Home / Πάνος Ζαχαρογιάννης 2014-15 / Αήττητοι οι Eternals, ψηλά τα Καπάκια!

Αήττητοι οι Eternals, ψηλά τα Καπάκια!

Οι Eternals κέρδισαν με 89-88 τα Καπάκια, με 90-70 τους Byron B.C. και με 78-72 τους El Barrio, για να παραμείνουν μόνοι πρώτοι και αήττητοι στον 2ο όμιλο του Stars Battle. Από κοντά τα Καπάκια, που επικράτησαν με 110-44 τη Moka Band, με 78-38 τους Veteranous και με 73-67 τους Kibars B.C.. Νίκες με 28-19 για τους Veteranous επί της Moka Band σε ματς που διακόπηκε, αλλά και με 84-74 επί των Byron B.C..

Eternals – El Barrio 78-72

Οι Eternals κέρδισαν τους El Barrio με 78-72 με το ματς να ξεκινά με 5-2 από τον Χιώτη, για να απαντήσει ο Κεραμειδας. Ο ίδιος με τον Αρβανιτάκη έφεραν την ομάδα τους στο 7-9, με τον Κοντογεώργη να σκοράρει για το 11-9. Ο Αρβανιτάκης με τον Κολιοφωτη Σ. απάντησαν για το 11-12, αλλά ο Ροδίτης με τον Αντωνίου έκλεισαν την περίοδο στο 18-12. Ο Κεραμειδας μείωσε σε 18-16 στο 2ο δεκάλεπτο, ενώ ο Αρβανιτάκης έφερε τον αγώνα στο 22-20. Ο Χιώτης με τον Πανδή και τον Ρήγα σκόραραν για το 32-22 της ομάδας τους, με τον Κοντογεώργη να γράφει το 39-26, πριν κλείσει το ημίχρονο στο 41-29 από Χιώτη και Αρβανιτάκη. Στην επανάληψη ο Χιώτης με τον Πανδή έφεραν τον αγώνα στο 47-29, αλλά οι El Barrio απάντησαν για το 47-35 με τον Κολιοφωτη Σ., τον Τρωγαδη και τον Κολιοφωτη Κ.. Ο Πανδής με τον Χιώτη και τον Αντωνίου έφεραν την ομάδα τους στο 58-37, με τον Κεραμειδα και τον Αρβανιτάκη να απαντούν, αλλά τον Πανδή να κλείνει την περίοδο στο 65-44. Στο 4ο δεκάλεπτο ο Χιώτης με τον Ροδίτη σκόραραν για το 69-46, για να γράψουν το 69-52 ο Αρβανιτάκης με τον Κολιοφωτη Σ.. Μετά το 74-52 από τον Πανδή και τον Χιώτη, ο Αρβανιτάκης έφερε την ομάδα του ως το 74-61. Οι Eternals απάντησαν για το 78-63 με τον Αντωνίου, αλλά ο Αρβανιτακης με τον Κολιοφωτη Κ. έκλεισαν τον αγώνα στο 78-72.

Για τους νικητές ο Χιώτης είχε 33 πόντους και 14 ριμπάουντ, ο Πανδής 18 πόντους, 9 ριμπάουντ και 8 ασίστ, ο Κοντογεώργης 9 πόντους, ο Ρήγας 6 πόντους, 12 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα, ο Αντωνίου 8 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 ασίστ. Για τους El Barrio ο Αρβανιτάκης είχε 26 πόντους και 5 ριμπάουντ, ο Κεραμειδας 25 πόντους, 7 ριμπάουντ, 4 ασίστ, ο Κολιοφωτης Σ. 10 πόντους και 15 ριμπάουντ, ο Κολιοφωτης Κ. 7 πόντους και 6 ριμπάουντ.

.

Veteranoi – Byron B.C. 84-74

Οι Veteranoi κέρδισαν με 84-74 τους Byron B.C. με το ματς να ξεκινά με 3-0 και 11-6 για τους νικητές από τον Καρουμπαλη, για να απαντήσουν ο Δροσος με τον Λεπτάκη και τον Πανανακακη για το προσπέρασμα των Byron B.C. στο 14-19. Ο Λιβαδας με τον Ιακωβάκη έφεραν την ομάδα τους το 22-22, με το δεκάλεπτο να κλείνει στο 22-24 από τον Δρόσο. Στη 2η περίοδο ο Θειακούλης έγραψε το 24-24, με τον Σαχινίδη, τον Δρόσο και τον Ρούσσο να απαντούν για το 27-36. Ο Καρουμπαλης με τον Ιακωβάκη μείωσαν σε 35-42 για να γράψει ο δεύτερος το 40-42 στην ανάπαυλα. Στην επανάληψη ο Μπαλασκας με τον Θειακούλη ισοφάρισαν τον αγώνα σε 45-45, ενώ ο Καρουμπαλης έγραψε το 49-49. Ο Δροσος με τον Στεφανεα απάντησαν για το 51-54, με τον Καρουμπαλη να ισοφαρίζει στο 30ο λεπτό, 54-54. Στην 4η περίοδο ο Καμιναρης με τον Λιβαδα και τον Ιακωβάκη έφεραν την ομάδα τους στο 65-54 ολοκληρώνοντας ένα 14-0, για να απαντήσουν ο Δροσος με τον Σαχινίδη. Ο Καρουμπαλης με τον Καμιναρη σκόραραν για το 75-61, με τον Δροσο να μειώνει σε 76-68. Ο Μπαλασκας έφερε τους Veteranous στο 84-73 για να τους δώσει τη νίκη.

Για τους νικητές ο Καρουμπαλης είχε 29 πόντους, 13 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα, ο Καμιναρης 15 πόντους, 14 ριμπάουντ, 5 ασίστ, ο Μπαλασκας 14 πόντους, 3 ριμπάουντ, ο Ιακωβάκης 11 πόντους, 4 ασίστ, ο Θειακούλης 8 πόντους, ο Λιβαδάς 7 πόντους, 6 ριμπάουντ. Για τους Byron B.C. ο Δροσος είχε 24 πόντους, 14 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Σαχινίδης 22 πόντους και 6 ριμπάουντ, ο Λεπτάκης 14 πόντους και 8 ριμπάουντ, ο Στεφανέας 7 πόντους και 7 ριμπάουντ.

Καπάκια – Eternals 88-89

Οι Eternals κέρδισαν με 88-89 τα Καπάκια με το ματς να ξεκινά με 7-2 για τα Καπάκια από τον Γιατρα και τον Τάσσιο, ο οποίος πήγε την ομάδα του στο 11-5. Μετά την απάντηση του Ροδίτη, ο Περγαντής με τον Γιατρα έγραψαν το 19-7, για να απαντήσει ο Χιώτης για το 22-17 της περιόδου. Στο 2ο δεκάλεπτο ο Γιατρας με τον Τάσσιο και τον Γκόγκα έγραψαν το 29-20 για τα Καπάκια, με τον Σκαλωμενο να απαντά. Ο Μπαραμπούτης έφερε τον αγώνα στο 33-27, με τους Eternals να προσπερνούν για το 33-34 με τον Μπελλα και τον Σκαλωμενο. Ο Προσελετης έγραψε το 37-34, για να κλείσει το ημίχρονο στο 38-38 από τον Δόξα και τον Μπελλα. Στην επανάληψη ο Περγαντής με τον Γκόγκα έγραψαν το 43-42, για να απαντήσει ο Καρτσωνάκης, 43-46. Ο Γκόγκας έβαλε ξανά την ομάδα του μπροστά, 48-46, με τον Μπελλα και τον Καρτσωνακη να γράφουν το 48-57. Ο Τάσσιος με τον Γιατρα σκόραραν για το 55-57, με το 3ο δεκάλεπτο να κλείνει στο 55-64 από τον Πανδή, τον Καρτσωνάκη και τον Σκαλωμένο. Στην 4η περίοδο ο Μπελλας με τον Χιώτη σκόραραν για το 60-72, για να απαντήσει ο Σουφλέρης με τον Τάσσιο. Ο Πανδής έγραψε το 65-80 και ο Μπελλας το 68-83, με τα Καπάκια να τρέχουν σερί 18-2 με τον Τάσσιο και τον Προσελέτη για να προσπεράσουν στο 86-85. Ο Μπελλας απάντησε για το 86-87, με τον Μεχιλι να απαντά για το 88-87 της ομάδας του, αλλά το ματς να κλείνει από τον Σκαλωμένο στο 88-89 για τους Eternals που άρπαξαν τη νίκη.

Για τους νικητές ο Μπελλας είχε 30 πόντους, 7 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Σκαλωμενος είχε 12 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Χιώτης 12 πόντους και 7 ριμπάουντ, ο Πανδής 11 πόντους και 6 ριμπάουντ, ο Καρτσωνάκης 11 πόντους και 3 ριμπάουντ. Για τα Καπάκια ο Τάσσιος είχε 24 πόντους και 7 ριμπάουντ, ο Προσελετης 21 πόντους, ο Γιατρας 17 πόντους, 5 ριμπάουντ, 9 κλεψίματα, ο Περγαντής 9 πόντους και 4 ριμπάουντ, ο Γκόγκας 8 πόντους.

