Home / Πάνος Ζαχαρογιάννης 2015-16 / Τέσσερις στο 3-1 στην κορυφή!

Τέσσερις στο 3-1 στην κορυφή!

Οι Titans κέρδισαν με 82-66 τον KMC B.C. για να ανέβουν στο 3-1 στον Β όμιλο του Stars Battle του «Πάνος Ζαχαρογιάννης». Μαζί τους στο 3-1, σχηματίζοντας τετράδα στην κορυφή του ομίλου, βρίσκονται και οι Aladalon μετά το 69-45 επί της One Love B.C., και οι Hall of Fame μετά το 100-45 επί του KMC B.C., αλλά και οι Over the River μετά το 85-66 επί των Παλαίμαχων U21.

One Love B.C. – Aladalon 45-69

Οι Aladalon κέρδισαν με 45-69 την One Love B.C. για να ανέβουν στο 3-1 στον όμιλο. Το παιχνίδι ξεκίνησε με 2-8 από τον Κοκορη και τον Μιχαηλίδη Χ. για να απαντήσει για το 9-9 η One Love B.C. με τον Οκεκογεν. Στο 9-11 έφερε το ματς ο Κοκορης με τον Μαυριδη να γράφει το 9-15 για την ομάδα του, πριν κλείσει ο Κοκορης το δεκάλεπτο στο 10-17. Στη 2η περίοδο ο Μιχαηλίδης Χ. με τον Σουβλερη έγραψαν το 10-21, για να φέρουν τους Aladalon ο Σουβλερης με τον Μιχαηλίδη Ι. στο 10-27. Ο Ανδριοπουλος απάντησε για το 16-28, ενώ ο Οκεκογεν μείωσε σε 19-30. Οι Aladalon αντέδρασαν και με τον Σουβλερη και τον Κοκορη πήραν στο 19-34 για να κλείσουν το ημίχρονο στο 21-36. Στην επανάληψη ο Μιχαηλίδης Ι. με τον Σουβλερη και τον Κοκορη μπήκαν με σερί 0-10 μετά το καλάθι του Οκεκογεν για να ξεφύγουν οι Aladalon με 23-46. Ο Μιχαηλιδης Ι. έφερε τον αγώνα στο 25-49 στο τέλος της 3ης περιόδου, για να πάει το ματς στο 25-52 από τον Κοκορη στο 4ο δεκάλεπτο. Ο Οκεκογεν με τον Φωτεινακη μείωσαν σε 33-55 στο 4ο δεκάλεπτο, για να φέρει ο Χατζης τον αγώνα στο 35-56 λίγο μετά. Με τον Κοκλα και τον Μιχαηλίδη Χ. οι Aladalon απάντησαν για το 37-65για να έρθει ο Γιαννακης για το 41-65 και ο Χατζης για το 43-67, με το ματς να κλείνει στο 45-69 για τους Aladalon.

Για τους νικητές ο Κοκορης είχε 21 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Σουβλερης 14 πόντους, 11 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Μιχαηλίδης Χ. 12 πόντους, 17 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 τάπες, ο Μιχαηλίδης Ι. 11 πόντους, 10 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 3 κλεψίματα. Για την One Love B.C. ο Οκεκογεν είχε 23 πόντους, 15 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, 3 τάπες, ο Φωτεινακης 7 πόντους, 9 ριμπάουντ.

