Home / Πάνος Ζαχαρογιάννης 2015-16 / Νίκη για Rocks B.C.!

Νίκη για Rocks B.C.!

Ένα μόλις ματς είχε η εβδομάδα για την 11η αγωνιστική στον Γ όμιλο του Α1 του «Πάνος Ζαχαρογιάννης» με το γκρουπ να… πλήττεται από αναβολές. Στο μοναδικό παιχνίδι της εβδομάδας που έγινε, οι Rocks B.C. επικράτησαν με 67-60 των Giagelia Bulls για να παραμείνουν μία ήττα πίσω από την 5η θέση και να κυνηγούν για να πατήσουν πεντάδα ξανά στη μάχη της πρόκρισης στα πλέι οφς.

Giagelia Bulls – Rocks B.C. 60-67

Οι Rocks B.C. κέρδισαν με 60-67 τους Giagelia Bulls για να συνεχίσουν να παλεύουν για την πρόκριση. Το ματς ξεκίνησε με 4-2 από τον Ρηγα και τον Βλαχο για τους Giagelia Bulls για να απαντήσουν ο Μποτοζης με τον Καμαριωτακη, 4-10. Ο Καλαμπουκας μείωσε και ο Βλαχος με τον Κακαβανο ισοφάρισαν το παιχνίδι στο 10-10 για να κλείσει η περίοδος στο 12-12. Με τον Μποτοζη οι Rocks B.C. πήγαν στο 12-18 στο 2ο δεκάλεπτο, για να φτάσουν λίγο μετά στο 14-23 με τον Ρηγα. Ο Βλαχος απάντησε και με τον Καλαμπουκα σκόραραν για το 20-25, με τον Παπαδάκη να φέρνει την ομάδα του στο 20-30 πριν κλείσει το ημίχρονο ο Μανωλακος στο 22-30. Στην επανάληψη ο Καλαμπουκας σκόραρε για το 26-30, αλλά ο Ρηγας με καλάθι και φάουλ έγραψε το 26-33. Ο ίδιος σκόραρε για το 26-35, με τον Μποτοζή να γράφει το 29-38 πριν απαντήσει ο Βλαχος. Οι Rocks B.C. πήγαν στο +10 με τον Μποτοζή, 31-41, αλλά οι Giagelia Bulls με τον Βλαχο και τον Κακαβανο πλησίασαν σε 42-46 και 44-48. Η 3η περίοδος έκλεισε στο 44-50 με τους Giagelia Bulls να μειώνουν με τον Καλαμπουκα και τον Ρηγα στο 49-50 στο 4ο δεκάλεπτο. Ο Μποτοζης με τον Καμαριωτακη έφεραν την ομάδα τους στο 49-57, ο Ρηγας με τον Ζησιμο απάντησαν για το 54-57 για τους Giagelia Bulls, με τον Μποτοζη και τον Καμαριωτάκη να σκοράρουν για το 56-61. Στους 3 ξανά από τον Ρήγα, με τον Καμαριωτάκη να γράφει 4-5 βολές για το 58-65 της ομάδας του και τον Παπαδάκη να φέρνει τους Rocks B.C. στο 58-67 λίγο πριν το τέλος για να σφραγίσει τη νίκη τους.

Για τους νικητές ο Μποτοζης είχε 32 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Καμαριωτάκης 13 πόντους, 12 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, 3 τάπες, ο Ρήγας 11 πόντους, 5 ριμπάουντ, 4 ασίστ, ο Παπαδάκης 11 πόντους, 3 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 3 κλεψίματα. Για τους Giagelia Bulls ο Βλαχος είχε 18 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Καλαμπουκας 17 πόντους, 11 ριμπάουντ, 5 ασίστ, ο Κακαβανος 13 πόντους, 8 ριμπάουντ, 4 τάπες, ο Ρηγας 7 πόντους, 7 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα.