Home / Πάνος Ζαχαρογιάννης 2014-15 / Νίκες για Paltovic, Δικαστές!

Νίκες για Paltovic, Δικαστές!

Οι Paltovic κέρδισαν με 67-61 το ματς με τη Laser Derm για την 5η αγωνιστική του 4ου ομίλου του Α1 στο «Πάνος Ζαχαρογιάννης», με τους Δικαστές να επικρατούν με 71-54 της El Chapu. Τέλος, ο Santa Nionios νίκησε με 48-41 τους Gademians.

Paltovic – Laser Derm 67-61

Οι Paltovic κέρδισαν με 67-61 τη Laser Derm με το ματς να ξεκινά με 2-4 από τον Μπεμπελο για να απαντήσουν ο Μητρακος με τον Γαλάνη για το 11-6 και το 16-8 της ομάδας τους. Ο Κανελλόπουλος μείωσε σε 18-14 για να απαντήσει ο Μελάς για να κλείσει το πρώτο δεκάλεπτο στο 23-18. Στη 2η περίοδο ο Φουσέκης με τον Τολια έφεραν το ματς στο 25-25, με τον Φουσέκη να δίνει προβάδισμα στην ομάδα του, 27-28, και τον Κανελλόπουλο να γράφει το 27-30 για να κλείσει στο 29-31 το ημίχρονο ο Μπέμπελος. Στην επανάληψη ο Μελας με τον Χουρσαλα έφεραν την ομάδα του στο 42-34 με τον Μητράκο να γράφει το 45-37 λίγο μετά. Ο Κυζιριδης απάντησε για το 45-41, ενώ ο Καψοκόλης σκόραρε για το 48-45, αλλά ο Μητράκος κράτησε τους Paltovic μπροστά, 51-45 για να κλείσει στο 53-47 η 3η περίοδος. Στο 4ο δεκάλεπτο ο Χουρσαλάς σκόραρε για το 57-50, με τους Paltovic να πηγαίνουν στο 60-50 πριν απαντήσει ο Τολιας. Ο Χηττας με τον Μελά έφεραν την ομάδα τους στο 64-56, για να απαντήσει ο Καψοκόλης για το 64-58. Ο Χρονόπουλος σκόραρε για το 66-58, με τον Κυζιριδη να απαντά για το 66-60, αλλά τους Paltovic να κρατούν προβάδισμα και νίκη.

Για τους νικητές ο Μελάς είχε 24 πόντους, 12 ριμπάουντ, ο Χουρσαλας 16 πόντους και 5 ριμπάουντ, ο Μητράκος 12 πόντους και 3 ασίστ. Για τη Laser Derm ο Κανελλόπουλος είχε 13 πόντους και 5 ασίστ, ο Φουσέκης 13 πόντους και 3 ριμπάουντ, ο Μπέμπελος 7 πόντους και 10 ριμπάουντ.

El Chapu – Δικαστές 54-71

Οι Δικαστές κέρδισαν την El Chapu με 54-71 με το ματς να ξεκινά με 0-12 για τους νικητές από τον Τουμπα, τον Λιολιο και τον Συκαρα, ενώ μετά την απάντηση του Κιτσάκη, ο Συκαράς με τον Κεφαλιανο έγραψαν το 3-16. Με τον Γιαννόπουλο η El Chapu είχε πλησιάσει σε 10-17 ως το δεκάλεπτο, ενώ ο Ζαφειρόπουλος την έφερε στο 12-17. Οι Δικαστές απάντησαν για το 12-21, αλλά ο Καργιώτης έφερε το ματς στο 17-21. Ο Τούμπας με τον Κεφαλιανο σκόραραν για το 19-30 με τον Καργιώτη να απαντά για το 24-32. Ο Συκαράς έφερε το ματς στο 24-36, ο Γιαννόπουλος απάντησε για το 28-36 με το ημίχρονο να κλείνει από τον Τούμπα στο 28-38. Στην επανάληψη, Συκαράς και Κεφαλιανος σκόραραν για το 28-43, με τον Γιαννόπουλο να απαντά για το 35-43. Ο Λιολιος με τον Συκαρά έφεραν το ματς στο 35-50, με τον δεύτερο να γράφει και το 38-55 για να κλείσει η περίοδος στο 41-55 από τον Ζώτο. Ο Γιαννόπουλος έφερε το ματς στο 44-55, με τον Πανουργια και τον Συκαρά να απαντούν για το 44-62 για να γράψει το +20 ο Κεφαλιανος. Ο Γιαννόπουλος απάντησε για το 51-66, με τον Κιτσάκη να γράφει το 54-69 πριν ο Κεφαλιανος κλείσει το ματς.

Για τους νικητές ο Συκαράς είχε 22 πόντους και 8 ριμπάουντ, ο Κεφαλιανος 16 πόντους και 6 ριμπάουντ, ο Τούμπας 16 πόντους, 5 ριμπάουντ, ο Λιολιος 11 πόντους. Για την El Chapu ο Γιαννόπουλος είχε 22 πόντους και 4 ριμπάουντ, ο Καργιώτης 16 πόντους, 6 ριμπάουντ.

Gademians – Santa Nionios 41-48

Ο Santa Nionios κέρδισε τους Gademians με 41-48 με το ματς να ξεκινά με 5-11 για τους νικητές για να πάμε στο 7-14 πριν οι Gademians μειώσουν σε 11-14 στο δεκάλεπτο. Μάλιστα, στη 2η περίοδο ισοφάρισαν σε 14-14 και 16-16, για να πάει ο Santa Nionios στο 16-21, πριν οι Gademians τρέξουν σερί 8-0 για να προσπεράσουν με 24-21, κρατώντας το προβάδισμα και στο ημίχρονο, 26-25. Στην επανάληψη ο Santa Nionios προσπέρασε με 26-29, αλλά οι Gademians βρέθηκαν και πάλι μπροστά στο 30-29 και στο 34-32, με το 3ο δεκάλεπτο να κλείνει στο 34-34. Στην 4η περίοδο πήγαμε στο 38-38, με τον Santa Nionios να τρέχει σερί 0-10 για το 38-48, σερί που του χάρισε και τη νίκη.

Για τους νικητές ο Τσούλφας είχε 12 πόντους, 9 ριμπάουντ, 7 τάπες, ο Μπελεχάκης 10 πόντους, 7 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα, ο Στέφος 8 πόντους και 12 ριμπάουντ. Για τους Gademians ο Καραγγέλης είχε 12 πόντους, 13 ριμπάουντ, 6 κλεψίματα, ο Κορδας 7 πόντους και 11 ριμπάουντ, ο Ζερης 9 πόντους και 8 ριμπάουντ.