Home / Πάνος Ζαχαρογιάννης 2012-13 / Αρχή με υποσχέσεις για «καυτή» συνέχεια!

Αρχή με υποσχέσεις για «καυτή» συνέχεια!

ΤΡΙΤΟΣ ΟΜΙΛΟΣ – Αρχή στον τρίτο όμιλο του ερασιτεχνικού πρωταθλήματος «Πάνος Ζαχαρογιάννης» με τα παιχνίδια της 1ης αγωνιστικής να υπόσχονται μια δυνατή συνέχεια. Οι New World Dons κέρδισαν με 96-41 τους Houston Robes, ενώ η Αττική επικράτησε με 60-38 των Ροζ Πάνθηρων. Οι Gunners κέρδισαν με 36-11 τους Greek Lovers, ενώ η Τερψιθέα επικράτησε με 62-52 των Rockets. Οι Run ‘n’ Gun νίκησαν με 67-58 τον Γ.Σ.Π., ενώ ο Γ.Σ. Κυψέλης κέρδισε με 54-46 την Gauls Team. Τέλος, ο Santa Nionios επικράτησε με 52-44 της Havana Rum.

HAVANA RUM – SANTA NIONIOS 44-52
(13-18, 26-26, 36-40, 44-52)

Ο Santa Nionios μπήκε με επιτυχία στο πρωτάθλημα, αφού στο πρώτο ματς κέρδισε με 44-52 τη Havana Rum σε αγώνα που κρίθηκε στην 4η περίοδο. Το ματς ξεκίνησε με τον Santa Nionios να προηγείται με 6-7 με τον Τσουλφά και τον Λέγκα. Ο Χιώτης με τον Μαγιάτη ισοφάρισαν το ματς σε 10-10, με τον Santa Nionios να παίρνει τρίποντα από Καρυδάκη και Λέγκα για το 10-18, για να κλείσει ο Χιώτης την περίοδο στο 13-18.

Στο 2ο δεκάλεπτο ο Μπελεχάκης σκόραρε για το 13-20, με τον Μπακαυγά Α. και τον Αλεβιζάκη να μειώνουν σε 22-23 για τη Havana Rum. Μάλιστα, με τον Μαγιάτη η Havana Rum πήγε και το προβάδισμα, 24-23, με το ημίχρονο να κλείνει στο 26-26 από Μαγιάτη και Τσουλφά. Στην 3η περίοδο ο Τσουλφάς με τον Μπελεχάκη έφεραν την ομάδα του στο 28-30 και το 29-32, με τον Χιώτη να απαντά για τη Havana Rum. Ο Γαλανόπουλος σκόραρε για το 31-34, αλλά ο Μπακαυγάς Γ. απάντησε, 35-34 για τη Havana Rum. Ο Santa Nionios με τον Στέφο και τον Καρυδάκη κατάφερε να φτάσει στο 36-40 στο τέλος της περιόδου, ενώ ο Στέφος σκόραρε και για το 36-42 στο ξεκίνημα του 4ου δεκαλέπτου.

Ο Μαγιάτης απάντησε με βολές για το 39-42, αλλά το τρίποντο του Γαλανόπουλου έφερε το ματς στο 39-45. Ο Τσουλφάς με τον Μπελεχάκη έκαναν το 39-49 για τον Santa Nionios με 2:15 για το τέλος, με την Havana Rum να μειώνει σε 41-49 με τον Μαγιάτη, να χάνει όμως την επόμενη επίθεση στο 1:30 για να πάρει τρίποντο από τον Αλεβιζάκη στα 55 δευτερόλεπτα για το 44-50. Ο Μπελεχάκης σκόραρε μετά για το 44-52 που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

Για τους νικητές ο Τσουλφάς είχε 13 πόντους, ο Μπελεχάκης 10 και ο Λέγκας 9. Για τη Havana Rum ο Χιώτης είχε 17 πόντους και ο Μαγιάτης 13.

Havana Rum: Μπακαυγάς Γ. 4, Μαγιάτης Γ. 13, Μπακαυγάς Α. 3, Παπαδημητρίου 2, Σκλαβενίτης Α. , Αλεβιζάκης Λ. 5 (1), Χιώτης Σ. 17.

Santa Nionios (Μαχαιρίδης): Αλεξανδρόπουλος Β., Καρυδάκης Π. 5 (1), Μπελεχάκης Γ. 10, Στέφος Π. 6, Λέγκας Χ. 9 (1), Γαλανόπουλος Γ. 5 (1), Μητρόπουλος Λ. 3 (1), Νυφαδόπουλος Χ. 1, Γιαννιώτης Ν., Τσουλφάς Π. 13.

ΤΕΡΨΙΘΕΑ – ROCKETS 62-52

(15-15, 25-23, 42-35, 62-52)

Η Τεψιθέα κέρδισε με 61-52 τους Rockets έχοντας τον έλεγχο του αγώνα στην επανάληψη. Το μας ξεκίνησε με 7-2 για την Τερψιθέα με τον Ρούση και τον Χατζάκη, για να απαντήσουν ο Μπαμπούνης με τον Ρούσσο για την ισοφάριση, 7-7. Μάλιστα οι Rockets πήραν και το προβάδισμα με τον Παπαδάτο, 10-11, για να απαντήσουν ο Φαουζί με τον Λαζαρίδη για το 15-12 και να κλείσει ο Παπαδάτος το δεκάλεπτο στο 15-15.

Στη 2η περίοδο ο Παπαδάτος με δύο κολλητά τρίποντα έφερε την ομάδα του στο 15-21, για να απαντήσει ο Λαζαρίδης για την Τερψιθέα, με τον Ρούση να μειώνει στο καλάθι και τον Χατζάκη να ισοφαρίζει σε 23-23 μετά το καλάθι του Τσάφου για τους Rockets. Το ημίχρονο έκλεισε με τον Λαζαρίδη να σκοράρει για το 25-23 της Τερψιθέας.

Στην 3η περίοδο ο Λαζαρίδης με τρίποντο έκανε το 28-23, για να απαντήσει με τον ίδιο τρόπο ο Παπαδάτος και να ισοφαρίσει ο Τσιρίδης σε 28-28. Ο Ρούσης, όμως, με δύο τρίποντα έφερε το ματς στο 36-30, με τον Παπαδάτο να συνεχίζει το κρεσέντο του για το 37-35, αλλά ο Σταθόπουλος με νέο τρίποντο έγραψε το 40-35 για να κλείσει το δεκάλεπτο στο 42-35 ο Λαζαρίδης.

Στην 4η περίοδο ο Παπαδάτος μείωσε σε 42-37, αλλά ο Ρούσης με τρίποντο και ο Μανιφάβας έγραψαν το 47-37 για την ομάδα τους. Ο Μπαμπούνης και ο Τσιρίδης μείωσαν σε 48-42, αλλά η απάντηση από τον Λαζαρίδη και τον Λαίνο ήταν άμεση, 52-42 για την Τερψιθέα με 5:30 για το τέλος. Ο Χατζάκης έφερε την ομάδα του στο 55-44, για να απαντήσουν ο Τσιρίδης με τον Μπουγά για το 55-48, με τον Παπαδάτο να γράφει το 55-51 στο 1:40. Ο Μανιφάβας σκόραρε για το 58-51, οι Rockets είχαν 0/2 βολές για να πάει το ματς στο 62-51 από το τρίποντο του Σταθόπουλου στα 40 δευτερόλεπτα μετά από τεχνική ποινή στον πάγκο των Rockets.

Για τους νικητές ο Ρούσης και ο Λαζαρίδης είχαν από 15 πόντους, ο Φαουζί και ο Χατζάκης από 9 και ο Σταθόπουλος 7. Για τους Rockets ο Παπαδάτος είχε 26 πόντους, ο Μπαμπούνης 12 και ο Τσιρίδης 7.

Τερψιθέα (Αγγελίδης Ν.): Φαουζί Δ. 9 (1), Βακουφτής Β., Σταθόπουλος Κ. 6 (2), Χατζάκης Α. 9 (1), Μανολέζος Μ., Καμαριωτάκης Β. 1, Αγγελίδης Γ., Μανιφάβας Π. 4, Ρούσης Β. 15 (3), Λαζαρίδης Κ. 15 (1), Λαίνος Γ. 2.

Rockets (Τσάφος): Τσουράς Δ., Μοσχόπουλος Ν., Τσάφος Ν. 3, Καλούδης Η., Μπαμπούνης Α. 12, Κορκοτσέλος Κ., Μπουγάς Π. 2, Ρούσσος Δ. 2, Τσιρίδης Σ. 7, Παπαδάτος Α. 26 (5).

Γ.Σ. ΚΥΨΕΛΗΣ – GAULS TEAM 54-46
(8-5, 23-21, 38-35, 54-46)

Ο Γ.Σ. Κυψέλης κέρδισε με 54-46 την Gauls Team μετά από σκληρό ντέρμπι που κρίθηκε στο τέλος. Το ματς άνοιξε με τον Γ.Σ. Κυψέλης να μπαίνει με τρίποντα του Σαμορέλη και του Τρατζά για το 6-1, για να απαντήσει η Gauls Team με τον Ντούσκο και τον Μίχο για το 6-5 και τον Δόξα να γράφει το 8-5 στο τέλος της περιόδου.

Στο 2ο δεκάλεπτο μετά τα καλάθια από τους Ιακωβάκη και Μίντουλα, ο Γ.Σ. Κυψέλης πήγε στο 19-11 με τρίποντα από τον Ατσάλη και τον Καλιούση και καλάθι και φάουλ του Δόξα. Ο Μίχος απάντησε, αλλά ο Δόξας έφερε την ομάδα του στο 21-13. Ο Μίντουλας με δύο τρίποντα κι ένα ακόμα καλάθι κατάφερε να μειώσει για την Gauls Team σε 23-21 στο τέλος του ημιχρόνου, μετά από καλάθι του Μπότση.

Στην 3η περίοδο ο Μίχος μείωσε σε 25-24 για την Gauls Team, με τον Δόξα να απαντά για το 28-24. Ο Μίντουλας και ο Ιακωβάκης ισοφάρισαν το ματς σε 29-29, αλλά ο Σαμορέλης με τον Καραμπέτσο έφεραν τον Γ.Σ. Κυψέλης στο 33-29 για να κάνει το 35-29 ο Δόξας, ο οποίος έγραψε και το 37-31 λίγο μετά. Ο Παούρης με 4 πόντους στο τέλος της περιόδου μείωσε σε 38-35 για την Gauls Team.

Στο 4ο δεκάλεπτο ο Καραμπέτσος και ο Σαμορέλης έφεραν τον Γ.Σ. Κυψέλης στο 43-35 για να απαντήσουν ο Τζώρτζης με τον Ντούσκο για το 43-39 και να κάνει το 44-41 ο Ιακωβάκης. Ο Νταής έφερε την ομάδα του 1 πόντο μακριά από τους αντιπάλους της, αλλά ο Δόξας με τον Καραμπέτσο σκόραραν για το 50-43 μπαίνοντας στο τελευταίο 1:30 του αγώνα. Ο Μίχος με βολές απάντησε, ο Γ.Σ. Κυψέλης έχασε την επόμενη επίθεση και 1 λεπτό πριν το τέλος ο Μίχος με 1/2 βολές μείωσε σε 50-46. Στα 54 δευτερόλεπτα ο Τρατζάς είχε 1/2 βολές με την Gauls Team στα 40 δευτερόλεπτα να αστοχεί για να έρθει ο Δόξας με 1/2 βολές για το 52-46 της ομάδας του. Νέα χαμένη ευκαιρία για την Gauls Team και ο Ατσάλης με 2/2 βολές έγραψε το 54-46 που έμελλε να είναι και το τελικό σκορ, 22 δευτερόλεπτα πριν το τέλος.

Για τους νικητές ο Δόξας είχε 21 πόντους, ο Καραμπέτσος 10 και ο Σαμορέλης 8. Για την Gauls Team ο Μίντουλας είχε 12 πόντους, ο Μίχος 10 και ο Ιακωβάκης 8.

Γ.Σ. Κυψέλης (Γκίνης Δ.): Σαμορέλης Γ. 8 (2), Κολιούσης Α. 3 (1), Μπότσης Π. 2, Τρατζάς Π. 4 (1), Ατσάλης Β. 5 (1), Σταθόπουλος Κ., Ποπόλης Σ., Λαμπρόπουλος Α. 1, Καραμπέτσος Α. 10, Δόξας Μ. 21.

Gauls Team (Ζωγόπουλος Κ.): Ιακωβάκης Χ. 8, Τζώρτζης Μ. 4, Κατσάρης Α., Μίχος Φ. 10, Κλήμης Ν., Ντούσκος Γ. 6, Παούρης Δ. 4, Μίντουλας Γ. 12 (2), Νταής Δ. 2.

GREEK LOVERS – GUNNERS 11-36
(3-7, 5-22, 7-28, 11-36)

Οι Gunners κέρδισαν με 11-36 τους Greek Lovers χάρη στην καλή τους άμυνα σε όλο το ματς με το σκορ να μένει χαμηλά για τις δύο ομάδες. Το πρώτο δεκάλεπτο έκλεισε στο 3-7 μετά από καλάθι του Πούλιου για τους Greek Lovers και με τον Τσάπαλο Φ., τον Μάνο και τον Τσάπαλο Μ. να απαντούν για τους Gunners.

Στη 2η περίοδο οι Greek Lovers μπόρεσαν να σκοράρουν μόνο από τη γραμμή των βολών, με τον Λιαβάρη και τον Μουσινούδη, για να έρθει ο Τσάπαλος Φ. με 6 πόντους, ο Στύλος με 5 και οι Μάνος και Υφαντής και να πάνε το ματς στο 3-17 με σερί 0-10 και μετά το 5-22 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι Greek Lovers βελτίωσαν την άμυνά τους, αλλά στην επίθεση είχαν και πάλι πρόβλημα, ο Τσιαούσης σκόραρε τους μόνους πόντους τους στην 3η περίοδο για το 7-24, με τον Τσάπαλο Φ. να βάζει 6 στο δεκάλεπτο για τους Gunners, 7-28 στο τέλος της περιόδου.

Στο 4ο δεκάλεπτο ο Τσάπαλος Φ. με τον Τσάπαλο Μ. έφεραν το ματς στο 8-34 με τον Σταμπουλίδη να πετυχαίνει τρίποντο για τους Greek Lovers για το 11-34 και τον Υφαντή να κλείνει το ματς στο 11-36.

Για τους νικητές ο Τσάπαλος Φ. είχε 20 πόντους, ενώ για τους Greek Lovers σκόραραν 5 παίκτες.

Greek Lovers (Μουσινούδης Β.): Παναγιωτόπουλος Κ., Στεςργίου Θ., Αρβανιτάκης Ν., Σταμπουλίδης Κ. 3 (1), Τσιαούσης Α. 2, Σιδηρόπουλος Λ., Μουσινούδης Β. 1, Πούλιος Β. 2, Ντίζος Β., Λιάβαρης Χ. 3.

Gunners (Τσάπαλος Φ.): Πετρόπουλος Π., Στύλος Γ. 5, Υφαντής Δ. 4, Τάρλας Θ., Τσάπαλος Φ. 20 (1), Μάνος Α. 4, Τσάπαλος Μ. 3, Σαρρής Γ..

Γ.Σ.Π. – RUN ‘N’ GUN 58-67
(12-17, 29-34, 40-51, 58-67)

Οι Run ‘n’ Gun κέρδισαν τον Γ.Σ.Π. με 58-67 παίρνοντας τον έλεγχο του ματς στην επανάληψη. Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Run ‘n’ Gun μπήκαν με 2-6 στο ματς με τον Πανδή, για να απαντήσει ο Γ.Σ.Π. με τον Παπαναστασίου για το 8-6. Ο Διαμαντής ισοφάρισε, αλλά ο Κολοβέρρος έκανε το 12-10 για την ομάδα του. Ο Βασιλείου ισοφάρισε και πάλι, με τον ίδιο και τον Πανδή να κάνουν το 12-17 στο τέλος του δεκαλέπτου.

Ο Μόντι έφερε το ματς στο 12-20, με τον Κολοβέρρο να απαντά με τρίποντο, 15-20 και τον Τσιακάδα να κάνει το 17-21. Πανδής και Διαμαντής έφεραν το ματς στο 17-25 με τον Κολοβέρρο να απαντά με τρίποντο για το 20-25. Ο Τσέκας έκανε το 22-27, ενώ ο Φιλής με τρίποντο έφερε το ματς στο 25-28. Ο Διαμαντής απάντησε, με τον Μόντι να γράφει το 25-32 και τον Στασινό με τον Μέρη να κλείνουν το ημίχρονο στο 29-34 για τον Γ.Σ.Π..

Στην 3η περίοδο ο Παπαναστασίου με τον Στασινό έφεραν το ματς στο 35-36 για να δώσει προβάδισμα στην ομάδα του ο Κολοβέρρος με 37-36. Ο Διαμαντής απάντησε αμέσως με τον Βασιλείου να κάνει το 37-41. Ο Κολοβέρρος με τρίποντο έφερε το ματς στο 40-41 αλλά ο Διαμαντής με τον Μόντι σκόραραν για το 40-45 και ο Μόντι με τον Πανδή έκλεισαν την περίοδο για τους Run ‘n’ Gun στο 40-51.

Στο 4ο δεκάλεπτο ο Περρής έφτασε το σερί των Run ‘n’ Gun στο 0-12 για το 40-53 για να απαντήσουν ο Παπαναστασίου και ο Μέρης για το 45-53. Ο Πανδής με τρίποντο έφερε το ματς στο 45-56, ενώ ο ίδιος έκανε το 47-58 μετά. Ο Κολοβέρρος με τον Φιλή μείωσαν σε 51-59, αλλά ο Μόντι και ο Διαμαντής σκόραραν για το 51-63 των Run ‘n’ Gun. Ο Πανδής έκανε το 52-65 με τον Γ.Σ.Π. να απαντά με τον Μέρη για το 54-65. Ο Τζαπανάκης σκόραρε για το 54-67 της ομάδας του στο τελευταίο δίλεπτο, με τον Γ.Σ.Π. να καταφέρνει απλώς να μειώσει με τον Τσιακάδα και τον Μέρη σε 58-67.

Για τους νικητές ο Διαμαντής είχε 19 πόντους, ο Πανδής 18, ο Μόντι 15 και ο Βασιλείου 9. Για τον Γ.Σ.Π. ο Κολοβέρρος είχε 18 πόντους, ο Παπαναστασίου 11 και ο Μέρης 8.

Γ.Σ.Π. (Κολλιόπουλος Γ.): Νερατζής Κ. 3, Κουράκης Γ. 2, Μέρης Δ. 8 (1), Παπαναστασίου Γ. 11, Τσέκας Ν. 2, Στασινός Σ. 5 (1), Κολοβέρρος Α. 18 (3), Φιλής Π. 5 (1), Κολλιόπουλος Γ., Τσιακάδας Κ. 4, Αριανίδης Π..

Run ‘n’ Gun (Πανδής Γ.): Πανδής Γ. 18 (2), Διαμαντής Β. 19, Βασιλείου Π. 9, Περρής Ι. 2, Πλευριάς Σ. 2, Πάλας Π., Μόντι Β. 15 (2), Τζαπανάκης Γ. 2.

NEW WORLD DONS – HOUSTON ROBES 96-41
(30-15, 51-17, 74-29, 96-41)

Οι New World Dons ξεκίνησαν με θεαματική νίκη το πρωτάθλημα, αφού επικράτησαν με 96-41 των Houston Robes σε ένα ματς στο οποίο έδωσαν τρελό ρυθμό. Το ματς άρχισε με τον Ξηρόπουλο και τον Μικελάκη Ι. να γράφουν το 6-4 μετά το καλάθι του Αθανασιάδη για τους New World Dons. Ένα σερί 9-0 των New World Dons με τον Καλογεράκη και τον Σαχινίδη τους έφερε στο 15-4, για να απαντήσει με καλάθι και φάουλ ο Γκουμάκης. Ο Σαχινίδης και ο Αθανασιάδης έκαναν το 21-7 με τον Κίσκιρα να απαντά με τρίποντο για το 21-10. Ο Αθανασιάδης με 4 ακόμα πόντους έφερε το ματς στο 26-10, με τον Κουμπάρο και τον Δράκο να απαντούν για το 26-15 προτού Σαχινίδης και Μύρτου Θ. κλείσουν την περίοδο στο 30-15.

Στο 2ο δεκάλεπτο το ματς άνοιξε πολύ, με τους New World Dons να δέχονται μόλις 2 πόντους από τον Μικελάκη Μ. και να πετυχαίνουν 21 για να πάνε στο 51-17. Ο Ρίγος με τον Μύρτου Αλ. έφεραν το ματς στο 37-15, ενώ ο Κομπογιάννης με τον Μύρτου Αλ. σκόραραν για το 44-15 της ομάδας τους, πριν ο Μικελάκης Μ. σκοράρει το μόνο καλάθι των Houston Robes στην περίοδο. Ο Μύρτου Θ. με τον Αθανασιάδη και τον Κομπογιάννη έκλεισαν το ημίχρονο στο 51-17 για τους New World Dons.

Στο 3ο δεκάλεπτο ο Αθανασιάδης έκανε το 54-17, με τον Κίσκιρα να απαντά για το 54-21. Ο Καλογεράκης με τον Σαχινίδη έφεραν το ματς στο 60-21 για να κάνουν το 68-21 ο Μύρτου Αλ. με τον Σαχινίδη και τον Κομπογιάννη. Δύο τρίποντα του Κίσκιρα μείωσαν σε 68-27, για να κάνουν Καλογεράκης και Κανιούρας το 70-29 με την περίοδο να κλείνει από τον Αθανασιάδη στο 74-29.

Στο 4ο δεκάλεπτο ο Κίσκιρας με τρίποντο έκανε το 74-32 ενώ με τον ίδιο τρόπο ο Κουμπάρος έφερε το ματς στο 76-35. Ο Πάντζος με τον Ρίγο απάντησαν για το 83-35 με τον Κουμπάρο να πετυχαίνει νέο τρίποντο για το 83-38. Ο Μύρτου Θ. με τον Καλογεράκη και τον Αθανασιάδη έφεραν το ματς στο 90-39, για να κάνει ο Κουμπάρος το 90-41 και να κλείσει το ματς από τον Καλογεράκη και τον Μύρτου Αλ. στο 96-41.

Για τους νικητές ο Αθανασιάδης είχε 22 πόντους, ο Καλογεράκης 20, ο Σαχινίδης 15, ο Μύρτου Αλ. 11, ο Μύρτου Θ. 10 και ο Κομπογιάννης 8. Για τους Houston Robes ο Κίσκιρας είχε 16 και ο Κουμπάρος 10.

New World Dons (Μύρτου Αλ.): Ρίγος Ο. 6, Αθανασιάδης Κ. 22, Καλογεράκης Β. 20, Σαχινίδης Π. 15, Μύρτου Αλ. 11 (1), Μύρτου Θ. 10 (2), Κομπογιάννης Μ. 8, Πάντζος Θ. 4.

Houston Robes (Ελευθεριάδης Μ.): Καλτσάς Δ., Αμοιράλης Π., Δράκος Τ. 3 (1), Βαμιεδάκης Γ., Κανιούρας Δ. 2, Ξηρόπουλος Κ. 2, Μικελάκης Ι. 3, Γκουμάκης Σ. 3, Κίσκιρας Π. 16 (4), Κουμπάρος Χ. 10 (2), Μικελάκης Μ. 2.

ΡΟΖ ΠΑΝΘΗΡΕΣ – ΑΤΤΙΚΗ 38-60
(10-11, 14-31, 26-49, 38-60)

Η Αττική μπήκε νικηφόρα στο πρωτάθλημα κερδίζοντας με 60-38 τους Ροζ Πάνθηρες έχοντας τον έλεγχο του αγώνα μετά την πρώτη περίοδο. Το παιχνίδι ξεκίνησε με 4-0 από τους Κατσιράκη και Μαλτέζο για τους Ροζ Πάνθηρες, για να απαντήσει ο Σταυρόπουλος Αν. για την ισοφάριση. Ο Τρικαλιώτης έκανε το 6-8 για την ομάδα του, με τον Πνευματικό και τον Μαλτέζο να απαντούν για το 10-8 και τον Καραλή Α. να κλείνει το δεκάλεπτο στο 10-11 για την Αττική.

Στη 2η περίοδο ο Τρικαλιώτης έφερε την Αττική στο 10-16 για να κάνει ο Ματσάγκας το 10-19 για την ομάδα του και να κλείσει το σερί της Αττική στο 0-13 ο Κοντός για το 10-21. Οι Ροζ Πάνθηρες απάντησαν με τον Ζοτάι και τρίποντο του Κατσιράκη για το 14-21, αλλά η Αττική έτρεξε νέο σερί, 0-10 αυτή τη φορά, με τον Καραλή Α., τον Σταυρόπουλος Αγ. και τον Τρικαλιώτη για το 14-31 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Μαλτέζος σκόραρε για το 16-33, αλλά ο Ματσάγκας με τρίποντο έκανε το 16-36. Κατσιράκης και Ματσάγκας με τρίποντα σκόραραν για το 19-39, με τον Τρικαλιώτη να κάνει το 19-41. Ο Σταυρόπουλος Αν. με δύο συνεχόμενα τρίποντα έφερε την ομάδα του στο 19-47, για να απαντήσουν ο Πνευματικός με τον Κατσιράκη για το 26-47, πριν ο Βασιλείου κλείσει την περίοδο στο 26-49.

Στο 4ο δεκάλεπτο ο Μαλτέζος έφερε το ματς στο 28-49 για να πάνε την Αττική ο Τρικαλιώτης με τον Καραλή Α. στο 29-55. Ο Κατσιράκης με τον Πεπονή σκόραραν για το 35-55, ενώ μετά το καλάθι του Γαλάνη ο Ζοτάι έκανε το 38-57 για να κλείσει το ματς με τρίποντο του Ματσάγκα, 38-60.

Για την Αττική ο Τρικαλιώτης είχε 19 πόντους, ο Ματσάγκας 13, ο Σταυρόπουλος Αν. 10 και ο Καραλής Α. 8. Για τους Ροζ Πάνθηρες ο Κατσιράκης είχε 17 πόντους και ο Μαλτέζος 8.

Ροζ Πάνθηρες (Σαμιώτης Α.): Μαλτέζος Ι. 8, Κανάκης Λ., Ζοτάι Δ. 4, Σπανός Ν., Μπίρης Χ., Παπαδόπουλος Κ., Πεπονής Κ. 2, Πνευματικός Ι. 4, Γουρνέλος Α. 3, Κατσιράκης Γ. 17 (2).

Αττική (Μπουργαζάς Β.): Μπέλλος Γ. 1, Τρικαλιώτης Α 19, Αντωνάκης Γ., Ματσάγκας Δ. 13 (3), Γαλάνης Δ. 2, Κοντός Γ. 2, Μπότσας ‘Ντανίλο’ Γ., Σταυρόπουλος Αν. 10 (2), Σταυρόπουλος Αγ. 2, Καραλής Α. 8, Βασιλείου Μ. 3, Χριστόπουλος Τ..