Home / Πάνος Ζαχαρογιάννης 2012-13 / Νίκες για Δικαστές, ψηλά ο Ρεμπελιακός!

Νίκες για Δικαστές, ψηλά ο Ρεμπελιακός!

ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΟΜΙΛΟΣ – Μόλις 4 αγώνες απομένουν για το τέλος της κανονικής περιόδου του δευτέρου ομίλου του ερασιτεχνικού πρωταθλήματος «Πάνος Ζαχαρογιάννης». Στις αναβολές της εβδομάδας που πέρασε για την 1η αγωνιστική οι Δικαστές κέρδισαν τους Divers με 62-34, ενώ για την 7η αγωνιστική πήραν με 72-59 τους Fast Break. Ο Ρεμπελιακός για τη 13η αγωνιστική κέρδισε τους C-Drifters με 108-67, ενώ για την ίδια αγωνιστική οι Άσσοι πήραν με 20-0 το ματς με τους Divers.

Για τη 14η αγωνιστική πρωτοπόρος ΑΕΚ Περιστερίου κέρδισε με 70-47 τους Halia Mavericks, ενώ οι Buzzer Beeres επικράτησαν με 71-65 των C-Drifters. Για την 4η αγωνιστική οι Remal Madri κέρδισαν με 59-51 το Μπάχαλο, ενώ για τη 16η αγωνιστική οι Ασυμβίβαστοι Γαλάτες κέρδισαν με 77-71 το Μπάχαλο. Τέλος, για τη 17η αγωνιστική οι Ready 2 fire κέρδισαν με 58-48 τα Κουλουβάχατα.

ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – HALIA MAVERICKS 70-47

(20-13, 34-19, 54-37, 70-47)

Η ΑΕΚ Περιστερίου κέρδισε για τη 14η αγωνιστική με 70-47 τους Halia Mavericks για να παραμείνει μόνη πρώτη στη βαθμολογία. Το ματς ξεκίνησε καλύτερα για την ΑΕΚ Περιστερίου που με τον Παληό και τον Κουφογιάννη πήγε στο 8-0 για να στάσει ως το 18-3 μετά το καλάθι του Κλιμαντήρη Δ. με τον Παληό και τον Καραθανάση. Το σερί διέκοψε ο Κλιμαντήρης Δ., με τον Αγγελιδέλη και τον Κουταλάκη να μειώνουν σε 20-13.

Στο 2ο δεκάλεπτο ο Δήμας έφερε το ματς στο 24-13, αλλά ο Κοκκαλιάρης μείωσε σε 27-18. Ο Ρήγος με τον Ιωαννίδη και τον Πλατάκο έφεραν το ματς ως το 34-19 στο ημίχρονο για την ΑΕΚ Περιστερίου. Στην 3η περίοδο ο Αγγελιδέλης με τον Κλιμαντήρη Δ. μείωσαν σε 38-25, για να απαντήσει η ΑΕΚ Περιστερίου με τον Θεοδώρου και τον Καραθανάση για το 46-27 για να την πάνε ο Γεωργακόπουλος με τον Κουφογιάννη στο 51-27. Το σερί διέκοψε με τρίποντο ο Πασσαλής για τους Halia Mavericks, με τον Αγγελιδέλη και τον Χριστοδουλάκη να μειώνουν σε 54-37 στο τέλος της περιόδου.

Στο 4ο δεκάλεπτο ο Αγγελιδέλης έγραψε το 54-39, με τον Ρήγο να απαντά για το 57-39. Ο Κλιμαντήρης Δ. μείωσε σε 60-43, για να απαντήσουν ο Ρήγος με τον Πλατάκο για το 64-43. Ο Δήμας με τον Κουφογιάννη σκόραραν για το 68-45 με τον Παληό να γράφει το 70-45 για να κλείσει το ματς ο Κουταλάκης για τους Halia Mavericks.

Για τους νικητές ο Καραθανάσης είχε 13 πόντους, ο Κουφογιάννης 12, ο Παληός 11, ο Ρήγος 10 και ο Δήμας 9. Για τους Halia Mavericks ο Αγγελιδέλης είχε 16 πόντους, ο Κλιμαντήρης Δ. 12 και ο Πασσαλής 7.

ΑΕΚ Περιστερίου (Καφαντάρης): Πλατάκος Θ. 4, Κουφογιάννης Χ. 12, Παληός Σ. 11, Θεοδώρου Μ. 4, Ιωαννίδης Σ. 2, Καραθανάσης Θ. 13 (2), Γεωργαλάς Σ., Γεωργακόπουλος Π. 5, Ρήγος Γ. 10, Δήμας Η. 9.

Halia Mavericks (Χαχλαδάκης): Αγγελωνίτης Π., Κληρονόμος Χ., Κοκκαλιάρης Χ. 4, Χριστοδουλάκης Γ. 3 (1), Κλιμαντήρης Δ. 12, Αγγελιδέλης Τ. 16, Κουταλάκης Α. 5, Πασσαλής Δ. 7 (1).

READY 2 FIRE – ΚΟΥΛΟΥΒΑΧΑΤΑ 58-48
(13-14, 28-23, 39-29, 58-48)

Οι Ready 2 fire για τη 17η αγωνιστική κέρδισαν με 58-48 τα Κουλουβάχατα για να είναι ακόμα στο κυνήγι της 3ης θέσης της βαθμολογίας, η οποία θα είναι δική τους αν κερδίσουν στο τελευταίο τους παιχνίδι. Το ματς ξεκίνησε καλύτερα για τα Κουλουβάχατα που με τον Ταρνατόρο και τον Χρυσικόπουλο προηγήθηκαν με 0-7. Οι Ready 2 fire απάντησαν με τον Βαραμέντε και τον Παππά Σ. για το 6-9, για να κάνει ο Κουράκος Αν. το 8-10. Ο Καλλιγάς σκόραρε για το 8-12, με την περίοδο να κλείνει στο 13-14 από τον Κουράκο Αν. και τον Ζεστό.

Στο 2ο δεκάλεπτο ο Παππάς Σ. έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του, με τον Καραμανιόλα να κάνει με 5 πόντους το 20-17. Τα Κουλουβάχατα απάντησαν με τον Ταρνατόρο και τον Κουμεντάκη για το 22-21, αλλά Βαραμέντες και Παππάς Σ. έφεραν την ομάδα τους στο 28-21, για να κλείσει το ημίχρονο στο 28-23.

Στην 3η περίοδο ο Ζεστός έκανε το 30-23, με τον Κουμεντάκη να απαντά για το 30-25. Οι Ready 2 fire πήγαν διψήφιο προβάδισμα με τον Κουράκο Αν. και τον Ζεστό για το 36-25, για να απαντήσουν ο Χρυσικόπουλος με τον Κουμεντάκη για το 36-29. Όμως, ο Παππάς Σ. είχε φέρει το ματς στο 39-29 στο τέλος της 3ης περιόδου.

Στο 4ο δεκάλεπτο ο Κουράκος Αρ. και ο Καραμανιόλας έκαναν το 43-29, με τα Κουλουβάχατα να απαντούν με τον Κουμεντάκη και τον Χρυσικόπουλο για το 43-33 με τον Κοκονίδη να κάνει το 43-35. Μετά τις βολές του Βαραμέντε ο Ταρνατόρος με τρίποντο μείωσε σε 47-40, ενώ ο Χρυσικόπουλος έκανε το 49-43 με 2:39 για το τέλος. Οι Ready 2 fire δεν έδωσαν δικαιώματα στους αντιπάλους τους, το τρίποντο του Κουράκου Αρ. έγραψε το 52-43, με τον Κουράκο Αρ. να σκοράρει για το 54-43 με 1:55 για το τέλος. Ο Ταρνατόρος με τρίποντο και ο Βαραμέντες ήταν που πήγαν το ματς στο 58-46 για να το κλείσει ο Χρυσικόπουλος με βολές στο 58-48.

Για τους νικητές ο Παππάς Σ. είχε 13 πόντους, ο Βαραμέντες και ο Ζεστός είχαν από 10, ο Καραμανιόλας με τον Κουράκο Αν. από 9 και ο Κουράκος Αρ. 7. Για τα Κουλουβάχατα ο Ταρνατόρος είχε 16 πόντους, ο Κουμεντάκης 15 και ο Χρυσικόπουλος 11.

