Home / Πάνος Ζαχαρογιάννης 2011-12 / Πέταξαν στη νίκη οι Jets!

Πέταξαν στη νίκη οι Jets!

Εύκολα καθάρισαν το ματς τους με τους Παλαίμαχους Φιλίππου οι Jets. Από την αρχή είχαν το προβάδισμα, το οποίο ανέβαινε σε κάθε περίοδο, για να φτάσουν σε εύκολη νίκη στο φινάλε με 65-36. Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Μπουρδανιώτης Π. με 23 πόντους για τους νικητές.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Jets προηγούνταν με 12-6 με τους Μπουρδανιώτη Α., Μπουρδανιώτη Π. και Μάρκο να βάζουν από 4 πόντους. Η διαφορά είχε μεγαλώσει ως το 29-17 στο ημίχρονο αφού, παρά τις προσπάθειες του Νίκολιτς με 7 πόντους, οι Μάρκος και Μπουρδανιώτης Π. ήταν ασταμάτητοι, φτάνοντας τους 8 και 12 πόντους αντίστοιχα.

Οι Jets δεν αντιμετώπισαν πρόβλημα στο δεύτερο ημίχρονο, αφού δεν χαλάρωσαν και μπήκαν δυνατά στην 3η περίοδο για να ανεβάσουν τη διαφορά στους 20 πόντους και το 3ο δεκάλεπτο να τελειώσει με 47-26. Ίδια εικόνα ως το φινάλε, που βρήκε τους Jets νικητές με 29 πόντους, 65-36.

Από τους νικητές ο Μπουρδανιώτης Π. είχε 23 πόντους, ο Μάρκος 17 και ο Μπουρδανιώτης Α. 10. Για τους Παλαίμαχους Φιλίππου ο Κολοβός Η. είχε 11 πόντους, ο Νίκολιτς 9 και ο Κολοβός Θ. 7.

Με αυτόν τον αγώνα έκλεισε η 1η αγωνιστική, στην οποία ρεπό είχε η Σαπάκια. Το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής θα ανακοινωθεί ως το βράδυ της Δευτέρας 31/10.

Παλαίμαχοι Φιλ. – Jets 36-65
(6-12, 17-29, 26-47, 36-65)

Παλαίμαχοι Φιλ./Περ.: Κολοβός Θ. 7, Κολοβός Η. 11, Παπαποστόλου, Τούσης 2, Κουτίμος, Μάντζιος 2, Κολτσίδας 5, Νίκολιτς 9.

Jets: Στεφανούλης, Μπουρδανιώτης Α. 10, Κοτσιάκης, Μαρκομιχελάκης 5, Μπελαλής 4, Μαβούσογλου 2, Νουφρίου 4, Μάρκος 17, Μπουρδανιώτης Π. 23.

Πρωταθλητές οι Ρούκουνες! – Η τελική κατάταξη

Οι Ρούκουνες κατέκτησαν τον τίτλο στο ερασιτεχνικό πρωτάθλημα «Πάνος Ζαχαρογιάννης» που διοργάνωσε ο ΝΕΦΟ Νικηφόρος, …