Home / Πάνος Ζαχαρογιάννης 2011-12 / Χωρίς πρόβλημα οι Net!

Χωρίς πρόβλημα οι Net!

Οι Nothing But Net κέρδισαν τους Jets με 55-43 σε αγώνα για τη 13η αγωνιστική του ερασιτεχνικού πρωταθλήματος «Πάνος Ζαχαρογιάννης».

Οι Nothing But Net μπήκαν καλύτερα στο ματς και με τον Μπαμπάκο και τον Κωνσταντίνου να βάζουν 14 από τους 20 πόντους της ομάδας τους στο πρώτο δεκάλεπτο, προηγήθηκαν με 11-2 και 17-6, για να κλείσουν την περίοδο στο 20-10. Απ’ την άλλη ο Μπουρδανιώτης Π. αποτελούσε ουσιαστικά τη μόνη απειλή, μέχρι που ο Μπουρδανιώτης Α. και ο Καλογρίδης άρχισαν να σκοράρουν για να μειώσουν οι Jets σε 20-14. Ο Κωνσταντίνου και ο Ζήσης Δ. πήγαν πάλι στο ματς στους 10 πόντους, και ο Μπαμπάκος με 5 μαζεμένους πόντους στο τέλος του πρώτου μέρους έκανε το 31-21 του ημιχρόνου.

Οι Jets μπήκαν καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο και παίρνοντας πόντους από τον Τζιουρή και τον Ονουφρίου, άρχισαν να ψαλιδίζουν τη διαφορά για να πλησιάσουν στο 32-28 περίπου στο 26ο λεπτό. Μετά το 35-30 ο Μπαμπάκος και ο Καραχάλιος πήγαν τους Nothing But Net στο 39-30 και το 41-32, αλλά οι Jets δεν παραδόθηκαν. Η περίοδος έληξε με 41-36 με τον Μπουρδανιώτη Π. να σκοράρει στο τέλος. Όταν ο Καραχάλιος έκανε το 46-40 οι Jets είχαν ευκαιρίες να μειώσουν, αλλά τις έχασαν και το καλάθι του Κωνσταντίνου και το τρίποντο του Κοτσίφη έφεραν το ματς στο 51-41 για να καθαρίσουν τον αγώνα με τελικό σκορ 55-43.

Από τους νικητές ο Μπαμπάκος είχε 18 πόντους, ο Κωνσταντίνου 14 και ο Καραχάλιος 7. Για τους Jets ο Μπουρδανιώτης Π. είχε 11 πόντους, οι Τζιουρής και Ονουφρίου από 8 και ο Μπουρδανιώτης Α. 7.

Αναλυτικά οι πρωταγωνιστές:

NOTHING BUT NET – JETS 55-43
(20-10, 31-21, 41-36, 55-43)

Nothing But Net: Κοτσίφης Β. 6 (2), Κωνσταντίνου Α. 14, Ζήσης Δ. 4, Ντριλάρης Φ., Μπαμπάκος Κ. 18, Ζήσης Γ. 6 (1), Καραχάλιος Γ. 7 (1).

Jets: Τζιουρής Δ. 8, Μπουρδανιώτης Α. 7, Τζώτζος Κ., Μπελαλής Ν., Παναγιωτόπουλος Π. 2, Παναγιωτόπουλος Κ., Μπουρδανιώτης Π. 11, Ονουφρίου Π. 8 (1), Καλογρίδης Π. 3, Μάρκος Η. 4.

Πρωταθλητές οι Ρούκουνες! – Η τελική κατάταξη

Οι Ρούκουνες κατέκτησαν τον τίτλο στο ερασιτεχνικό πρωτάθλημα «Πάνος Ζαχαρογιάννης» που διοργάνωσε ο ΝΕΦΟ Νικηφόρος, …