Home / Πάνος Ζαχαρογιάννης 2014-15 / Νίκες για Αστέρες, Run ‘n’ Gun!

Νίκες για Αστέρες, Run ‘n’ Gun!

Οι Run ‘n’ Gun κράτησαν ανέπαφο το αήττητό τους μετά τη 10η αγωνιστική στον 3ο όμιλο του Α1 στο «Πάνος Ζαχαρογιάννης» κερδίζοντας με 94-54 τους Red Hot Chili Hoopers, ενώ οι Αστέρες B.C. επικράτησαν με 52-42 του Άφοβου Σεπολίων για να κρατηθούν με μια ήττα λιγότερη από τον αντίπαλό τους στη μάχη της πρόκρισης.

Άφοβος Σεπολίων – Αστέρες B.C. 42-52

Οι Αστέρες B.C. κέρδισαν τον Άφοβο Σεπολίων με 42-52, με το ματς να ξεκινά με 2-4 και 6-6. Ο Άφοβος Σεπολίων προσπέρασε στο 9-8 και το 13-12, με το δεκάλεπτο να κλείνει στο 15-18. Στη 2η περίοδο οι Αστέρες B.C. έφτασαν στο 18-22 και το 20-30 για να κλείσει το πρώτο μισό του αγώνα στο 24-34. Στην επανάληψη ο Άφοβος Σεπολίων μείωσε σε 32-38, με τους Αστέρες B.C. να κρατούν το προβάδισμα με 32-40 και 33-43 στο τέλος της 3ης περιόδου. Στο 4ο δεκάλεπτο ο Άφοβος Σεπολίων πλησίασε σε 35-43 και 42-48 αλλά οι Αστέρες B.C. κράτησαν το προβάδισμα και πήραν τη νίκη με 42-52.

Για τους νικητές ο Μαγκαφάς είχε 17 πόντους, 9 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Παππάς 15 πόντους και 5 ριμπάουντ, ο Τρικαλιώτης 10 πόντους και 11 ριμπάουντ. Για τον Άφοβο Σεπολίων ο Ντούφας είχε 12 πόντους και 5 ριμπάουντ, ο Λοράνδος 8 πόντους και 8 ριμπάουντ.

Red Hot Chili Hoopers – Run ‘n’ Gun 54-94

Οι Run ‘n’ Gun κέρδισαν με 54-94 τους Red Hot Chili Hoopers με το ματς να ξεκινά με 10-2 για τους Red Hot Chili Hoopers από τον Βενέτη, τον Κυριάκογλου και τον Γρηγορόπουλο, για να απαντήσουν ο Πανδής με τον Παράσχο, τον Χιώτη και τον Καραλή και με σερί 0-16 να φτάσουν στο 10-18 στο τέλος της πρώτης περιόδου. Ο Γρηγορόπουλος απάντησε, με τον Πανδή και τον Χιώτη να γράφουν το 14-26 πριν ο Σακλαρίδης με τον Βενέτη φέρουν το ματς στο 19-29. Ο Καραλής έγραψε το 21-33, ενώ μετά την απάντηση του Κυριάκογλου ο Καραλής με τον Παράσχο σκόραραν για το 26-41 με το ημίχρονο να κλείνει στο 29-43 από τον Γρυλάκη. Στην επανάληψη ο Χιώτης σκόραρε για το 31-47, με τον Λαμπαθάκη και τον Γρηγορόπουλο να απαντούν για το 35-51, πριν ο Χιώτης με τον Καραλή ανεβάσουν το ματς στο 35-55. Ο Φραγκογιάννης σκόραρε για το 37-55 αλλά ο Χιώτης με τον Πανδή έφεραν τον αγώνα στο 37-67 με 0-12 σερί στο τέλος της 3ης περιόδου. Στο 4ο δεκάλεπτο ο Παράσχος έγραψε το 38-72, με τον Βενέτη να απαντά για το 44-72 και τον Κεφαλόπουλο να σκοράρει για το 48-76. Ο Παράσχος με τον Καραλή απάντησαν για το 48-85, με τον Κυριάκογλου να γράφει το 50-85 και το ματς να κλείνει στο 54-94 από Πανδή, Παράσχο και Χιώτη.

Για τους νικητές ο Καραλής είχε 36 πόντους, 11 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 4 κλεψίματα με 16/23 δίποντα, ο Χιώτης 26 πόντους και 6 ριμπάουντ με 11/14 δίποντα, ο Παράσχος 17 πόντους και 4 ριμπάουντ, ο Πανδής 13 πόντους. Για τους Red Hot Chili Hoopers ο Βενέτης είχε 15 πόντους και 3 ριμπάουντ, ο Κυριάκογλου 9 πόντους και 5 ριμπάουντ, ο Γρηγορόπουλος 8 πόντους και 10 ριμπάουντ, ενώ Λαμπαθάκης και Σακλαρίδης είχαν από 8 πόντους.