Home / Πάνος Ζαχαρογιάννης 2013-14 / Νίκες για Alondra B.C., Ρεμπελιακό!

Νίκες για Alondra B.C., Ρεμπελιακό!

Η Alondra B.C. κέρδισε την Oklaχώμα Thunder με 58-40 για την 6η αγωνιστική του Α ομίλου του 1ου γκρουπ ερασιτεχνικού πρωταθλήματος «Πάνος Ζαχαρογιάννης» που διοργανώνει ο ΑΓΣ Πολυνίκης. Ο Ρεμπελιακός κέρδισε εύκολα με 78-50 το ντέρμπι με την Allsafe B.C., ενώ η Victorious επικράτησε με 67-48 των C-Drifters. Τα Σφυριά νίκησαν με 40-30 την Losvos, τέλος οι εBEERοι κέρδισαν με 68-43 τον Ιχθύ.

ΙΧΘΥΣ – εBEERοι 43-68
(8-17, 19-28, 32-45, 43-68)

Οι εBEERοι κέρδισαν τον Ιχθύ με 43-68 με το ματς ξα ξεκινά με 5-0 για τον Ιχθύ με τον Δασκαλάκη για να απαντήσουν ο Ζώτος με τον Φιλακουρίδη και τον Ηλιάκη για το 6-13 πριν ο Τσιφλίδης με τον Γκούσκο Μ. γράψουν το 8-17 στο δεκάλεπτο. Στη συνέχεια οι εBEERοι με τον Ζώτο έφτασαν στο 10-23, για να απαντήσουν ο Φυλακτού με τον Κανελάτο για το 15-23, και να κάνει το 17-25 ο Κραουνάκης. Το ημίχρονο τελείωσε από τον Ηλιάκη στο 19-28 για τους εBEERους.

Στο 3ο δεκάλεπτο το τρίποντο του Κανελάτου έφερε το ματς στο 22-30, με τους εBEERους να απαντούν με τον Ηλιάκη και τον Φιλακουρίδη για το 22-35. Μετά το καλάθι του Κραουνάκη, νέο τρίποντο του Ηλιάκη έφερε το ματς στο 24-38. Ο Ιχθύς μείωσε με τον Κανελάτο σε 30-39, με το δεκάλεπτο να κλείνει από Ζώτο και Ηλιάκη στο 32-45. Στη συνέχεια το ματς άνοιξε πολύ, οι εBEERοι έφτασαν στο 34-52 με τον Φιλακουρίδη και τον Ηλιάκη, για να απαντήσει ο Κραουνάκης. Όμως, η διαφορά γρήγορα ανέβηκε στους 20 πόντους, ο Γκούσκος Μ. με τον Κολλά έφεραν το ματς στο 39-61 και το 41-64, πριν σκοράρει ο Τσιφλίδης. Ο Φιλακουρίδης ήταν που έκλεισε το παιχνίδι στο 43-68 για τους εBEERους.

Για τους νικητές ο Ηλιάκης είχε 26 πόντους, ο Φιλακουρίδης 13, ο Γκούσκος Μ. 10 και ο Ζώτος Χ. 10. Για τον Ιχθύ ο Κραουνάκης είχε 12, ο Κανελάτος 11 και ο Τσιφλίδης 10.

Ιχθύς (Ζωγράφος): Κανελάτος Ν. 11 (3), Θεολόγος Δ., Ζωγράφος Ν., Κονδύλης Δ. 4, Δασκαλάκης Α. 3 (1), Σκορδίλης Χ., Κραουνάκης Β. 12, Φυλακτού Δ. 3, Τσιφλίδης Δ. 10.

εBEERοι (Γκούσκος Δ.): Κανελλίδης Π. 1, Ηλιάκης Β. 26 (2), Γκούσκος Μ. 10, Κολλάς Γ. 6 (1), Φιλακουρίδης 13, Γκούσκος Δ. 2, Ζώτος Χ. 10.

