Home / Πάνος Ζαχαρογιάννης 2014-15 / Δυνατά οι Pick ‘n’ Troll, νίκη για Filoiadelfia 76ers!

Δυνατά οι Pick ‘n’ Troll, νίκη για Filoiadelfia 76ers!

Οι Pick ‘n’ Troll συνεχίζουν την ανοδική τους πορεία, επικρατώντας με 56-52 του Γ.Α.Σ.Τ. για την 11η αγωνιστική στον 4ο όμιλο του Challenge League στο «Πάνος Ζαχαρογιάννης», ενώ ο Ατρόμητος Αιγάλεω παρέμεινε μακριά στην κορυφή μετά το 55-46 επί της X-Team. Τα Χώματα κέρδισαν με 88-63 τους Rocks B.C. με τους Filoiadelfia 76ers να επικρατούν με 69-53 των Halia Mavericks.

Γ.Α.Σ.Τ. – Pick ‘n’ Troll 52-56

Οι Pick ‘n’ Troll κέρδισαν τον Γ.Α.Σ.Τ. με 52-56 μπαίνοντας καλύτερα στην αναμέτρηση για να προηγηθούν με 8-18 στο πρώτο δεκάλεπτο. Ο Γ.Α.Σ.Τ. αντέδρασε στη 2η περίοδο και με παρόμοιο σκορ, 19-8, κατάφερε να ανατρέψει την εικόνα του αγώνα και να πάρει το προβάδισμα ως το ημίχρονο, 27-26. Στην επανάληψη, οι δυο ομάδες άφησαν ανοιχτούς λογαριασμούς στην 3η περίοδο, το 13-13 μας έφερε στο 40-39 στο 30ο λεπτό, με τους Pick ‘n’ Troll να καταφέρνουν τελικά με το 12-17 της 4ης περιόδου να προσπεράσουν και να πάρουν τη νίκη με 52-56.

Για τους νικητές ο Τσοπανάκης είχε 13 πόντους, 3 ριμπάουντ και 6 ασίστ, ο Κατσας είχε 12 πόντους και 7 ριμπάουντ, ο Λυραντζης 12 πόντους, ο Χιουτακάκος 12 πόντους, 18 ριμπάουντ και 4 ασίστ. Για τον Γ.Α.Σ.Τ. ο Κοντεκακης είχε 13 πόντους και 6 ριμπάουντ, ο Διαμαντόπουλος 9 πόντους και 10 ριμπάουντ και ο Μιλσης 9 πόντους και 2 κλεψίματα.

Χώματα – Rocks B.C. 88-63

Τα Χώματα κέρδισαν τους Rocks B.C. με 88-63 με το ματς να ξεκινά με 8-2 για τους νικητές από τον Αραπο και τον Καραμανλή, για να απαντήσουν ο Μποτοζής με τον Καμαριωτάκη για το 12-8. Ο Τσέλιας με τον Γκατση Σ. έφεραν το ματς στο 22-10, για να απαντήσει ο Μποτοζής για το 27-14 του δεκαλέπτου. Στη 2η περίοδο ο Τσέλιας σκόραρε για το 31-16, με τον Κονδυλη να απαντά, πριν ο Σπανός με τον Τσέλια φέρουν το ματς στο 44-25, για να κλείσει το ημίχρονο από τον Μποτοζή στο 44-30. Στην επανάληψη ο Τσελιας έγραψε το 47-32, με τους Rocks B.C. να απαντούν, αλλά τα Χώματα να κρατούν τον έλεγχο και με τον Γκάτση Σ. και τον Δημητριάδη να πηγαίνουν στο 65-41. Ο Κονδυλης απάντησε, αλλά με τον Τσέλια, τον Καραμανλη και τον Εξαρχόπουλο τα Χώματα έφτασαν στο 81-53 με το ματς να κλείνει από τον Πετράκη στο 88-63.

