Home / Πάνος Ζαχαρογιάννης 2014-15 / Στην παράταση οι Miners, 7-0 η Victorious!

Στην παράταση οι Miners, 7-0 η Victorious!

Οι Miners κέρδισαν στην παράταση με 73-59 τους Rocks B.C. για την 8η αγωνιστική του Ζ ομίλου στο «Πάνος Ζαχαρογιάννης», με τη Victorious να παραμένει στην κορυφή με 7-0 μετά το 58-31 επί των Filoiadelfia 76ers. Η Laser Derm κέρδισε με 80-46 τη Havana Rum, ενώ ο Γ.Α.Σ.Τ. επικράτησε με 63-36 των Pick ‘n’ Troll.

Rocks B.C. – Miners 59-73παρ.

Οι Miners κέρδισαν με 59-73 στην παράταση τους Rocks B.C. με το ματς να ξεκινά για τους δεύτερους με 6-2 και 8-3 για να απαντήσουν οι Miners και να καταφέρουν να ισοφαρίσουν σε 11-11 για να πάμε στο 11-13 μετά και το 17-17 στη συνέχεια. Οι Miners κράτησαν το προβάδισμα, 21-24 και 24-32 για να κλείσει το ημίχρονο στο 28-32. Στην επανάληψη οι Miners έμειναν μπροστά με 31-34 και 34-38 για να απαντήσουν οι Rocks B.C. για το 44-44, παίρνοντας και το προβάδισμα με 45-44. Οι Miners αντέδρασαν, 45-49 και 50-55, αλλά οι Rocks B.C. και πάλι ισοφάρισαν, 55-55, για να φέρουν το ματς στο 59-59 στο τέλος της κανονικής διάρκειας και να οδηγηθούμε σε παράταση. Εκεί, οι Miners έτρεξαν σερί 0-14 στο πεντάλεπτο, για να πάρουν τη νίκη με 59-73.

Για τους νικητές ο Παπαδόγιαννης είχε 29 πόντους, 6 ριμπάουντ, 5 ασίστ, ο Κωτσίδης 8 πόντους και 14 ριμπάουντ, ο Κυνηγόπουλος 10 πόντους, 3 ριμπάουντ, 3 ασίστ. Για τους Rocks B.C. ο Γκιουλφέσης είχε 21 πόντους και 10 ριμπάουντ, ο Μποτοζής 14 πόντους, 8 ριμπάουντ, ο Παραράς 7 πόντους και 12 ριμπάουντ.

.

Filoiadelfia 76ers – Victorious 31-58

Η Victorious κέρδισε με 31-58 τους Filoiadelfia 76ers με το ματς να ξεκινά με 0-6 από τον Παγουλάτο, για να πάμε στο 2-10 με τον Χαλκίδη για τη Victorious. Ο Ματαλιωτάκης μείωσε, με τον Λιανό και τον Χαλκίδη να γράφουν το 5-20 στο δεκάλεπτο. Ο Ματαλιωτάκης απάντησε αλλά ο Λιανός με τον Χριστόπουλο και τον Λουπασάκη έφεραν το ματς στο 11-32 στο ημίχρονο. Η διαφορά μεγάλωσε περισσότερο στην επανάληψη, το σερί της Victorious πήγε στο 0-14 με τον Χριστοδουλόπουλο και το Λιανό για το 11-39. Ο Λεμποτέσης με τον Λουγιάκη απάντησαν για το 23-43 για να γράψουν ο Λιανός με τον Χριστόπουλο το 25-54. Ο Καφκας απάντησε για το 31-56 για να κλείσει το ματς ο Χριστοδουλόπουλος.

Για τους νικητές ο Λιανός είχε 15 πόντους, 12 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα, ο Χριστόπουλος 15 πόντους, 11 ριμπάουντ, 4 ασίστ, ο Χαλκίδης 14 πόντους, 6 ριμπάουντ. Για τους Filoiadelfia 76ers ο Ματαλιωτάκης είχε 11 πόντους, 7 ριμπάουντ, ο Λεμποτέσης 9 πόντους, 4 ριμπάουντ.

Laser Derm – Havana Rum 80-46

Η Laser Derm κέρδισε με 80-46 τη Havana Rum με το ματς να ξεκινά με 6-7 για να απαντήσει η Laser Derm με σερί 21-3 και να ξεφύγει με 27-10 στο δεκάλεπτο. Η Havana Rum προσπάθησε να απαντήσει, αλλά με νέο σερί πήγαμε στο 32-12 και το 41-15 για να κλείσει το ημίχρονο στο 44-17 για τη Laser Derm. Στην επανάληψη η Laser Derm έφτασε στο 58-23 και το 65-28, με το ματς να πηγαίνει στην 4η περίοδο στο 71-32 στο δρόμο για το 80-46.

Για τους νικητές ο Κανελλόπουλος είχε 29 πόντους και 8 ριμπάουντ, ο Σεχου 15 πόντους και 7 ριμπάουντ, ο Καψοκόλης 9 πόντους και 10 ριμπάουντ. Για τη Havana Rum ο Παραμερίτης είχε 18 πόντους και 3 ριμπάουντ, ενώ ο Αναστασόπουλος 9 πόντους και 2 ριμπάουντ.

Γ.Α.Σ.Τ. – Pick ‘n’ Troll 63-36

Ο Γ.Α.Σ.Τ. κέρδισε με 63-36 τους Pick ‘n’ Troll με το ματς να ξεκινά με 6-2 με τον Μιλση για να απαντήσουν ο Τσοπανάκης Γ. με τον Ζυγιώτη για τους Pick ‘n’ Troll για το 8-7. Ο Βροντος με τον Αδαμαντίδη έφεραν το ματς στο 12-7, με τον Ψυρρη να μειώνει, αλλά τον Γ.Α.Σ.Τ. να τρέχει σερί 10-0 με τον Αδαμαντίδη και τον Χαλδαίο για το 22-9. Ο Βλάχος μείωσε, όμως, ο Αναστασίνης με τον Κατσωλη σκόραραν για το 27-11. Στο 29-13 έφερε την ομάδα του ο Βροντος, για να εκλείσει το ημίχρονο από τον Κατσωλη στο 33-16. Στην επανάληψη ο Ψυρρης σκόραρε για το 34-20, ενώ ο Κατσας έγραψε το 36-22. Ο Αδαμαντίδης με τον Μιλση έφεραν το ματς στο 41-22 για να γράψει ο Κατσωλης το 50-25 και ο Χαλδαίος το 53-25 για την ομάδα του. Ψυρρης και Τσοπανάκης Γ. απάντησαν για να σκοράρει ο Τσοπανάκης Ν. για το 55-33 με το ματς να κλείνει στο 63-36.

Για τους νικητές ο Αδαμαντίδης είχε 16 πόντους και 14 ριμπάουντ, ο Κατσώλης 10 πόντους και 7 ριμπάουντ, ο Διαμαντόπουλος 1 πόντο και 15 ριμπάουντ. Για τους Pick ‘n’ Troll ο Τσοπανάκης Γ. είχε 11 πόντους, 5 ριμπάουντ και 3 ασίστ, ο Κατσας 8 πόντους, 7 ριμπάουντ και 3 κλεψίματα.