Ready 2 fire (Παππάς Σ.): Χασίδης Ε., Αντίοχος Α., Παππάς Α., Αντωνίου Χ., Μαναζής Σ., Κουράκος Αρ. 7 (1), Βαραμέντες Δ. 10, Ζεστός Γ. 10, Καραμανιόλας Χ. 9 (1), Κουράκος Αν. 9, Παππάς Σ. 13.

Κουλουβάχατα (Δράκου Δ., Φωκά Α.): Ταρνατόρος Β. 16 (3), Κουμεντάκης Ν. 15, Χρυσικόπουλος Τ. 11 (1), Κοκονίδης Δ. 4, Καλλιγάς Π. 2.

ΔΙΚΑΣΤΕΣ – DIVERS 62-34
(10-2, 20-11, 39-24, 62-34)

Για την 1η αγωνιστική οι Δικαστές κέρδισαν τους Divers με 62-34 χάρη στην πολύ καλή τους άμυνα στο ματς. Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Χατζηγεωργίου και τον Στρατηγάκο να πηγαίνουν τους Δικαστές στο 10-2 στο πρώτο δεκάλεπτο με τον Τσάπαλο να είναι ο μόνος που σκόραρε από τους Divers.

Στη 2η περίοδο ο Καβρουδάκης μπήκε δυνατά και μείωσε σε 14-8 για να κάνει ο Τσάπαλος το 14-10. Όμως, μέχρι το ημίχρονο, ο Χατζηγεωργίου και ο Ιωάννου είχαν φέρει τους Δικαστές στο 20-11. Στο 3ο δεκάλεπτο ο Πανουργιάς με τον Συκαρά σκόραραν για το 26-13 της ομάδας τους, με τον Γκιόκα και τον Καβρουδάκη να μειώνουν σε 28-18 για να κάνει ο Τσάπαλος με καλάθι και φάουλ το 28-21 για τους Divers. Ο Ιωάννου, ο Συκαράς και ο Χατζηγεωργίου σκόραραν για το 34-21, με τον Γκιόκα να απαντά, αλλά τους Δικαστές να κλείνουν το δεκάλεπτο με τον Στρατηγάκο και τον Χατζηγεωργίου για το 39-24.

Στο 4ο δεκάλεπτο ο Στρατηγάκος και ο Πανουργιάς έφεραν τη ματς στο 44-24 για να κάνουν το 48-24 ο Βαζαίος με τον Χατζηγεωργίου. Οι Divers απάντησαν με τον Γκιόκα, αλλά ο Στρατηγάκος με τον Πανουργιά έγραψαν το 55-27 για να φέρει το ματς στο 57-27 ο Ιωάννου. Το σερί των Δικαστών έφτασε στο 12-0 ο Χατζηγεωργίου με τρίποντο για το 62-27, με τους Divers να μειώνουν με τον Κοντσαλάκη στο τελικό 62-34.

Για τους νικητές ο Χατζηγεωργίου είχε 16 πόντους, όσους και ο Στρατηγάκος, ο Ιωάννου είχε 10, ενώ Συκαράς και Πανουργιάς από 8.

Δικαστές (Χρυσούλας Π., Βλαζάκης Κ.): Στρατηγάκος Π. 16, Συκαράς Σ. 8, Βαζαίος Θ. 4, Λεντής Μ., Πανουργιάς Δ. 8 (2), Χατζηγεωργίου Α. 16 (1), Ιωάννου Α. 10.

Divers (Τάρλας Θ.): Δρακάκης Γ. ,Κουλουρώτης Ζ. , Κοντσαλάκης Γ. 5 (1), Τάρλας Θ., Καβρουδάκης Ν. 12 (1), Τσάπαλος Φ. 11, Γκιόκας Μ. 6.

