Home / Πάνος Ζαχαρογιάννης 2014-15 / Όνομα και πράγμα η Victorious, 3η η Laser Derm!

Όνομα και πράγμα η Victorious, 3η η Laser Derm!

Η Laser Derm κατέκτησε την 3η θέση στον Ζ όμιλο του «Πάνος Ζαχαρογιάννης» μετά την 11η αγωνιστική και τις αναβολές, αφού κέρδισε με 83-80 τους Rocks B.C. και με 70-57 τους Θαλασσόλυκους. Οι Miners τερμάτισαν 5οι παρά τη νίκη τους με 64-38 επί των Filoiadelfia 76ers, ενώ μόνη πρώτη και αήττητη έκλεισε τον όμιλο η Victorious μετά το 100-58 επί της Havana Rum. Οι Νεροχύτες κέρδισαν με 104-54 την Ήρεμη Δύναμη για τη 2η θέση, ενώ οι Rocks B.C. κέρδισαν με 83-29 τους Pick ‘n’ Troll. Τέλος, οι Θαλασσόλυκοι επικράτησαν με 66-58 της Ήρεμης Δύναμης για να βγουν 4οι.

Victorious – Havana Rum 100-58

Η Victorious κέρδισε με 100-58 τη Havana Rum με το ματς να ξεκινά με 7-2 για τους νικητές από τον Τσιοτσιο για να γράψει το 7-4 ο Παραμερίτης. Ο Καραμπάτος με τον Χατζή και τον Τσιότσιο σκόραραν για το 21-9 της ομάδας τους, με την περίοδο να κλείνει στο 24-15 από τον Ραδόπουλο και τον Παραμερίτη. Ο Χριστόπουλος έφερε το παιχνίδι στο 31-15, με τον Ραδόπουλο και τον Παραμερίτη να απαντούν για το 35-25, αλλά τον Χριστόπουλο να οδηγεί την ομάδα του σε ένα σερί 16-3 για το 51-28 του ημιχρόνου. Στην επανάληψη η Havana Rum σκόραρε για το 58-34 και το 64-38 λίγο μετά με τον Ραδόπουλο, αλλά ο Χατζής έφερε το παιχνίδι στο 58-44. Ο Παπαδημητρίου απάντησε, με τον Λιανό να γράφει το 75-46 για να πάει η Victorious στο 82-48 και το 87-55 με τον Χαλκίδη, πριν κλείσει το ματς ο Χριστόπουλος στο 100-58.

Για τους νικητές ο Χριστόπουλος είχε 29 πόντους και 7 ασίστ, ο Λιανός 18 πόντους, 19 ριμπάουντ και 6 ασίστ, ο Τσιότσιος 21 πόντους, ο Καραμπάτσος 11 πόντους και 13 ριμπάουντ, ο Χατζής 15 πόντους. Για τη Havana Rum ο Παραμερίτης είχε 25 πόντους, ο Ραδόπουλος 12 πόντους και 7 ριμπάουντ, ο Μπακαυγάς 10 πόντους και 4 ριμπάουντ.

Νεροχύτες – Ήρεμη Δύναμη 104-54

Οι Νεροχύτες κέρδισαν την Ήρεμη Δύναμη με 104-54 με το ματς να ξεκινά με 6-4 και 11-4, για να πάνε οι Νεροχύτες στο 22-7 και το 28-11 στην περίοδο. Συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό για το 35-13και το 41-15 στο δεύτερο δεκάλεπτο, με το ημίχρονο να κλείνει στο 51-20. Στην 3η περίοδο το σκορ έφτασε στο 60-26 και το 73-32 για να κλείσει η περίοδος στο 78-33. Η Ήρεμη Δύναμη μείωσε από το 83-33 στο 83-39, αλλά οι Νεροχύτες αντεπιτέθηκαν και πάλι για το 100-50 και το 104-52 λίγο πριν το τέλος.

Για τους νικητές ο Κωστόπουλος είχε 39 πόντους και 19 ριμπάουντ, ο Βρέλλης 34 πόντους, 6 ριμπάουντ και 7 ασίστ, ο Νινας 16 πόντους, 7 ριμπάουντ, 5 ασίστ και ο Τσακοσας 12 πόντους, 6 ασίστ και 5 κλεψίματα. Για την Ήρεμη Δύναμη ο Τσιρκος Μ. είχε 12 πόντους, ο Τσίρκος Κ. 10 πόντους, 10 ριμπάουντ και 5 ασίστ, ο Παπαδόπουλος 10 πόντους.

Laser Derm – Θαλασσόλυκοι 70-57

Η Laser Derm κέρδισε τους Θαλασσόλυκους με 70-57 με το ματς νε ξεκινά κλειστό, 2-4 από τον Τεντόμα για να απαντήσει ο Κανελλόπουλος. Ο Τεντόμας με τον Σκαρμέα έφεραν μπροστά τους Θαλασσόλυκους, αλλά ο Σεχου με τον Φουσεκη απάντησαν για το 15-11. Η περίοδος έκλεισε στο 15-14 με τον Γερμενή, τον Λέντζο Γ. και τον Μαράκη να γράφουν το 24-30 για τους Θαλασσόλυκους. Ο Μιχαηλίδης με τον Σεχου απάντησαν, για να κλείσει το ημίχρονο στο 33-35. Οι Θαλασσόλυκοι κράτησαν το προβάδισμα με τον Σκαρμέα, για να απαντήσει μετά το 35-39 η Laser Derm με τον Μπέμπελο, τον Σέχου και τον Καψοκόλη για να προσπεράσει με 47-41. Ο Σκαρμέας απάντησε, με τους Θαλασσόλυκους να μειώνουν σε 51-49 στο τέλος της 3ης περιόδου. Στο 4ο δεκάλεπτο ο Φουσέκης σκόραρε για το 54-49, με τον Μαράκη ν απαντά, αλλά τον Έλληνα με τον Κανελλόπουλο να φέρνουν την ομάδα τους στο 63-53. Ο Λέντζος Γ. προσπάθησε να μειώσει, αλλά ο Κανελλόπουλος με τον Φουσέκη κράτησαν την ομάδα τους σε απόσταση ασφαλείας ως το τελικό 70-57.

Για τους νικητές ο Σεχου είχε 20 πόντους και 5 ριμπάουντ, ο Φουσέκης 17 πόντους. Για τους Θαλασσόλυκους ο Μαράκης είχε 16 πόντους και 7 ριμπάουντ και ο Καραγιαννίδης 9 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Rocks B.C. – Laser Derm 80-83

Η Laser Derm κέρδισε τους Rocks B.C. με 80-83 σε ματς που έκρινε την πρόκριση με το παιχνίδι να ξεκινά με 5-0 από τον Παραρα και τον Μποτοζή, για να απαντήσει ο Κανελλόπουλος για το 5-6. Ο Σεχου με τον Νεαμονικό Κ.Κ. έφεραν το ματς στο 10-10, αλλά ο Παπαευαγγέλου με τον Καμαριωτάκη σκόραραν για το 23-13 των Rocks B.C.. Στο 2ο δεκάλεπτο ο Κανελλόπουλος με τον Φουσέκη μείωσαν σε 25-24, με τον Μποτοζή να κρατά την ομάδα του μπροστά, 29-24, και τον Χατζηστρογγύλη με τον Παραρα να γράφουν το 33-26. Ο Κανελλόπουλος με τον Σεχου απάντησαν για το 33-33, αλλά ο Γκιουλφέσης με τον Μποτοζή κράτησαν μπροστά στο ημίχρονο τους Rocks B.C., 40-36. Στην επανάληψη η διαφορά ανέβηκε στους 10 πόντους πριν ο Μπέμπελος σκοράρει για το 54-46, με τον Κατρη και τον Γκιιουλφέση να γράφουν το 60-50 και το 64-54 λίγο μετά, για να απαντήσει με σερί 2-12 ο Κανελλόπουλος για το 66-66 στο 4ο δεκάλεπτο. Το σερί μεγάλωσε και έφτασε στο 2-18 από τον Σέχου και τον Τολια για το 66-72 της Laser Derm, με τον Παπαευαγγέλου να απαντά. Ο Νεαμονιτός Κ.Κ. κράτησε την ομάδα του μπροστά με 73-79, με τον Κανελλόπουλο να γράφει το 77-83 λίγο μετά και τη Laser Derm να κρατά τη νίκη στο τέλος.

Για τους νικητές ο Κανελλόπουλος είχε 32 πόντους και 6 ριμπάουντ, ο Σεχου 24 πόντους και 12 ριμπάουντ. Για τους Rocks B.C. ο Μποτοζης είχε 29 πόντους, 7 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα, ο Παπαευαγγέλου 13 πόντους, 5 ριμπάουντ.

