Home / Πάνος Ζαχαρογιάννης 2013-14 / Τρίτη η Δ.Η.Α.Σ.!

Τρίτη η Δ.Η.Α.Σ.!

Η Δ.Η.Α.Σ. τερμάτισε στην 3η θέση κερδίζοντας την Gauls Team με 57-45 στις τελευταίες αναβολές στον Β όμιλο του 1ου γκρουπ του ερασιτεχνικού πρωταθλήματος «Πάνος Ζαχαρογιάννης» που διοργανώνει ο ΑΓΣ Πολυνίκης. Οι Gademians κέρδισαν με 70-52 τους Streetballers, σε αγώνα χωρίς βαθμολογική σημασία για τις δύο ομάδες.

Δ.Η.Α.Σ. – GAULS TEAM 57-45
(15-9, 26-18, 44-33, 57-45)

Η Δ.Η.Α.Σ. κέρδισε την Gauls Team με 57-45 για να κατακτήσει την 3η θέση στον όμιλο. Το ματς ξεκίνησε με 7-6 από Τρουλάκη, Τζώρτζη, Μυράτ, Παπακωνσταντίνου και Κόκκοτα, για να κλείσει η περίοδος στο 15-9 από Τρουλάκη, Παπαδόπουλο, Τζώρτζη, Κοζαδίνο και Μίντουλα. Η Gauls Team με ένα 0-7 από Μίντουλα και Μυράτ πήρε κεφάλι στο σκορ, 15-16, για να απαντήσουν Δαλιάνης και Τρουλάκης ως το 19-16. Ο Δρεμούσης έγραψε το 19-18, για να πάμε ως το τέλος του πρώτου ημιχρόνου και το 26-18 από Τρουλάκη, Δαλιάνη και Παπακωνσταντίνου.

Στο ξεκίνημα της επανάληψης φτάσαμε ως το 27-22 από Δαλιάνη, Ιακωβάκη και Μίντουλα, για να ακολουθήσει 6-0 της Δ.Η.Α.Σ. από Δαλιάνη, Παπακωνσταντίνου και Καραγιαννίδη ως το 33-22. Ο Μυράτ έκανε το 33-23, για να πάμε με νέο σερί, 7-0 αυτή τη φορά, στο 40-23 από Παπακωνσταντίνου και Τρουλάκη, πριν κλείσει η 3η περίοδος με επιμέρους 4-10 για την Gauls Team, 44-33, από Δρεμούση και Μίντουλα. Ως το 44-39 πήγαμε από Τζώρτζη και Μυράτ, για να γίνει το 50-39 από Παπακωνσταντίνου, Δαλιάνη και Κοζαδίνο, πριν Μυράτ και Ιακωβάκης γράψουν το 50-42. Με ένα γρήγορο 7-0 από την τριάδα Παπακωνσταντίνου, Δαλιάνη και Κοζαδίνο, η Δ.Η.Α.Σ. καθάρισε τη νίκη φτάνοντας στο 57-42, με το ματς να λήγει 57-45 από τρίποντο του Μίντουλα.

Για τους νικητές ο Τρουλάκης είχε 16 πόντους, ο Παπακωνσταντίνου 15, ο Δαλιάνης 10 και ο Κοζαδίνος 8. Για τη Gauls Team ο Μίντουλα είχε 15 πόντους, ο Μυράτ 11 και ο Δρεμούσης 9.

Δ.Η.Α.Σ. (Τρουλάκης Δ.): Κοζαδίνος Α. 8, Παπακωνσταντίνου Γ. 15 (1), Παπαδόπουλος Η. 2, Τρουλάκης Δ. 16 (2), Δαλιάνης Δ. 10, Καραγιαννίδης Α. 6.

Gauls Team (Τζώρτζης Μ.): Ιακωβάκης Χ. 3, Μίντουλα Γ. 15 (3), Τζώρτζης Μ. 5, Μυράτ Α. 11, Δρεμουσης Π. 9 (1), Κόκκοτας Κ. 2, Παούρης Δ..

STREETBALLERS – GADEMIANS 52-70
(11-12, 18-36, 33-55, 52-70)

Οι Gademians κέρδισαν τους Streetballers με 52-70 με το ματς να ξεκινά με 2-8 για τους νικητές από τον Καραγγέλη και τον Παπασγουρίδη. Οι Streetballers απάντησαν με Βασιλούνη και Μαυρουδάκη για το 9-10, με τον Πετρόπουλο και τον Βασιλούνη να κλείνουν το δεκάλεπτο στο 11-12. Στη 2η περίοδο ο Σιδηρόπουλος έφερε την ομάδα του στο 11-17, για να απαντήσουν ο Νάσιος με τον Βήχο για το 18-23. Όμως, ένα 0-13 από τον Παπασγουρίδη, τον Σιδηρόπουλο και τον Πετρόπουλο έκλεισε το ημίχρονο στο 18-36 για τους Gademians.

Στην 3η περίοδο ο Σιδηρόπουλος με τον Τακμάκη έφεραν το ματς στο 20-42. Ο Βήχος απάντησε με τρίποντο, με τον Παπασγουρίδη και τον Σιδηρόπουλο να σκοράρουν για το 23-48. Ο Νάσιος μείωσε σε 28-50, αλλά ο Σιδηρόπουλος ήταν ασταμάτητος και έφερε το ματς στο 28-55 πριν οι Streetballers κλείσουν με τον Νάσιο το δεκάλεπτο στο 33-55. Στην 4η περίοδο με τον Βασιλούνη, τον Καπανιάρη και τον Βήχο μείωσαν σε 42-57 και σε 44-59, αλλά οι Gademians με τον Πετρόπουλο και τον Κόρδα απάντησαν για το 46-66 για να τους φέρει ο Καραγγέλης στο 46-68. Ο Δημητρός μείωσε σε 50-68, με τον Βασιλούνη και τον Κόρδα να κλείνουν το ματς στο 52-70.

Για τους νικητές ο Σιδηρόπουλος είχε 33 πόντους, ο Παπασγουρίδης 9, ενώ ο Κόρδας, με τον Καραγγέλη και τον Πετρόπουλο από 8. Για τους Streetballers ο Βασιλούνης είχε 12, ο Νάσιος 11, ο Μαυρουδάκης 10 και ο Βήχος 9.

Streetballers (Χρυσικός Δ.): Βασιλούνης Γ. 12, Νάσιος Π. 11 (1), Καπανιάρης Γ. 6, Μαυρουδάκης Κ. 10, Βήχος Γ. 9 (3), Δημητρός Η. 4.

Gademians (Κόρδας Α.): Καραγγέλης Γ. 8, Κόρδας Α. 8, Σιδηρόπουλος Τ. 33 (3), Παπασγουρίδης Σ. 9, Τακμάκης Ε. 4, Πετρόπουλος Δ. 8 (2).