Home / Πάνος Ζαχαρογιάννης 2014-15 / Νίκες για Byron Celtics, Run ‘n’ Gun!

Νίκες για Byron Celtics, Run ‘n’ Gun!

Οι Run ‘n’ Gun κράτησαν ανέπαφο το αήττητό τους μετά το 67-38 επί του Άφοβου Σεπολίων για την 11η αγωνιστική στον 3ο όμιλο του Α1 στο «Πάνος Ζαχαρογιάννης», ενώ οι Byron Celtics αναπτέρωσαν τις ελπίδες τους για πρόκριση μετά το 60-41 επί των Faiters.

Byron Celtics – Faiters 60-41

Οι Byron Celtics κέρδισαν με 60-41 τους Faiters με το ματς να ξεκινά με 4-4 από τον Μανιατόπουλο και τον Δουκλιά, για να τρέξουν σερί 9-0 οι Byron Celtics με τον Μανιατόπουλο και τον Γιουβεντίδη για το 13-4. Η πρώτη περίοδος έκλεισε στο 14-6 από τον Καφφετζάκη με τους Faiters να μειώνουν στη συνέχεια σε 14-8. Ο Γκικας με τον Λοΐζο σκόραραν για το 19-8, με τον Γκικα να γράφει το 26-11. Το ημίχρονο έκλεισε στο 27-14 με τον Φιλακουρίδη και τον Κολλα να σκοράρουν για το 27-21 στην 3η περίοδο πριν ο Μανιατόπουλος με τον Μακρυμίχαλο και τον Γιουβεντίδη φέρουν το ματς στο 36-26. Ο Κολλας απάντησε με το δεκάλεπτο να κλείνει στο 40-31 και τους Byron Celtics να ξεφεύγουν με Γιουβεντίδη και Μακρυμιχαλο με 47-31 στην 4η περίοδο. Ο Γιουβεντίδης έγραψε το 51-35, με τον Κοντινο να απαντά για το 51-37 πριν το ματς κλείσει στο 60-41.

Για τους νικητές ο Γιουβεντίδης είχε 24 πόντους και 15 ριμπάουντ, ο Μανιατόπουλος 13 πόντους και 12 ριμπάουντ. Για τους Faiters ο Κοντινος είχε 20 πόντους και 15 ριμπάουντ, ο Δουκλιάς 7 πόντους και 13 ριμπάουντ.

Run ‘n’ Gun – Άφοβος Σεπολίων 67-38

Οι Run ‘n’ Gun κέρδισαν τον Άφοβο Σεπολίων με 67-38 με το ματς να ξεκινά με 5-0 για τους νικητές που μετά το 9-4 έφτασαν στο 13-4 και το 16-6 στο δεκάλεπτο. Ο Άφοβος Σεπολίων απάντησε μετά το 19-10 για να μειώσει σε 19-13, όμως μετά το 21-15 οι Run ‘n’ Gun έφτασαν στο 28-15 στο τέλος του ημιχρόνου. Στην επανάληψη οι Run ‘n’ Gun έφτασαν στο 34-20, με τον Άφοβο Σεπολίων να απαντά για το 38-30 και το 40-33. Η 3η περίοδος έκλεισε στο 45-33, με τους Run ‘n’ Gun να τρέχουν σερί στο 4ο δεκάλεπτο για το 53-34 και το 61-36, με το ματς να κλείνει στο 67-38.

Για τους νικητές ο Καραλής είχε 20 πόντους και 3 ριμπάουντ, ο Αντωνίου 17 πόντους, 11 ριμπάουντ και 7 ασίστ, ο Πανδής 10 πόντους και 5 ριμπάουντ. Για τον Άφοβο Σεπολίων ο Λοράνδος είχε 12 πόντους και 4 ριμπάουντ, ο Καρουτας 10 πόντους και 7 ριμπάουντ, ο Ντουφας 11 πόντους.