Home / Πάνος Ζαχαρογιάννης 2013-14 / Συνεχίζει η Victorious, νίκες για εBEERους, Allsafe B.C.!

Συνεχίζει η Victorious, νίκες για εBEERους, Allsafe B.C.!

Η Victorious συνεχίζει θεαματικά μετά την 5η αγωνιστική του Α ομίλου του 1ου γκρουπ του ερασιτεχνικού πρωταθλήματος «Πάνος Ζαχαρογιάννης» που διοργανώνει ο ΑΓΣ Πολυνίκης, κερδίζοντας με 65-25 την Losvos. Η Allsafe B.C. ακολουθεί μετά το 56-45 επί των C-Drifters, ενώ οι εBEERοι κέρδισαν με 64-41 την Alondra B.C. με θεαματική εμφάνιση του Ηλιάκη. Τα Σφυριά κέρδισαν με 53-35 την Oklaχώμα Thunder, ενώ οι Παλαίμαχοι Άνω Λιοσίων νίκησαν με 60-42 τον Ιχθύ.

ΙΧΘΥΣ – ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ 44-60
(8-17, 14-31, 28-49, 44-60)

Οι Παλαίμαχοι Άνω Λιοσίων κέρδισαν με 44-60 τον Ιχθύ, μπαίνοντας στο παιχνίδι με Δήμο και Παπαπροκοπίου για το 0-9. Ο Ιχθύς πλησίασε σε 8-11 με τον Σκορδίλη και τον Κονδύλη, αλλά η διαφορά ανέβηκε αρκετά, το σερί 0-13 των Παλαιμάχων Άνω Λιοσίων με τον Παπαπροκοπίου, τον Κοσμίδη Η. και τον Μαργαρίτη έφεραν το ματς στο 8-24. Ο Παπαπροκοπίου έκανε το 10-29, με το ημίχρονο να κλείνει στο 14-31 από τον Κονδύλη.

Στο 2ο ημίχρονο ο Σκορδίλης προσπάθησε να μειώσει, αλλά ο Καλαλές με τον Ντούρο και τον Δήμο έφεραν το ματς στο 19-43. Μετά το τρίποντο του Κοσμίδη Η. ο Δοντάς με τον Κανελάτο και τον Φυλακτού σκόραραν για το 28-48. Ο Σκορδίλης με τον Κονδύλη και τον Κανελάτο έφεραν το ματς στο 35-51 για να απαντήσει ο Μαργαρίτης για το 35-55. Ο Κανελάτος έκανε το 40-55, για να κλείσει το ματς από Παπαπροκοπίου και Γκλιάτη στο 44-60.

Για τους νικητές ο Παπαπροκοπίου είχε 23 πόντους, ο Δήμος 11 και ο Κοσμίδης Η. 8. Για τον Ιχθύ ο Τσιφλίδης είχε 10 πόντους, ο Κανελάτος 9, ο Κονδύλης 8 και ο Κραουνάκης 7.

Ιχθύς (Ζωγράφος Ν.): Κανελάτος Ν. 9 (2), Δοντάς Θ. 2, Κονδύλης Δ. 8, Τσιφλίδης Δ. 10, Κραουνάκης Β. 7, Ζωγράφος Π. 2, Φυλακτού Γ. 4, Σκορδίλης Χ..

Παλαίμαχοι Άνω Λιοσίων (Κοσμίδης Η.): Παπαπροκοπίου Δ. 23, Κοσμίδης Η. 8 (2), Κοσμίδης Γ. 2, Γκλιάτης Σ. 2, Μαργαρίτης Κ. 4, Καλαλές Π. 4, Τσάτοβ Γ., Ντούρος Γ. 6, Δήμος Γ. 11 (1).

LOSVOS – VICTORIOUS 25-65
(12-12, 17-33, 22-50, 25-65)

Η Victorious κέρδισε την Losvos μπαίνοντας στο ματς με 2-6 με τον Ιωαννίδη, για να προσπεράσει η Losvos με τον Κυρηνίδη και τον Τσάτσο για το 12-8, με τον Τσιότσιο να ισοφαρίζει σε 12-12. Η Victorious στο 2ο δεκάλεπτο έτρεξε σερί 0-19 για να καθαρίσει το ματς, με τον Τσιότσιο, τον Μπουρδανιώτη, τον Καραμπάτσο και τον Θεοδωρόπουλο για το 12-31, με το ημίχρονο να κλείνει από Κυρηνίδη και Κοκκινίδη στο 17-33.

Στην επανάληψη ο Καρδαράς έφερε το ματς στο 17-36, με τον Σώκετ να απαντά, αλλά τον Θεοδωρόπουλο και τον Καρδαρά να φέρνουν το ματς στο 22-48 για να κλείσει ο Χατζής το δεκάλεπτο στο 22-50. Στην 4η περίοδο ο Χολέβας έβαλε με τρίποντο τους μόνους πόντους της Losvos με τον Καρδαρά, τον Θεοδωρόπουλο και τον Ιωαννίδη για το τελικό 25-65.