Over the River – Παλαίμαχοι U21 85-66

Οι Over the River κέρδισαν τους Παλαίμαχους U21 με 85-66 μπαίνοντας καλά στο ματς, 11-3 με τον Μαντζαρη και τον Γραψα, για να απαντήσουν για το 13-11 ο Βοτσαρης με τον Βαγγελη και τον Μαυροματη. Ο Μαντζαρης έφερε την ομάδα του στο 16-11, με τον Ζιωγα να μειώνει σε 19-15, πριν κλείσει στο 26-15 η περίοδος από Κατσαρο και Μαντζαρη. Στο 2ο δεκάλεπτο ο Βαγγελης μείωσε σε 26-17, για να τρέξουν ένα 9-0 οι Over the River με τον Κυριακόπουλο ως το 35-17. Ο Βαγγελης διέκοψε το σερί, με τον Κατσαρο και τον Κυριακόπουλο να απαντούν, 41-21. Ο Βαγγελης με τον Ζιωγα σκόραραν για το 42-26, με το ημίχρονο να κλείνει στο 44-29 και τον Δημο να σκοράρει για τους Παλαίμαχους U21 στην επανάληψη για το 44-31. Ο Μαντζαρης με την Ιωαννίδου απάντησαν για το 50-31, για να έρθει ο Μαυροματης για το 50-37. Ο Μαντζαρης σκόραρε για το 55-37, με τον Τσιτουρα να απαντά, πριν πάνε οι Over the River στο 61-43. Με τον Δημο και τον Βαγγελη οι Παλαίμαχοι U21 πλησίασαν σε 63-49 στο τέλος της 3ης περιόδου, για να έρθει ο Βαγγελης για το 63-53 στο 4ο δεκάλεπτο, ολοκληρώνοντας ένα 0-8 της ομάδας του. Οι Over the River έμειναν πάνω από τους 10 πόντους, 65-53 και 67-55, με τον Μαντζαρη και τον Γραψα να σκοράρουν για το 74-57. Ο πρώτος ήταν που σκόραρε και για το 77-59 και το 80-61 μετά το καλάθι του Ζιωγα, με τον Δημο να φέρνει την ομάδα του στο 82-65, για να κλείσει ο αγώνας στο 85-66 για τους Over the River.

Για τους νικητές ο Μαντζαρης είχε 25 πόντους, 9 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, η Ιωαννίδου 15 πόντους, 3 ριμπάουντ, ο Ραλλιος 13 πόντους, 8 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Κατσαρος 12 πόντους, 8 ριμπάουντ, ο Κυριακόπουλος 8 πόντους, 7 ριμπάουντ. Για τους Παλαίμαχους U21 που είχαν 29 επιθετικά ριμπάουντ στο ματς (8 οι Over the River) ο Βαγγελης είχε 17 πόντους, 11 ριμπάουντ, ο Ζιωγας 15 πόντους, 16 ριμπάουντ, ο Δημος 10 πόντους, 14 ριμπάουντ, ο Μαυρομάτης 9 πόντους, 8 ριμπάουντ.

KMC B.C. – Hall of Fame 45-100

Οι Hall of Fame κέρδισαν με 45-100 τον KMC B.C. μπαίνοντας στον αγώνα με 0-9 και 2-15 με τον Γαλλιο, τον Δραμουντανη, τον Κοτινα και τον Γκυρτη, για να σκοράρουν ο Λεντζης με τον Παλλα για το 6-15. Στο 9-19 έφεραν το παιχνίδι ο Γκυρτης με τον Μαριολη, για να σκοράρει ο Γκυρτης για το 9-24, με το δεκάλεπτο να κλείνει από τον Μαριολη στο 12-26. Στη 2η περίοδο ο Γαλλιος με τον Δραμουντανη σκόραραν για το 12-36 με 0-10 σερί, ο Παλλας απάντησε, για να φέρνουν το ματς ο Γαλλιος με τον Γκυρτη στο 16-46. Ο Σανδυλος απάντησε, με τον Γκυρτη να σκοράρει για το 18-54, πριν κλείσουν το ημίχρονο ο Σπανος με τον Κοτινα στο 20-57. Στο 3ο δεκάλεπτο ο Σανδυλος σκόραρε για το 23-59, με τους Hall of Fame να απαντούν με τον Γκυρτη και τον Τεπενκιοζη για το 23-65. Ο Παλλας σκόραρε για το 28-67, για να φέρουν τον αγώνα ο Σραμουντανης με τον Γαλλιο στο 28-73. Με τον Σανδυλο και τον Μαριολη το 3ο δεκάλεπτο έκλεισε στο 34-73, για να σκοράρει ο Κοτινας για το 34-77 στο 4ο δεκάλεπτο. Ο Μαριολης απάντησε, αλλά Συναχερης και Αναγνωστου έγραψαν το 36-84. Ο Σανδυλος σκόραρε από μακριά για το 39-84, με τον Γκυρτη και τον Κοτσαλαρα να φέρνουν το ματς στο 41-96 λίγο μετά. Ο Σανδυλος και πάλι σκόραρε για τον KMC B.C., με τον Γαλλιο να φτάνει την ομάδα του στο 43-100, πριν κλείσει ο Μαριολης τον αγώνα.