Για τους νικητές ο Τσέλιας είχε 20 πόντους, 7 ριμπάουντ, 4 ασίστ, ο Καραμανλής 15 πόντους, 6 ριμπάουντ, ο Σπανός 13 πόντους, 4 ριμπάουντ, 4 ασίστ, ο Κατσιράκης 12 πόντους, 3 ριμπάουντ, ο Γκατσης 7 πόντους, 4 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 3 κλεψίματα. Για τους Rocks B.C. ο Μποτοζης είχε 20 πόντους και 6 ριμπάουντ, ο Κονδυλης 13 πόντους, 15 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα, ο Χατζηστρογγολης 11 πόντους, ο Καμαριωτάκης 10 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Filoiadelfia 76ers – Halia Mavericks 69-53

Οι Filoiadelfia 76ers κέρδισαν τους Halia Mavericks με 69-53 με το ματς να ξεκινά με 17-1 για τους νικητές από τον Μπελιωτη, τον Ζιαγκα Α. και τον Ζιαγκα Β.. Το σερί διέκοψαν οι Halia Mavericks για να απαντήσουν με τον Αγγελιδέλη στο 18-9 στο τέλος της περιόδου. Στο 2ο δεκάλεπτο οι Halia Mavericks πλησίασαν ως το 21-13 με τους Filoiadelfia 76ers να απαντούν για το 29-16 με τον Ματαλιωτακη και τον Πριτσιουλη. Ο Αγγελιδέλης σκόραρε για το 31-22, με το ημίχρονο να κλείνει από τον Πάλλα στο 34-23. Στην 3η περίοδο ο Πάλλας έφερε την ομάδα του στο 37-23, για να γράψουν ο Σταθόπουλος με τον Βαφειάδη το 41-25 και να φέρει ο Ζιαγκας Α. το ματς στο 43-25. Οι Halia Mavericks κατάφεραν ως το τέλος της 3ης περιόδου να μειώσουν σε 47-34 με τον Πριτσιουλη να απαντά για το 49-34 και τον Μπελιωτη με τον Ματαλιωτακη να γράφουν το 57-36. Ο Αγγελωνίτης Π. με τον Αγγελιδέλη απάντησαν για το 60-45, ενώ μετά το 65-45 από τον Ζιάγκα Β. ο Αγγελωνίτης Α. με τον Αγγελωνίτη Π. έκλεισαν το ματς στο 69-53.

Για τους νικητές ο Μπελιωτης είχε 11 πόντους και 5 ριμπάουντ, ο Ματαλιωτάκης 10 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Πριτσιουλης 10 πόντους, ο Ζιαγκας Β. 10 πόντους και 3 ριμπάουντ, ο Ζιαγκας Α. 7 πόντους, 5 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 3 κλεψίματα. Για τους Halia Mavericks ο Αγγελιδέλης είχε 28 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Πασσαλής 10 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Ατρόμητος Αιγάλεω – X-Team 55-46

Ο Ατρόμητος Αιγάλεω κέρδισε με 55-46 την X-Team με το ματς να ξεκινά με 6-2 για τους νικητές από τον Παπαχρήστου και τον Τζοβαρα, για να απαντήσει ο Βασιλούνης. Ο Τζοβαρας με τον Τσουνια έφεραν την ομάδα τους στο 10-4, με τον Κουτρη και τον Αραβογιαννη να απαντούν για το 14-12, πριν ο Τζοβαρας φέρει την ομάδα του στο 20-14 στις αρχές της 2ης περιόδου. Ο ίδιος έγραψε το 25-15, με τον Κουτρη να απαντά. Ο Βασιλούνης έγραψε το 30-19, ενώ ο Μασουρος σκόραρε βολές για το 33-23, πριν ο Τσουνιας κλείσει το ημίχρονο στο 37-23. Στην επανάληψη ο Τσουνιας έγραψε το 39-23, με τον Βηχο να μειώνει σε 41-32, αλλά τον Τζοβαρα να σκοράρει για το 47-32. Ο Μασουρος έκλεισε την 3η περίοδο στο 47-34, με τον Ατρόμητο Αιγάλεω να πηγαίνει στο 55-36 με τον Νικολάου και τον Βαϊου, για να κλείσει η X-Team το ματς με 0-10 για το 55-46 με τον Βασιλουνη.

Για τους νικητές ο Τζοβαρας είχε 35 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Τσουνιας 9 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 3 κλεψίματα. Για την X-Team ο Μασουρος είχε 14 πόντους και 7 ριμπάουντ με 3 κλεψίματα, ο Βασιλουνης 11 πόντους και 14 ριμπάουντ, ο Κουτρης 10 πόντους και 4 ριμπάουντ.