Home / Πάνος Ζαχαρογιάννης 2014-15 / Σημαντικές νίκες για Remal Madri, Τριπόντιους!

Σημαντικές νίκες για Remal Madri, Τριπόντιους!

Οι Remal Madri κέρδισαν με 54-49 τους Raptors για τη 10η αγωνιστική στον 3ο όμιλο του Challenge League στο «Πάνος Ζαχαρογιάννης», ενώ οι Τριπόντιοι επικράτησαν με 74-38 της Ήρεμης Δύναμης με τη μάχη για την πρόκριση να αναζωπυρώνεται. Οι Athens Supergrungers συνέχισαν στην κορυφή μετά το 63-53 επί των Ατρόμητων, ενώ η Oklaχώμα Thunder κέρδισε με 51-43 τους Mentores.

Remal Madri – Raptors 54-49

Οι Remal Madri κέρδισαν με 54-49 τους Raptors με το ματς να ξεκινά κλειστό. Ο Κακλεας έγραψε το 6-9 και ο Λιουλης το 8-10, με τους Raptors να κλείνουν την περίοδο με τον Γκανετσο και τον Μολιο στο 10-14. Στο 2ο δεκάλεπτο ο Κακλεας με τον Σιδηρόπουλο και τον Λιολη έδωσαν προβάδισμα στην ομάδα τους με 17-14 με τον Σαμαρα και τον Κόντο να απαντούν για το 19-21 και το 22-23. Ο Κακλεας έγραψε το 28-23 με το ημίχρονο να κλείνει από τον Γιωτάκη στο 28-28. Στην επανάληψη ο Κόντος σκόραρε για το 28-32 και το 31-34 με τους Remal Madri να απαντούν με τον Κυρανο, τον Γιαννουκά και τον Μανινα για το 41-34. Ο Ντραγκοτι μείωσε σε 41-39 για να λήξει έτσι το 3ο δεκάλεπτο, ενώ ο ίδιος με τον Κόντο έγραψαν το 43-45 στην 4η περίοδο με τον Σαμαρα να γράφει το 43-48. Ο Κυράνος με τον Σιδηρόπουλο απάντησαν για το 49-49 με τον Κυράνο να φέρνει την ομάδα του στο 53-49 για τη νίκη.

Για τους νικητές ο Κυράνος είχε 15 πόντους και 15 ριμπάουντ, ο Κακλεας 14 πόντους και 3 ριμπάουντ, ο Σιδηρόπουλος 10 πόντους και 7 ριμπάουντ. Για τους Raptors ο Κόντος είχε 15 πόντους και 10 ριμπάουντ, ο Σαμαρας 9 πόντους.

Ήρεμη Δύναμη – Τριπόντιοι 38-74

Οι Τριπόντιοι κέρδισαν με 38-74 την Ήρεμη Δύναμη, με το ματς να ξεκινά με 3-15 για τους νικητές με τον Τραχανη και τον Ράλλη και την Ήρεμη Δύναμη να απαντά για το 6-13 με τον Τσιβρα. Ο ίδιος έφερε το ματς στο 12-17 ενώ ο Νικολοπουλος έκλεισε την περίοδο στο 14-19. Στο 2ο δεκάλεπτο ο Δαμιανακης με τον Καραδήμα σκόραραν για το 14-29 με 0-10 σερί των Τριπόντιων, ενώ μετά την απάντηση του Βλάχου ο Τραχάνης με τον Καραδήμα έφεραν τον αγώνα στο 16-29 με τον Παπαμιχαήλ να κλείνει το ημίχρονο στο 18-39. Στην επανάληψη ο Τσιβρας μείωσε σε 23-41, με τον Ράλλη να απαντά για το 23-45. Ο Τσιρκος σκόραρε για την Ήρεμη Δύναμη, με τον Φαλελάκη να κλείνει την 3η περίοδο στο 32-54 για τους Τριπόντιους. Στο 4ο δεκάλεπτο ο Δαμιανάκης με τον Ράλλη έφεραν το ματς στο 36-70 με τον Χατζηιωαννίδη και τον Δαμιανάκη να κλείνουν το ματς στο 38-74.

Για τους νικητές ο Καραδήμας είχε 26 πόντους, 7 ριμπάουντ, 8 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Ράλλης 23 πόντους, 9 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Δαμιανάκης 10 πόντους και 4 ριμπάουντ. Για την Ήρεμη Δύναμη ο Τσιβρας είχε 18 πόντους, ο Χατζηιωαννίδης 7 πόντους και 4 ριμπάουντ.

Ατρόμητοι – Athens Supergrungers 53-63

Οι Athens Supergrungers κέρδισαν με 53-63 τους Ατρόμητους με το ματς να ξεκινά με 4-7 από τον Βαρβαρίγο, με τον Σιόλα Α. και τον Σιόλα Ν. να απαντούν για το 8-7. Ο Βαρβαρίγος με τον Θεοδώρου και τον Χιμο έφεραν το ματς στο 8-17 για να απαντήσει ο Γιαχος για το 15-17 με το δεκάλεπτο να κλείνει στο 17-20 από τον Τσίπρα και τον Σιόλα Ν.. Στη 2η περίοδο ο Γιάχος ισοφάρισε το ματς ενώ ο ίδιος με τον Αντωνιάδη έβαλαν μπροστά τους Ατρόμητους, 26-25. Ο Θεοδώρου απάντησε και μαζί με τον Τσίπρα έκλεισαν το ημίχρονο στο 30-38. Στην 3η περίοδο ο Βαρβαρίγος με τον Θεοδώρου έγραψαν το 30-43, με τον Κελαϊδή και τον Σιόλα Ν. να σκοράρουν για το 39-43. Οι Athens Supergrungers έμειναν μπροστά με τον Τσίπρα και τον Λιοτα, 41-54, με το δεκάλεπτο να κλείνει από τον Χιμο στο 43-58. Στην 4η περίοδο ο Κατσαμπανης έφερε την ομάδα του στο 43-61, με τον Χαρατσαρη να απαντά και τον Γιάχο να μειώνει στο τέλος σε 53-63.

Για τους νικητές ο Βαρβαρίγος είχε 13 πόντους, 14 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 4 κλεψίματα, ο Θεοδώρου 12 πόντους, 3 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Τσιπρας 11 πόντους και 6 ριμπάουντ, ο Χιμος 11 πόντους και 3 ριμπάουντ. Για τους Ατρόμητους ο Γιαχος είχε 17 πόντους και 5 ριμπάουντ, ο Σιόλας Ν. 13 πόντους και 4 ριμπάουντ, ο Σιόλας Α. 12 πόντους και 6 ριμπάουντ.

Mentores – Oklaχώμα Thunder 43-51

Η Oklaχώμα Thunder κέρδισε με 43-51 τους Mentores με το ματς να ξεκινά κλειστό με 5-5 και 8-8 για να κλείσουν οι Mentores το 1ο δεκάλεπτο στο 10-8. Στη 2η περίοδο οι Mentores έφτασαν στο 13-8, με την Oklaχώμα Thunder να απαντά για το 16-16 και το ημίχρονο να κλείνει στο 19-18 για τους Mentores. Στο 3ο δεκάλεπτο η Oklaχώμα Thunder προσπέρασε με 19-22, για να απαντήσουν οι Mentores για το 27-25 και στη συνέχεια για το 36-29 και το 39-30. Στο 4ο δεκάλεπτο η Oklaχώμα Thunder με σερί 0-10 κατάφερε να περάσει μπροστά με 39-40 για να απαντήσουν οι Mentores για το 43-42, αλλά με άλλο ένα σερί, 0-9, η Oklaχώμα Thunder να καταφέρει να πάρει τη νίκη με 43-51.

Για τους νικητές ο Χρηστιας είχε 19 πόντους, 7 ριμπάουντ, ο Πετρόπουλος 9 πόντους, 8 ριμπάουντ, 5 ασίστ. Για τους Mentores ο Τατσης είχε 21 πόντους και 3 ριμπάουντ, ο Δημητράκης 10 πόντους και 7 ριμπάουντ, ο Σαρρής 7 πόντους και 7 ριμπάουντ.