ΤΑ ΣΦΥΡΙΑ – LOSVOS 40-30
(15-7, 20-23, 26-26, 40-30)

Τα Σφυριά κέρδισαν τη Losvos με 40-30 με το ματς να ξεκινά με 6-2 από τον Μαμάκο και τον Σαμέρα, για να απαντήσει ο Κυρηνίδης για το 8-4. Ο Σαμέρας έφερε το ματς στο 11-4, με τον Κυρηνίδη να απαντά, αλλά το δεκάλεπτο να κλείνει από τον Χαραλάμπους στο 15-7. Στη συνέχεια ο Κοκκινίδης με τρίποντο μείωσε σε 15-10, ενώ ο Κυρηνίδης έφερε το ματς στο 17-14. Μετά το καλάθι του Μαμάκου ο Βέργας με τον Κυρηνίδη έγραψαν το 19-20 για την Losvos με τον Μακρή να κλείνει το ημίχρονο στο 20-23.

Στην 3η περίοδο η Losvos σκόραρε μόλις 3 πόντους με καλάθι του Αθανασίου, για να καταφέρουν τα Σφυριά με τον Κουτσαρίδη και τον Χαραλάμπους να ισοφαρίσουν το ματς σε 26-26. Στο 4ο δεκάλεπτο ο Συριώτης με τον Μαμάκο και τον Ζουμπορλή έφεραν τον αγώνα στο 32-26, ενώ το τρίποντο του Σαμέρα έγραψε το 35-27. Ο Κυρηνίδης απάντησε με βολές, αλλά ο Μαμάκος με τον Χαραλάμπους έφεραν το ματς στο 40-29.

Για τους νικητές ο Σαμέρας είχε 10 πόντους, ο Μαμάκος 9 και ο Χαραλάμπους 7. Για την Losvos ο Κυρηνίδης είχε 13 πόντους.

Τα Σφυριά (Σπηλιογακόπουλος Α.): Κουτσαρίδης Σ. 3, Ζουμπορλής Σ. 2, Συριώτης Ι. 2, Σαμέρας Κ. 10 (2), Τσούκας Α. 2, Σιαμαντάς Τ. 1, Χατζής Γ. 3, Τσίτος Σ., Χαραλάμπους Δ. 7 (1), Χρυσαΐτης Χ. 1, Πάνου Σ., Μαμάκος Π. 9.

Losvos (Ιωάννου Μ.): Ιωάννου Μ. 1, Μακρής Τ. 2, Κυρηνίδης Ι. 13 (1), Αθανασίου Σ. 2, Ράπτης Δ. 2, Τίμπας 2, Κοκκινίδης Ζ. 4, Βέργας Γ. 4.

ALLSAFE B.C. – ΡΕΜΠΕΛΙΑΚΟΣ 50-78
(8-21, 17-39, 36-60, 50-78)

Ο Ρεμπελιακός κέρδισε με 50-78 την Allsafe B.C. με το ματς να ξεκινά από τον Μπαλή στο 4-3 για την Allsafe B.C., αλλά τον Ρεμπελιακό να απαντά με τον Σαρρή, τον Πλεξουσάκη και τον Κοντογεώργη για το 4-14. Μετά το καλάθι του Σπαλιάρα ο Λαρεντζάκης ήταν που έφερε το ματς στο 8-21 στο δεκάλεπτο για να γράψουν ο Πλεξουσάκης με τον Ντούσια το 8-27. Η Allsafe B.C. απάντησε με τρίποντο του Σκοπελίτη για το 14-29, αλλά ο Καρράς με τον Κοντογεώργη έφεραν την ομάδα τους στο 14-35. Μετά το καλάθι του Σταυρόπουλου ο Καρράς έκλεισε το ημίχρονο στο 17-39.