ΑΣΥΜΒΙΒΑΣΤΟΙ ΓΑΛΑΤΕΣ – ΜΠΑΧΑΛΟ 77-71
(18-25, 34-39, 55-55, 77-71)

Για τη 16η αγωνιστική οι Ασυμβίβαστοι Γαλάτες κέρδισαν το Μπάχαλο με 77-71. Το ματς ήταν κλειστό στο ξεκίνημα, Σιμιτζής και Κολιάτσας έγραψαν το 5-5 για να φέρουν τις δύο ομάδες στο 9-8 ο Ανδρικόπουλος Τ. με τον Μητρόπουλο. Το Μπάχαλο πήρε το προβάδισμα με τον Παπαδόπουλο και τον Καστρίτσιο για το 13-18, για να απαντήσει με τρίποντο ο Κοντογιάννης. Ο Μητρόπουλος με τον Μέρκουγλου και τον Καστρίτσιο, όμως, έγραψαν το 16-25 λίγο πριν το τέλος του δεκαλέπτου, το οποίο έκλεισε στο 18-25 από τον Κοντογιάννη για τους Ασυμβίβαστους Γαλάτες.

Στο 2ο δεκάλεπτο οι Ασυμβίβαστοι Γαλάτες μείωσαν με τον Κοντογιάννη και τον Ανδρικόπουλο Τ. σε 24-25 για να προσπεράσουν μετά το τρίποντο του Καστρίτσιου όταν ο Κοντογιάννης και ο Ράμμος έκαναν το 29-28. Ο Παπαδόπουλος με τρίποντο έγραψε το 31-33, ο Μιχαλόπουλος ισοφάρισε με το Μπάχαλο με τον Μητρόπουλο να κλείνει το ημίχρονο στο 34-39.

Στην 3η περίοδο ο Παπαδόπουλος με τον Καστρίτσιο έκαναν το 34-43 για να απαντήσουν οι Ασυμβίβαστοι Γαλάτες με τρίποντα του Ράμμου για το 40-45. Ο Ανδρικόπουλος Τζ. μείωσε σε 44-47 μετά το καλάθι του Παπαδόπουλου, με το Μπάχαλο να πηγαίνει στο 46-52 με τον Παπαδόπουλο και τον Μητρόπουλο. Οι Ασυμβίβαστοι Γαλάτες απάντησαν με τον Ανδρικόπουλο Τζ., πλησιάζοντας στο καλάθι, ενώ με τον Ανδρικόπουλο Τ. ισοφάρισαν το ματς σε 55-55 στο τέλος της περιόδου.

Στο 4ο δεκάλεπτο ο Ανδρικόπουλος Τζ. και ο Κοντογιάννης σκόραραν για το 59-55, με τον Σιμιτζή να σκοράρει για το 61-58. Το Μπάχαλο απάντησε με τον Παπαδόπουλο για το 61-60, αλλά στο πεντάλεπτο μπήκαμε με τρίποντο του Σιμιτζή για το 64-60. Ο Κοντογιάννης έκανε το 66-60 για την ομάδα του, ενώ ο Ανδρικόπουλος Τζ. έγραψε το 68-60 με 3:52 για το τέλος. Ο Μητρόπουλος μείωσε σε 68-62 για το Μπάχαλο 3:29 πριν το τέλος, αλλά ο Ανδρικόπουλος Τζ. ολοκλήρωσε το υπέροχο δεύτερο ημίχρονο που έκανε (16 πόντοι σε αυτό) για να φέρει το ματς στο 72-62. Μετά την απάντηση του Μέρκουγλου ο Σιμιτζής ανέβασε ξανά τη διαφορά στους 10 πόντους, ενώ ο Μιχαλόπουλος έκανε το 77-68 στο τελευταίο λεπτό για να μειώσει σε 77-71 ο Παπαδόπουλος στο τέλος.

Για τους νικητές ο Ανδρικόπουλος Τζ. είχε 20 πόντους, ο Κοντογιάννης 16, ο Ράμμος 12, ο Ανδρικόπουλος Τ. 10, ο Σιμιτζής και ο Μιχαλόπουλος από 9. Για το Μπάχαλο ο Παπαδόπουλος είχε 26 πόντους, ο Μητρόπουλος 18, ο Καστρίτσιος 15 και ο Μέρκουγλου 7.

Ασυμβίβαστοι Γαλάτες: Λεβεντούρης Κ. 1, Ανδρικόπουλος Τ. 10, Μιχαλόπουλος Γ. 9, Ράμμος Α. 12 (2), Πετρόπουλος Γ., Κοντογιάννης Χ. 16 (2), Πουλίδης Σ., Σιμιτζής Γ. 9 (1), Ανδρικόπουλος Τζ. 20.

