Home / Πάνος Ζαχαρογιάννης 2014-15 / Νίκες για Χώματα, Ατρόμητο, Γ.Α.Σ.Τ.

Νίκες για Χώματα, Ατρόμητο, Γ.Α.Σ.Τ.

Τα Χώματα κέρδισαν με 70-53 τους Rocks B.C. για τη 2η αγωνιστική του 4ου ομίλου του Challenge League στο «Πάνος Ζαχαρογιάννης». Ο Ατρόμητος Αιγάλεω επικράτησε με 49-40 της X-Team, ενώ ο Γ.Α.Σ.Τ. κέρδισε με 60-33 τους Pick ‘n’ Troll.

Χώματα – Rocks B.C. 70-53

Τα Χώματα κέρδισαν με 70-53 τους Rocks B.C. με το ματς να ξεκινά με 5-5 και 8-7 φια να πάμε από το 11-10 στο 14-14 και να κλείσει η πρώτη περίοδος στο 16-14. Στο 2ο δεκάλεπτο οι Rocks B.C. πέρασαν μπροστά στο σκορ με 18-19 και 22-23, για να απαντήσουν τα Χώματα με 6-0 για το 28-23 και να κλείσουν το ημίχρονο στο 32-28. Στην 3η περίοδο η διαφορά ανέβηκε από το 37-30 πήγαμε στο 40-30 και το 46-36, για να κλείσει με ένα 6-0 η 3η περίοδος στο 52-36. Στο 4ο δεκάλεπτο οι Rocks B.C. μείωσαν σε 54-41 για να απαντήσουν με 13-0 τα Χώματα, που προηγήθηκαν με 67-41 πριν πάμε στο 69-49 και το τελικό 70-53.

Για τους νικητές ο Γκάτσης Σ. είχε 31 πόντους, 6 ριμπάουντ και 3 κλεψίματα, ο Τσέλιας 13 πόντους και ο Δημητριάδης 7 πόντους, 11 ριμπάουντ και 3 κλεψίματα. Για τους Rocks B.C. ο Μποτοζής είχε 16 πόντους, ο Καμαριωτάκης 12 πόντους και 19 ριμπάουντ και ο Γκιουλφέσης 13 πόντους και 7 ριμπάουντ.

Ατρόμητος Αιγάλεω – X-Team 49-40

Οι Ατρόμητος Αιγάλεω κέρδισε με 49-40 την X-Team με το ματς να ξεκινά με 6-5 από τον Βασιλούνη, για να απαντήσει ο Καναρης για το 9-5 και να κλείσει η περίοδος στο 9-7. Στο 2ο δεκάλεπτο ο Τζοβαρας έφερε την ομάδα του στο 11-8, με τον Μουταφη να δίνει προβάδισμα με 11-12 και 13-15 στην X-Team για να απαντήσουν ο Τζοβαρας με τον Κονομη για το 18-15 του ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο Κεραμισανος βοήθησε την ομάδα του να ξεφύγει με 25-15, για να απαντήσουν ο Μασουρος με τον Νάσσιο για το 27-23, πριν ο Τζοβάρας κλείσει το 3ο δεκάλεπτο στο 36-26. Στην 4η περίοδο, ο Βασιλούνης μείωσε, αλλά ο Κονομης έφερε το μ ατς στο 43-32, πριν απαντήσει ο Αραβογιαννης για το 43-34. Ο Κεραμισάνος με τον Καναρη ήταν που έγραψαν το 49-37, με τον Βήχο να μειώνει σε 49-40 στο τέλος.

Για τους νικητές ο Τζοβάρας είχε 20 πόντους, 11 ριμπάουντ και 3 κλεψίματα, ο Κονομης 10 πόντους, ο Κεραμισανος 6 πόντους και 10 ριμπάουντ. Για την X-Team ο Βασιλούνης είχε 10 πόντους και 12 ριμπάουντ, ο Νάσσιος 9 πόντους και 7 ριμπάουντ.

Γ.Α.Σ.Τ. – Pick ‘n’ Troll 60-33

Ο Γ.Α.Σ.Τ. κέρδισε με 60-33 τους Pick ‘n’ Troll με το ματς να ξεκινά με 7-0 για τους νικητές από τον Χαλδαίο, για να απαντήσει ο Τσοπανάκης Γ. για το 7-4. Ο Διαμαντόπουλος με τον Κατανια έφεραν τον αγώνα στο 13-4, με τον Τσοπανάκη Γ. να σκοράρει και τον Αδαμαντίδη να κλείνει το δεκάλεπτο στο 15-6. Στη 2η περίοδο οι Pick ‘n’ Troll μείωσαν σε 17-10, με τον Γ.Α.Σ.Τ. να απαντά για το 24-12, πριν ο Τσοπανάκης με τον Κατσα απαντήσουν για το 26-16 για να κλείσει το ημίχρονο στο 28-18. Στην επανάληψη ο Ραβδας σκόραρε για το 28-20, με τον Κατσα να γράφει το 31-23, πριν ο Γ.Α.Σ.Τ. με τον Διαμαντόπουλο φτάσει στο 38-23. Σε αυτό απάντησε ο Τσοπανάκης Ν. για να κλείσει η 3η περίοδος στο 45-25 από τον Αδαμαντίδη. Στο 4ο δεκάλεπτο οι Pick ‘n’ Troll μείωσαν στο 49-33 για να πάμε από εκεί με σερί 11-0 στο 60-33 των νικητών με Κοντεκάκη και τον Διαμαντόπουλο.

Για τους νικητές ο Χαλδαίος είχε 21 πόντους, ο Διαμαντόπουλος 8 πόντους και 25 ριμπάουντ και ο Αδαμαντίδης 9 πόντους και 17 ριμπάουντ. Για τους Pick ‘n’ Troll ο Τσοπανάκης Γ. είχε 12 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 4 κλεψίματα, με τον Ραβδα να έχε 7 πόντους και 10 ριμπάουντ.