου για το 53-61, με τον Πλευριά να φέρνει το ματς στους 10 πόντους ξανά. Ο Δόξας με 6 πόντους μείωσε σε 59-65, αλλά ο Γ.Σ. Κυψέλης έκανε λάθος στο 1:15 με τους Run ‘n’ Gun να πηγαίνουν στο 59-66. Ο Δόξας με 2/2 βολές μείωσε σε 61-66 στα 39 δευτερόλεπτα, ενώ ο Τραντζάς έφερε το ματς στο 64-68 μετά τις βολές του Αντωνίου στα 33 δευτερόλεπτα. Ο Αντωνίου είχε ξανά 2/2 βολές, με τον Γ.Σ. Κυψέλης να χάνει την επόμενη επίθεσή του και το ματς να λήγει στο 64-71.

Για τους νικητές ο Πανδής είχε 21 πόντους, ο Αντωνίου 14, ο Μόντι 11 και ο Διαμαντής 10. Για τον Γ.Σ. Κυψέλης ο Δόξας είχε 21 πόντους, ο Αγγέλου είχε 16, ενώ ο Ανυφαντάκης πρόσθεσε 15.

Γ.Σ. Κυψέλης
(Γκίνης Δ.): Κολιούσης Α., Ανυφαντάκης Γ. 15 (3), Τρατζάς Π. 6 (2), Αγγέλου Θ. 16, Ατσάλης Β. 2, Σταθόπουλος Κ., Πόπωλης Σ. 2, Ζαΐμης Λ., Καραμπέτσος Α. 2, Δόξας Μ. 21 (1).

Run ‘n’ Gun
(Σακελλαρόπουλος Ν.): Παράσχος Π. 4, Διαμαντής Β. 10, Πλευριάς Σ. 4, Περρής Α., Σακελλαρόπουλος Ν., Μόντι Β. 11 (2), Αντωνίου Α. 14, Βασιλείου Π. 1, Πανδής Γ. 21 (1), Ρήγας Χ., Πάλλας Π. 4, Ζώτος Χ. 2.

ΑΤΤΙΚΗ – GUNNERS 20-0

(Ο αγώνας κατοχυρώθηκε στα χαρτιά στην Αττική λόγω μη προσέλευσης των Gunners στο γήπεδο)

HAVANA RUM – GREEK LOVERS 64-24
(14-6, 31-13, 45-22, 64-24)

Η Havana Rum κέρδισε με 64-24 τους Greek Lovers έχοντας τον απόλυτο έλεγχο του παιχνιδιού σε όλη τη διάρκειά του. Το ματς ξεκίνησε με 2-4 για τους Greek Lovers με τον Αρβανιτάκη και τον Κελεμτζή, με τον Μπακαυγά Γ. και τον Παπαδημητρίου να απαντούν για το 7-4, ενώ ο Μπακαυγάς Α. έφερε το παιχνίδι στο 10-4. Μετά το καλάθι του Κελεμτζή ο Μανίκας με τρίποντο έκλεισε την περίοδο στο 14-6.

Στο 2ο δεκάλεπτο ο Μπακαυγάς Α. και ο Μπακαυγάς Γ. σκόραραν για το 21-6, με τον Χιώτη να γράφει το 23-6 για τη Havana Rum. Το τρίποντο του Κελεμτζή έφερε το ματς στο 23-9, με τον Πούλιο να κάνει το 23-11. Ο Μπακαυγάς Α. και ο Μανίκας με τρίποντα έγραψαν το 29-11, με τους Μπακαυγά Γ. και Κελεμτζή να σκοράρουν για το 31-13.

Στην 3η περίοδο ο Χιώτης με τον Μπακαυγά Α. έγραψαν το 38-13, με τον Κελεμτζή και τον Τσιαούση να γράφουν το 38-18 με τον Μαγκλιβέρα να φτάνει τους Greek Lovers στο 38-20. Ο Χιώτης και ο Μπακαυγάς Α. σκόραραν για το 45-20 με το δεκάλεπτο να τελειώνει από τον Κελεμτζή στο 45-22.

Στο 4ο δεκάλεπτο οι Greek Lovers σκόραραν μόλις ένα καλάθι με τον Λιάβαρη, ενώ ο Χιώτης με τον Μαγιάτη και τον Ραδόπουλο έφεραν το ματς στο 54-22. Ο Μπακαυγάς Γ. με τον Μπακαυγά Α. μετά το καλάθι του Λιάβαρη έκαναν το 59-24, για να κλείσει το ματς ο Παπαδημητρίου στο 64-24.

Για τους νικητές ο Μπακαυγάς Α. είχε 20 πόντους, ο Παπαδημητρίου και ο Χιώτης είχαν από 10 και ο Μπακαυγάς Γ. 8. Για τους Greek Lovers ο Κελεμτζής είχε 13 πόντους.

Havana Rum: Μπακαυγάς Γ. 8, Μαγιάτης Γ. 6, Μπακαυγάς Α. 20 (4), Παπαδημητρίου Γ. 10, Μανίκας Ε. 6 (2), Ραδόπουλος Π. 4, Χιώτης Σ. 10.

Greek Lovers (Τσάπαλος): Μαγκλιβέρας Α. 3, Παναγιωτόπουλος Κ., Τσιαούσης Α. 2, Αρβανιτάκης Ν. 2, Κελεμτζής Α. 13 (1), Πούλιος Β. 2, Μουσινούδης Β., Λιάβαρης Χ. 2.

ROCKETS – HOUSTON ROBES 51-41

(14-6, 22-17, 34-28, 51-41)

Οι Rockets κέρδισαν τους Houston Robes με 51-41 για να ανέβουν στην 8η θέση της βαθμολογίας. Το παιχνίδι ξεκίνησε με 6-2 για τους Rockets με τον Μπουγά και τον Τσάφο, για να πάνε με τον Τσούρα στο 9-3. Ο Κισκίρας απάντησε με τρίποντο για το 9-6, αλλά ως το τέλος της περιόδου ο Τσάφος και ο Μοσχόπουλος έγραψαν το 14-6.

Στη 2η περίοδο ο Μικελάκης Ι. και ο Δράκος μείωσαν σε 15-12, το τρίποντο του Τσάφου και το καλάθι του Μπουγά έφεραν το ματς στο 20-12. Με τρίποντο ο Κουμπάρος μείωσε σε 20-15, για να κάνει το 22-15 ο Μπουγάς, με τον Δράκο να σκοράρει για το 22-17.

Στην 3η περίοδο ο Ξηρόπουλος μείωσε σε 23-21, για να απαντήσουν οι Rockets με τον Τσάφο για το 26-21 και το 28-23. Ο Μικελάκης Ι. απάντησε για το 28-25, αλλά ο Μπουγάς και ο Μοσχόπουλος έκαναν το 32-25. Οι Houston Robes μείωσαν με τον Κουμπάρο στο 32-28, για να κλείσει την περίοδο ο Κοντοθεοδώρου με 34-28.

Στο 4ο δεκάλεπτο ο Τσάφος σκόραρε για το 36-29 και το 38-30 μετά. Οι Houston Robes απάντησαν με τρίποντο του Κουμπάρου για το 38-33, αλλά τρίποντο του Τσούρα και καλάθι του Ρούσσου έφεραν το ματς στο 44-33. Ο Τσάφος έκανε το 46-35, ο Ξηρόπουλος απάντησε με 4 πόντους για το 46-39 με τον Μπουγιούκο να σκοράρει για το 46-41, αλλά ο Τσάφος με 4 πόντους έγραψε το 51-41 στο τέλος του αγώνα.

Για τους νικητές ο Τσάφος είχε 23 πόντους, ο Μπουγάς 10 και ο Τσούρας 7. Για τους Houston Robes ο Κουμπάρος και ο Ξηρόπουλος είχαν από 9 πόντους.

Rockets: Τσούρας Δ. 7 (1), Κοντοθεοδώρου 2, Μοσχόπουλος Ν. 6 (1), Τσάφος Ν. 23 (1), Κορκοτσέλος Κ., Μπουγάς Κ. 10, Ευαγγελόπουλος Σ. 1, Ρούσσος Δ. 2.