Μπάχαλο: Καστρίτσιος Λ. 15 (1), Μέρκουγλου Μ. 7, Ραουάτ Ν., Παπαδόπουλος Χ. 26 (4), Κολιάτσας Φ. 5 (1), Μητρόπουλος Σ. 18 (3).

C-DRIFTERS – BUZZER BEERES 65-71
(15-18, 35-32, 52-48, 65-71)

Για τη 14η αγωνιστική οι Buzzer Beeres κέρδισαν με 65-71 τους C-Drifters μετά από σκληρό ντέρμπι. Το ματς ξεκίνησε κλειστό, ο Γκότσης και ο Κουτσοβασίλης έγραψαν το 7-4, με τους Buzzer Beeres να απαντούν με τον Τραχάνη και τον Χρυσόστομο για το 7-9 για να τους φτάσουν οι δυο τους στο 7-14 με σερί 0-10. Ο Μπιράκος έκανε το 9-14, με τον Αρτόπουλο και τον Βλαχάκη να φέρνουν την ομάδα τους στο 12-18, με το δεκάλεπτο να κλείνει από τρίποντο του Κουτσοβασίλη, 15-18.

Στη 2η περίοδο ο Γκότσης και ο Μπιράκος σκόραραν για το 22-18 των C-Drifters αλλά ο Τραχάνης απάντησε για την ισοφάριση. Ο Γκότσης και ο Κουτσοβασίλης έφεραν τους C-Drifters στο 27-22, ενώ ο Μπίτσικας με τρίποντο έγραψε το 30-23. Ο Γκότσης καιο Καμπέρης απάντησαν για να πλησιάσουν οι Buzzer Beeres σε 30-27, ενώ μετά το καλάθι του Γκότση, το ημίχρονο έκλεισε στο 35-32 από τον Καμπέρη.

Στην 3η περίοδο το σερί των Buzzer Beeres έφτασε στο 0-11, με τον Τραχάνη να φέρνει το ματς στο 35-41. Οι C-Drifters απάντησαν με τον Κουτσοβασίλη για το 40-41, για να έρθει τρίποντο του Καμπέρη για το 40-44. Ο Ξενόφος με τον Γκότση ισοφάρισαν τον αγώνα, αλλά ο Αρτόπουλος κράτησε την ομάδα του μπροστά, 44-48. Ο Γκότσης με τρίποντο έφερε τους C-Drifters μπροστά με 50-48, για να κλείσει το δεκάλεπτο στο 52-48.

Στην 4η περίοδο ο Κουτσοβασίλης και ο Γκότσης έγραψαν το 57-50, με τον Τρίαντο να σκοράρει για το 60-50. Οι Buzzer Beeres απάντησαν με δικό τους σερί 0-11 για να προσπεράσουν, ο Καμπέρης, με τον Τραχάνη έφεραν το ματς στο 60-61, αλλά ο Ξενόφος σκόραρε για το 62-61. Ο Χρυσόστομος έκανε το 62-64 με τρίποντο, με τον Γκότση να ισοφαρίζει σε 65-65. Όμως, στο τέλος ο Χρυσόστομος με τον Καμπέρη πήγαν την ομάδα τους στο 65-71, την ώρα που οι C-Drifters δεν μπορούσαν να βρουν το δρόμο προς το καλάθι.

Για τους νικητές ο Καμπέρης είχε 26 πόντους, ο Τραχάνης 19, ο Χρυσόστομος 13. Για τους C-Drifters ο Κουτσοβασίλης είχε 26 πόντους και Γκότσης είχε 22.

C-Drifters
(Γκότσης): Ξενόφος Μ. 5, Κουτσοβασίλης Γ. 26 (5), Τρίαντος Α. 3 (1), Μπιράκος Ι. 6, Μπίτσικας Ε. 3 (1), Γκότσης Μ. 22 (1), Κατσάρης Β..

Buzzer Beeres:
Φραγκελάκης Α., Καμπέρης Η. 26 (5), Βλαχάκης Γ. 3, Μπερτσιάς Π. 5, Τραχάνης Α. 19 (3), Αρτόπουλος Γ. 5, Χρυσόστομος Δ. 13 (3).

