Home / Πάνος Ζαχαρογιάννης 2014-15 / Δεύτερη η Victorious, νίκη για Faiters

Δεύτερη η Victorious, νίκη για Faiters

Η Victorious έκλεισε τον 3ο όμιλο του Α1 στο «Πάνος Ζαχαρογιάννης» στη 2η θέση μετά το 69-41 επί του Άφοβου Σεπολίων που τερμάτισε 6ος. Οι Faiters πήραν νίκη με 64-58 επί της Victorious, φτάνοντας τις 6 νίκες, μένοντας, όμως στην 7η θέση του γκρουπ.

Victorious – Faiters 58-64

Οι Faiters κέρδισαν τη Victorious με 58-64 με το ματς να ξεκινά με 3-9 για τους νικητές από τον Δουκλια και τον Κοντινο. Η Victorious απάντησε με τον Νικηφόρο και τον Ρατσιάτο για το 10-11 ενώ ο Θεοδωρόπουλος ισοφάρισε σε 13-13. Οι Faiters προηγήθηκαν ξανά με 13-18 με τον Καφφετζάκη για να ισοφαρίσει ο Νικηφόρος και να κλείσει από τον Δουκλιά η περίοδος στο 18-20. Στη 2η περίοδο ο Κοντινος έφερε την ομάδα του στο 20-26, με τον Θεοδωρόπουλο και τον Καραμπάτσο να απαντούν για το 30-27. Ο Κολλας ισοφάρισε, με τη Victorious να κλείνει με 8-0 το ημίχρονο στο 38-30 με τον Καραμπάτσο και τον Χατζή. Στην επανάληψη Οι Faiters πολύ γρήγορα πλησίασαν με Κολλά και Καφφετζάκη για το 41-38, με τον Καφφετζάκη και τον Κοντινό να ισοφαρίζουν σε 43-43. Ο Θεοδωρόπουλος σκόραρε για το 46-45, ο Λουπασάκης για το 48-48, με τον Κοντινό και τον Κοζομπολη να κλείνουν την 3η περίοδο στο 48-52. Στο 4ο δεκάλεπτο, μετά το 50-52 από τον Θεοδωρόπουλο, ο Κολλας με τον Κοζομπολη έφεραν το ματς στο 50-56 με τη Victorious να απαντά και τον Νικηφόρο με τον Καραμπάτσο να σκοράρουν για το 57-58. Ο Κοντινος και ο Κολλας έφεραν τον αγώνα στο 57-62, με τους Faiters να παίρνουν τη νίκη με 58-64 με τον Κολλα.

Για τους νικητές ο Κοντινος είχε 25 πόντους και 9 ριμπάουντ, ο Κολλάς 18 πόντους, 6 ριμπάουντ, 6 ασίστ, ο Καφφετζάκης 10 πόντους, 5 ασίστ. Για τη Victorious ο Θεοδωρόπουλος είχε 24 πόντους και 10 ριμπάουντ, ο Νικηφόρος 12 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Victorious – Άφοβος Σεπολίων 69-41

Η Victorious κέρδισε τον Άφοβο Σεπολίων με 69-41 με το ματς να ξεκινά με 10-0 για τους νικητές από τον Θεοδωρόπουλο, τον Τσιάκα και τον Χριστοδουλόπουλο, για να απαντήσουν ο Ντουφας με τον Γιαννάκη. Ο Κολλεγγας έφερε το ματς στο 12-8, με τον Θεοδωρόπουλο και τον Παγουλάτο να κλείνουν την περίοδο στο 16-8. Στη 2η περίοδο ο Ντουφας με τον Γιαννόπουλο έφεραν το ματς στο 18-15, για να απαντήσει ο Νικηφόρος για το 23-15. Ο Θεοδωροπουλος έγραψε το 31-18 μετά το τρίποντο του Λοράνδου, με το ημίχρονο να κλείνει από Τραϊφόρο και Ντούφα στο 31-22. Στην επανάληψη ο Τσιάκας σκόραρε για το 36-22, ο ίδιος έγραψε το 39-24, με τον Γιαννάκη και τον Ποντικόπουλο να απαντούν, 39-30. Ο Θεοδωρόπουλος με τον Λουπασάκη έφεραν το ματς στο 46-30 στις αρχές της 4ης περιόδου, ενώ μετά το καλάθι του Λοράνδου, ο Θεοδωρόπουλος με τον Καρδαρα και τον Τσιακα έτρεξαν σερί 13-0 για το 59-32. Ο Ντουφας με τον Τραϊφορο απάντησαν για το 59-35, με τον Χριστοδουλόπουλο να γράφει το 63-35. Ο Νικηφόρος έφερε το ματς στο 67-38 με τον Καρδαρα και τον Κολλεγγα να κλείνουν τον αγώνα στο 69-41.

Για τους νικητές ο Θεοδωρόπουλος είχε 24 πόντους, ο Τσιάκας 19 πόντους, ο Νικηφόρος 11 πόντους και 11 ριμπάουντ. Για τον Άφοβο Σεπολίων ο Ντουφας είχε 13 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ.