Home / Πάνος Ζαχαρογιάννης 2014-15 / Στους «8» Laser Derm, Victorious!

Στους «8» Laser Derm, Victorious!

Η Laser Derm επικράτησε με 2-0 του Γ.Α.Σ.Τ. για να πάρει την πρόκριση για τα προημιτελικά του Summer Cup του «Πάνος Ζαχαρογιάννης», κερδίζοντας με 69-45 το πρώτο ματς και με 56-50 το 2ο στους “16”. Στην οκτάδα θα αντιμετωπίσει τη Victorious που πέρασε με 2-1 από τη σειρά με τους Big Ballers, κερδίζοντας με 61-56 το πρώτο ματς, χάνοντας με 76-54 το δεύτερο και επικρατώντας με 79-75 στο 3ο παιχνίδι.

Laser Derm – Γ.Α.Σ.Τ. 2-0

1ος αγώνας
Laser Derm – Γ.Α.Σ.Τ. 69-45
(17-7, 30-15, 54-27, 69-45)

Η Laser Derm κέρδισε το πρώτο παιχνίδι με το ματς να ξεκινάει με 6-0 για τους νικητές, για να απαντήσει ο Γ.Α.Σ.Τ. για το 6-5. Ένα 9-0 από τη Laser Derm έφερε τον αγώνα στο 15-5, με το δεκάλεπτο να κλείνει στο 17-7. Στη 2η περίοδο η Laser Derm έφτασε στο 29-10 με το σκορ να πηγαίνει στο 34-12 λίγο μετά και το ημίχρονο να κλείνει στο 40-15. Στην επανάληψη ο Γ.Α.Σ.Τ. μείωσε σε 42-22, με τη Laser Derm να ξεφεύγει και πάλι με 48-24. Ο Γ.Α.Σ.Τ. απάντησε για το 49-27, με το 3ο δεκάλεπτο να κλείνει στο 54-27. Στην 4η περίοδο η Laser Derm πήγε στο 60-33, με το ματς να περνά από το 64-38 και το 66-45 στο δρόμο για το τελικό 69-45.

Για τους νικητές ο Μουρίκης είχε 23 πόντους, ο Κανελλόπουλος 19, ο Φουσέκης 12, ο Τολιάς 9. Για τον Γ.Α.Σ.Τ. ο Σακαρίδης είχε 11 πόντους, ο Κοντεκάκης με τον Παπαδόπουλο από 9.

Laser Derm: Καψοκόλης Σ. 6, Έλληνας Η., Κανελλόπουλος 19 (1), Μουρίκης Μ. 23 (1), Τολιάς Κ. 9 (3), Φουσέκης Α. 12 (1).

Γ.Α.Σ.Τ.: Κοντεκάκης Δ. 9, Κολλιας Γ., Χαλδαίος Κ. 1, Σακαρίδης Δ. 11 (2), Διαμαντόπουλος Ε., Αναστασόπουλος Π. 5, Γρυπαίος Γ., Παπαδόπουλος Η. 9 (1), Κρίθημος Α. 5 (1), Μουζουράκης Α. 5 (1), Αναστασίνης Α..

2ος αγώνας
Laser Derm – Γ.Α.Σ.Τ. 56-50
(10-16, 27-27, 38-38, 56-50)

Το 2ο παιχνίδι ξεκίνησε με 2-5 για τον Γ.Α.Σ.Τ. από τον Γρυπαίο και τον Κριθημο, για να απαντήσει ο Κανελλόπουλος. Ο Χαλδαίος με τον Γρυπαίο έφεραν τον αγώνα στο 6-13 με το δεκάλεπτο να κλείνει στο 10-16 από τον Νεαμονιτό και τον Γρυπαίο. Στη 2η περίοδο ο Καψοκόλης με τον Κανελλόπουλο ισοφάρισαν σε 16-16, με τον Κριθημο να απαντά για το 19-22 του ΓΑ.Σ.Τ. και το 23-25 λίγο αργότερα, αλλά ο Σέχου με τον Καψοκόλη έκλεισαν το ημίχρονο στο 27-27. Στην επανάληψη ο Διαμαντόπουλος έγραψε το 27-29, με τον Κανελλόπουλο και τον Νεαμονιτό να απαντούν για το 34-31. Ο Σέχου έφερε την ομάδα του στο 38-34, αλλά ο Αναστασίνης με τον Κοντεκάκη έκλεισαν την 3η περίοδο στο 38-38. Στο 4ο δεκάλεπτο ο Καψοκόλης έδωσε προβάδισμα στη Laser Derm για να απαντήσει ο Κοντεκάκης με 6 μαζεμένους πόντους για το 40-44. Ο Σακαρίδης έγραψε το 42-47, με τον Κανελλόπουλο και τον Φουσέκη να ισοφαρίζουν τον αγώνα στο 48-48 και τη Laser Derm να παίρνει προβάδισμα με Κανελλόπουλο και Τολιά για το 54-50.