REMAL MADRI – ΜΠΑΧΑΛΟ 59-51
(10-21, 26-29, 43-41, 59-51)

Για την 4η αγωνιστική οι Remal Madri κέρδισαν με 59-51 το Μπάχαλο ανατρέποντας την εις βάρος τους κατάσταση μετά το πρώτο δεκάλεπτο. Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Μαζιώτη και τον Παπαδόπουλο Χ. να γράφουν το 4-5. Ο Ραουάτ Ν. σκόραρε καλάθι και φάουλ για το 4-8, με τον Μαζιώτη να μειώνει σε 8-10. Όμως, ο Παπαδόπουλος Χ. είχε 9 συνεχόμενους πόντους για να φέρει το ματς στο 10-17, με τον Ραουάτ Α. να σκοράρει για το 10-21 στο τέλος της περιόδου.

Μετά το καλάθι του Παπαδόπουλου Β. ο Παπαδόπουλος Χ. έγραψε το 12-27 στο δεύτερο δεκάλεπτο για να γράψει τη μεγαλύτερη διαφορά στον αγώνα. Οι Remal Madri απάντησαν με σερί 16-2 για να πλησιάσουν στον πόντο. Ο Παπαδόπουλος Β. έδωσε το έναυσμα για την ομάδα του, Σιδηρόπουλος και Αλαφούζος μείωσαν σε 19-27, με τον Παπαδόπουλο Β. να βάζει άλλους 7 πόντους για να μειώσει σε 26-29 στο ημίχρονο, ενώ ο ίδιος έκανε και το 28-29 στο ξεκίνημα της επανάληψης.

Το σερί διέκοψε ο Ραουάτ Ν. για το 28-31, με τον Καστρίτσιο να σκοράρει για το 28-34 και τον Ραουάτ Α. να κάνει το 28-36. Ο ίδιος έγραψε το 30-38, αλλά ο Παπαδόπουλος Β. και ο Μαζιώτης μείωσαν σε 34-40. Οι δυο τους ήταν που κατάφεραν να πλησιάσουν σε 39-41, για να κάνει ο Μαζιώτης το 43-41.

Ο Μαζιώτης και ο Παπαδόπουλος Β. με τρίποντο έκαναν το 50-43 για τους Remal Madri στο 4ο δεκάλεπτο με τον Μητρόπουλο να απαντά με τρίποντο για το 50-46. Ο Μεσσάδος και ο Παπαδόπουλος Β. με καλάθι και φάουλ έφεραν το ματς στο 55-46 με 3:13 για το φινάλε, ενώ ο Παπαδόπουλος Β. ολοκλήρωσε την υπέροχη εμφάνισή του για το 57-46. Το Μπάχαλο αστόχησε ξανά και στα 50 δευτερόλεπτα ο Χιονάς σκόραρε για το 59-46, για να μειώσουν Παπαδόπουλος Χ. και Μέρκουγλου σε 59-51.

Για τους νικητές ο Παπαδόπουλος Β. είχε 31 πόντους και ο Μαζιώτης 16. Για το Μπάχαλο ο Παπαδόπουλος Χ. είχε 23 πόντους και ο Ραουάτ Α. 10.

Remal Madri
(Παπαδόπουλος Β.): Αλαφούζος Γ. 2, Μεσσάδος Κ. 2, Σιδηρόπουλος Γ. 6, Παπαδόπουλος Β. 31 (3), Χιονάς Γ. 2, Λαμπρούκος Χ., Μαζιώτης Κ. 16, Μεταξάς Μ..

Μπάχαλο (Μητρόπουλος Σ.): Καστρίτσιος Λ. 3 (1), Μέρκουγλου Μ. 4, Μπόλλης Λ., Παπαδόπουλος Χ. 23 (2), Ραουάτ Ν. 5, Ραουάτ Α. 10, Μητρόπουλος Σ. 5 (1), Ψιλόπουλος Α. 1, Κολιάτσας Φ..