Για τους νικητές ο Θεοδωρόπουλος είχε 18 πόντους, ο Τσιότσιος με τον Ιωαννίδη είχαν από 11, ο Καρδαράς 9 και ο Καραμπάτσος 8. Για την Losvos ο Κυρηνίδης είχε 7 πόντους.

Losvos (Ιωάννου): Ιωάννου Μ., Τσάτσος Ν. 2, Ράπτης Δ. 2, Μακρής Τ., Αθανασίου Σ., Χολέβας Α. 6 (2), Μακρής Θ., Κυρηνίδης 7 (1), Βαγγελίδης Γ., Κοκκινίδης Ζ. 2, Σέρρας Α., Σώκετ Α. 6.

Victorious (Θεοδωρόπουλος Κ.): Μπουρδανιώτης Θ. 6, Χατζής Μ. 2, Καραμπάτσος Σ. 8, Καρδαράς Τ. 9 (1), Ιωαννίδης Δ. 11 (1), Τσιότσιος Χ. 11, Θεοδωρόπουλος Κ. 18 (1).

ALLSAFE B.C. – C-DRIFTERS 56-45
(11-12, 26-28, 40-35, 56-45)

Η Allsafe B.C. κέρδισε τους C-Drifters με 56-45, με τους δεύτερους να μπαίνουν στο ματς με τον Γκαντόλια και τον Κουτσοβασίλη για το 2-6, για να ισοφαρίσει ο Σκοπελίτης σε 10-10 για να κλείσει η περίοδος από τον Μπιράκο στο 11-12. Στο 2ο δεκάλεπτο ο Τζανετάκος με τον Σαντικτσή έφεραν το ματς στο 18-14, ενώ ο Σκοπελίτης έκανε το 23-16 για την ομάδα του. Οι C-Drifters απάντησαν με τρίποντα του Κουτσοβασίλη για να κάνει ο Γκότσης το 26-26 και να κλείσει το ημίχρονο στο 26-28 από τον Ξενόφο.

Στην επανάληψη ο Γκότσης έφερε το ματς στο 26-30 αλλά ο Σκοπελίτης με τον Μπαλή απάντησαν για το 35-31 της Allsafe B.C.. Ο Σκοπελίτης έφερε την ομάδα του στο 40-33, με τους C-Drifters να προσπαθούν να απαντήσουν, αλλά τον Σκοπελίτη με τον Χρυσούλα Χ. να ανεβάζουν τη διαφορά πάνω από τους 10 πόντους 47-35. Ο Κουτσοβασίλης απάντησε με δύο τρίποντα για το 49-43, αλλά από τη γραμμή των βολών η Allsafe B.C. πήγε μέχρι τη νίκη εκ του ασφαλούς.

Για τους νικητές ο Σκοπελίτης είχε 27 πόντους, ενώ Τζανετάκος και Σαντικτσής είχαν από 9. Για τους C-Drifters ο Κουτσοβασίλης είχε 14 πόντους και ο Γκότσης 11.

Allsafe B.C. (Βλαχαδάμης): Μπαλής Ε. 4 (1), Τζανετάκος 9, Σταυρόπουλος Δ. 2, Χρυσούλας Χ. 3, Παπαϊωάννου Γ., Γιαγλόγλου Γ., Γεωργακόπουλος Α., Σαντικτσής Κ. 9 (1), Σκοπελίτης Κ. 27 (2), Βλαχαδάμης Σ. 2.

C-Drifters (Γαλαίος Π.): Ξενόφος Μ. 3, Κουτέλας Χ., Τρίαντος Α., Γκαντόλιας Δ. 5 (1), Μπιράκος Ν. 6, Ξενόφος Ν. 4, Κουτσοβασίλης Γ. 14 (4), Γκότσης Μ. 11, Κατσαρής Β. 2.

ΤΑ ΣΦΥΡΙΑ – OKLAΧΩΜΑ THUNDER 53-35
(10-11, 19-23, 30-32, 53-35)

Τα Σφυριά κέρδισαν την Oklaχώμα Thunder με 53-35 μπαίνοντας στο ματς με 10-3, με τον Κονδύλη, τον Κοτσαμπά και τον Μαμάκο. Ο Παπανίκος με τον Πετρόπουλο και τον Παντελή απάντησαν για να γράψει το 10-11 στο τέλος της περιόδου ο Πούλιος για την Oklaχώμα Thunder. Στο 2ο δεκάλεπτο ο Κοτσαμπάς με τον Πετρόπουλο έφεραν το ματς στο 17-17, με τους Oklaχώμα Thunder να κρατούν το προβάδισμα με τον Πουράζη και τον Πετρόπουλο ως το ημίχρονο, 19-23.

