Home / Πάνος Ζαχαρογιάννης 2012-13 / Ρεκόρ από Ρεμπελιακό, 5 ομάδες στο 2-0!

Ρεκόρ από Ρεμπελιακό, 5 ομάδες στο 2-0!

ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΟΜΙΛΟΣ – Ο Ρεμπελιακός κέρδισε με 123-35 τους Whiskago Bulls στη 2η αγωνιστική του δεύτερου ομίλου του ερασιτεχνικού πρωταθλήματος «Πάνος Ζαχαρογιάννης» για να κάνει επιθετικό ρεκόρ και ρεκόρ διαφοράς. Οι Άσσοι κέρδισαν με 42-33 τους Halia Mavericks για να πάνε στο 2-0, όπως και οι Buzzer Beeres, που κέρδισαν τους Divers με 72-39. Στο 2-0 και οι Ready 2 fire, 65-44 τους Ασυμβίβαστους, τα Κουλουβάχατα, 61-52 τους Byron Celtics, αλλά και οι C-Drifters που επικράτησαν των Rolling Stones με 59-49. Τέλος, νίκη και για το Μπάχαλο, 77-59 τους Δικαστές. Ο αγώνας της Αττικής Β με την ΑΕΚ Περιστερίου ακυρώθηκε, καθώς η Αττική Β αποχώρησε από το πρωτάθλημα όπου θα μπει νέα ομάδα στη θέση της.

** Παρακαλούνται οι Ready 2 fire να δηλώσουν ποιος Κουράκος αγωνίστηκε στον πρώτο τους αγώνα. Επίσης, παρακαλούνται οι Ασυμβίβαστοι να κάνουν το ίδιο για το ποιος Ανδρικόπουλος έπαιξε στο πρώτο τους ματς και ποιος Αντωνόπουλος στο δεύτερο (αρχικό πατρώνυμου), ώστε να μπορούν τα στατιστικά να περάσουν στο σωστό παίκτη στη βάση δεδομένων. **

ΡΕΜΠΕΛΙΑΚΟΣ – WHISKAGO BULLS 123-35
(28-4, 63-19, 90-21, 123-35)

Ο Ρεμπελιακός έκανε νέο επιθετικό ρεκόρ στο πρωτάθλημα, αλλά και ρεκόρ διαφοράς, κερδίζοντας με 88 πόντους τους Whiskago Bulls. Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους νικητές να επιβάλλουν από την αρχή το ρυθμό τους, με τον Κοντογεώργη και τον Πλεξουσάκη πήγαν στο 10-0, ενώ μετά το καλάθι του Δημπούρλιαγκα για τους Whiskago Bulls ο Λάττας και ο Ροδίτης Α. έκαναν το 18-2. Ο Λουτράδης σκόραρε για το 18-4, με τον Ρεμπελιακό να φτάνει στο 28-4 του δεκαλέπτου χάρη σε 6 πόντους του Ροδίτη Α. και την βοήθεια του Ροδίτη Κ..

Στη δεύτερη περίοδο ο Μακρυγιάννης έβαλε 7 μαζεμένους πόντους για τους Whiskago Bulls ως το 33-11, αλλά με σερί 21-2 ο Ρεμπελιακός με τον Ροδίτη Α., τον Πλεξουσάκη και τον Καρρά έφτασε στο 54-15. Το πρώτο ημίχρονο έκλεισε στο 63-19 από τον Κοντεογεώργη για τους νικητές. Στην επανάληψη ο Ρεμπελιακός μπήκε με σερί 23-0, ο Ροδίτης Α., ο Ντούσιας και ο Πλεξουσάκης τον έφεραν στο 86-19, με τους Whiskago Bulls να σταματούν το σερί με καλάθι του Καραΐσκου, το μοναδικό τους στην 3η περίοδο, που τελείωσε με 90-21 από το καλάθι του Ροδίτη Κ..

Στο 4ο δεκάλεπτο ο Κοντογεώργης έφερε την ομάδα του ως το 98-23, ενώ ο Καρράς ήταν που πέτυχε τον 100ο πόντο για τον Ρεμπελιακό. Ο Λουτράδης σκόραρε για τους Whiskago Bulls για να πάει το ματς στο 109-29 και 111-31, για να πάνε οι νικητές στο 117-31 με τον Ροδίτη Α. και τον Ροδίτη Κ.. Ο Φουσέκης και ο Λουτράδης σκόραραν για το 117-35, με το τελικό 123-35 να έρχεται από τον Λάττα.

Για τους νικητές ο Ροδίτης Α. είχε 27 πόντους, ο Πλεξουσάκης είχε 24, ο Κοντογεώργης 21, ο Ροδίτης Κ. 18, ο Καρράς 14, ο Ντούσιας 10 και ο Λάττας 9. Για τους Whiskago Bulls ο Λουτράδης είχε 12 πόντους, ο Δημπούρλιαγκας 8 και ο Μακρυγιάννης 7.

Ρεμπελιακός (Καρράς): Ροδίτης Α. 27 (2), Ντούσιας Σ. 10, Πλεξουσάκης Κ. 24 (1), Κοντεογεώργης Α. 21, Λάττας Μ. 9, Ροδίτης Κ. 18, Καρράς Χ. 14 (1).

Whiskago Bulls (Φουσέκης): Χουδελούδης 2, Μακρυγιάννης Κ. 7 (1), Φουσέκης Π. 2, Λουτράδης Χ. 12, Γεωργαλής Κ. 2, Γούλας Α., Καραΐσκος Σ. 2, Δημπούρλιαγκας Δ. 8.

ΑΣΣΟΙ – HALIA MAVERICKS 42-33
(15-6, 22-17, 29-31, 42-33)

Οι Άσσοι κέρδισαν τους Halia Mavericks με 42-33, παίρνοντας διαφορά στο 4ο δεκάλεπτο, σε ένα ματς κλειστό ως το τέλος. Ο αγώνας ξεκίνησε με τους Halia Mavericks να πηγαίνουν στο 2-4 με τον Κληρονόμο, για να απαντήσουν οι Άσσοι με τρίποντο του Φελεμέγκας. Ο ίδιος ήταν που με δύο ακόμα τρίποντα έφερε την ομάδα του στο 13-4, για να απαντήσει και πάλι ο Κληρονόμος και η πρώτη περίοδος να κλείνει στο 15-6.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο και μετά το 17-8 από τον Σιαπίκα, οι Halia Mavericks μείωσαν με τον Κοκκαλιάρη, τον Αγγελιδέλη και τον Κυριαζόπουλο για να πλησιάσουν σε 18-17. Οι Άσσοι βρήκαν σκορ από τον Σακελλαρόπουλο και τον Καλοπητά για να κλείσουν το πρώτο ημίχρονο στο 22-17. Ίδια κατάσταση και στην επανάληψη, οι Άσσοι πήγαν στο 24-19 με τον Κούπα, αλλά ο Κοκκαλιάρης και ο Κουτελιδάκης μείωσαν σε 24-23 για να ισοφαρίσει με 1/2 βολές ο Αγγελιδέλης για τους Halia Mavericks, 24-24. Μετά το 25-24 των Άσσων, ήρθε το καλάθι και φάουλ του Κουτελιδάκη για να δώσει προβάδισμα στους Halia Mavericks, 25-27 με 4:02 για το τέλος της 3ης περιόδου.

Οι Άσσοι ισοφάρισαν με τον Μαυρογιώργη και προσπέρασαν με τον Σιαπίκα, αλλά η 3η περίοδος έκλεισε στο 29-31 από τον Κοκκαλιάρη και τον Αγγελωνίτη για τους Halia Mavericks. Στο 4ο δεκάλεπτο οι νικητές με τρίποντο του Κούπα και καλάθι του Καλοπητά πήγαν στο 34-31 για να απαντήσει ο Κοκκαλιάρης. Όμως, η άμυνα των Άσσων ήταν αυτή που έκανε τη διαφορά στη συνέχεια, δεν επέτρεψε άλλο καλάθι στους Halia Mavericks, με το καλάθι και φάουλ από τον Φελεμέγκα πήγαν στο 38-33, ενώ ο ίδιος ήταν που έκανε το 40-33 λίγο μετά, για να κλείσει αυτός ξανά το ματς στο 42-33, φτάνοντας τους 7 συνεχόμενους πόντους στο τέλος του αγώνα.

Για τους νικητές ο Φελεμέγκας είχε 16 πόντους και ο Κούπας 10. Για τους Halia Mavericks ο Κοκκαλιάρης είχε 13 πόντους και ο Κουτελιδάκης 7.

Άσσοι (Καλοπητάς Μ.): Σακελλαρόπουλος Α. 4, Κούπας Π. 10 (1), Μαυρογιώργης Κ., Καλοπητάς Μ. 4, Στρατής Φ., Φελεμέγκας Γ. 16 (3), Σιαπίκας Κ. 4, Αλευριάδης Γ., Τσεκούρας Χ. 4.

Halia Mavericks (Χριστοδουλάκης): Αγγελωνίτης Π. 2, Κληρονόμος Χ. 6, Κοκκαλιάρης Χ. 13, Κουτελιδάκης 7, Χριστοδουλάκης Γ., Αγγελιδέλης Τ. 3, Κυριαζόπουλος Α. 2, Χατζόπουλος Χ..

DIVERS – BUZZER BEERES 39-72
(11-14, 22-33, 35-57, 39-72)

Οι Buzzer Beeres κέρδισαν τους Divers με 39-72, παίρνοντας διαφορά από τα μισά της δεύτερης περιόδου και μετά. Το ματς ξεκίνησε με 2-6 για τους νικητές με τον Σιδερίδη και τον Χρυσόστομο, αλλά οι Divers απάντησαν για να πλησιάσουν σε 7-8 με το τρίποντο του Κοτρόλου και το καλάθι του Μανδήλα, με τον Κασομούλη να γράφει το 11-12, για να κλείσει στο 11-14 από τον Χρυσόστομο (είχε 8 πόντους στο δεκάλεπτο) η πρώτη περίοδος.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Divers προσπέρασαν με τον Μανδήλα και τον Κοτρόλο με 17-14, για να ισοφαρίσουν με τον Χρυσόστομο οι Buzzer Beeres. Με τον ίδιο και τον Τραχάνη το σκορ πήγε στο 19-23, για να κάνει με τρίποντο ο Σιδερίδης το 19-26. Ο Τραχάνης ήταν που έδωσε διψήφια διαφορά στην ομάδα του, 20-30, ενώ ο ίδιος έκανε και το 22-33 στο ημίχρονο. Στην 3η περίοδο η διαφορά ανέβηκε περισσότερο, οι Buzzer Beeres μπήκαν με σερί 0-11 με τρίποντα από τον Αρτόπουλο, τον Τραχάνη και τον Παρασκευόπουλο, για να πάνε το ματς στο 22-44. Ο Μανδήλας και ο Κοτρόλος σκόραραν για το 27-47, αλλά ο Χρυσόστομος με 5 πόντους πήγε την ομάδα του στο 35-54 για να κάνει με τρίποντο ο Τραχάνης το 35-57 στο τέλος της περιόδου.

Στο 4ο δεκάλεπτο ένα 0-10 από τους Buzzer Beeres με τον Χρυσόστομο και τον Αρτόπουλο να φέρνουν την ομάδα τους στο 35-62 για να κάνει ο Μπέρτσιας το 35-64, ανέβασε πολύ ψηλά τη διαφορά. Για τους Divers σκόραραν ο Κοτρόλος και ο Τσάπαλος για το 39-64, αλλά το ματς έκλεισε με τον Μπέρτσια και τον Αρτόπουλο να φέρνουν την ομάδα τους στο 39-72.

Για τους νικητές ο Χρυσόστομος είχε 25 πόντους, ο Τραχάνης 14, ο Σιδερίδης 11, ενώ Αρτόπουλος και Μπέρτσιας είχαν από 8. Για τους Divers ο Κοτρόλος είχε 14 πόντους, ο Κασομούλης 9 και ο Μανδήλας 8.

Divers (Ταρλάς Θ.): Κασομούλης Θ. 9 (1), Κουλουριώτης Ζ., Κοτρόλος Φ. 14 (2), Κοντσαλάκης Ι., Ταρλάς Θ. 2, Τσάπαλος Φ. 6, Νανδήλας Ν. 8, Σαρρής Γ..

Buzzer Beeres (Χρυσόστομος Δ., Μακρή Β.): Παρασκευόπουλος Γ. 3 (1), Σιδερίδης Ε. 11 (1), Αρτόπουλος Γ. 8 (2), Μπέρτσιας Π. 8, Τραχάνης Α. 14 (3), Βλαχάκης Γ. 3, Χρυσόστομος Δ. 25 (4).

READY 2 FIRE – ΑΣΥΜΒΙΒΑΣΤΟΙ 65-44
(16-5, 27-20, 47-28, 65-44)

Οι Ready 2 fire κέρδισαν τους Ασυμβίβαστους με 65-44, χάρη στο πολύ καλό τους ξεκίνημα στο ματς και το γεγονός ότι άντεξαν στην αντεπίθεση των αντιπάλων τους για να ξαναπάρουν διαφορά στο δεύτερο μέρος. Ο αγώνας ξεκίνησε με 6-1 για τους νικητές με τον Παππά και τον Κουράκο Αρ., για να απαντήσει ο Τερζής και ο Αντωνόπουλος για το 8-5. Όμως, οι Ready 2 fire έτρεξαν ένα 8-0 ως το τέλος της περιόδου, ο Κουράκος Αρ. και ο Χασίδης σκόραραν για το 16-5 της ομάδας τους στο δεκάλεπτο.

Οι Ασυμβίβαστοι έμειναν κι άλλο πίσω στο σκορ, 19-5 από τον Παππά, πριν αρχίσουν να σκοράρουν για να ψαλιδίσουν τη διαφορά. Με τον Ανδρικόπουλο Γ. μείωσαν σε 19-8, για να κάνει ο ίδιος με τη βοήθεια του Ανδρικόπουλου Α. το 19-12. Μετά το 22-12 από το τρίποντο του Βαραμέντε, ήρθαν άλλοι 8 πόντοι του Ανδρικόπουλου Γ. (13 πόντοι στην περίοδο) για να κάνουν το σκορ 26-20 λίγο πριν το ημίχρονο.

Στην 3η περίοδο ο Ανδρικόπουλος Γ. ήταν που μείωσε σε 29-22, πριν έρθει το τρίποντο του Κουράκου Αρ. για να κάνει το 32-22 για τους Ready 2 fire. Ο Κουράκος Αν. και ο Παππάς έφεραν την ομάδα τους στο 38-25, με τον Αντίοχο να γράφει το 42-27. Το τρίποντο του Παππά και το δικό του καλάθι αμέσως μετά έκαναν το σκορ 47-28 στο τέλος της 3ης περιόδου, με το 4ο δεκάλεπτο να ξεκινά ξανά με καλάθι του Παππά για το 49-28 της ομάδας του.

Ο Ανδρικόπουλος Α. με τρίποντο και ο Τερζής μείωσαν για την ομάδα τους σε 49-33 για να κάνει ο Ανδρικόπουλος Γ. το 49-35. Η αντίδραση ήρθε από τον Καραμανιώλα για τους Ready 2 fire, 53-35, με τον Μιχαλόπουλο να σκοράρει τρίποντο για το 53-38 της ομάδας του. Η διαφορά ανέβηκε από τον Παππά και τον Κουράκο Αν. πάνω από τους 20 πόντους, 57-38, με τον Καραμανιώλα να γράφει το 63-42 και το ματς να κλείνει με καλάθι του Ανδρικόπουλου Γ. και βολές του Βαραμέντε.

Για τους νικητές ο Παππάς είχε 28 πόντους, ο Κουράκος Αν. είχε 12, ο Κουράκος Αρ. είχε 9 και ο Καραμανιώλας 7. Για τους Ασυμβίβαστους ο Ανδρικόπουλος Γ. είχε 24 πόντους και ο Ανδρικόπουλος Α. 8.

Ready 2 fire (Παππάς Σ.): Χασίδης Σ. 2, Αντίοχος Α. 2, Αντωνίου Χ., Κουράκος Αρ. 9 (1), Βαραμέντες Δ. 5 (1), Καραμανιώλας Χ. 7, Κουράκος Αν. 12, Παππάς Σ. 28 (1).

Ασυμβίβαστοι: Αντρικόπουλος Α. 8 (1), Γλυκός Π., Δεμεντούρης Κ. 2, Μιχαλόπουλος Γ. 5(1), Τερζής Α. 3, Καραχάλιος Δ., Βαρλάγκας Σ., Αντωνόπουλος Γ. 2, Σιμιτζής Γ., Ανδρικόπουλος Γ. 24 ( 2).

ΔΙΚΑΣΤΕΣ – ΜΠΑΧΑΛΟ 59-77
(17-21, 24-44, 48-59, 59-77)

Το Μπάχαλο κέρδισε τους Δικαστές με 59-77 παίρνοντας διαφορά στη δεύτερη περίοδο και καταφέρνοντας να αντέξει στην πίεση των αντιπάλων του όταν από τους 20 η απόσταση που χώριζε τις δύο ομάδες έπεσε στους 11. Το ματς ξεκίνησε με 2-7 για το Μπάχαλο, με τον Παραδείσα να σκοράρει και τους 7 πόντους της ομάδας του και να είναι ο μόνος που σκόραρε ως το 11-13, με τον Πανουριά και τον Τούμπα να απαντούν για τους Δικαστές. Ο Στρατηγάκος ισοφάρισε τον αγώνα, ο Καστρίτσιο με τρίποντο έκανε το 13-16, με τη πρώτη περίοδο να κλείνει στο 17-21 από τον Καστρίτσιο και 4 πόντους του Συκαρά από την άλλη.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Παραδείσας και ο Μητρόπουλος ήταν που σκόραραν για το 17-28 της ομάδας τους και την πρώτη διψήφια διαφορά, με τον Παραδείσα να πηγαίνει το Μπάχαλο στο 19-30. Οι Δικαστές απάντησαν με τον Συκαρά, αλλά η διαφορά άρχισε να ανεβαίνει αρκετά, σερί 0-10 για τους νικητές από τον Παραδείσα, τον Παπαδόπουλο και τον Γεωργούλια για να φτάσουμε στο 22-40 και να κλείσει το ημίχρονο στο 24-44.

Στην επανάληψη, ο Μητρόπουλος και ο Καστρίτσιο πήγαν την ομάδα τους ως το 29-49, για να αρχίσει η αντεπίθεση των Δικαστών με τον Στρατηγάκη και τον Τούμπα να μειώνουν σε 35-54, για να έρθει ο Συκαράς να κάνει το 39-54. Το καλάθι και φάουλ του Τούμπα μείωσε σε 42-56, ενώ μετά το 44-59 από το τρίποντο του Παραδείσα, ο Κρεπαπάς και ο Συκαράς ήταν που μείωσαν σε 48-59. Στην 4η περίοδο ο Παπαδόπουλος έβαλε 4 πόντους για το 50-65 της ομάδας του, ενώ μετά το 55-67 από το καλάθι και φάουλ του Συκαρά, ήρθε ο Παραδείσας για να κάνει το 55-69. Οι Δικαστές έφτασαν ως το 58-69 με τον Τούμπα, αλλά ο Μητρόπουλος και ο Παραδείσας πήγαν την ομάδα τους στο 58-74, για να κριθεί ο αγώνας, που έληξε με 59-77.

Για τους νικητές ο Παραδείσας είχε 39 πόντους, ο Μητρόπουλος 12, ο Παπαδόπουλος και ο Γεωργούλιας από 9 και ο Καστρίτσιο 8. Για τους Δικαστές ο Τούμπας είχε 14 πόντους, ο Συκαράς 13, ο Στρατηγάκης 10 και ο Πανουριάς 7.

Δικαστές (Συκαράς Χ., Σαντικτσής Κ.): Βλαζάκης Θ., Χατζηγεωργίου Α. 6, Στρατηγάκος Π. 10, Συκαράς Σ. 13, Τούμπας Γ. 14, Βαζαίος Γ. 1, Πρέκας Ν. 3, Πανουριάς 7 (1), Μάλλιος Γ. 3, Κρεπαπάς Σ. 2.

Μπάχαλο (Μητρόπουλος Σ.): Καστρίτσιο Λ. 8 (2), Παραδείσας Α. 39 (5), Γεωργούλιας Γ. 9 (1), Ραουάτ Α., Μητρόπουλος Σ. 12, Γιάνναρης Τ., Παπαδόπουλος Χ. 9.

ΚΟΥΛΟΥΒΑΧΑΤΑ – BYRON CELTICS 61-52

(19-14, 34-26, 48-52, 61-52)

Τα Κουλουβάχατα κέρδισαν τους Byron Celtics με 61-52 έχοντας το προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο, μένοντας πίσω στην 3η περίοδο, αλλά καταφέρνοντας με την άμυνά τους να προσπεράσουν στο 4ο δεκάλεπτο. Το ματς ξεκίνησε με 6-0 για τους νικητές από τον Ταρνατόρο και τον Κουμεντάκη, για να απαντήσει ο Μακρυμίχαλος, αλλά το τρίποντο του Καλλυγά να φέρει τα Κουλουβάζατα στο 9-2. Στο 10-7 μείωσε ο Κυρούσης και ο Σαχινίδης για τους Byron Celtics, με τον Ρούσσο να κάνει το 14-11. Η περίοδος πήγε στο 19-11 με τον Ταρνατόρο και τον Κοκκονίδη για τα Κουλουβάχατα, για να κλείσει στο 19-14 από το τρίποντο του Χανιώτη.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Κυρούσης μείωσε σε 19-16, για να πάνε τα Κουλουβάχατα στο 23-16 με τον Κουμεντάκη. Η διαφορά ανέβηκε ακόμα περισσότερο. Ο Μαραβέγιας και ο Κοκκονίδης έκαναν το 28-18 για την ομάδα τους, ενώ ο Ταρνατόρος πήγε τα Κουλουβάχατα στο 32-19. Οι Byron Celtics μείωσαν με 8 συνεχόμενους πόντους του Χανιώτη σε 32-26, για να κλείσει το πρώτο ημίχρονο στο 34-26 από τον Κοκκονίδη.

Στην επανάληψη οι Byron Celtics συνέχισαν την αντεπίθεσή τους, αφού πρώτα, όμως, τα Κουλουβάχατα με τον Κουμεντάκη και τον Κοκκονίδη πήγαν στο 38-29 για να κάνει ο Καλλυγάς το 40-31. Ο Ρούσσος, ο Γκίκας και ο Χανιώτης μείωσαν σε 42-37, για να έρθει το 42-40 από το τρίποντο του Χανιώτη και οι Byron Celtics να ισοφαρίσουν τον αγώνα με τον Ρούσσο. Μάλιστα, μετά το τρίποντο του Καλλυγά (45-42) πήραν προβάδισμα με τον Γκίκα, 45-47. Ο ίδιος έκανε το 45-49, ενώ μετά την απάντηση του Ταρνατόρο, ο Γκίκας και πάλι ήταν που σκόραρε για τρεις πόντους, 48-52 στο τέλος της 3ης περιόδου.

Στο 4ο δεκάλεπτο οι Byron Celtics δεν κατάφεραν να σκοράρουν, εγκλωβισμένοι από την άμυνα των αντιπάλους τους, που ανέτρεψαν την εις βάρος τους κατάσταση για να πάρουν τη νίκη. Ο Κουμεντάκης και ο Μαραβέγιας έγραψαν το 53-52 για το προβάδισμα των Κουλουβάχατων, ενώ ο Κοκκονίδης έκανε το 55-52. Όσο δεν μπορούσαν οι Byron Celtics να σκοράρουν η διαφορά ανέβαινε, ο Κουμεντάκης έκανε το 59-52, με το ματς να κλείνει με βολές του Ταρνατόρου.

Για τους νικητές ο Κοκκονίδης και ο Κουμεντάκης είχαν από 15 πόντους, ο Ταρνατόρος 13, ο Καλλυγάς 10 και ο Μαραβέγιας 8. Για τους Byron Celtics ο Χανιώτης είχε 19 πόντους, ο Ρούσσος και ο Γκίκας είχαν από 10.

Κουλουβάχατα: Ταρνατόρος Β. 13 (1), Κουμεντάκης Ν. 15, Καλλυγάς Π. 10 (2), Καπέλης Θ., Κοκκονίδης Δ. 15, Μαραβέγιας Α. 8.

Byron Celtics: Γκίκας Π. 10 (2), Σαχινίδης Π. 6, Σταθούλιας Γ., Μακρυμίχαλος Κ. 2, Χανιώτης Α. 19 (4), Κυρούσης Χ. 5 (1), Ρούσσος Ι. 10.

C-DRIFTERS – ROLLING STONES 59-49
(17-17, 29-26, 46-38, 59-49)

Οι C-Drifters κέρδισαν τους Rolling Stones με 59-49, παίρνοντας διαφορά στην 3η περίοδο και ελέγχοντας το ματς στο φινάλε, αντέχοντας στην αντεπίθεση των αντιπάλων τους. Το παιχνίδι ξεκίνησε με 5-3 για τους C-Drifters από το τρίποντο του Κουτσοβασίλη, με τους Rolling Stones να απαντούν και να προσπερνούν με 5-8 με τρίποντο του Χανίδη και καλάθι του Τακβοριάν. Ο Κουτσοβασίλης ισοφάρισε σε 10-10, με τον Ξενόφο να κάνει το 15-12 για την ομάδα του με 5 πόντους αμέσως μετά. Η πρώτη περίοδος έκλεισε στο 17-17 από το τρίποντο του Νικολάκη και το καλάθι του Τακβοριάν για τους Rolling Stones.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Καλογερόπουλος ισοφάρισε στο 19-19 για τους Rolling Stones, με τον Τρίαντο και τον Γκότση να πηγαίνουν στο 23-19 τους C-Drifters. Ο ματς πήγε ξανά στην ισοπαλία, 24-24 από τον Χανίδη και τον Τακβοριάν, με τους Rolling Stones να προσπερνούν με τον Χανίδη, αλλά το ημίχρονο έκλεισε με τρίποντο του Μπίτσικα και καλάθι του Ξενόφου για το 29-26.

Στην 3η περίοδο οι C-Drifters με τον Γκότση πήγαν στο 33-29, για να απαντήσει ο Χανίδης για το 33-31 και να έρθει μετά ένα σερί 9-0 για τους νικητές. Δύο τρίποντα του Κουτσοβασίλη και βολές του Γκότση έφεραν το ματς στο 42-31 μέχρι να σκοράρει ο Αντωνόπουλος για τους Rolling Stones. Ο Κουτσοβασίλης έκανε το 45-33, με τον Τακβοριάν να βάζει 5 πόντους για να μειώσει σε 45-38 στο τέλος του δεκαλέπτου.

Ο Τρίαντος και ο Νικολόπουλος έφεραν τους C-Drifters στο 49-38 και το 51-41, για να απαντήσει ο Χανίδης για το 51-44. Μετά από βολές των C-Drifters, ο Αντωνόπουλος έκανε το 53-46, ενώ ο Τακβοριάν μείωσε σε 54-49 λίγο μετά. Το τρίποντο του Γκότση ήταν που έκρινε τον αγώνα, 1:20 πριν το τέλος, 57-49 για τους C-Drifters, με τους νικητές να κλέβουν για να χάσουν οι δυο ομάδες από μια επίθεση και να κάνει ο Κουτσοβασίλης το 59-49 στα 30 δευτερόλεπτα και να μην αλλάξει κάτι ως το τέλος.

Για τους νικητές ο Κουτσοβασίλης είχε 20 πόντους, ο Γκότσης 16 και ο Ξενόφος 7. Για τους Rolling Stones ο Χανίδης είχε 17 πόντους, ο Τακβοριάν 15, ενώ ο Καλογερόπουλος είχε 7 πόντους.

C-Drifters:
Ξενόφος Μ. 7, Κουτσοβασίλης Γ. 20 (3), Χατζηιωαννίδης Χ. 3, Μπριάκος Γ., Μπίτσικας Ε. 4 (1), Γκότσης Μ. 16 (1), Τρίαντος Α. 4, Κατσαρής Β., Νικολόπουλος Δ. 5.

Rolling Stones (Παπαδήμας): Χορδάκης Κ., Χανίδης Φ. 17 (3), Γαλανάκης Κ., Καλογερόπουλος Γ. 7 (1), Πανιτσίδης Σ., Δημητρίου Θ., Τακβοριάν Σ. 15 (1), Αντωνόπουλος Γ. 4, Νικολάκης Μ. 6 (2), Ανυφαντάκης Γ..

Πρωταθλητές οι Run ‘n’ Gun! – Τελική κατάταξη

ΤΡΙΤΟΣ ΟΜΙΛΟΣ – Ο τελικός του τρίτου ομίλου σηματοδότησε το καλοκαιρινό «αντίο» του ερασιτεχνικού πρωταθλήματος …