Miners – Filoiadelfia 76ers 64-38

Οι Miners κέρδισαν με 64-38 τους Filoiadelfia 76ers με το ματς να ξεκινά με 9-2 για τους νικητές από τον Σταματίου για να απαντήσει ο Ματαλιωτάκης για το 12-7. Η περίοδος έκλεισε στο 20-11 για να φέρει το ματς ο Σταθόπουλος στο 22-14 αλλά να απαντήσει ο Κυνηγόπουλος για το 28-14. Μετά το 33-17 από τον Ζιαγκα Α. το ημίχρονο έκλεισε στο 37-17. Στην επανάληψη ο Κυνηγόπουλος έγραψε το 41-17, με τον Ζιαγκα Α. και τον Λουγιακη να απαντούν για το 42-27. Ο Παπαδόγιαννης κράτησε σε απόσταση ασφαλείας τους Miners, 47-32, με τον Ματαλιωτάκη να σκοράρει για το 50-33. Ο Σιούτης έφερε το ματς στο 52-33, ενώ ο ίδιος έγραψε λίγο μετά το 58-38, για να κλείσει ο αγώνας στο 64-38 για τους Miners.

Για τους νικητές ο Σιούτης είχε 14 πόντους και 10 ριμπάουντ, ο Κυνηγόπουλος 12 πόντους. Για τους Filoiadelfia 76ers ο Ζιάγκας Α. είχε 13 πόντους και 4 ριμπάουντ.

Rocks B.C. – Pick ‘n’ Troll 83-29

Οι Rocks B.C. κέρδισαν με 83-29 τους Pick ‘n’ Troll με το ματς να ξεκινά με 6-5 από τον Μποτοζή και τον Καμαριωτάκη απ’ τη μία και τον Ψυρρη και τον Κατσα απ’ την άλλη, για να τρέξουν οι Rocks B.C. σερί 14-0 με τον Αυτια, τον Μποτοζή, τον Καμαριωτάκη και τον Παραρά για το 20-5. Το σερί διέκοψε ο Κατσας αλλά ο Μποτοζης με τον Παραρα πήγαν την ομάδα τους στο 26-8. Ο Παραράς έγραψε το 29-9 με τον Κατρη να σκοράρει για το 34-11, για να απαντήσει ο Κατσας. Ο Μποτοζής έφερε το ματς στο 38-13, με τον Αυτιά να σκοράρει για το 42-15. Ο Κατσας μείωσε και πάλι, για να κλείσει το ημίχρονο ο Καμαριωτάκης στο 44-17. Στην επανάληψη ο Μποτοζης με τον Παραρα έφεραν την ομάδα τους ως το 55-19, με τον Σταυρακα να απαντά. Ο Μηχαλακης με τον Αυτια σκόραραν για το 62-21, και μετά τα καλάθια από Ψυρρη και Σταυρακα, ο Πετράκης με τον Αυτιά, τον Μποτοζή και τον Παραρά έφεραν το ματς στο 79-27 για να γράψει ο Μποτσιος το 81-27, λίγο πριν κλείσει το ματς ο Κατσας.

Για τους νικητές ο Μποτοζής είχε 22 πόντους και 15 ριμπάουντ, ο Παραρας είχε 21 πόντους και 17 ριμπάουντ, ο Αυτιάς 10 πόντους. Για τους Pick ‘n’ Troll ο Κατσας είχε 10 πόντους και 10 ριμπάουντ και ο Ψυρρης 7 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Ήρεμη Δύναμη – Θαλασσόλυκοι 58-66

Οι Θαλασσόλυκοι κέρδισαν την Ήρεμη Δύναμη με 58-66 για να πάρουν την 4η θέση στον όμιλο. Το ματς ξεκίνησε με 19-17 για την Ήρεμη Δύναμη στο πρώτο δεκάλεπτο, για να απαντήσουν οι Θαλασσόλυκοι με 14-23 επιμέρους σκορ στη 2η περίοδο για να πάμε στο 33-40 στο ημίχρονο. Στην επανάληψη κατάφεραν να κρατήσουν τη διαφορά αυτή, το 12-13 της 3ης περιόδου μας έφερε στο 45-53 με το ματς να κλείνει στο 58-66 για τους Θαλασσόλυκους.

Για τους νικητές ο Καραγιαννίδης Γ. είχε 21 πόντους, 15 ριμπάουντ, 5 κλεψίματα, ο Λέντζος Φ. 15 πόντους, 6 ριμπάουντ και 5 ασίστ, ο Σκαρμέας 10 πόντους και 10 ριμπάουντ, ο Μαράκης 10 πόντους και 8 ριμπάουντ και ο Λέντζος Γ. 10 πόντους και 7 ριμπάουντ. Για την Ήρεμη Δύναμη ο Ντρούσιας είχε 11 πόντους και 4 ριμπάουντ, ο Χατζηιωαννίδης 10 πόντους και 6 ριμπάουντ και ο Βλάχος 8 πόντους και 6 ριμπάουντ.