Home / Πάνος Ζαχαρογιάννης 2015-16 / 7-0 οι Ready 2 Fire, 6-1 οι Los Rebels!

7-0 οι Ready 2 Fire, 6-1 οι Los Rebels!

Οι Ready 2 Fire συνέχισαν την αήττητη πορεία τους στο Championship του «Πάνος Ζαχαρογιάννης» κερδίζοντας για το 2ο μισό της 8ης αγωνιστικής τους Μπίρι Μπίρι με 59-40. Στη 2η θέση του ομίλου οι Los Rebels μετά τη νίκη τους με 45-30 επί των East.

East – Los Rebels 30-45

Οι Los Rebels κέρδισαν με 30-45 τους East για να κρατηθούν μόνοι δεύτεροι στον όμιλο. Το ματς ξεκίνησε με 0-4 από τον Γρηγορόπουλο, για να απαντήσουν ο Καμπατακης με τον Καλια για το 4-4. Το πρώτο δεκάλεπτο έκλεισε από τον Βλαχογιωργο και τον Σακελλαρίου Α. στο 4-0, με τον Νομικό να μειώνει σε 6-10 στη 2η περίοδο και τον Καλια να σκοράρει για το 10-12. Ο Παπαδόπουλος με τον Κουλπαλίδη και τον Σακελλαρίου Δ. έφεραν τους Los Rebels στο 11-18 λίγο μετά με το ημίχρονο να κλείνει από τον Καμπατακη στο 13-19. Στην 3η περίοδο ο Σακελλαρίου Α. με τον Γρηγορόπουλο έφεραν την ομάδα τους στο 15-28 με σερί 0-9 το οποίο διέκοψε ο Λαμπίρης. Ο Καλιας με τον Γαστερατο και τον Λαμπίρη ολοκλήρωσαν ένα 8-0 για τους East μειώνοντας σε 25-30 στο τέλος της 3ης περιόδου, για να πάει το σερί της ομάδας του στο 10-0 ο Καλιάς στην έναρξη της 4ης περιόδου, 27-30. Οι Los Rebels απάντησαν με δικό τους σερί που έκρινε τον αγώνα, 0-13 από τον Σακελλαρίου Α., τον Γρηγορόπουλο και τον Κατζέλη για το 27-43, με τον Γαστερατο να απαντά και το ματς να κλείνει από Κουλπαλιδη και Κοκκινο στο 30-45.

Για τους νικητές ο Γρηγορόπουλος είχε 16 πόντους, 13 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Σακελλαρίου Α. 10 πόντους, 11 ριμπάουντ. Για τους East ο Καλιας είχε 12 πόντους, ο Γαστερατος 6 πόντους, 10 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα.

Ready 2 Fire – Μπίρι Μπίρι 59-40

Οι Ready 2 Fire κέρδισαν με 59-40 τους Μπίρι Μπίρι με το ματς να ξεκινά με 7-0 για τους νικητές από τον Μαναζη και τον Στερμασι, για να απαντήσουν με 1-9 σερί οι Μπίρι Μπίρι με τον Κουφαλη και τον Ευαγγελιδη για το 8-9. Στις αρχές της 2ης περιόδου ο Μαναζης έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του με τον Παππα και τον Στερμασι να σκοράρουν για το 17-11 και τον Δριβα να φέρνει τον αγώνα στο 19-11. Ένα 0-9 σερί από τους Μπίρι Μπίρι έκλεισε το ημίχρονο στο 19-21 με σκορ από τον Παπανδρέου και τον Σαγια. Στις αρχές της επανάληψης ο Τυροβολας με τον Στερμασι έφεραν μπροστά τους Ready 2 Fire, 23-22, με τον Ευαγγελίδη να απαντά. Ο Παππάς ισοφάρισε με τον Ευαγγελίδη να φέρνει τους Μπίρι Μπίρι στο 25-30. Με σερί 10-0 οι Ready 2 Fire πήραν το προβάδισμα και το κράτησαν ως το τέλος του ματς, ο Μαναζης με τον Θεοδωράκη και τον Δριβα σκόραραν για το 35-30. Η 3η περίοδος έκλεισε από τον Ευαγγελίδη, 35-33, με τους Ready 2 Fire να μπαίνουν με 8-0 στο 4ο δεκάλεπτο, ο Μιχαηλίδης με τον Μαναζη και τον Στερμασι σκόραραν για το 43-33. Μετά την απάντηση του Ευαγγελίδη, ο Παππάς με τον Τυροβολα έφεραν την ομάδα τους στο +11, 47-36, με τον Θεοδωράκη να σκοράρει για το 50-38. Ο Ευαγγελίδης μείωσε σε 50-40, με τους Ready 2 Fire να κλείνουν το ματς με 9-0 σερί από τον Θεοδωράκη και τον Στερμάσι για το τελικό 59-40, ώστε να παραμείνουν αήττητοι στον όμιλο.

Για τους νικητές ο Μαναζης είχε 13 πόντους και 8 ριμπάουντ, ο Παππάς 11 πόντους, 7 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Θεοδωράκης με τον Στερμασι από 8 πόντους και 6 ριμπάουντ, ενώ ο Δριβας 7 πόντους και 7 ριμπάουντ. Για τους Μπίρι Μπίρι ο Ευαγγελίδης είχε 19 πόντους και 4 ριμπάουντ, ο Κουφαλης 7 πόντους, 3 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Σαγιας 7 πόντους και 3 ριμπάουντ.