Veteranoi – Καπάκια 38-78

Τα Καπάκια κέρδισαν με 38-78 τους Veteranous με το ματς να ξεκινά με 4-2 από τον Θειακούλη για να γράψει το 7-6 ο Λιβαδάς. Ο Τάσσιος με τον Ντούσια έφεραν την ομάδα τους στο 7-14 στο τέλος του δεκαλέπτου, για να γράψει ο Περγαντής το 7-16 στη συνέχεια. Ο Μπαλάσκας με τον Καμιναρη έφεραν τον αγώνα στο 12-16 με τα Καπάκια να απαντούν με Γιατρα και Γκόγκα για το 12-23. Ο Θειακούλης με τον Μπαραμπούτη έκλεισαν το ημίχρονο στο 16-26. Στην επανάληψη οι Veteranoi μείωσαν σε 20-26 με τον Λιβαδά για να γράψουν ο Θειακούλης με τον Μπαλάσκα το 24-28. Μετά το καλάθι του Γιατρα, ο Μαρίνος μείωσε σε 29-33 και πάλι, αλλά ένα σερί 2-16 από τα Καπάκια έκλεισε το δεκάλεπτο στο 31-49 με τον Γιατρα, τον Μεχιλι και τον Γκόγκα. Στην 4η περίοδο τα Καπάκια συνέχισαν το σερί τους ως το 2-26 και με τον Τάσσιο έφτασαν στο 31-59. Ο Μπαλασκας διέκοψε το σερί για το 33-59 με τα Καπάκια να πηγαίνουν στο 33-69 με τον Περγαντή. Ο Μπαλασκας απάντησε με τον Πετρόπουλο να γράφει το 35-72, τον Καμιναρη να σκοράρει για το 38-72 και τον Κουλουρη να κλείνει τον αγώνα στο 38-78.

Για τους νικητές ο Τάσσιος είχε 17 πόντους, ο Περγαντής 11 πόντους και 5 ριμπάουντ, ο Γιατρας 10 πόντους και 7 ριμπάουντ, ο Μπαραμπούτης 8 πόντους, 3 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα. Για τους Veteranous ο Θειακούλης είχε 14 πόντους και 12 ριμπάουντ, ο Μπαλάσκας 8 πόντους και 5 ριμπάουντ.

Kibars B.C. – Καπάκια 67-73

Τα Καπάκια κέρδισαν τους Kibars B.C. με 67-73 με το ματς να ξεκινά με 2-4 από τον Γιατρα για να ισοφαρίσουν ο Κακκας με τον Λαγο. Ο Τάσσιος έφερε τον αγώνα στο 6-13, με τον Λαγό να απαντά και τον Γιατρα με τον Τζάνο να κλείνουν την περίοδο στο 13-17. Στο 2ο δεκάλεπτο ο Τσοχονελίτζε έφερε την ομάδα του στο 14-24, με τους Kibars B.C. να απαντούν με 10-0 σερί για το 24-24 με τον Φραγκο και τον Κάκκα. Ο Γκόγκας με τον Τάσσιο σκόραραν για το 26-32, με τον Κάκκα να μειώνει και τον Μεχίλι να σκοράρει για το 29-36. Ο Οικονόμου έφερε το ματς στο 31-36, για να κλείσει ο Ντούσιας το ημίχρονο στο 31-40. Στην επανάληψη ο Φράγκος με τον Τζάνο έφεραν το ματς στο 35-40 με τον Μπαραμπούτη να απαντά και τον Γιατρα με τον Τάσσιο να γράφουν το 38-51. Ο Οικονόμου και ο Κάκκας με τον Τζάνο απάντησαν για το 49-55 στο τέλος της 3ης περιόδου, αλλά τα Καπάκια ξέφυγαν ξανά, 55-68 από τον Γκόγκα στην 4η περίοδο. Ο Φράγκος ήταν που βοήθησε την ομάδα του να τρέξει σερί 12-2 και μαζί με τον Κωστούλα μείωσαν σε 67-70, με τον Τάσσιο να φέρνει τα Καπάκια στο 67-72 για να πάρουν τη νίκη.

Για τους νικητές ο Γκόγκας είχε 20 πόντους και 4 ριμπάουντ, ο Τάσσιος 18 πόντους και 7 ριμπάουντ, ο Γιατρας 12 πόντους, 10 ριμπάουντ, 6 ασίστ, ο Τσοχονελίτζε 7 πόντους και 12 ριμπάουντ. Για τους Kibars B.C. ο Φραγκος είχε 22 πόντους και 9 ριμπάουντ, ο Κάκκας 17 πόντους και 4 ριμπάουντ, ο Οικονόμου 13 πόντους, 5 ριμπάουντ, 7 ασίστ, ο Τζάνος 7 πόντους και 20 ριμπάουντ.