Στην επανάληψη το τρίποντο του Κοντογεώργη έγραψε το 17-42 με τον Σαντικτσή, τον Σπαλιάρα και τον Σκοπελίτη να απαντούν με τρίποντα για το 26-45. Ο Ρεμπελιακός με τον Ντούσια και τον Σαρρή έφτασε στο 28-53 με την Allsafe B.C. να απαντά με τον Σκοπελίτη για να προσπαθήσει να πλησιάσει, 36-56 με τον Σαρρή και τον Ντούσια να κλείνουν το δεκάλεπτο στο 36-60. Στην 4η περίοδο ο Σαντικτσής έφερε το ματς στο 40-60, με τον Λαρεντζάκη να απαντά και τον Σκοπελίτη με τον Σαντικτσή να κάνουν το 48-63. Όμως, από εκεί και πέρα, ο Ρεμπελιακός έτρεξε σερί 0-11 με τον Σαρρή, τον Λαρεντζάκη και τον Καρρά για το 48-74, πριν ο Μπαλής με τον Καρρά κλείσουν το ματς στο 50-78.

Για τους νικητές ο Σαρρής είχε 17 πόντους, Πλεξουσάκης και Λαρεντζάκης 14, ο Κοντογεώργης 13, ενώ Ντούσιας και Καρράς από 10. Για την Allsafe B.C. ο Σκοπελίτης είχε 24 πόντους, ο Σαντικτσής 9 και ο Σπαλιάρας 8.

Allsafe B.C. (Βλαχαδάμης Σ.): Μπαλής Θ. 5 (1), Σπαλιάρας Δ. 8 (1), Χρυσούλας Χ., Χρυσούλας Π., Σαντικτσής Ν. 9 (3), Σκοπελίτης Κ. 24 (3), Σταυρόπουλος Δ. 2, Βλαχαδάμης Σ. 2.

Ρεμπελιακός (Καρράς Χ.): Ντούσιας Σ. 10, Πλεξουσάκης Κ. 14, Κοντογεώργης Α. 13 (2), Λαρεντζάκης Β. 14 (4), Καρράς Χ. 10, Σαρρής Π. 17.

ALONDRA B.C. – OKLAΧΩΜΑ THUNDER 58-40
(13-12, 33-20, 41-26, 58-40)

Η Alondra B.C. κέρδισε με 58-40 την Oklaχώμα Thunder με τον Παπαγεωργίου και τον Κουβάτσο να ανοίγουν το ματς στο 6-0, αλλά τον Χαρίδημο με τον Χρηστιά και τον Πούλιο να απαντούν για το 6-10. Ο Παπαγεωργίου ισοφάρισε, με τον Πετρόπουλο να δίνει προβάδισμα στην Oklaχώμα Thunder και τον Παπαγεωργίου με τρίποντο να κλείνει την περίοδο στο 13-12. Ο ίδιος με τον Λουκά ήταν που έγραψαν το 18-12 στο ξεκίνημα του 2ου δεκαλέπτου, ενώ μετά την απάντηση του Τσάπαλου Φ., τα συνεχόμενα τρίποντα από Παπαγεωργίου, Γραββάνη και Λουκά έφεραν το ματς στο 27-16, για να κάνει το 31-16 ο Ξενάκης για την Alondra B.C.. Μετά την απάντηση του Πούλιου, το ημίχρονο έκλεισε στο 33-20 από τον Κουβάτσο.

Στην επανάληψη η διαφορά ανέβηκε, ο Κούβας με τον Παπαγεωργίου έγραψαν το 39-22, με τον Κουβάτσο να σκοράρει για το 41-23. Ο Πετρόπουλος απάντησε για το 41-26 του 30ου λεπτού, με τον Κουβάτσο να φέρνει το ματς στο 47-29. Ο Παπαγεωργίου με 6 πόντους έγραψε το 53-29, με την Oklaχώμα Thunder να απαντά με τον Χρηστιά και τον Παπανίκο για το 53-33. Ο Παπαγεωργίου με τον Ρέμπα έγραψαν το 58-34, με το παιχνίδι να κλείνει από Πετρόπουλο και Χαρίδημο στο 58-40.

Για τους νικητές ο Παπαγεωργίου είχε 24 πόντους, ο Κουβάτσος 18. Για την Oklaχώμα Thunder ο Χρηστιάς είχε 10 πόντους και ο Πετρόπουλος 8.

