Home / Πάνος Ζαχαρογιάννης 2014-15 / Ζωντανοί οι Κέρβεροι, μάχη στο 4-7!

Ζωντανοί οι Κέρβεροι, μάχη στο 4-7!

Όλα ανοιχτά παρέμειναν για την πρόκριση στον 2ο όμιλο του Challenge League του «Πάνος Ζαχαρογιάννης» μετά τη 15η αγωνιστική, αφού οι Κέρβεροι επικράτησαν των Σφυριών με 55-50. Έτσι, 4 ομάδες βρίσκονται στις 6 και 7 ήττες και παλεύουν για την 4η προνομιούχο θέση πρόκρισης!

Τα Σφυριά – Κέρβεροι 50-55

Οι Κέρβεροι κέρδισαν τα Σφυριά με 50-55 με το ματς να ξεκινά με 4-0 και 6-3 για τα Σφυριά, για να απαντήσουν οι νικητές για το 6-11. Τα Σφυριά πλησίασαν σε 10-11, αλλά οι Κέρβεροι έκλεισαν το πρώτο δεκάλεπτο στο 12-15. Ση 2η περίοδο τα Σφυριά προηγήθηκαν με 16-15 για να απαντήσουν οι Κέρβεροι για το 16-20 και το 18-23. Με σερί 8-0 τα Σφυριά έκλεισαν το ημίχρονο στο 26-23, αλλά στην επανάληψη οι Κέρβεροι προηγήθηκαν με 26-27 στο ξεκίνημα. Τα Σφυριά απάντησαν για το 29-27, με τους Κέρβερους να παίρνουν τον έλεγχο του αγώνα, 29-32 και μετά το 31-32 να πηγαίνουν στο 31-40 με 0-8 σερί δικό τους. Η 3η περίοδος έκλεισε στο 33-42, με τη διαφορά να ανεβαίνει στους 11 πόντους στο 4ο δεκάλεπτο, 33-44, για να απαντήσουν τα Σφυριά για το 40-45 και το 42-46. Οι Κέρβεροι είχαν και πάλι σωστή αντίδραση, 44-53 και 45-55, με τα Σφυριά να πλησιάζουν σε 50-55 αλλά να μην μπορούν να πάρουν τη νίκη.

Για τους νικητές ο Μιχαλόπουλος είχε 19 πόντους και 11 ριμπάουντ, ο Κασαγιάννης Χ. 8 πόντους και 8 ριμπάουντ, ο Κασαγιάννης Δ. 9 πόντους, 6 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα. Για τα Σφυριά ο Κοτσαμπάς είχε 35 πόντους, 11 ριμπάουντ, 5 κλεψίματα, 2 τάπες, ο Ρουμπης 7 πόντους και 8 ριμπάουντ.