Home / Πάνος Ζαχαρογιάννης 2015-16 / Συνεχίζουν οι Run ‘n’ Gun, μόνοι 2οι οι Παλαίμαχοι!

Συνεχίζουν οι Run ‘n’ Gun, μόνοι 2οι οι Παλαίμαχοι!

Οι Run ‘n’ Gun κέρδισαν με 88-70 τους Νεροχύτες για να πάνε στο 6-0 μετά από 8 αγωνιστικές στον Α όμιλο του Α1 του «Πάνος Ζαχαρογιάννης» και το 13-0 συνολικά φέτος. Οι Παλαίμαχοι Άνω Λιοσίων κέρδισαν με 63-53 την Oklaχώμα Thunder για να μείνουν μόνοι 2οι στο γκρουπ, αφού τα Κουλουβάχατα έριξαν στις 2 ήττες τους C-Drifters με το 66-51 με το οποίο τους κέρδισαν. Τέλος, ο Άφοβος κέρδισε με 56-52 τους Nothing But Net για να ανέβει στις 3 νίκες.

Παλαίμαχοι Άνω Λιοσίων – Oklaχώμα Thunder 63-53

Οι Παλαίμαχοι Άνω Λιοσίων κέρδισαν την Oklaχώμα Thunder με 63-53 για να πάνε στο 5-1 στον όμιλο. Το ματς ξεκίνησε με 0-4 από τον Κατσαμακλη, για να απαντήσει ο Ματθαίου για το 5-6. Η Oklaχώμα Thunder έφτασε στο 5-8 πριν οι Παλαίμαχοι περάσουν μπροστά με τον Σαρικάκη και τον Νίκα με 13-8 τρέχοντας ένα σερί 8-0. Ο Τσακωφ μείωσε σε 13-11, με το δεκάλεπτο να κλείνει στο 16-15 από τον Πετρόπουλο και τον Χρηστιά. Στο 2ο δεκάλεπτο ο Τσακωφ βοήθησε την ομάδα του να περάσει μπροστά με 16-18, με τον Συκαρά να απαντά. Ο Χρηστιάς με τον Τσακωφ έφεραν την Oklaχώμα Thunder στο 19-26 ενώ ο Τσακωφ έγραψε το 21-31 για την Oklaχώμα Thunder λίγο μετά. Ο Νίκας με τον Δεληγιωργη απάντησαν, για να κλείσει το ημίχρονο στο 27-34. Στην επανάληψη η Oklaχώμα Thunder έφτασε στο 29-37 πριν ο Νίκας με τον Δεληγιώργη απαντήσουν για το 35-37. Ο Παπαναστασίου κράτησε μπροστά την ομάδα του, 35-40, αλλά ο Νίκας με τον Βασιλείου απάντησαν και έτρεξαν ένα 6-0 για το 41-40 των Παλαίμαχων Άνω Λιοσίων. Ο Τσιβρας σκόραρε για το 41-42, με τον Σαρικάκη και τον Βασιλείου να κλείνουν την 3η περίοδο στο 47-42 για τους Παλαίμαχους Άνω Λιοσίων. Στο 4ο δεκάλεπτο ο Τσακωφ με τον Παπαμιχαήλ μείωσαν σε 47-46, ο Βασιλείου με τον Γαλανάκη απάντησαν για το 50-46. Ο Τσάκωφ με τον Χρηστιά μείωσαν άλλες δύο φορές τη διαφορά στους 2 πόντους, 50-48 και 52-50, αλλά ο Νίκας με τον Γαλανάκη απάντησαν για το 57-51 των νικητών. Ο Τσιβρας σκόραρε για το 57-53, με τον Νίκα να στέλνει το ματς το 61-53 και τον Ματθαίου να κλείνει την αναμέτρηση στο 63-53.

Για τους νικητές ο Νίκας είχε 27 πόντους, 6 ριμπάουντ, ο Βασιλείου 8 πόντους, 10 ριμπάουντ, ο Δεληγιώργης 8 πόντους, 6 ριμπάουντ. Για την Oklaχώμα Thunder ο Τσακωφ είχε 16 πόντους, 2 κλεψίματα, ο Χρηστιάς 11 πόντους, 12 ριμπάουντ.

C-Drifters – Κουλουβάχατα 51-66

Τα Κουλουβάχατα κέρδισαν τους C-Drifters με 51-66 για να τους αναγκάσουν στη 2η ήττα τους. Το ματς ξεκίνησε από Μενιδιάτη και Κουτέλα Χ. με 4-0 για τους C-Drifters που πήγαν στο 6-2. Ο Παπαδόπουλος Α. με τον Τσιλάβη απάντησαν για το 8-12, ενώ ο Γιαννίμπας έφερε τα Κουλουβάχατα στο 10-14 λίγο μετά. Ο Ζαφειράκης ισοφάρισε τον αγώνα, αλλά ο Καπέλης έκλεισε το δεκάλεπτο στο 14-17. Στη 2η περίοδο ο Τσιλάβης σκόραρε για το 15-19, με τον Γιαννίμπα και τον Τσιλάβη να σκοράρουν για το 16-29 της ομάδας τους με 0-10 σερί λίγο μετά. Το σερί διέκοψε ο Γιοβάνης, αλλά ο Παπαδόπουλος Α. έφερε τα Κουλουβάχατα στο 17-34 και το 19-37. Ο Μενιδιάτης ήταν που σκόραρε για να κλείσει το ημίχρονο στο 23-38. Στην 3η περίοδο ο Καπέλης έγραψε το 24-40, με τον Μενιδιάτη και τον Κουτέλα Χ. να απαντούν για το 29-40. Η διαφορά έπεσε από τον Μπουρίτη κάτω από τους 10 πόντους, 33-42, για να απαντήσει ο Χρυσικόπουλος, 33-44. Ο Κουτέλας Π. με τον Γιοβάνη μείωσαν σε 38-44 για να απαντήσει ο Γιαννίμπας για τα Κουλουβάχατα. Ο Γιοβάνης έφερε το ματς στο 41-48, με τον Παπαδόπουλο Α. και τον Χρυσικόπουλο να απαντούν με 0-9 σερί για να κλείσει στο 41-57 το δεκάλεπτο. Στην 4η περίοδο ο Καπέλης έφερε το ματς στο 41-60 με τον Ζαφειράκη και τον Μενιδιάτη να απαντούν για το 46-63. Ο Χρυσικόπουλος με τον Κουτέλα Χ. έφεραν το ματς στο 49-66 με τον Τσαγκουρνο να κλείνει την αναμέτρηση στο 51-66.

Για τους νικητές ο Τσιλάβης είχε 20 πόντους, 6 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Καπέλης 17 πόντους, 3 ασίστ, ο Παπαδόπουλος Α. 13 πόντους, 5 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Γιαννίμπας 8 πόντους, 12 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 3 τάπες. Για τους C-Drifters ο Μενιδιάτης είχε 15 πόντους και 9 ριμπάουντ, ο Κουτέλας Χ. 9 πόντους, 3 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Γιοβάνης 8 πόντους, 8 ριμπάουντ, 2 ασίστ, ο Ζαφειράκης 7 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 5 κλεψίματα.

Run ‘n’ Gun – Νεροχύτες 88-70

Οι Run ‘n’ Gun παρέμειναν αήττητοι μετά το 88-70 κόντρα στους Νεροχύτες με το ματς να ξεκινά με 0-4 και 2-11 για τους Νεροχύτες από τον Νινα, τον Κιουση και τον Κωστόπουλο, για να απαντήσουν ο Χιώτης με τον Πανδή ισοφαρίζοντας σε 11-11. Ο Λιοντης με τον Κωστόπουλο έκλεισαν το δεκάλεπτο στο 11-15, με τον Πανδή να δίνει προβάδισμα στην ομάδα του στο 2ο δεκάλεπτο 16-15. Οι Run ‘n’ Gun πήγαν στο 21-18 με τον Κωστόπουλο να απαντά. Ο Περρής σκόραρε για το 24-21, ο Χιώτης με τον Κοντογεώργη έγραψαν το 28-23, για να απαντήσουν Κωστόπουλος και Κιούσης για την ισοφάριση 32-32. Με τον Πανδή οι Run ‘n’ Gun έκλεισαν το ημίχρονο στο 38-35 για να απαντήσει ο Λιοντης στην 3η περίοδο, 38-37. Ο Μπουρογιαννόπουλος με τον Κιουση έβαλαν μπροστά τους Νεροχύτες, 41-43, με τον Ρήγα να γράφει το 45-43. Ο Χιώτης σκόραρε μαζί με τον Καραλή ως το 57-43 της ομάδας τους, ολοκληρώνοντας ένα 16-0 σερί για τους πρωταθλητές. Το σερί διέκοψε ο Νατζαριδης με τον Καραλή να απαντά. Ο Νατζαριδης έφερε τον αγώνα στο 61-50, αλλά ο Κοντογεώργης έκλεισε την περίοδο στο 64-50. Στο 4ο δεκάλεπτο Ρήγας και Καραλής έφεραν τους Run ‘n’ Gun στο 70-52 με τον Γαλατιτη να απαντά, 71-58. Ο Χιώτης σκόραρε για το 75-61 και το 81-65 με τον Κοντογεώργη να κλείνει το ματς στο 88-70 λίγο μετά.

Για τους νικητές ο Χιώτης είχε 34 πόντους, 17 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Καραλής 24 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Κοντογεώργης 12 πόντους, 4 ριμπάουντ, ο Πανδής 10 πόντους, 5 ριμπάουντ, 10 ασίστ, ο Ρήγας 6 πόντους, 16 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα. Για τους Νεροχύτες ο Κωστόπουλος είχε 20 πόντους, 12 ριμπάουντ, ο Λιοντης 17 πόντους, 5 ριμπάουντ, 4 ασίστ, ο Νατζαριδης 12 πόντους, 4 ριμπάουντ, ο Κιουσης 9 πόντους, 10 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα.

Nothing But Net – Άφοβος 52-56

Ο Άφοβος κέρδισε με 52-56 τους Nothing But Net με το ματς να ξεκινά με 3-1 και 5-3 για τους Nothing But Net από τον Φανο, για να απαντήσει ο Γκοτσης για το 5-7. Ο Παπαγεωργίου σκόραρε για το 8-7 με τους Nothing But Net να πηγαίνουν στο 11-8 με τον Καραμανή. Ο Καρουτας ισοφάρισε στο τέλος της περιόδου, 11-11, με τον Φανο και τον Βασιλείου να πηγαίνουν τους Nothing But Net στο 15-13 στο 2ο δεκάλεπτο. Ο Καρουτας με τον Καραντζουνη έτρεξαν ένα σερί 2-12 για τον Άφοβο ως το 17-25, με τον Κοτσίφη να μειώνει στο σουτ, 22-25, και τον Παπαγεωργίου να σκοράρει για το 26-27. Το ημίχρονο έκλεισε από τον Καρουτα στο 26-30, με τον Καραμανη και τον Φανό στην 3η περίοδο να μειώνουν σε 32-33, για να ισοφαρίσουν οι Nothing But Net λίγο μετά σε 35-35. Ο Κουζοβουνας κράτησε την ομάδα του μπροστά, 35-38, με τον Καραντζουνη να κλείνει το δεκάλεπτο στο 37-41. Στην 4η περίοδο ο Καρουτας έφερε τον Άφοβο στο +6, αλλά ο Καραμανης με τον Βασιλείου απάντησαν για το 46-44 των Nothing But Net με 9-1 σερί. Ο Άφοβος με τον Καρουτα πήρε και πάλι προβάδισμα για το 46-48 με τον Καραμανή να ισοφαρίζει. Ο Καραντζούνης έγραψε το 48-51, ο Φανος μείωσε στον πόντο, με τον Λαμπρινο να σκοράρει για το 50-53. Ο Βασιλείου έφερε το ματς στο 52-53, αλλά με τον Καραντζούνη ο Άφοβος έφτασε στο 52-56 για να πάρει τη νίκη.

Για τους νικητές ο Καρουτας είχε 20 πόντους, 7 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Καραντζούνης 19 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ. Για τους Nothing But Net ο Φανος είχε 16 πόντους, 14 ριμπάουντ, ο Καραμανης 12 πόντους, 11 ριμπάουντ, 10 ασίστ, 2 κλεψίματα, τελειώνοντας τον αγώνα με triple double, ο Παπαγεωργίου 11 πόντους και 10 ριμπάουντ, ο Βασιλείου 8 πόντους και 7 ριμπάουντ.