Alondra B.C. (Γιαννατσής Γ.): Ρέμπας Π. 3 (1), Γραββάνης Γ. 3 (1), Παπαγεωργίου Γ. 24 (3), Ξενάκης Γ. 2, Λουκάς Μ. 6 (2), Παπαδάκης Σ., Παντελάκης Π., Κούβας Β. 2, Κουβάτσος Κ. 18, Γιαννατσής Γ..

Oklaχώμα Thunder (Χρηστιάς Α.): Πετρόπουλος Π. 8, Μουσινούδης Β., Χρηστιάς Α. 10, Πουραζής Σ. 1, Χαρίδημος Τ. 5 (1), Παπανίκος Θ. 6, Αρβανιτάκης Ν., Τσάπαλος Φ. 2, Πούλιος Β. 8.

VICTORIOUS – C-DRIFTERS 67-48
(19-11, 34-14, 50-28, 67-48)

Η Victorious κέρδισε τους C-Drifters με 67-58 μπαίνοντας θεαματικά στο ματς, με τον Τσιάκα και τον Θεοδωρόπουλο για το 8-0 για να φέρνουν την αναμέτρηση στο 12-2 ο Καραμπάτσος με τον Μπουρδανιώτη. Η απάντηση ήρθε από τον Κουτέλα και τον Κουτσοβασίλη για το 13-8, με τον Τσιάκα να σκοράρει, τον Κουτέλα να συνεχίζει και το δεκάλεπτο να κλείνει στο 19-11. Στη 2η περίοδο οι C-Drifters μπόρεσαν να βάλουν 3 πόντους με τον Κουτέλα, για να έρθουν ο Χαλκίδης με τον Θεοδωρόπουλο και τον Τσιότσιο και να φέρουν το ματς στο 28-13, με το ημίχρονο να τελειώνει στο 34-14 από τον Μπουρδανιώτη και τον Θεοδωρόπουλο.

Στην επανάληψη ο Τσέρτος με τον Κουτέλα σκόραραν για να πλησιάσουν οι C-Drifters σε 35-21, ενώ ο Μπιράκος ήταν που έφερε το ματς στο 37-24. Ο Τσιότσιος με τον Τσιάκα απάντησαν για το 42-26, με τον Θεοδωρόπουλο να γράφει το 46-36. Η διαφορά ανέβηκε πάνω από τους πόντους από τον Αγαπητίδη, 50-28, με την 4η περίοδο να βλέπει την Victorious να πηγαίνει με τον Χαλκίδη στο 54-28. Οι C-Drifters προσπάθησαν να απαντήσουν με τον Κουτσοβασίλη και τον Μπιράκο για το 56-37, όμως ο Παγουλάτος με τον Τσιάκα έφεραν το ματς στο 65-40, για να κλείσουν τον αγώνα ο Ξενόφος με τον Μπιράκο στο 67-48.

Για τους νικητές ο Τσιάκας είχε 18 πόντους, ο Μπουρδανιώτης 12, ο Θεοδωρόπουλος 11 και ο Τσιότσιος 9. Για τους C-Drifters ο Κουτέλας είχε 16 πόντους, ο Μπιράκος 9, ο Κουτσοβασίλης 8 και ο Ξενόφος 7.

Victorious (Θεοδωρόπουλος Κ.): Τσιάκας Θ. 18 (1), Μπουρδανιώτης Θ. 12, Αγαπητίδης Σ. 6, Καραμπάτσος Σ. 2, Παγουλάτος Β. 4, Χαλκίδης Σ. 5 (1), Τσιότσιος Χ. 9, Θεοδωρόπουλος Κ. 11 (1), Χριστοδουλόπουλος Μ..

C-Drifters (Γαλαίος Π.): Ξενόφος Μ. 7, Τσέρτος Φ. 2, Κουτέλας Π. 16, Μπιράκος Γ. 9, Γκαντόλιας Δ. 2, Κουτσοβασίλης Γ. 8 (1), Κατσαρής Β., Καραμήτσος Π. 4.