Home / Πάνος Ζαχαρογιάννης 2014-15 / Νίκη για Στιγκιντριακούς, 1οι οι Paltovic!

Νίκη για Στιγκιντριακούς, 1οι οι Paltovic!

Οι Στιγκιντριακοί κέρδισαν με 73-67 τα Κουλουβάχατα στον 4ο όμιλο του Α1 με αποτέλεσμα να τα ρίξουν στη 2η θέση του γκρουπ με τους Paltovic να παίρνουν την πρωτιά.

Στιγκιντριακοί – Κουλουβάχατα 73-67

Οι Στιγκιντριακοί κέρδισαν με 73-67 τα Κουλουβάχατα, τα έπιασαν στη βαθμολογία, αλλά δεν γύρισαν τη διαφορά του πρώτου αγώνα, μένοντας στην 3η θέση. Το ματς ξεκίνησε με 0-7 για τους πρωταθλητές από τον Παπαδόπουλο και τον Κοτίνη, για να απαντήσουν ο Γράψας με τον Δημητρίου και τον Κοκκορη για το 8-8. Ο Κοκονίδης έφερε το ματς στο 8-12, με τον ίδιο και τον Χρυσικόπουλο να κάνουν το 14-20. Ο Δημητρίου με τον Μιχαηλίδη Α. απάντησαν για το 19-23, με τον Καπέλη να γράφει το 19-27. Ο Γράψας με τον Κοκκορη έφεραν το ματς στο 27-27, με τον Μπαραμπούτη και τον Κοκκορη να σκοράρουν για το 34-29, με το ημίχρονο να κλείνει στο 36-33 από τον Μπαραμπούτη και τον Κοτίνη. Ο Καπέλης ισοφάρισε το ματς σε 37-37 με τον Κοκονίδη να γράφει το 41-41 και το 43-45 για τα Κουλουβάχατα. Ο Δημητρίου απάντησε και με τον Διαμαντόπουλο σκόραραν για το 52-50 με τον Καπέλη να ισοφαρίζει ξανά. Στην 4η περίοδο ο Δημητρίου έφερε τον αγώνα στο 56-54 με τον Παπαδόπουλο και τον Κοτίνη να γράφουν το 60-61 για να σκοράρει για το 60-65 ο Καπέλης. Όμως, οι Στιγκιντριακοί κατάφεραν και με σερί 13-2 έκλεισαν τον αγώνα υπέρ τους με 73-67 για να πάρουν το ροζ φύλλο.

Για τους νικητές ο Μπαραμπούτης είχε 16 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3ασίστ, ο Δημητρίου 15 πόντους και 11 ριμπάουντ, ο Γράψας 13 πόντους, 4 ριμπάουντ, 7 ασίστ, ο Κοκκορης 14 πόντους, 4 ριμπάουντ. Για τα Κουλουβάχατα ο Κοτινης είχε 20 πόντους και 10 ριμπάουντ, ο Καπέλης 16 πόντους, 3 ριμπάουντ, ο Κοκονίδης 15 πόντους, 6 ριμπάουντ.