FAST BREAK – ΔΙΚΑΣΤΕΣ 59-72
(14-14, 30-34, 43-55, 59-72)

Για την 7η αγωνιστική οι Δικαστές κέρδισαν με 59-72 τους Fast Break για να μπουν στην οκτάδα και να εξαρτάται από αυτούς το αν θα μείνουν εκεί στο τέλος της κανονικής περιόδου. Το ματς ξεκίνησε με 5-0 για τους Fast Break με τον Παυλόπουλο και τον Μαργέτη, αλλά τρίποντα από Συκαρά και Πανουργιά έγραψαν το 5-6 για να κάνει το 5-8 ο Βλαζάκης. Ο Μαργέτης σκόραρε για το 9-8, με τον Τούμπα και τον Χατζηγεωργίου να κάνουν το 9-14. Όμως Σταυρόπουλος και Μαργέτης έκλεισαν το δεκάλεπτο στο 14-14, με τον δεύτερο να έχει 10 συνεχόμενους πόντους για την ομάδα του στην περίοδο.

Στο 2ο δεκάλεπτο ο Χατζηγεωργίου με τον Στρατηγάκο έφεραν τους Δικαστές στο 16-20, για να μειώσει σε 19-22 ο Σιανός Σ.. Οι Fast Break ισοφάρισαν με τον Παυλόπουλο σε 24-24, ενώ προσπέρασαν με τον Σιανό Σ. και τον Παυλόπουλο με 30-26. Πάντως, μέχρι να τελειώσει το ημίχρονο ο Βλαζάκης με τον Συκαρά και τον Στρατηγάκο είχαν φέρει τους Δικαστές στο 30-34.

Στο 3ο δεκάλεπτο ο Χατζηγεωργίου με 5 πόντους και ο Συκαράς με τρίποντο έκαναν το 32-43 για την ομάδα τους, ενώ ο Βλαζάκης με τον Τούμπα έφεραν το ματς στο 32-48, τρέχοντας ένα σερί 2-22 από το 30-26 και μετά. Το σερί διέκοψε ο Μαργέτης με τον Παυλόπουλο για να μειώσουν σε 37-48, με τον Λεντή να σκοράρει 5 πόντους για το 41-5 της ομάδας του, πριν κλείσει ο Παυλόπουλος την περίοδο στο 43-55.

Στο 4ο δεκάλεπτο ο Βλαζάκης έφερε το ματς στο 43-58, με τον Σιανό Σ. και τον Παυλόπουλο να απαντούν για το 47-58. Ο Σπληλιωτόπουλος μείωσε σε 49-60, ενώ ο Παυλόπουλος με 5 πόντους έκανε το 54-62. Ο Χατζηγεωργίου με καλάθι και φάουλ έφερε το ματς στο 54-65, ενώ μετά την απάντηση του Σιανού Σ. ο Πανουργιάς με τον Τούμπα έκαναν το 57-69, για να γράψει το τελικό αποτέλεσμα ο Στρατηγάκος.

Για τους νικητές ο Χατζηγεωργίου είχε 17 πόντους, ο Συκαράς με τον Βλαζάκη από 13, ο Στρατηγάκος 10 και ο Τούμπας 9. Για τους Fast Break ο Μαργέτης είχε 21 πόντους, ο Παυλόπουλος 19 και ο Σιανός Σ. 11.

Fast Break (Παππάς): Σπηλιωτόπουλος Φ. 2, Παυλόπουλος Η. 19 (2), Σιανός Σ. 11, Σιαφλέκης Α. 2, Σταυρόπουλος Π. 4, Μαργέτης Ι. 21 (2).

Δικαστές (Συκαράς Χ.): Τούμπας Γ. 9, Στρατηγάκος Π. 10, Συκαράς Σ. 13 (2), Λεντής Μ. 5 (1), Πανουργιάς Δ. 5 (1), Βλαζάκης Κ. 13 (1), Χατζηγεωργίου Α. 17 (1).

C-DRIFTERS – ΡΕΜΠΕΛΙΑΚΟΣ 67-108
(20-21, 36-44, 50-76-67-108)

Για τη 13η αγωνιστική, ο Ρεμπελιακός κέρδισε με 67-108 τους C-Drifters σκοράροντας από 32 πόντους σε κάθε δεκάλεπτο της επανάληψης. Κλειστό ήταν το ματς στο ξεκίνημα με τον Ρεμπελιακό να προηγείται με 6-13 με τον Πλεξουσάκη, τον Κοντογεώργη και τον Σαρρή μετά από δυο τρίποντα του Κουτσοβασίλη. Οι C-Drifters απάντησαν με τον Γκότση για το 12-13, για να ισοφαρίσει το ματς με το 3ο του τρίποντο ο Κουτσοβασίλης σε 15-15. Με τον ίδιο τρόπο απάντησε ο Κατσάφαρος για το 15-18, ο Γκότσης έγραψε το 20-18 για την ομάδα του, αλλά ένα τρίποντο του Σαρρή έφερε το ματς στο 20-21.