Στην επανάληψη ο Πουράζης έφερε το ματς στο 19-25, με τα Σφυριά να προσπαθούν να μειώσουν με τον Χρυσαΐτη, τον Τσούκα και τον Κοτσαμπά, αλλά τον Παντελή και τον Αρβανιτάκη να κρατούν μπροστά την Oklaχώμα Thunder, 28-32. Ο Κουτσαρίδης σκόραρε για την ισοφάριση, ενώ ο Κοτσαμπάς με τον Μαμάκο ήταν που έφτασαν το σερί των Σφυριών στο 14-1 για να αντιστρέψουν την εικόνα του αγώνα, 44-33. Η Oklaχώμα Thunder δεν μπόρεσε να σκοράρει παρά μόνο με 3 βολές στο δεκάλεπτο, έτσι ο Σαμέρας με τον Κοτσαμπά έκλεισαν το ματς στο 53-35.

Για τους νικητές ο Κοτσαμπάς είχε 21 πόντους και ο Κουτσαρίδης 7. Για την Oklaχώμα Thunder ο Πετρόπουλος είχε 11 και ο Παντελής 8.

Τα Σφυριά (Σαμέρας Κ.): Κουτσαρίδης Σ. 7, Σιαμαντάς Γ. 4, Συριώτης Γ., Σαμέρας Κ. 3 (1), Μαθιός Κ., Κονδύλης Γ. 6, Μαμάκος Π. 5, Τσιτός Γ. 1, Τσούκας Α. 4, Χρυσαΐτης Χ. 2, Κοτσαμπάς Ε. 21, Λιβάνιος Σ..

Oklaχώμα Thunder (Λιουδάκης Γ.): Πετρόπουλος Π. 11, Παναγιωτόπουλος Κ., Αρβανιτάκης Ν. 3, Πουράζης Σ. 4, Παπανίκος Θ. 3, Παντελής Δ. 8, Τσάπαλος Φ. 2, Μουσινούδης Β., Πούλιος Β. 4.

ALONDRA B.C. – εBEERοι 41-64
(9-18, 18-34, 27-46, 41-64)

Οι εBEERοι κέρδισαν την Alondra B.C. με 41-64 μπαίνοντας στο ματς με τον Ηλιάκη να βάζει 12 πόντους για το 2-13. Ο Γραββάνης με τον Κουβάτσο απάντησαν για το 7-16, με το δεκάλεπτο να κλείνει από Φιλακουρίδη και Ηλιάκη στο 9-18. Ο Κουβάτσος μείωσε σε 11-19, ο Κούβας έκανε το 12-23, με τον Κανελλίδη, τον Ηλιάκη και τον Φιλακουρίδη να φέρνουν τον αγώνα στο 13-29. Μετά την απάντηση του Παπαγεωργίου ο Ηλιάκης ήταν που έφτασε τους 23 πόντους για να κλείσει το ημίχρονο στο 18-34.

Στην επανάληψη η διαφορά ανέβηκε από τον Φιλακουρίδη, τον Σοφιανόπουλο και τον Κολλά για να πάει στο 18-42 και μετά την απάντηση από τον Κουβάτσο στο 22-44, για να κλείσει από τον Γραββάνη το δεκάλεπτο στο 27-46. Ο Γραββάνης μείωσε σε 31-46, αλλά ο Ηλιάκης με τον Κανελλίδη έφεραν το ματς στο 31-52, με τον Λουκά να απαντά και τον Φιλακουρίδη με τον Γκούσκο να γράφουν το 37-59. Ο Ηλιάκης με τρίποντο έκανε το 39-62 με τον Φιλακουρίδη και τον Ξενάκη να κλείνουν τον αγώνα στο 41-64.

Για τους νικητές ο Ηλιάκης είχε 34 πόντους και ο Φιλακουρίδης 13. Για την Alondra B.C. ο Κουβάτσος είχε 14 πόντους και ο Γραββάνης 8.

Alondra B.C. (Παπαγεωργίου Γ.): Ρέμπας Π., Ασημάκος Β. 2, Γραββάνης Γ. 8 (2), Λουκάς Μ. 3 (1), Παπαδάκης Β., Παντελάκης Π. 2, Κούβας Β. 6, Κουβάτσος Κ. 14, Γιαννατσής Γ., Ξενάκης Γ. 2, Παπαγεωργίου Γ. 4.

εBEERοι (Γκούσκος Δ.): Κανελλίδης Π. 4, Ηλιάκης Β. 34 (2), Σοφιανόπουλος Μ. 4, Κολλάς Γ. 6, Γκούσκος Δ. 3, Φιλακουρίδης Μ. 13, Δουκλιάς Σ..