Home / Πάνος Ζαχαρογιάννης 2014-15 / Νίκες για Άφοβο, Hoopers!

Νίκες για Άφοβο, Hoopers!

Ο Άφοβος Σεπολίων κέρδισε με 69-60 τη Jugoplastica για την 3η αγωνιστική του 3ου ομίλου στο Α1 του «Πάνος Ζαχαρογιάννης», ενώ οι Red Hot Chili Hoopers επικράτησαν με 67-57 των Faiters. Τέλος, η Victorious συνέχισε αήττητη με το 57-44 επί των Byron Celtics.

Άφοβος Σεπολίων – Jugoplastica 69-60

Ο Άφοβος Σεπολίων κέρδισε τη Jugoplastica με 69-60 με το ματς να ξεκινά πολύ καλά για τους νικητές που με τον Ντούφα, τον Λοράνδο, τον Καραντζούνη και τον Γιαννόπουλο προηγήθηκαν με 17-2 στην αρχή. Ο Μπαρμπερίδης προσπάθησε να απαντήσει με τη Jugoplastica να μειώνει σε 19-6, αλλά ο Καραντζούνης έκλεισε το δεκάλεπτο στο 21-7 με τον Ντούφα να γράφει το 25-7 στη 2η περίοδο. Ο Λοράνδος με τον Αναγνώστου σκόραραν για το 31-12 μετά το καλάθι του Κακογιάννη, για να απαντήσουν Τσουραπης και Χουλιάρας με ένα σερί 0-10 για το 31-22. Ο Μπαρμπερίδης έγραψε το 33-24, με το ημίχρονο να κλείνει στο 36-25 από τον Λοράνδο. Στην επανάληψη ο Χουλιάρας με τον Κιτσιο έφεραν το ματς στο 40-29, αλλά ο Καραντζούνης με τον Λοράνδο και τον Αναγνώστου απάντησαν με σερί 16-4 για το 56-33. Ο Χανιωτάκης σκόραρε για να μειώσει, με τον Κακογιάννη και τον Τοπαλίδη να φέρνουν το ματς στο 58-46. Μετά το 67-49 από τον Καραντζούνη και τον Καρουτα, ο Τσουραπης με τον Μπαρμπερίδη και τον Κίτσιο έκλεισαν τον αγώνα στο 69-60.

Για τους νικητές ο Λοράνδος είχε 20 πόντους και 5 ριμπάουντ, ο Ντούφας 18 πόντους και 5 ριμπάουντ, ο Καραντζούνης 12 πόντους και 10 ριμπάουντ. Για την Jugoplastica ο Μπαρμπερίδης είχε 13 πόντους και 6 ριμπάουντ, ο Χουλιάρας 11 πόντους και 8 ριμπάουντ, ο Κίτσιος 9 πόντους και 5 ριμπάουντ.

Faiters – Red Hot Chili Hoopers 57-67

Οι Red Hot Chili Hoopers κέρδισαν με 57-67 τους Faiters μετά από ένα παιχνίδι που κρίθηκε στην 4η περίοδο. Το ματς ξεκίνησε με 15-14 στο πρώτο δεκάλεπτο για τους Faiters, που κράτησαν το προβάδισμα ως και το ημίχρονο, 28-24. Στην επανάληψη οι Red Hot Chili Hoopers πήραν τον έλεγχο της αναμέτρησης και αρχικά ως το 30ο λεπτό ισοφάρισαν το παιχνίδι σε 43-43, για να τρέξουν ένα επιμέρους 14-24 στην 4η περίοδο και να πάρουν τη νίκη με 57-67.

Για τους νικητές ο Ζυγούμης είχε 24 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Μποτσάκος 15 πόντους, 8 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 5 κλεψίματα, ο Φραγκογιάννης 14 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 4 κλεψίματα. Για τους Faiters ο Κοντινος είχε 16 πόντους και 6 ριμπάουντ, ο Κωνσταντίνου 14 πόντους και 6 ριμπάουντ, ο Κολλας 12 πόντους, 8 ριμπάουντ και 4 κλεψίματα.

Byron Celtics – Victorious 44-57

Η Victorious κέρδισε με 44-57 τους Byron Celtics με το παιχνίδι να ξεκινά με 10-4 από τον Μανιατόπουλο και τον Γιουβεντίδη, για να απαντήσουν ο Λιανός με τον Κυρμίζογλου και τον Χριστόπουλο για το 12-10. Οι Byron Celtics έφτασαν στο 20-12 και το 22-14 με τον Μανιατόπουλο και τον Αγγελόπουλο, κλείνοντας το ημίχρονο στο 24-16. Στην επανάληψη ο Μανιατόπουλος έφερε το ματς στο 26-16, για να απαντήσουν ο Λιανός με τον Κυρμίζογλου, 26-23, και να ισοφαρίσει λίγο μετά η Victorious σε 27-27. Νέα ισοπαλία στο 33-33, με τους Byron Celtics να κρατούν το προβάδισμα με 39-36 στο τέλος της 3ης περιόδου. Στο 4ο δεκάλεπτο η Victorious προσπέρασε με τον Καραμπάτσο στο 39-41, για να απαντήσει ο Γιουβεντίδης, αλλά μετά το 42-43 να τρέξει η Victorious ένα σερί 0-10 με Παγουλάτο, Χριστόπουλο, Νικηφόρο και Λιανό για το 42-53 που έκρινε και τον αγώνα.

Για τους νικητές ο Χριστόπουλος είχε 17 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Λιανός είχε 10 πόντους, 13 ριμπάουντ, ο Παγουλάτος 10 πόντους, 9 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα. Για τους Byron Celtics ο Γιουβεντίδης είχε 22 πόντους και 13 ριμπάουντ, ο Αγγελόπουλος 9 πόντους και 8 ριμπάουντ, ο Μανιατόπουλος 7 πόντους, 9 ριμπάουντ, 3 ασίστ.