Για τους νικητές ο Γαλλιος είχε 28 πόντους, 6 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Γκυρτης 22 πόντους, 18 ριμπάουντ, ο Κοτινας 16 πόντους, 9 ριμπάουντ, ο Τεπενκιοζης 9 πόντους, 4 ριμπάουντ, 6 ασίστ, ο Δραμουντανης 11 πόντους, 14 ριμπάουντ. Για τον KMC B.C. ο Σανδυλος είχε 14 πόντους, 5 ριμπάουντ, ο Μαριολης 10 πόντους, 7 ριμπάουντ, ο Παλλας 10 πόντους, 3 ασίστ, ο Λεντζης 7 πόντους, 8 ριμπάουντ.

KMC B.C. – Titans 66-82

Οι Titans κέρδισαν με 66-82 τους KMC B.C. με το ματς να ξεκινά με 0-5 και 2-7 για τους νικητές από τον Αραβανη και τον Μουρτο, για να απαντήσει ο Πυργερης για το 7-4. Στο 8-9 έφεραν τον αγώνα ο Μαριολης με τον Ντουνη με τον Μουρτο και τον Αραβανη να απαντούν για το 8-14. Το δεκάλεπτο έκλεισε με ένα 7-0 για τον KMC B.C. που έφερε τον αγώνα στο 15-14 με τον Μαριολη και τον Ντουνη, για να γράψει ο Πυργερης το 17-14 στο 2ο δεκάλεπτο. Ο ίδιος σκόραρε και για το 20-16 και για το 22-18, με τους Titans να απαντούν με 0-11 σερί από τον Ηλιαδακη και τον Σαλονικιδη για το 22-29. Στο 26-29 μείωσε ο Μαριολης, με τον Μπαμπατσικο να σκοράρει για το 26-31. Ο Μαριολης ήταν και πάλι εκεί, με τον Μουρτο και τον Χασαπη να κλείνουν το ημίχρονο στο 30-37 για την ομάδα τους. Στην επανάληψη ο Ηλιαδακης με τον Μουρτο έφεραν το ματς στο 30-41, με τον Παλλα να απαντά, πριν ο Γρηγοριάδης με τον Μουρτο σκοράρουν για το 33-47 της ομάδας τους. Με τον Παλλα και τον Σπανό ο KMC B.C. μείωσε για να τον φέρει ο Ντουνης στους 9 πόντους, 44-54. Το ίδιο έγινε και με το καλάθι του Σπανού για το 46-55, με τον Μουρτο να απαντά και το δεκάλεπτο να κλείνει από τον Μαριολη στο 48-58. Ο Σπανος έφερε την ομάδα του στο 50-58 στο 4ο δεκάλεπτο και στο 55-61 μετά την απάντηση του Γρηγοριάδη. Ο ίδιος με τον Παλλα σκόραραν ως το 58-65, αλλά ένα 0-13 σερί από τους Titans με τον Μπαμπατσικο, τον Ηλιαδακη και τον Σωμαρακη έφερε τον αγώνα στο 58-78. Ο Νιτης σκόραρε για το 60-80, με τον Ντουνη να απαντά και το ματς να κλείνει από τον Μαριολη στο 66-82.

Για τους νικητές ο Ηλιαδακης είχε 20 πόντους, 9 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Γρηγοριάδης 13 πόντους, 5 ριμπάουντ, ο Μουρτος 13 πόντους, 4 ριμπάουντ, 4 ασίστ, ο Αραβανης 12 πόντους, 10 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Χασαπης 8 πόντους, 3 ριμπάουντ. Για τον KMC B.C. ο Μαριολης είχε 25 πόντους, 11 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Σπανος 14 πόντους, 8 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 9 κλεψίματα, ο Ντουνης 11 πόντους, 7 ριμπάουντ, 5 ασίστ, ο Πυργερης 11 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ.