Home / Πάνος Ζαχαρογιάννης 2014-15 / Δύσκολες νίκες για Ατρόμητους, Ήρεμη Δύναμη!

Δύσκολες νίκες για Ατρόμητους, Ήρεμη Δύναμη!

Οι Ατρόμητοι κέρδισαν με 58-55 τους Τριπόντιους για την 6η αγωνιστική του 3ου ομίλου στο Challenge League του «Πάνος Ζαχαρογιάννης», με την Ήρεμη Δύναμη να επικρατεί με 67-62 των Athens Supergrungers. Η Oklaχώμα Thunder νίκησε τους Aces με 67-58, ενώ οι Remal Madri κέρδισαν με 46-38 τους Mentores.

Ατρόμητοι – Τριπόντιοι 58-55

Οι Ατρόμητοι κέρδισαν με 58-55 τους Τριπόντιους, με το ματς να ξεκινά με 5-4 από τον Θεοχάρη και τον Καλορίτη, για να πάμε στο 10-7 από τον Σιόλα Ν. για τους Ατρόμητους. Ο Χασόγιας μείωσε, με τον Καραδήμα να φέρνει το ματς στο 10-16. Ο Ράλλης σκόραρε για το 12-18, για να απαντήσει ο Χαρατσαρης, πριν ο Ράλλης φέρει το ματς στο 19-24, με το ημίχρονο να κλείνει στο 23-27 από τον Φουνταδάκη. Στην επανάληψη οι Ατρόμητοι με τον Σιόλα Ν. και τον Φουνταδάκη πλησίασαν στον πόντο, 27-28, για να τους δώσει προβάδισμα ο Σιόλας Α.. Ο Καραδήμας απάντησε για να ισοφαρίσει σε 33-33, με τον Θεοχάρη και τον Γιάχο να γράφουν το 39-34. Ο Δαμιανάκης μείωσε, με το δεκάλεπτο να κλείνει στο 40-38, και τον Καραδήμα με τον Ράλλη να βάζουν μπροστά τους Τριπόντιους στην 4η περίοδο, 44-48. Ο Γιάχος, με τον Φουνταδάκη και τον Αντωνιάδη απάντησαν για ένα σερί 10-1 ως το 54-49. Ο Καραδήμας μείωσε, αλλά ο Φουνταδάκης έφερε το ματς στο 57-52. Ο Καραδήμας βοήθησε τους Τριπόντιους να πλησιάσουν σε 57-55, αλλά οι Ατρόμητοι κρατήθηκαν στο προβάδισμα ως το τελικό 58-55.

Για τους νικητές ο Σιόλας Ν. είχε 19 πόντους και 3 ριμπάουντ, ο Θεοχάρης 13 πόντους και 5 ριμπάουντ, ο Φουνταδάκης 10 πόντους και 6 ριμπάουντ. Για τους Τριπόντιους ο Καραδήμας είχε 24 πόντους και 6 ριμπάουντ, ο Ράλλης είχε 16 πόντους και 9 ριμπάουντ.

Ήρεμη Δύναμη – Athens Supergrungers 67-62

Η Ήρεμη Δύναμη κέρδισε τους Athens Supergrungers με 67-62 με το ματς να ξεκινά με 3-2 και 5-7 από τον Βλάχο και τον Θεοδώρου, για να γράψει ο Κατσαμπάνης το 8-11. Η Ήρεμη Δύναμη προσπέρασε στο 16-14 με τον Κωλέτσα και τον Τσιβρα, για να απαντήσει ο Τσίπρας, με το δεκάλεπτο να κλείνει στο 21-16 από τον Τσιβρα. Στη 2η περίοδο ο Λιουτας και ο Χιμος σκόραραν για το 26-25, με τον Τσιβρα και τον Τσιρκο Μ. να απαντούν για το 34-25. Ο Τσιρκος Κ. έφερε το ματς στο 36-27, με τον Κατσαμπάνη να κλείνει το ημίχρονο στο 36-30. Στην επανάληψη ο Βαρβαρίγος με τον Τσίπρα σκόραραν για το 39-35, με τον Τσιβρα και τον Βλάχο να απαντούν για το 44-37. Ο Χατζηιωαννίδης έφερε το ματς στο 48-40, με τον Τσίπρα να απαντά για το 51-49 στις αρχές της 4ης περιόδου. Ο Τσιβρας με τον Παπαμιχαήλ έδωσαν προβάδισμα 6 πόντων στην Ήρεμη Δύναμη, 55-49, με τον Τσιβρα να γράφει το 60-52 λίγο μετά. Ο Βαρβαρίγος απάντησε για το 60-55, αλλά ο Μπουρας ανέβασε τη διαφορά στους 9, 64-55. Οι Athens Supergrungers μείωσαν με τον Κατσαμπάνη σε 66-62, αλλά η Ήρεμη Δύναμη πήρε τη νίκη.

