Home / Πάνος Ζαχαρογιάννης 2014-15 / Ροζ φύλλα για Rep-eat, Παλαίμαχους!

Ροζ φύλλα για Rep-eat, Παλαίμαχους!

Η Rep-eat κέρδισε με 42-35 τους C-Drifters για την 3η αγωνιστική του 1ου ομίλου στο Challenge League του «Πάνος Ζαχαρογιάννης», ενώ οι Παλαίμαχοι Άνω Λιοσίων επικράτησαν με 69-55 των Σουβλέηκερς.

Rep-eat – C-Drifters 42-35

Η Rep-eat κέρδισε τους C-Drifters με 42-35 με το ματς να ξεκινά με 7-1 για τους νικητές με τον Κασιματη, για να απαντήσουν οι C-Drifters με τον Κουτέλα για το 9-3 της περιόδου. Στο 2ο δεκάλεπτο μετά το 12-3 του Λατανη ο Κουτέλας με τον Τσαγκουρνο και τον Μπουρίτη έφεραν το ματς στο 12-10. Ο Τριανταφυλίδης απάντησε για το 17-10 της ομάδας του με το ημίχρονο να κλείνει στο 21-13. Στην επανάληψη ο Μπουρίτης μείωσε σε 22-18, με τον Κουτέλα να φέρνει το ματς στο 22-20. Ο Μαμάκος απάντησε για το 27-20, ενώ ο Κασιμάτης σκόραρε για το 29-23. Ο Κουτέλας μείωσε σε 30-25 και 32-28, με τον Κασιμάτη να φέρνει στο 4ο δεκάλεπτο το ματς στο 37-30. Ο Κουτέλας με τον Ζαφειράκη σκόραραν για να πλησιάσουν οι C-Drifters σε 37-35, αλλά ο Κασιμάτης με 4 πόντους και ο Λατανης έκλεισαν τον αγώνα στο 42-35 για την Rep-eat.

Για τους νικητές ο Κασιμάτης είχε 19 πόντους, 9 ριμπάουντ, 5 κλεψίματα, ο Κονδύλης 6 πόντους και 14 ριμπάουντ, ο Λατανης 7 πόντους, 8 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα. Για τους C-Drifters ο Κουτέλας είχε 18 πόντους και 6 ριμπάουντ, ο Μενιδιάτης 6 πόντους και 6 ριμπάουντ.

Παλαίμαχοι Άνω Λιοσίων – Σουβλέηκερς 69-55

Οι Παλαίμαχοι Άνω Λιοσίων κέρδισαν με 69-55 τους Σουβλέηκερς με το ματς να ξεκινά με 9-3 για τους νικητές με Νίκα και Σαρικάκη, για να απαντήσει ο Εξαρχος για το 9-6. Ο Σαρικάκης έφερε τον αγώνα στο 17-6, με τον Κωστή να κλείνει την περίοδο στο 20-8 και τον Μαργουτα να μειώνει σε 20-10. Ο Βάσσης με τον Μαργουτα και τον Διαμαντή έφεραν τους Σουβλέηκερς στο 24-20, για να απαντήσει ο Συκαράς και να γράψει το 26-24 ο Μαυρομάτης. Το ημίχρονο έκλεισε από τον Νίκα, ενώ ο ίδιος με τον Μαυροειδή σκόραραν για το 34-24 στην επανάληψη. Ο Μαργουτας έφερε το ματς στο 35-29, με τον Νίκα να σκοράρει ξανά για το 41-29 και τους Κοκοτινη και Μαργουτα να απαντούν. Ο Κοσμίδης βοήθησε την ομάδα του να πάει στο 50-36 και στο 54-38 λίγο μετά, με τον Εξαρχο να απαντά και τον Βάσση με τον Κοκοτίνη να μειώνουν σε 56-44. Μετά το καλάθι του Κουντούρη, ο Μαργουτας με τον Κοκοτίνη έφεραν το ματς στο 61-52, αλλά οι Παλαίμαχοι Άνω Λιοσίων κράτησαν απόσταση ασφαλείας και πήραν τη νίκη.

Για τους νικητές ο Σαρικάκης είχε 17 πόντους, ο Κοσμίδης 13 πόντους, ο Νίκας 12 πόντους και 5 ριμπάουντ, ο Κουντούρης 9 πόντους και 7 ριμπάουντ. Για τους Σουβλέηκερς ο Μαργουτας είχε 21 πόντους και 14 ριμπάουντ, ο Κοκοτίνης 13 πόντους και 11 ριμπάουντ, ο Βάσσης 11 πόντους και 8 ριμπάουντ.

Μαύρη Θύελλα – Κλαρινογαμπροί 80-37

Η Μαύρη Θύελλα κέρδισε τους Κλαρινογαμπρούς με 80-37 με το ματς να ξεκινά με 3-4 και 5-6, για να κλείσει η πρώτη περίοδος στο 9-6. Στο 2ο δεκάλεπτο οι Κλαρινογαμπροί προσπέρασαν με 11-12, αλλά η Μαύρη Θύελλα πήρε το προβάδισμα με 16-12, για να πάμε στο 17-14 και το 26-15 στο ημίχρονο. Στην επανάληψη η Μαύρη Θύελλα μπήκε με σερί 12-1 για το 38-16, ενώ μετά την απάντηση των Κλαρινογαμπρών το ματς έφτασε στο 49-22. Στο 30ο λεπτό πήγαμε στο 59-28 περνώντας από το 55-24, για να φτάσουμε λίγο μετά στο 66-28 για τη Μαύρη Θύελλα, που ανέβασε τη διαφορά ως και το 70-30. Οι Κλαρινογαμπροί απάντησαν για το 70-35, με τη Μαύρη Θύελλα να απαντά για το 80-35 και το ματς να κλείνει στο 80-37.

(Την ώρα δημοσίευσης του αγώνα εκκρεμούσε η ανάρτηση της κάρτας των στατιστικών.)