Byron B.C. – Eternals 70-90

Οι Eternals κέρδισαν με 70-90 τους Byron B.C. με το ματς να ξεκινά με 9-0 για τους Byron B.C. από τον Στεργίου, τον Δρόσο και τον Λεπτάκη, για να απαντήσουν ο Πανδής με τον Χιώτη για το 11-6. Ο Δροσος με τον Στεφανέα έφεραν την ομάδα τους στο 19-9, με τον Χιώτη και τον Κοντογεώργη να απαντούν για το 19-15. Στο 2ο δεκάλεπτο ο Δροσος με τον Λεπτάκη σκόραραν για το 24-17, με τον Πανδή να μειώνει σε 24-22. Ο Στεργίου με τον Λεπτάκη απάντησαν για το 33-23 της ομάδας τους, αλλά ο Πανδής με τον Ροδίτη και τον Κοντογεώργη έφεραν το ματς στο 35-33, για να κλείσει το ημίχρονο στο 41-33 από Δρόσο και Λεπτάκη. Στην επανάληψη ο Ροδίτης ήταν που έφερε την ομάδα του στο 43-44, με τον Πανδή και τον Δόξα να σκοράρουν για το 45-50. Ο Δροσος μείωσε σε 47-50, αλλά ο Δόξας έφερε την ομάδα του στο 48-58, για να κλείσει ο ίδιος το δεκάλεπτο στο 50-61. Στην 4η περίοδο ο Στεργίου μείωσε σε 60-67 για τους Byron B.C., αλλά με σερί 0-19 οι Eternals με τον Δόξα και τον Κοντογεώργη πρωταγωνιστές στην επίθεση, έφτασαν στο 60-86, με τον Λεπτάκη και τον Δρόσο να κλείνουν το ματς στο 70-90.

Για τους νικητές ο Δόξας είχε 30 πόντους, 17 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα, ο Κοντογεώργης 19 πόντους, 3 κλεψίματα, ο Πανδής 18 πόντους, 13 ριμπάουντ, 8 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Χιώτης 12 πόντους, 3 ριμπάουντ, ο Ροδίτης 11 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 ασίστ. Για τους Byron B.C. ο Δροσος είχε 30 πόντους, 7 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα, ο Στεργίου 18 πόντους, 5 ριμπάουντ, ο Στεφανέας είχε 11 πόντους και 10 ριμπάουντ, ο Λεπτάκης 11 πόντους και 7 ριμπάουντ.

The Moka Band – Καπάκια 44-110

Τα Καπάκια κέρδισαν με 44-110 τη Moka Band με το ματς να ξεκινά με 2-6 για τους νικητές από τον Μπαραμπούτη, για να απαντήσει η Moka Band για το 4-6. Ο Πετρόπουλος με τον Γιατρα σκόραραν για το 6-21, με τη Moka Band να απαντά για το 10-22. Στη 2η περίοδο ο Γιατρας έφερε τον αγώνα στο 10-27, με τη Moka Band να απαντά για το 14-29. Ο Τασσιος με τον Γιατρα σκόραραν για το 14-39, με τη Moka Band να μειώνει σε 18-39. Τα Καπάκια έκλεισαν το ημίχρονο στο 20-47 με τον Πετρόπουλο και τον Αρασομβαν, για να απαντήσει για το 22-47 η Moka Band στην αρχή της επανάληψης. Τα Καπάκια άνοιξαν κι άλλο την ψαλίδα της διαφοράς, για να φτάσουν στο 23-64 με τον Γκογκα και τον Περγαντή, ενώ ο Μεχίλι τους έφερε στο 23-70. Η Moka Band απάντησε, για να κλείσει η 3η περίοδος στο 30-79, με τον Γιατρα να φέρνει την ομάδα του στο 30-85 στο 4ο δεκάλεπτο. Η Moka Band απάντησε για το 33-87 με το ματς να πηγαίνει στο 38-100 πριν κλείσει στο 44-110 για τα Καπάκια.

Για τους νικητές ο Γιατρας είχε 33 πόντους, 13 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 6 κλεψίματα, ο Τάσσιος 20 πόντους, 9 ριμπάουντ, 3 τάπες, ο Γκόγκας 14 πόντους, 3 κλεψίματα, ο Ευαγγελάτος 8 πόντους, 12 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Πετρόπουλος 9 πόντους, ο Περγαντής 8 πόντους και 11 ριμπάουντ.

.

Veteranoi – The Moka Band 28-19

Οι Veteranoi κέρδισαν τη Moka Band με 28-19 με το ματς να κλείνει στο 23-19 στο πρώτο δεκάλεπτο και να διακόπτεται στο 2ο δεκάλεπτο μετά από αντιαθλητική ενέργεια παίκτης της Moka Band με το σκορ στο 28-19 και τους Veteranous να παίρνουν το ροζ φύλλο.

Για τους νικητές ο Κωνσταντινίδης είχε 11 πόντους και 4 ριμπάουντ, ο Ζωγόπουλος 8 πόντους, ο Λιβαδας 7 πόντους.