Home / ΔΙΑΦΟΡΑ / Νίκη για Αμφιάλη!

Νίκη για Αμφιάλη!

Η Ένωση Αμφιάλης κέρδισε την Ένωση Ιλίου, στο μοναδικό ματς για τους «2001» της Μπασκετούπολης που έγινε αυτή την εβδομάδα, με 35-21 για να ανέβει στο 3-3.

Από την αρχή είχε το προβάδισμα η Ένωση Αμφιάλης στο ματς, αλλά το παιχνίδι κρίθηκε στη 2η περίοδο. Το σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο ήταν 6-3 για τους νικητές, ενώ στη δεύτερη περίοδο επικράτησαν με 12-2 για να ανεβάσουν τη διαφορά στους 13 πόντους, 18-5. Ως τότε η Αμφιάλη είχε 5 παίκτες να έχουν ήδη σκοράρει.

Το ματς ήταν αρκετά βελτιωμένο στην 3η περίοδο, με το επιμέρους σκορ να είναι 10-9 και στο 30ο λεπτό οι δυο ομάδες να βρίσκονται στο 27-15. Δεν άλλαξε κάτι ως το τέλος του ματς, με την Ένωση Αμφιάλης να κερδίζει με 35-21 έχοντας πολύ καλή άμυνα στα 30 από τα 40 λεπτά του ματς.

Για τους νικητές ο Χειλαδάκης είχε 8 πόντους, ο Ρούμπος και ο Τάκος από 6, ο Αλεξίου 5, ενώ οι Αθανασίου και Σκαρής από 4. Για την Ένωση Ιλίου ο Φλάκας είχε 8 πόντους, ενώ οι Γκουντόπουλος και Σαχτούρης από 4.

Ένωση Ιλίου – Ένωση Αμφιάλης 21-35
(3-6, 5-18, 15-27, 21-35)

Ένωση Ιλίου (Μπαρμπέρης): Γκουντόπουλος 4, Κανάβος Α., Φλάκας 8, Χαραλαμπόπουλος, Κωνσταντόπουλος, Ρομπότης 2, Ζέρβας 1, Κακκαβάς 2, Φετοκάκης, Τούμπας, Σαχτούρης 4, Δημόπουλος, Παναγόπουλος.

Ένωση Αμφιάλης (Τυρασκης): Σκαρής Ν. 4, Ρούμπος Θ. 6, Κοντοθεοδώρου Θ., Τάκος 6, Χειλαδάκης Ν. 8, Καλομπράτσος Β., Αλεξίου Χ. 5, Αθανασίου Α. 4, Ντριλάρης Ν., Ρούσσος Γ. 2, Παναγιωτόπουλος K., Σαμλής Κ.

Αποχαιρετώντας το Ρίο

Οι Ολυμπιακοί Αγώνες του Ρίο ολοκληρώθηκαν και στις δύο εβδομάδες τους ζήσαμε αρκετές συγκινήσεις και …