Home / Πάνος Ζαχαρογιάννης 2013-14 / Πρώτη νίκη για τον Ιχθύ

Πρώτη νίκη για τον Ιχθύ

Ο Ιχθύς κέρδισε με 52-33 την Losvos για να πάει στο 1-1, σε αγώνα για τη 2η αγωνιστική του Α ομίλου του 1ου γκρουπ του ερασιτεχνικού πρωταθλήματος «Πάνος Ζαχαρογιάννης» που διοργανώνει ο ΑΓΣ Πολυνίκης.

LOSVOS – ΙΧΘΥΣ 33-52
(5-13, 14-30, 26-43, 33-52)

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους νικητές να προηγούνται με 2-9 με τον Κανελάτο Π. και τον Δασκαλάκη, για να απαντήσει με τρίποντο ο Ιωάννου για το 5-9, πριν ο Δασκαλάκης κλείσει το δεκάλεπτο στο 5-13.

Στη 2η περίοδο από 5 πόντους του Τσιφλίδη ο Ιχθύς πήγε στο 5-18, για να απαντήσει ο Ζαραφωνίτης. Μετά το 10-20, ο Κραουνάκης με τον Κανελάτο Ν. έφεραν το ματς στο 11-28, για να απαντήσει ο Σέρρας με τρίποντο για το 14-28 και να κλείσει το ημίχρονο στο 14-30 από τον Μότσιο.

Στο 3ο δεκάλεπτο ο Βασιλόπουλος με τον Κανελάτο Ν. σκόραραν για το 14-37, με τον Κυρηνίδη, τον Αθανασίου και τον Ιωάννου να απαντούν για το 21-41 για την Losvos, ενώ ο Κυρηνίδης ήταν που με 5 ακόμα πόντους έφερε το ματς στο 26-41 με σερί 10-2 για την ομάδα του, για να τελειώσει η περίοδος στο 26-43 από τον Βασιλόπουλο.

Στο 4ο δεκάλεπτο η διαφορά έπεσε από τον Σώκετ, τον Ριτσάκη και τον Ιωάννου στο 33-45, με τον Ιχθύ να απαντά με τον Δασκαλάκη, τον Τσιφλίδη και τον Φυλακτού.

Για τους νικητές ο Τσιφλίδης είχε 9 πόντους, ο Δασκαλάκης 8, ο Κανελάτος Π. με τον Βασιλόπουλο από 7. Για την Losvos ο Κυρηνίδης είχε 10 πόντους και ο Ιωάννου 8.

Losvos (Ιωάννου Μ.): Ιωάννου Μ. 8 (1), Ριτσάκης Β. 3, Κυρηνίδης Ι. 10 (1), Ζαραφωνίτης Δ. 2, Αθανασίου Μ. 2, Ράπτης Δ. 1, Χαμορούσος Γ. 1, Κοκκινίδης Η., Μακρής Τ., Βαγγελίδης Γ., Σέρρας Α. 3 (1), Σώκετ Α. 3.

Ιχθύς (Ζωγράφος Ν., Δοντάς Θ.): Κανελάτος Ν. 5 (1), Σκορδίλης Χ., Χρυσός Μ. 4, Δημητριάδης Γ., Κανελάτος Π. 7, Βασιλόπουλος Ν. 7 (1), Κονδύλης Δ., Δασκαλάκης Α. 8, Μότσιος Ν. 4, Κραουνάκης Β. 6, Φυλακτού Δ. 2, Τσιφλίδης Λ. 9 (1).