Για τους νικητές ο Κανελλόπουλος είχε 23 πόντους, ο Καψοκόλης 10. Για τον Γ.Α.Σ.Τ. ο Γρυπαίος είχε 13 πόντους, ο Κριθημος 13, ο Κοντεκάκης 8.

Laser Derm
(Τολιάς Κ.): Νεαμονιτός Κ. 4, Καψοκόλης Σ. 10, Μαλιαρίτσης Δ. 5 (1), Σέχου Α. 4, Κανελλόπουλος Α. 23 (1), Μιχαηλίδης Γ. 2, Τολιάς Κ. 3 (1), Φουσέκης Α. 5.

Γ.Α.Σ.Τ. (Γρυπαίος): Κοντεκάκης Δ. 8, Κοσενας Μ. 3 (1), Χαλδαίος Κ. 5 (1), Σακαρίδης Δ. 4 (1), Διαμαντόπουλος Σ. 2, Γρυπαίος Γ. 13 (3), Αναστασίνης Α. 2, Κρίθημος Α. 13 (3).

Victorious – Big Ballers 2-1

1ος αγώνας
Victorious – Big Ballers 61-56
(15-19, 27-29, 43-44, 61-56)

Στο 1ο παιχνίδι οι Big Ballers μπήκαν με 2-4 από Βασιλάκη και Γιαννόπουλο για να απαντήσουν ο Θεοδωρόπουλος με τον Παγουλάτο για τη Victorious για το 8-7. Ο Μαζαρακας έφερε τον αγώνα στο 8-13 και το 10-16, με τον Θεοδωρόπουλο να μειώνει σε 15-19 στο τέλος του δεκαλέπτου. Στη 2η περίοδο η Victorious ισοφάρισε με τον Πανδή, τον Ρατσιάτο και τον Θεοδωρόπουλο, για να προσπεράσει με 23-21 με τον Νικηφόρο. Ο Βασιλάκης απάντησε, ο Θεοδωρόπουλος έφερε την ομάδα του στο 27-26, με τον Τριανταφύλλου να κλείνει το ημίχρονο στο 27-29 για τους Big Ballers. Στην επανάληψη ο Πανδής ισοφάρισε σε 31-31, με τον Θεοδωρόπουλο να γράφει το 36-33. Ο Πανδής σκόραρε για το 38-35, με τον Κορωνιό να απαντά και τον Μαζαρακα με τον Γιαννόπουλο να φέρνουν τους Big Ballers στο 40-44. Η 3η περίοδος έκλεισε στο 43-44 από τον Πανδή, που έγραψε και το 48-47 στο 4ο δεκάλεπτο. Ο Θεοδωρόπουλος έφερε την ομάδα του στο 58-47 με τη Victorious να ολοκληρώνει ένα σερί 15-0, για να απαντήσει ο Μαζαρακας για το 58-54 και να γράψει το 58-56 ο Τριανταφύλλου. Ο Θεοδωρόπουλος, όμως, ήταν που έδωσε στην ομάδα του τη νίκη με 61-56.

Για τους νικητές ο Θεοδωρόπουλος είχε 25 πόντους, ο Πανδής 17, ο Νικηφόρος 8. Για τους Big Ballers ο Μαζαρακας είχε 17 πόντους, ο Τριανταφύλλου 11, ο Κορωνιός 8.

Victorious (Θεοδωρόπουλος Κ.): Θεοδωρόπουλος Κ. 25, Πανδής Γ. 17 (3), Λουπασάκης Μ. 1, Χριστοδουλόπουλος Μ. 2, Παγουλάτος Β., Νικηφόρος Γ. 8, Ρατσιάτος Σ. 4.

Big Ballers (Σταυριανόπουλος Φ.): Φουκας Ν. 3 (1), Κυριαζίδης Θ. 2, Μαζαρακας Π. 17 (3), Κορωνιός Ν. 8 (2), Πουμπουρίδης Γ. 2, Θεοδωρακίδης Δ. 1, Τριανταφύλλου Α. 11, Βασιλάκης Σ. 6, Γιαννόπουλος Δ. 4, Σταυριανόπουλος Φ., Χερουβείμ Σ. 2.

2ος αγώνας
Victorious – Big Ballers 54-76
(15-22, 30-37, 43-57, 54-76)

Στο 2ο παιχνίδι οι Big Ballers μπήκαν πολύ δυνατά και με τον Σιρόγλου, τον Τριανταφύλλου και τον Κορωνιό προηγήθηκαν με 3-17. Ο Ρατσιάτος με τον Παγουλάτο απάντησαν για το 13-22, με το δεκάλεπτο να κλείνει στο 15-22. Στη 2η περίοδο η Victorious μείωσε σε 23-29 με τον Νικηφόρο, για να γράψει το 28-30 λίγο μετα, πριν ο Κυριαζίδης με συνεχόμενους πόντους φέρει την ομάδα του στο 30-37 του ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο Τριανταφύλλου έγραψε το 30-42 για τους Big Ballers με τον Χριστοδουλόπουλο και τον Καραμπάτσο να απαντούν, 38-43. Ο Χερουβείμ με τον Φουτση σκόραραν για το 38-47, για να κάνει ο Νικηφόρος το 40-47. Η 3η περίοδος έκλεισε από τον Κυριαζίδη στο 43-55, με τους Big Ballers να ξεφεύγουν με τον Τριανταφύλλου, τον Μαζαρακα και τον Φουτση με 46-66 στο 4ο δεκάλεπτο. Ο Καραμπάτσος προσπάθησε να απαντήσει, αλλά ο Θεοδωρακίδης με τον Κυριαζίδη έκλεισαν τον αγώνα στο 54-76 για την ομάδα τους.

Για τους νικητές ο Τριανταφύλλου είχε 18 πόντους, ο Σιρόγλου 16, ο Κυριαζίδης 15. Για τη Victorious ο Καραμπάτσος είχε 16 πόντους, ο Νικηφόρος 13, ο Ρατσιάτος 12, ο Παγουλάτος 8.

Victorious (Παγουλάτος Β.): Νικηφόρος Γ. 13, Καραμπάτσος Σ. 16, Ρατσιάτος Σ. 12 (2), Χριστοδουλόπουλος Μ. 5 (1), Παγουλάτος Β. 8 (1).

Big Ballers (Σταυριανόπουλος Φ.): Τριανταφύλλου Α. 18 (2), Κυριαζίδης Θ. 15 (1), Χερουβείμ Σ. 2, Μαζαρακας Π. 2, Κορωνιός Ν. 6 (2), Γιαννόπουλος Δ. 5, Πουμπουρίδης Γ., Φουτσης Ν. 6, Θεοδωρακίδης Δ. 6, Σιρόγλου Ν. 16 (3).

3ος αγώνας
Victorious – Big Ballers 79-75
(15-19, 37-29, 58-50, 79-75)

Στο 3ο παιχνίδι οι Big Ballers μπήκαν δυνατά και με τον Σιρόγλου και τον Τριανταφύλλου προηγήθηκαν με 2-9. Ο Χριστόπουλος απάντησε και ο Τσιάκας με τον Θεοδωρόπουλο και τον Πανδή μείωσαν σε 13-14, με το δεκάλεπτο να κλείνει από τον Σιρόγλου και τον Μαζαρακα στο 15-19. Στη 2η περίοδο η Victorious προσπέρασε με τον Πανδή και τον Ρατσιάτο, 22-21, με τον Σιρόγλου και τον Γιαννόπουλο να απαντούν, 24-27. Ο Παγουλάτος ισοφάρισε το ματς με τον Θεοδωρόπουλο και τον Χριστόπουλο να γράφουν το 37-29 στο ημίχρονο για τους νικητές. Στην επανάληψη ο Σιρόγλου με τον Τριανταφύλλου μείωσαν σε 40-38, με τον Παγουλάτο και τον Καραμπάτσο να απαντούν για το 46-40. Ο Χριστόπουλος με τον Πανδή έφεραν τη Victorious στο 50-42, ενώ ο πρώτος έγραψε και το 54-47. Ο Στολης απάντησε με το δεκάλεπτο να κλείνει στο 58-50 με τους Big Ballers να μειώνουν σε 58-53 στην 4η περίοδο. Ο Δημητρίου σκόραρε για το 60-53, με τον Τριανταφύλλου και τον Σιρόγλου να απαντούν για το 63-60. Ο Θεοδωρόπουλος έφερε το ματς στο 66-60, ενώ μετά την απάντηση των Big Ballers για το 68-67 ο Δημητρίου με τον Πανδή σκόραραν για το 72-68 και ο Τσιάκας έφερε το ματς στο 78-70. Ο Μαζαρακας απάντησε για το 78-72, αλλά οι Big Ballers δεν μπόρεσαν να πλησιάσουν πιο κοντά από το 79-75 στο τέλος.

Για τους νικητές ο Θεοδωρόπουλος είχε 22 πόντους, ο Δημητρίου 15, ο Χριστόπουλος 12, ο Πανδής 11, ο Τσιάκας 8. Για τους Big Ballers ο Σιρόγλου είχε 40 πόντους, ο Τριανταφύλλου 12, ο Στολης 7.

Victorious (Θεοδωρόπουλος Κ.): Τσιάκας Σ. 8 (2), Νικηφόρος Γ. 2, Καραμπάτσος Σ. 2, Ρατσιάτος Σ. 3, Χριστόπουλος Τ. 12, Πανδής Γ. 11, Δημητρίου Α. 15, Θεοδωρόπουλος Κ. 22 (4), Παγουλάτος Β. 4.

Big Ballers (Βασιλάκης Σ.): Τριανταφύλλου Α. 12, Φουκας Ν. 2, Σιρόγλου Ν. 40 (5), Κρινής Ν. 2, Μαζαρακας Π. 5 (1), Στόλης Χ. 7, Βασιλάκης Σ. 1, Πουμπουρίδης Γ. 2, Γιαννόπουλος Δ. 4.