Home / Πάνος Ζαχαρογιάννης 2014-15 / Μεγάλες νίκες για Κουλουβάχατα, Laser Derm

Μεγάλες νίκες για Κουλουβάχατα, Laser Derm

Τα Κουλουβάχατα κέρδισαν με 85-44 τους Δικαστές για την 3η αγωνιστική του 4ου ομίλου στο Α1 του «Πάνος Ζαχαρογιάννης», ενώ η Laser Derm επικράτησε με 53-40 των Zeppelin. Τέλος, οι Paltovic κέρδισαν τους Gademians με 86-49.

Κουλουβάχατα – Δικαστές 85-44

Τα Κουλουβάχατα κέρδισαν τους Δικαστές με 85-44 με το ματς να ξεκινά με 2-6 από τον Συκαρά για να απαντήσουν ο Μπάιλαν με τον Καραγιάννη και τον Τσιλάβη για το 10-6. Ο Συκαράς με τον Σαντικτσή απάντησαν για το 11-13, με το δεκάλεπτο να κλείνει στο 13-14 και τον Στρατηγάκο να σκοράρει για το 15-16 στη 2η περίοδο. Καραγιάννης και Παπαδόπουλος έφεραν το ματς στο 23-19, με τον Τσιλάβη να γράφει το 25-21 και το 27-23, μετά από αντίστοιχα καλάθια του Συκαρά. Ο Κοτίνης ήταν που με τον Χρυσικόπουλο σκόραραν για το 34-24 με το ημίχρονο να κλείνει στους 12 πόντους. Στην επανάληψη μετά το 36-26 του Ιωάννου, ο Παπαδόπουλος ε τον Κοτίνη και τον Καραγιάννη σκόραραν για το 51-29 και το 54-31, με τον Συκαρά να απαντά, αλλά τον Καραγιάννη να γράφει το 59-35. Ο Συκαράς σκόραρε για το 59-37, με τον Τσιλάβη και τον Παπαδόπουλο να φέρνουν το ματς στο 66-37. Ο Σαντικτσής έβαλε τρίποντο για το 67-40, αλλά ο Κοτίνης με τον Μπάιλαν και τον Τσιλάβη απάντησαν για το 79-40. Ο Ιωάννου σκόραρε για το 80-43, με το ματς να κλείνει από τον Μπάιλαν στο 85-44.

Για τους νικητές ο Κοτίνης είχε 21 πόντους και 12 ριμπάουντ, ο Παπαδόπουλος 19 πόντους, 5 ασίστ και 3 κλεψίματα, ο Καραγιάννης 18 πόντους και 13 ριμπάουντ, ο Τσιλάβης 14 πόντους, 6 ριμπάουντ, 7 ασίστ, ο Μπάιλαν 10 πόντους και 10 ριμπάουντ. Για τους Δικαστές ο Συκαράς είχε 26 πόντους και 5 ριμπάουντ και ο Τούμπας 2 πόντους και 13 ριμπάουντ.

Zeppelin – Laser Derm 40-53

Η Laser Derm κέρδισε με 40-53 τους Zeppelin με το ματς να ξεκινά με 5-4 για να πάμε στο 8-8 και το 12-12 από τον Κανελλόπουλο με την περίοδο να κλείνει ο Σέχου στο 12-14. Η Laser Derm στο 2ο δεκάλεπτο προηγήθηκε με τον Φουσέκη και τον Μπεμπελο με 14-23, για να απαντήσουν ο Λιάπης με τον Μηκο και τον Καζακίδη για το 20-23 στο ημίχρονο. Στην επανάληψη ο Κανελλόπουλος έγραψε το 20-27, με τον Ποζιό, τον Μήκο και τον Αντωνίου να απαντούν για το 27-27 και τον Λιάπη να δίνει προβάδισμα με 32-29 στην ομάδα του. Ο Κανελλόπουλος ισοφάρισε, ο Κουτσός απάντησε, με τον Σεχου και τον Καψοκόλη να σκοράρουν για το 34-37 της 3ης περιόδου. Ο Κουτσός έφερε το ματς στο 36-37, με τον Φουσέκη να απαντά και τον Κανελλόπουλο να ολοκληρώνει ένα 0-11 για τη Laser Derm που έφτασε στο 36-48. Ο Μήκος προσπάθησε να μειώσει, αλλά ο Κανελλόπουλος κράτησε την ομάδα του μπροστά ως το τελικό 40-53.

Για τους νικητές ο Κανελλόπουλος είχε 20 πόντους και 8 ριμπάουντ, ο Φουσέκης 11 πόντους, ο Σέχου 8 πόντους και 8 ριμπάουντ. Για τους Zeppelin ο Μήκος είχε 10 πόντους, ο Κουτσός 8 πόντους και 8 ριμπάουντ.

Gademians – Paltovic 49-86

Οι Paltovic κέρδισαν με 49-86 τους Gademians με το ματς να ξεκινά με 0-7 για τους νικητές από τον Μισιακο και τον Μητράκο. Ο Αδαμόπουλος με τον Κορδα απάντησαν για το 5-9, ενώ ο δεύτερος έφερε το ματς στο 10-13 λίγο μετά. Ο Χουρσαλας σκόραρε για το 10-15, με το δεκάλεπτο να κλείνει στο 12-15 από τον Καραγγέλη. Στη 2η περίοδο οι Paltovic με τον Μελα και τον Μητράκο έφτασαν στο 12-20, για να απαντήσουν Καραγγέλης και Κορδας για το 18-24. Ο Μισιακός έφερε την ομάδα του στο 18-29, ενώ μετά τα καλάθι από Αδαμόπουλο και Καραγγέλη, 22-31, ο ίδιος ήταν που σκόραρε για το 22-34. Ο Καραγγέλης απάντησε για το 28-34, με το ημίχρονο να κλείνει στο 28-36. Στην επανάληψη ο Αδαμόπουλος με τον Καραγγέλη έφεραν το ματς στο 34-40 και το 36-42, αλλά ο Μελας με τον Χουρσαλα απάντησαν για το 38-53 του 30ου λεπτού. Στο 4ο δεκάλεπτο ο Αδαμόπουλος μείωσε σε 42-55, αλλά οι Paltovic με τον Μισιακό, τον Χρονόπουλο και τον Μελά ξέφυγαν με 49-80 με το ματς να κλείνει από τον Βασιλείου στο 49-86.

Για τους νικητές ο Μελας είχε 24 πόντους, 16 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Μισιακος 20 πόντους, 6 ασίστ, ο Μητράκος 15 πόντους και 4 ριμπάουντ. Για τους Gademians ο Αδαμόπουλος είχε 18 πόντους και 5 ριμπάουντ, ο Καραγγελης 12 πόντους και 12 ριμπάουντ, ο Κορδας 12 πόντους και 10 ριμπάουντ.