Στη 2η περίοδο ο Μπιράκος με τον Κουτσοβασίλη έγραψαν το 26-25 για να πάνε οι δυο ομάδες με Μπιράκο και Πλεξουσάκη στο 29-29 και με Γκότση και Λαρεντζάκη στο 31-31. Ο Ρεμπελιακός με τον Καρρά και τον Κοντογεώργη προηγήθηκε με 31-36, για να τον πάει στο 33-40 ο Πλεξουσάκης και να φτάσουν Φλώκαλης και Κοντογεώργης τη διαφορά στους 10 πόντους, 34-44, πριν ο Ξενόφος κλείσει το ημίχρονο στο -8 για τους C-Drifters.

Στην 3η περίοδο ο Καρράς έφερε την ομάδα του στο 38-50 για να κάνει ο Λαρεντζάκης το 38-54. Οι C-Drifters απάντησαν με τον Γκότση για το 43-58, αλλά ο Καρράς με τον Κατσάφαρο έφεραν το ματς στο 46-68. Ο Γκότσης σκόραρε για το 50-70, με την περίοδο να κλείνει στο 50-776 για τον Ρεμπελιακό από τον Κατσάφαρο.

Στο 4ο δεκάλεπτο ο Σαρρής με τον Πλεξουσάκη έκαναν το 50-81, για να σκοράρει ο Φλώκαλης για το 50-83, σερί 0-13 για τον Ρεμπελιακό. Ο Γκότσης με τον Κουτσοβασίλη απάντησαν για το 55-87, ενώ νέο τρίποντο του Κουτσοβασίλη έκανε το 58-89. Ο Ρεμπελιακός με τον Κοντογεώργη και τον Πλεξουσάκη έτρεξε σερί 0-10 για το 58-98 με τον Κατσάφαρο να φτάνει την ομάδα του στο 59-100. Το 8ο τρίποντο του Κουτσοβασίλη έφερε το ματς στο 62-100, ενώ ο Μπιράκος σκόραρε για το 64-102. Ο Καρράς με τον Σαρρή και τον Κοντογεώργη έκαναν το 64-108 για τον Ρεμπελιακό, με το ματς να κλείνει με το 9ο τρίποντο του Κουτσοβασίλη.

Για τους νικητές ο Κοντογεώργης είχε 22 πόντους, ο Σαρρής 17, Κατσαφάρος και Καρράς από 16, ο Φλώκαλης 14, ο Πλεξουσάκης 13 και ο Λαρεντζάκης 10, με τον Ρεμπελιακό να παίρνει διψήφιο αριθμό πόντων και από τους 7 παίκτες του ρόστερ του. Για τους C-Drifters ο Κουτσοβασίλης ισοφάρισε το ρεκόρ τριπόντων στο πρωτάθλημα με τα 9 που έβαλε και είχε 30 πόντους, με τον Γκότση να βάζει 26 και τον Μπιράκο 7.

C-Drifters: Ξενόφος Μ. 4, Κουτσοβασίλης Γ. 30 (9), Τρίαντος Α., Μπιράκος Γ. 7, Γκότσης Μ. 26, Κατσάρης Β..

Ρεμπελιακός: Σαρρής Π. 17 (2), Κατσάφαρος Γ. 16 (2), Πλεξουσάκης Κ. 13 (2), Κοντογεώργης Α. 22, Φλώκαλης Σ. 14, Λαρεντζάκης Β. 10, Καρράς Χ. 16 (1).

ΑΣΣΟΙ – DIVERS 20-0
(Ο αγώνας κατοχυρώθηκε με 20-0 στους Άσσους λόγω μη προσέλευσης των Divers)

REMAL MADRI – WHISKAGO BULLS 20-0

(Ο αγώνας κατοχυρώθηκε με 20-0 στους Remal Madri μετά την αποβολή των Whiskago Bulls από το πρωτάθλημα)