Houston Robes (Ελευθεριάδης Μ.): Κουμπάρος Χ. 9 (2), Δράκος Ι. 6, Βαμιεδάκης Ι. 2, Ξηρόπουλος Κ. 9, Μικελάκης Ι. 6, Κισκίρας Π. 3 (1), Γκουμάκης Σ., Μπουγιούκος 5, Μικελάκης Μ. 1.

SANTA NIONIOS – ΑΤΤΙΚΗ 48-62
(4-17, 18-32, 35-42, 48-62)

Για τη 12η αγωνιστική η Αττική κέρδισε με 48-62 τον Santa Nionios για να παραμείνει αήττητη πηγαίνοντας στο 7-0 και να μοιράζεται την κορυφή με τους Run ‘n’ Gun. Το ματς ξεκίνησε καλύτερα για την Αττική που με τον Φάββα να βάζει όλους τους πόντους της προηγήθηκε με 2-8. Μετά την απάντηση του Τσουλφά ο Αναγνωστόπουλος με τον Καραλή Α. και τον Γαλάνη έφεραν το ματς στο 4-17 στο τέλος της περιόδου.

Στο 2ο δεκάλεπτο ο Santa Nionios με τον Νιφαδόπουλο και τον Λάγιο έφτασε στο 10-17, για να απαντήσει η Αττική με τον Σταυρόπουλο Αγ. και τον Φάββα για το 12-22 με τον Καραλή Α. και τον Βασιλείου να φέρνουν το ματς στο 12-30. Ο Santa Nionios με τον Μαργώνη και τον Λέγγα μείωσε σε 16-30, ο Νιφαδόπουλος έκανε το 18-30, με τον Γαλάνη να φέρνει το ματς στο 18-32.

Στην 3η περίοδο ο Santa Nionios με τον Τσουλφά και τον Νιφαδόπουλο μείωσε σε 22-32, με την Αττική να απαντά με τον Βασιλείου και τον Γαλάνη για το 25-38. Η διαφορά έπεσε κάτω από τους 10 από τον Τσουλφά και τον Νιφαδόπουλο, 29-38, ενώ ο Λέγγας έκανε το 31-40. Η Αττική με τον Καραλή Α. απάντησε για το 31-42, με την περίοδο να κλείνει από Τσουλφά και Γαλανόπουλος για τον Santa Nionios στο 35-42.

Με καλάθι του Τσουλφά ξεκίνησε το 4ο δεκάλεπτο για το 37-42, ενώ μετά το τρίποντο του Φάββα ο ίδιος έκανε το 39-45. Η Αττική με τον Φάββα και τον Αναγνωστόπουλο πήγε στο 39-49, για να έρθει το τρίποντο του Λέγγα για το 42-49. Ο Φάββας απάντησε με 5 πόντους για το 42-54, για να μειώσει ο Santa Nionios με τον Λέγγα και τον Γαλανόπουλο για το 46-54, με τον Σκουμπούτη να φέρνει το ματς στο 48-54. Όμως, ο Γαλάνης με τρίποντο, ο Φάββας και ο Καραλής Α., επίσης με τρίποντο, έγραψαν σερί 0-8 για την Αττική, που έκλεισε το ματς στο 48-62.

Για τους νικητές ο Φάββας είχε 23 πόντους, ο Καραλής Α. 13, ο Αναγνωστόπουλος 10 και ο Γαλάνης 9. Για τον Santa Nionios ο Τσουλφάς είχε 12 πόντους, ο Λέγγας 10, ο Νιφαδόπουλος 8 και ο Γαλανόπουλος 7.

Santa Nionios (Μαχαιρίδης Ε.): Αλεξανδρόπουλος Β., Μαργώνης Δ. 3, Καρυδάκης Π., Λάγιος Σ. 4, Λέγγας Χ. 10, Γαλανόπουλος Γ. 7 (1), Σκουμπούτης Σ. 4, Νιφαδόπουλος Χ. 8, Γιαννιώτης Ν., Τσουλφάς Π. 12.

Αττική (Μπουργαζάς Β.): Σταυρόπουλος Αγ. 2, Φάββας Σ. 23 (2), Βασιλείου Μ. 5, Καραλής Α. 13 (1), Αντωνάκης Γ., Ξερέας Μ., Μπουργαζάς Β., Γαλάνης Δ. 9 (1), Αναγνωστόπουλος Α. 10.