Home / Πάνος Ζαχαρογιάννης 2014-15 / Μεγάλες νίκες για X-Team, Pick ‘n’ Troll!

Μεγάλες νίκες για X-Team, Pick ‘n’ Troll!

Η X-Team κέρδισε με 69-62 τους Κένταυρους για τη 10η αγωνιστική στον 4ο όμιλο του Challenge League στο «Πάνος Ζαχαρογιάννης» με τους Pick ‘n’ Troll να επικρατούν με 70-69 των Rocks B.C. στην παράταση. Ο Ατρόμητος Αιγάλεω νίκησε με 54-43 τους Filoiadelfia 76ers, ενώ τα Χώματα επικράτησαν των Halia Mavericks με 69-33.

Rocks B.C. – Pick ‘n’ Troll 69-70παρ.

Οι Pick ‘n’ Troll κέρδισαν με 69-70 τους Rocks B.C. στην παράταση. Το ματς ξεκίνησε με 2-5 από τον Κατσα για να απαντήσουν ο Μποτοζής με τον Κονδύλη για το 8-5. Ο Χατζηστρογγολης σκόραρε για το 13-9 και το 15-12, με τον Χιουτακάκο να μειώνει σε 15-14 και το δεκάλεπτο να κλείνει στο 19-16. Στη 2η περίοδο οι Rocks B.C. πήγαν στο 21-17 και μετά στο 23-22 με τον Χατζηστρογγόλη, για να απαντήσει ο Χιουτακάκος για το 23-025 και το 25-28. Ο Μποτοζής με τον Ευαγγελόπουλο σκόραραν για το 33-28 με το ημίχρονο να κλείνει στο 38-31. Στην επανάληψη μετά το 40-33 οι Pick ‘n’ Troll μείωσαν σε 40-37, αλλά ο Γκιουλφέσης απάντησε για το 44-39. Ο Τσοπανάκης Γ. μείωσε σε 44-41, με τον Γκιουλφέση να απαντά και πάλι, πριν οι Pick ‘n’ Troll μειώσουν σε 47-43. Το 3ο δεκάλεπτο έκλεισε στο 50-44 με τους Rocks B.C. να πηγαίνουν με τον Κονδύλη στο 52-47 στο 4ο δεκάλεπτο. Ο Αντωνόπουλος απάντησε για να ισοφαρίσει σε 52-52 με τον Μποτοζή να γράφει το 57-54. Ο Χιουτακάκος με τον Χαραλαμπόπουλο σκόραραν για το 60-62 των Pick ‘n’ Troll με τον Γκιουλφέση να απαντά για το 63-62, αλλά τους Pick ‘n’ Troll να στέλνουν το ματς στην παράταση. Εκεί, οι Rocks B.C. προηγήθηκαν με 65-63 και 67-65με τον Μποτοζή και τον Χατζηστρογγόλη, αλλά ο Χιουτακάκος απάντησε για το 69-69 με την ομάδα του να παίρνει τη νίκη με 69-70 στο τέλος.

Για τους νικητές ο Χιουτακάκος είχε 36 πόντους και 21 ριμπάουντ, ο Λυραντζης 17 πόντους. Για τους Rocks B.C. ο Μποτοζής είχε 24 πόντους και 9 ριμπάουντ, ο Χατζηστρογγόλης 12 πόντους και 4 ριμπάουντ.

X-Team – Κένταυροι 69-62

Η X-Team κέρδισε τους Κένταυρους με 69-62 με το ματς να ξεκινά με 4-0 και 8-5 για τους νικητές με τον Νάσσιο και τον Βασιλούνη για να απαντήσουν ο Δερματινος με τον Μπατουνα για το 10-9. Ο Μουταφης με τον Σκλαβουνο έκλεισαν το δεκάλεπτο στο 14-11, με τον πρώτο να γράφει το 18-15 στη 2η περίοδο. Ο Τσιντιρης απάντησε για το 18-17, ενώ ο Παππάς με τον Μπατουνα και τον Κορδονουρη κράτησαν τους Κένταυρους ως το 27-24, με τον Μουταφη να απαντά για το 30-24 με το ημίχρονο να κλείνει στο 33-26. Στην επανάληψη ο Κουτρης έγραψε το 35-26, με τον Νάσσιο να γράφει το 38-29 και τον Βήχο το 40-31. Ο Σκλαβουνος με τον Κορδονουρη απάντησαν για το 42-37, αλλά ο Μουταφης κράτησε την ομάδα του μπροστά, 47-41. Ο Παππάς έφερε το ματς στο 47-45, με τον Νάσσιο να κλείνει το δεκάλεπτο στο 50-45. Στην 4η περίοδο ο Παππάς με τον Κορδονουρη ισοφάρισαν σε 50-50 με τον δεύτερο να γράφει και το 52-53 λίγο μετά. Όμως, ένα 7-0 από τον Μουταφη, τον Βήχο και τον Μασουρο έφερε την X-Team στο 59-53. Ο Κρδονουρης μείωσε ξανά ως το 61-60, αλλά ο Βασιλούνης έγραψε το 63-60 και το 69-62 για την ομάδα του.

