Home / Πάνος Ζαχαρογιάννης 2014-15 / 1-0 τα Κουλουβάχατα!

1-0 τα Κουλουβάχατα!

Τα Κουλουβάχατα κέρδισαν το πρώτο παιχνίδι της σειράς των «16» του Α1 απέναντι στους Red Devils με 74-67 για να κάνουν το 1-0.

Κουλουβάχατα – Red Devils 74-67

(Σκορ σειράς 1-0)

Τα Κουλουβάχατα κέρδισαν τους Red Devils με 74-67 μπαίνοντας πολύ καλύτερα στο ματς, με τον Κοκονίδη για το 4-0, για να γράψει ο Κοτίνης το 7-2. Ο Μελισσινός απάντησε για το 7-4, αλλά ο Παπαδόπουλος με τον Καραγιάννη έφεραν τον αγώνα στο 15-6. Ο Στόλης μείωσε σε 15-9, όμως ο Καραγιάννης με τον Κοτίνη έφεραν την ομάδα τους στο 24-12 στην περίοδο. Στο 2ο δεκάλεπτο ο Μελισσινός μείωσε σε 24-14, με τον Παπαδόπουλο να απαντά για το 28-16 και τον Κοτίνη να φέρνει τα Κουλουβάχατα στο 36-17. Ο Τριανταφύλλου μείωσε, με το ημίχρονο να κλείνει από τον Παπαδόπουλο στο 39-21. Στην επανάληψη ο Μελισσινός με τον Τριανταφύλλου σκόραραν για το 39-25, αλλά και πάλι τα Κουλουβάχατα ανέβασαν τη διαφορά, 47-27 με τον Καραγιάννη. Ο Στόλης απάντησε, 47-33, με τον Κουμεντάκη να γράφει το 51-36 και τον Τσιλάβη το 57-39 στο τέλος του 3ου δεκαλέπτου. Ο Στόλης με τον Μελισσινό έφεραν το ματς στο 57-43 στην 4η περίοδο, με τον Κοτίνη να σκοράρει για τα Κουλουβάχατα, πριν ο Σιμόπουλος με τον Στόλη απαντήσουν για το 63-54 ρίχνοντας τη διαφορά κάτω από τους 10 πόντους. Ο Κοτίνης με τον Παπαδόπουλο έγραψαν το 68-54, αλλά ο Στόλης με μαζεμένους πόντους μείωσε σε 71-64 για να έρθει ο Τριανταφύλλου για το 71-67 λίγο πριν το τέλος, με τον Κοτίνη να σκοράρει για το 74-67 και τη νίκη της ομάδας του.

Για τους πρωταθλητές ο Καραγιάννης είχε 20 πόντους και 22 ριμπάουντ, ο Κοτίνης 21 πόντους, 10 ριμπάουντ και 3 ασίστ, ο Παπαδόπουλος 15 πόντους και 6 ριμπάουντ, ο Κοκονίδης 10 πόντους και 13 ριμπάουντ. Για τους Red Devils ο Στόλης είχε 22 πόντους, 8 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Μελισσινός 17 πόντους και 13 ριμπάουντ, ο Τριανταφύλλου 17 πόντους και 6 ασίστ.