Για τους νικητές ο Τσιβρας είχε 22 πόντους και 5 κλεψίματα και ο Παπαμιχαήλ 9 πόντους και 6 κλεψίματα, με τον Κωλετσα και τον Βλάχο να προσθέτουν επίσης από 9 πόντους. Για τους Athens Supergrungers ο Κατσαμπανης είχε 23 πόντους και 8 ριμπάουντ, ο Τσίπρας 13 πόντους και 4 ριμπάουντ, ο Βαρβαρίγος 12 πόντους και 6 ριμπάουντ.

Aces – Oklaχώμα Thunder 58-67

Η Oklaχώμα Thunder κέρδισε με 58-67 τους Aces με το ματς να ξεκινά με 0-5 για τους νικητές από τον Χρηστιά και τον Τσάπαλο. Ο Φελεμέγκας απάντησε για το 6-5, με τον Βολτέα να φέρνει το ματς στο 9-13. Ο Φελεμέγκας έκλεισε το 1οδεκάλεπτο στο 14-13, ενώ ο Κυριακόπουλος σκόραρε για το 18-13 στη 2η περίοδο, με τον Φελεμέγκα να γράφει το 24-15. Ο Δαββέτας με τον Χρηστιά έφεραν το ματς στο 27-23, με το ημίχρονο να κλείνει από τον Αλευριάδη στο 29-26. Στην επανάληψη ο Γιαννιτσιώτης έβαλε μπροστά την ομάδα του, με τον Πετρόπουλο και τον Παντρευτάκη να γράφουν το 29-34. Ο Φελεμέγκας απάντησε για το 34-36, με τον Τσάπαλο και τον Δαββέτα να κλείνουν την 3η περίοδο στο 34-44. Στο 4ο δεκάλεπτο ο Περγαντής με τον Κούπα σκόραραν για το 42-44, αλλά ο Βολτέας με τον Γιαννιτσιώτη και τον Παντρευτάκη απάντησαν για το 45-55 της Oklaχώμα Thunder. Ο Φελεμέγκας μείωσε σε 53-58, για να γράψει ο Βολτέας το 53-61 και το 54-62. Ο ίδιος έφερε το ματς στο 56-65, με την Oklaχώμα Thunder να παίρνει τη νίκη με 58-67.

Για τους νικητές ο Βολτέας είχε 19 πόντους, 4 ριμπάουντ, 4 ασίστ, ο Χρηστιάς 11 πόντους και 5 ριμπάουντ, ο Τσάπαλος 6 πόντους και 10 ριμπάουντ. Για τους Aces ο Φελεμέγκας είχε 32 πόντους και 9 ριμπάουντ, ο Περγαντής 10 πόντους και 8 ριμπάουντ.

Mentores – Remal Madri 38-46

Οι Remal Madri κέρδισαν με 38-46 τους Mentores με το ματς να ξεκινά με 6-0 για τους Mentores με τον Αβραμίδη, για να απαντήσει ο Κυρανος. Ο Αντωνακόπουλος έφερε το ματς στο 8-4 και 12-6, με τον Κακλέα και τον Ντάσιο να κλείνουν την περίοδο στο 14-13. Ο Μινογιάννης έδωσε προβάδισμα στους Remal Madri, με τον Αντωνακόπουλο και τον Κλάπη να σκοράρουν για το 29-19 στο 2ο δεκάλεπτο για τους Mentores, με το ημίχρονο να κλείνει στο 31-19. Οι Remal Madri αντέδρασαν στην 3η περίοδο, ο Μανινας με τον Κακλέα και τον Ντάσιο έφεραν το ματς στο 33-29, με το δεκάλεπτο να κλείνει στο 33-31. Οι Mentores έφτασαν ως το 37-31 στην 4η περίοδο, αλλά ο Ντάσιος με τον Κακλέα σκόραραν για το 38-37, με τον Μανίνα να δίνει προβάδισμα στην ομάδα του με 38-40, για να φτάσουν οι Remal Madri στο 38-46 στο τέλος, ολοκληρώνοντας ένα 0-13 σερί!

Για τους νικητές ο Μανίνας είχε 13 πόντους και 16 ριμπάουντ, ο Κυράνος 13 πόντους και 14 ριμπάουντ, ο Κακλέας 10 πόντους, 8 ριμπάουντ και 3 κλεψίματα. Για τους Mentores ο Αβραμίδης είχε 13 πόντους και 8 ριμπάουντ, ο Κλαπης 12 πόντους και 4 ριμπάουντ, ο Αντωνακόπουλος 7 πόντους και 9 ριμπάουντ.