Home / ΔΙΑΦΟΡΑ / Οι Πιτσαδόροι νικητές στο 3on3 του Πολυνίκη!

Οι Πιτσαδόροι νικητές στο 3on3 του Πολυνίκη!

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία το 1ο 3on3 τουρνουά του Αθλητικού Γυμναστικού Συλλόγου Πολυνίκης, το οποίο πραγματοποιήθηκε στις εγκαταστάσεις της Αγίας Βαρβάρας την Κυριακή 1 Ιουλίου. Μεγάλοι νικητές οι Πιτσαδόροι, που κέρδισαν τους Daltons στον τελικό για να κατακτήσουν το κύπελλο και να πάρουν και το πρώτο χρηματικό έπαθλο!

Συνολικά 17 ομάδες συμμετείχαν, με τις «απαραίτητες» καλοκαιρινές διαρροές της τελευταίας στιγμής, με τους αθλητές να ευχαριστιούνται 6 ώρες μπάσκετ, με μονά υψηλού επιπέδου και σκληρής κόντρας!

Οι Πιτσαδόροι επιβεβαίωσαν πλήρως τη… συστημική επιτυχία καθώς, παρότι έχασαν στις αρχές του τουρνουά, εκμεταλλεύτηκαν απόλυτα τη δεύτερη ευκαιρία που έδινε το σύστημα των αγώνων, πέρασαν «αέρας» από το δεύτερο γκρουπ (των ομάδων που είχαν μία ήττα), ανέβηκαν ξανά πάνω για να καλύψουν την 4η θέση των ημιτελικών, πέρασαν στον τελικό κερδίζοντας την ομάδα που αρχικά τους είχε ρίξει στο δεύτερο γκρουπ και, εκεί, κατέκτησαν το τρόπαιο!

Αποχαιρετώντας το Ρίο

Οι Ολυμπιακοί Αγώνες του Ρίο ολοκληρώθηκαν και στις δύο εβδομάδες τους ζήσαμε αρκετές συγκινήσεις και …