Για τους νικητές ο Μουταφης είχε 16 πόντους και 5 ριμπάουντ, ο Βασιλουνης 15 πόντους και 14 ριμπάουντ, ο Μασουρος 13 πόντους, ο Νάσσιος 14 πόντους και 4 ριμπάουντ. Για τους Κένταυρους ο Κορδονουρης είχε 20 πόντους και 6 ριμπάουντ, ο Παππάς 14 πόντους και 8 ριμπάουντ, ο Σκλαβουνος 10 πόντους και 3 ριμπάουντ.

.

Χώματα – Halia Mavericks 69-33

Τα Χώματα κέρδισαν με 69-33 τους Halia Mavericks με το ματς νε ξκινά με 3-6 από τον Κληρονόμο για να απαντήσουν ο Γκάτσης Σ. με τον Καραμανλή για το 10-9 και με τον Δημητριάδη τα Χώματα να κλείσουν την περίοδο στο 17-9. Στο 2ο δεκάλεπτο ο Γκάτσης Σ. έφερε την ομάδα του στο 22-11, με τον Κυριαζόπουλο να απαντά για το 24-17. Ο Καραμανλής σκόραρε για το 27-17 με τον ίδιο και τον Τσέλια να γράφουν το 35-17 του ημιχρόνου με σερί 11-0 για τα Χώματα. Στην 3η περίοδο ο Αγγελωνίτης Α. μείωσε σε 38-19 πριν ο Γκατσης Σ. με τον Σπανό απαντήσουν για το 48-21, με τον Κληρονόμο να μειώνει αλλά τον Σπανό να κλείνει το δεκάλεπτο στο 51-24. Στην 4η περίοδο ο Καραμανλής με τον Αγγελιδέλη έφεραν τον αγώνα στο 56-27 και το 56-31 λίγο μετά, με τα Χώματα να συνεχίζουν ως το 64-31 και τον Σπανό να κλείνει το ματς στο 69-33.

Για τους νικητές ο Καραμανλής είχε 22 πόντους και 9 ριμπάουντ, ο Γκάτσης Σ. 21 πόντους και 7 ριμπάουντ, ο Σπανός 13 πόντους και 3 ριμπάουντ. Για τους Halia Mavericks ο Αγγελιδέλης είχε 14 πόντους και 6 ριμπάουντ, ο Πασσαλής 9 πόντους και 5 ριμπάουντ.

.

Ατρόμητος Αιγάλεω – Filoiadelfia 76ers 54-43

Ο Ατρόμητος Αιγάλεω κέρδισε με 54-43 τους Filoiadelfia 76ers με το ματς να ξεκινά με 6-2 από τον Παπαχρήστου και τον Βαΐου για να απαντήσει ο Ζιάγκας Α. για το 6-6. Η περίοδος έκλεισε από τον Κονόμη στο 12-6, με τους Filoiadelfia 76ers να μειώνουν σε 12-10 και τον Διαμαντή με τον Ζιάγκα Α. να γράφουν το 16-17 λίγο μετά. Ο Τσούνιας με τον Τζοβάρα έγραψαν το 20-17, με το ημίχρονο να κλείνει στο 28-20. Στην επανάληψη ο Τζοβάρας έγραψε το 33-20 της ομάδας του, αλλά οι Filoiadelfia 76ers απάντησαν και πλησίασαν σε 35-30 στο 30ο λεπτό. Στην 4η περίοδο ο Διαμαντής έγραψε το 37-32, με τον Τζοβαρα να απαντά για το 45-34. Ο Διαμαντής και πάλι βρήκε το δρόμο προς το καλάθι, αλλά ο Τζοβάρας σκόραρε για το 52-38, κρατώντας την ομάδα του μακριά, με το ματς να κλείνει στο 54-40.

Για τους νικητές ο Τζοβάρας είχε 26 πόντους και 5 ριμπάουντ, ο Τσουνιας 12 πόντους και 7 ριμπάουντ. Για τους Filoiadelfia 76ers ο Διαμαντής είχε 16 πόντους και 12 ριμπάουντ, ο Ζιάγκας Α. 7 πόντους και 6 ριμπάουντ.