Home / Πάνος Ζαχαρογιάννης 2014-15 / Το 1-0 για τους Παλαίμαχους!

Το 1-0 για τους Παλαίμαχους!

Οι Παλαίμαχοι Άνω Λιοσίων κέρδισαν με 53-41 τον Ατρόμητο Αιγάλεω στο πρώτο παιχνίδι της σειράς για τους «16» του Challenge League του «Πάνος Ζαχαρογιάννης» για να κάνουν το 1-0.

Παλαίμαχοι Άνω Λιοσίων – Ατρόμητος Αιγάλεω 53-41
(Σκορ σειράς: 1-0)

Οι Παλαίμαχοι Άνω Λιοσίων κέρδισαν με 53-41 τον Ατρόμητο Αιγάλεω με το ματς να ξεκινά κλειστό και το πρώτο δεκάλεπτο να κλείνει στο 10-11 για τον Ατρόμητο Αιγάλεω. Οι Παλαίμαχοι Άνω Λιοσίων πήραν τον πρώτο λόγο στη 2η περίοδο και με τον Παπαπροκοπίου έφτασαν στο 20-13. Ο Κανάρης απάντησε για το 20-16, ενώ ο Σαρικάκης έγραψε το 22-16. Ο Ατρόμητος Αιγάλεω με τον Βατίστα πλησίασε σε 23-21, με τον Παπαχρήστου να φέρνει το ματς στο 23-24, για να κλείσει το ημίχρονο από τον Βασιλείου στο 25-24. Στην επανάληψη οι Παλαίμαχοι Άνω Λιοσίων έφτασαν το σερί τους στο 12-0 με τον Σαρικάκη και τον Παπαπροκοπίου να σκοράρουν ως το 35-24. Ο Βαρτζης διέκοψε το σερί, 35-26, αλλά ο Νικας έφερε τον αγώνα στο 38-26. Ο Παπαχρήστου απάντησε, αλλά οι Παλαίμαχοι Άνω Λιοσίων με νέο σερί 8-0 από τον Σαρικάκη και τον Παπαπροκοπίου ξανά, έκλεισαν την 3η περίοδο στο 46-28. Στο 4ο δεκάλεπτο ο Τσουνιας με τον Βαρτζη σκόραραν για το 46-32, αλλά ο Νικας κράτησε την ομάδα του μπροστά, 49-32 και 51-35. Ο Ατρόμητος Αιγάλεω με τον Βατίστα και τον Κανάρη μπόρεσε και πλησίασε σε 51-41 στο τέλος του ματς, με τον Παναγιωτίδη να γράφει το τελικό 53-41.

Για τους νικητές ο Σαρικάκης είχε 21 πόντους και 5 ριμπάουντ με 9/13 σουτ, ο Παπαπροκοπίου είχε 12 πόντους και 3 ριμπάουντ, ο Νίκας 11 πόντους και 3 ριμπάουντ. Για τον Ατρόμητο Αιγάλεω ο Βατίστας είχε 12 πόντους και 6 ριμπάουντ, ο Κανάρης 11 πόντους.