Home / Πάνος Ζαχαρογιάννης 2014-15 / 5η νίκη για τους Παλαίμαχους Άνω Λιοσίων!

5η νίκη για τους Παλαίμαχους Άνω Λιοσίων!

Οι Παλαίμαχοι Άνω Λιοσίων κέρδισαν με 65-61 τη Havana Rum για την 9η αγωνιστική στον 1ο όμιλο του Challenge League στο «Πάνος Ζαχαρογιάννης» για να φτάσουν τις 5 νίκες στον όμιλο και να σκαρφαλώσουν στη 2η θέση.

Παλαίμαχοι Άνω Λιοσίων – Havana Rum 65-61

Οι Παλαίμαχοι Άνω Λιοσίων κέρδισαν με 65-61 τον αγώνα με το ματς να ξεκινά με 5-0 από τον Βασιλείου για να απαντήσουν ο Μανίκας με τον Μπακαυγά Γ. για το 5-6 της Havana Rum. Ο Ραδόπουλος κράτησε μπροστά την ομάδα του με τον Βασιλείου και τον Σαρικάκη να απαντούν για να φτάσουμε στο 12-12 από τον Κοσμίδη. Ο Μανίκας και ο Ραδόπουλος σκόραραν για το 14-17 της Havana Rum με τον Σαρικάκη να ισοφαρίζει και τον Κοσμίδη να κλείνει το δεκάλεπτο στο 19-17. Στη 2η περίοδο ο Κουντουρης έφερε τον αγώνα στο 22-17, με τους Παλαίμαχους Άνω Λιοσίων μετά το 22-20 από τον Μπακαυγά Γ. να τρέχουν σερί 13-1 με τον Καλαλε, τον Κοσμίδη και τον Τσατοβ για να προηγηθούν με 35-21, πριν ο Αλεφραγκης κλείσει το ημίχρονο στο 35-24. Στην επανάληψη ο Ραδόπουλος με τον Παπαδημητρίου και τον Καλαμάκη μείωσαν σε 39-34 για τη Havana Rum, με τους Παλαίμαχους Άνω Λιοσίων να απαντούν με τον Σαρικάκη. Ο Μπακαυγάς Α. και ο Παπαδημητρίου ισοφάρισαν τον αγώνα, αλλά ο Βασιλείου απάντησε για το 49-44 της ομάδας του, με τον Κοσμίδη να γράφει το 51-46 και το δεκάλεπτο να κλείνει από τον Ραδόπουλο στο 51-49. Στην 4η περίοδο ο Κοσμίδης με τον Μαυροειδή έφεραν το ματς στο 59-51, με τον Παπαδημητρίου να μειώνει σε 59-56 για τη Havana Rum. Ο Σαρικάκης έγραψε το 63-56, ο Ραδόπουλος με τον Μπακαυγά Α. απάντησαν για το 63-61, αλλά ο Καλαλες ήταν που έκλεισε το ματς στο 65-61 για τους Παλαίμαχους Άνω Λιοσίων.

Για τους νικητές ο Κοσμίδης είχε 17 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Σαρικάκης 15 πόντους και 6 ριμπάουντ, ο Βασιλείου 11 πόντους και 5 ριμπάουντ, ο Κουντουρης 8 πόντους και 11 ριμπάουντ. Για τη Havana Rum ο Παπαδημητρίου είχε 17 πόντους και 3 ριμπάουντ, ο Ραδόπουλος 15 πόντους, 15 ριμπάουντ και 3 κλεψίματα, ο Μπακαυγάς Α. 12 πόντους, 5 ριμπάουντ και 6 ασίστ.