Home / Πάνος Ζαχαρογιάννης 2015-16 / Τρεις αήττητοι, 1η νίκη για Raptors!

Τρεις αήττητοι, 1η νίκη για Raptors!

Στο 2-0 πήγαν οι Red Hot Chili Hoopers μετά το 71-33 επί των East για τη 2η αγωνιστική στον 7ο όμιλο του «Πάνος Ζαχαρογιάννης». Στο 2-0 και οι Νεροχύτες κερδίζοντας δύσκολα με 59-56 τους Κροκόδειλους ενώ οι Red-dicolo επικράτησαν με 53-39 των Lazer για το 2-0 επίσης. Τέλος, οι Raptors με το 81-30 επί των Halia Mavericks ανέβηκαν στο 1-1 στο γκρουπ.

Red Hot Chili Hoopers – East 71-33

Οι Red Hot Chili Hoopers κέρδισαν με 71-33 τους East με το ματς να ξεκινά με 0-4 από τον Λαμπιρη για τους East για να απαντήσει ο Ζυγουμης για το 7-7. Ο Σακλαρίδης έφερε τον αγώνα στο 11-7 με τον Παπαδημητρίου να κλείνει την περίοδο στο 13-9. Στο 2ο δεκάλεπτο ο Ασπιώτης ήταν που μείωσε σε 13-12, για να γράψουν το 17-12 ο Στολης με τον Μηλιο. Μετά το καλάθι του Νομικού για το 17-14 ο Μαμαλης με τον Στολη έγραψαν το 23-14, για να κλείσει το ημίχρονο στο 26-17. Στην 3η περίοδο ο Κεφαλόπουλος έφερε την ομάδα του στο 31-19 με τον Καμπατακη να απαντά για το 33-21. Ο Στόλης έγραψε το 37-21 με τον Ζυγουμη και τον Κρινή να σκοράρουν για το 44-21, πριν ο Μαμαλης με τον Κρινή κλείσουν το δεκάλεπτο στο 50-23. Στην 4η περίοδο ο Κρινής με τον Πουμπουρίδη σκόραραν για το 57-23 με τους Red Hot Chili Hoopers να φτάνουν στο 63-23 λίγο αργότερα, τρέχοντας ένα σερί 19-0, σερί που διέκοψαν ο Καμπατακης με τον Καλια για το 64-28. Ο Πουμπουρίδης με τον Ζυγούμη έφεραν τον αγώνα στο 71-28 με τον Ασπιωτη και τον Λαμπίρη να κλείνουν το ματς στο 71-33.

Για τους νικητές ο Στόλης είχε 19 πόντους, 4 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 5 κλεψίματα, ο Ζυγούμης 15 πόντους, 6 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Κρινής 13 πόντους, 14 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Πουμπουρίδης 11 πόντους και 7 ριμπάουντ. Για τους East ο Καμπατακης είχε 10 πόντους, 3 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Ασπιωτης 9 πόντους, 9 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα.

.

Νεροχύτες – Κροκόδειλοι 59-56

Οι Νεροχύτες κέρδισαν με 59-56 τους Κροκόδειλους με το ματς να ξεκινά με 3-2 από τον Κωστόπουλο για να απαντήσουν ο Ηλιόπουλος με τον Αδαμόπουλο για το 3-11. Ο Βρέλλης με τον Κωστόπουλο μείωσαν σε 11-15, αλλά ο Νικολάκης με τον Ηλιόπουλο έφεραν το ματς στο 13-21 για τους Κροκόδειλους πριν τη λήξη του δεκαλέπτου. Ο Νινας μείωσε με τον Κωστόπουλο και τον Κουλουρη να φέρνουν τον αγώνα στο 22-21. Με τρίποντο και φάουλ ο Νικολάκης έγραψε το 22-25 για να απαντήσει ο Κωστόπουλος και να γράψει ο Βρέλλης το 27-26. Ο Νικολάκης και πάλι ήταν πο έφερε την ομάδα του στο 27-29 με τους Νεροχύτες να ξεφεύγουν με 37-29 με 10-0 σερί από τον Βρέλλη και τον Μπουρογιαννόπουλο, με το ημίχρονο να κλείνει στο 39-34 από τον Παπά. Στην επανάληψη ο Βρέλλης με τον Κωστόπουλο έφεραν την ομάδα τους στο 43-35, αλλά γρήγορα οι Κροκόδειλοι απάντησαν, 45-44 με τον Ηλιόπουλο και τον Αδαμόπουλο. Ο Κιούσης κράτησε την ομάδα του μπροστά με τρίποντο, αλλά ο Παπας απάντησε για το 48-50. Ο Λιοντης έφερε τους Νεροχύτες στο 51-50, ενώ ο Παπας έδωσε το τελευταίο προβάδισμα στους Κροκόδειλους, 51-52. Ο Βρέλλης και ο Μπουρογιαννόπουλος απάντησαν για το 56-52, με τον Γλυκατζη να απαντά και τον Βρέλλη να γράφει το 58-54. Οι Κροκόδειλοι στα 5 δευτερόλεπτα μείωσαν σε 58-56 με τον Γλυκατζη, αλλά ο Νίνας με 1/2 βολές έγραψε το 59-56 που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα, αφού οι Κροκόδειλοι δεν σκόραραν στην εκπνοή.

Για τους νικητές ο Κωστόπουλος είχε 17 πόντους, 10 ριμπάουντ, 3 τάπες, ο Βρέλλης 17 πόντους, 6 ριμπάουντ, ο Μπουρογιαννόπουλος 7 πόντους. Για τους Κροκόδειλους ο Παπας 17 πόντους και 8 ριμπάουντ, ο Ηλιόπουλος 15 πόντους, 5 ριμπάουντ, 5 κλεψίματα, ο Νικολάκης 12 πόντους, ο Γλυκατζης 7 πόντους και 5 ριμπάουντ.

Lazer – Red-dicolo 39-53

Οι Red-dicolo κέρδισαν με 39-53 τους Lazer με το ματς να ξεκινά από τον Αντιπαριωτη και τον Καλαμπακο με 4-0 για να στείλει ο Ντρακου την ομάδα του στο 6-4. Ο ίδιος έγραψε το 8-4 με τον Κρικα Α. να απαντά πριν ο Αντιπαριωτης γράψει το 11-8. Οι Red-dicolo μείωσαν σε 11-10 στο τέλος της περιόδου, με τον Κρικα Κ. και τον Σκαμαγκα να σκοράρουν για το 11-14. Ο Σκαμαγκας με τον Μακρή έφεραν το ματς στο 13-16 με τον Καλαμπακο να ισοφαρίζει σε 16-16. Ο Σκαμαγκας έγραψε το 17-21 σκορ με το οποίο έκλεισε και το ημίχρονο. Στην επανάληψη ο Κρικας Κ. σκόραρε για το 17-24 με τον Γιαννόπουλο να απαντά για το 22-26 πριν ο Μασσαουτης γράψει το 22-29. Η 3η περίοδος έκλεισε στο 23-31 με τον Καλαμπακο να απαντά για το 25-31 στο 4ο δεκάλεπτο. Ο Κρικας Κ. με τον Μακρη σκόραραν για το 25-40 των Red-dicolo για να απαντήσει ο Ντρακου για το 30-42. Ο Αντιπαριωτης έφερε το ματς στο 35-44 με τον Κρικα Α., τον Σταμούλη και τον Κρικα Κ. να απαντούν για το 36-49 της ομάδας τους με τον αγώνα να κλείνει στο 39-53.

Για τους νικητές ο Σκαμαγκας είχε 15 πόντους και 4 κλεψίματα, ο Κρικας Α. 14 πόντους, ο Κρικας Κ. 12 πόντους, 7 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα. Για τους Lazer ο Γιαννόπουλος είχε 11 πόντους και 5 ριμπάουντ, ο Αντιπαριώτης 11 πόντους και 3 ριμπάουντ.

Raptors – Halia Mavericks 81-30

Οι Raptors κέρδισαν με 81-30 τους Halia Mavericks για την 1η τους νίκη. Το ματς ξεκίνησε με 0-5 από τον Αγγελιδέλη και τον Συρογιάννη, για να απαντήσουν με 21-0 σερί οι Raptors με τον Δερματινο, τον Χαριτόπουλο και τον Γρανισιώτη. Ο Αγγελωνίτης σκόραρε για το 21-8 με τον Κοντο να φέρνει τον αγώνα στο 26-8 και τον Γιωτάκη να κλείνει το ημίχρονο στο 28-8. Στην επανάληψη ο Χαριτόπουλος με τον Δερματινο σκόραραν για το 36-8 στο ξεκίνημα για να απαντήσει ο Αγγελιδέλης για το 36-12. Στο 50-12 πήγαμε με σερί 14-0 από τον Καζα, τον Γρανισιώτη και τον Λεφακινη, για να σκοράρει ο Συρογιάννης για το 50-14. Η 3η περίοδος έκλεισε από Συρογιάννη και Γρανισιώτη στο 54-19 με τον Κοντο να γράφει το 60-21 στο 4ο δεκάλεπτο. Ο Αγγελιδέλης μείωσε σε 60-25, με τον Χαριτόπουλο να γράφει το 66-25 και τον Καζα με τον Σπανό και τον Δερματινο να φέρνουν την ομάδα τους στο 81-27, πριν ο Συρογιάννης κλείσει το ματς στο 81-30.

Για τους νικητές ο Χαριτόπουλος είχε 19 πόντους, 5 ριμπάουντ, 5 κλεψίματα, ο Καζας 15 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Δερματινος 12 πόντους, 4 ριμπάουντ, ο Κοντος 8 πόντους και 5 ριμπάουντ. Για τους Halia Mavericks ο Αγγελιδέλης είχε 11 πόντους και 10 ριμπάουντ, ο Συρογιάννης 8 πόντους και 5 ριμπάουντ.