Home / Πάνος Ζαχαρογιάννης 2014-15 / Εύκολα Άφοβος, Run ‘n’ Gun

Εύκολα Άφοβος, Run ‘n’ Gun

Ο Άφοβος Σεπολίων κέρδισε με 70-39 τους Byron Celtics για την 4η αγωνιστική του 3ου ομίλου στο Α1 του «Πάνος Ζαχαρογιάννης», ενώ οι Run ‘n’ Gun επικράτησαν με 72-50 των Red Hot Chili Hoopers σε αναβολή από την 1η αγωνιστική του ομίλου.

Άβοβος Σεπολίων – Byron Celtics 70-39

Ο Άφοβος Σεπολίων κέρδισε με 70-39 τους Byron Celtics με το ματς να ξεκινά με τον Μανιατόπουλο και τον Στεφανέα να σκοράρουν για το 7-10 των Byron Celtics. Ο Άφοβος Σεπολίων απάντησε με τον Καραντζούνη και τον Λοράνδο για το 14-10, με το δεκάλεπτο να κλείνει από τον Μανιατόπουλο στο 14-15. Στη 2η περίοδο ο Ποντικόπουλος με τον Τσικόλα έφεραν τον αγώνα στο 25-18 με τον Καραντζούνη να βάζει 7 μαζεμένους πόντους για το 32-18 με σερί 14-0 του Άφοβου Σεπολίων. Στην επανάληψη οι Byron Celtics προσπάθησαν να πλησιάσουν, 32-24, αλλά ο Άφοβος με τον Ντούφα και τον Σπυριδωνάκο αντέδρασε για το 40-24, ενώ ο Καραντζούνης έκλεισε το 3ο δεκάλεπτο στο 45-26. Στην 4η περίοδο ο Ποντικόπουλος ανέβασε τη διαφορά πάνω από τους 20 πόντους, 49-28, ο Στεφανέας προσπάθησε να απαντήσει, αλλά ο Λοράνδος με τον Καρουτα σκόραραν για το 63-33 με τον Ποντικόπουλο να γράφει το 68-34 λίγο πριν το τέλος του αγώνα.

Για τους νικητές ο Καραντζούνης είχε 18 πόντους και 9 ριμπάουντ, ο Ποντικόπουλος 17 πόντους και 5 ριμπάουντ, ο Ντούφας 15 πόντους, 6 ριμπάουντ και 3 κλεψίματα. Για τους Byron Celtics ο Μανιατόπουλος είχε 11 πόντους και 6 ριμπάουντ, ο Σαχινίδης 10 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 3 κλεψίματα και ο Στεφανέας 10 πόντους και 4ασίστ.

Red Hot Chili Hoopers – Run ‘n’ Gun 50-72

Οι Run ‘n’ Gun κέρδισαν με 50-72 τους Red Hot Chili Hoopers με το ματς να ξεκινά με 5-2 για τους Red Hot Chili Hoopers για να απαντήσουν οι Run ‘n’ Gun για το 5-6, αλλά να κλείσει το δεκάλεπτο στο 11-8. Στη 2η περίοδο οι Run ‘n’ Gun προσπέρασαν για το 11-15, με το σκορ να πηγαίνει στο 13-19, πριν οι Red Hot Chili Hoopers μειώσουν σε 18-21. Ένα σερί 0-10 για τους Run ‘n’ Gun έγραψε το 18-31, με το ημίχρονο να κλείνει στο 22-33. Στην επανάληψη οι Red Hot Chili Hoopers μείωσαν στο 24-33, για να απαντήσουν οι Run ‘n’ Gun με σερί 0-8 για το 24-41, ανεβάζοντας λίγο μετά τη διαφορά στους 20 πόντους, 26-46. Οι Red Hot Chili Hoopers απάντησαν για το 33-48, αλλά οι Run ‘n’ Gun έφτασαν στο 35-55 στο 30ο λεπτό. Το ματς πήγε στο 39-59 και το 44-64 στην 4η περίοδο, πριν περάσουμε από το 48-68 λίγο πριν το τέλος.

Για τους νικητές ο Καραλής είχε 20 πόντους, ο Πανδής 16 πόντους, 4 ριμπάουντ και 3 ασίστ, ο Μόντι 11 πόντους και 4 ριμπάουντ. Για τους Red Hot Chili Hoopers ο Φραγκογιάννης είχε 19 πόντους, 8 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα.