Home / Πάνος Ζαχαρογιάννης 2014-15 / Πρώτη η Α.Ε.Π.Ε., 2οι οι Red Devils!

Πρώτη η Α.Ε.Π.Ε., 2οι οι Red Devils!

Η Α.Ε.Π.Ε. τερμάτισε στην πρώτη θέση του Β ομίλου του «Πάνος Ζαχαρογιάννης» μετά την 11η αγωνιστική και τις αναβολές, αφού κέρδισε με 62-57 τους Παλαίμαχους Άνω Λιοσίων. Στη 2η θέση του ομίλου τερμάτισαν οι Red Devils που κέρδισαν με 67-52 τους Red Hot Chili Hoopers, σε συνδυασμό με την ήττα των Δικαστών με 66-65 από τους Raptors. Οι Shooting Stars κέρδισαν τους Raptors με 44-39, ενώ οι Κέρβεροι νίκησαν τους Τριπόντιους με 53-38.

Παλαίμαχοι Άνω Λιοσίων – Α.Ε.Π.Ε. 57-62

Η Α.Ε.Π.Ε. κέρδισε με 57-62 τους Παλαίμαχους Άνω Λιοσίων με ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο. Το παιχνίδι ξεκίνησε με 10-2 για τους Παλαίμαχους Άνω Λιοσίων με τον Σαρικάκη, τον Νίκα και τον Κολιο για να απαντήσουν ο Τσαμης με τον Κωνσταντινόπουλο για το 12-6. Ο Σαρικάκης με τον Νίκα έφεραν το ματς στο 18-8, με το δεκάλεπτο να κλείνει από τον Τσάμη στο 18-12. Στο 2ο δεκάλεπτο ο Κολιος με τον Κουντούρη και τον Δεληγιώργη έφεραν το ματς στο 33-18 με την Α.Ε.Π.Ε. να προσπαθεί να μειώσει, ο Κωλέτσης έγραψε το 33-22 για να κλείσει το ημίχρονο στο 35-24. Στην επανάληψη ο Κωνσταντίνου μείωσε σε 38-30, αλλά ο Λαμπιρης απάντησε για το 43-32. Ο Κωνσταντινόπουλος με τον Τσάμη σκόραραν για το 43-37, αλλά οι Παλαίμαχοι Άνω Λιοσίων έφεραν το ματς με Δεληγιώργη και Κολιό στο 51-37. Από εκεί και πέρα η Α.Ε.Π.Ε. άρχισε να ψαλιδίζει τη διαφορά, με τον Κωνσταντίνου και τον Κωλετση έφτασε στο 52-43 για να τη φέρει στο 52-45 ο Τσάμης. Ο Δεληγιώργης απάντησε για το 56-46 αλλά ο Κωνσταντίνου με τον Ζαφειρόπουλο έτρεξαν σερί 0-9 για το 56-55 με τον Τσάμη να γράφει το 56-57 για το προσπέρασμα και τον Κωνσταντίνου με τον Κωνσταντινόπουλο να κλείνουν το ματς στο 57-62.

Για τους νικητές ο Κωνσταντίνου είχε 21 πόντους και 8 ριμπάουντ, ο Τσάμης 12 πόντους και 13 ριμπάουντ, ο Κωνσταντινόπουλος 8 πόντους, 5 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 4 κλεψίματα. Για τους Παλαίμαχους Άνω Λιοσίων ο Σαρικάκης είχε 17 πόντους, ο Νικας είχε 14 πόντους και 6 ριμπάουντ.

Red Hot Chili Hoopers – Red Devils 52-67

Οι Red Devils κέρδισαν με 52-67 τους Red Hot Chili Hoopers για να κατακτήσουν τη 2η θέση στον όμιλό τους. Το ματς ξεκίνησε με 2-6 από τον Στόλη και τον Πουμπουρίδη, για να απαντήσει ο Κεφαλόπουλος. Ο Στόλης με τον Εαζαριάν έφεραν το παιχνίδι στο 6-14 με τον Τριανταφύλλου να γράφει το 6-16. Οι Red Hot Chili Hoopers απάντησαν για το 11-18, αλλά ο Εαζαριάν με τον Τατακη σκόραραν για το 13-30 των Red Devils. Ο Ζυγούμης με τον Φραγκογιάννη μείωσαν σε 22-32, με τον Τριανταφύλλου να απαντά και το ημίχρονο να κλείνει στο 27-35 από τον Τσαλη. Στην επανάληψη ο Σακλαρίδης σκόραραν για το 38-42 αλλά ο Στόλης με τον Μελισσινό απάντησαν για το 38-46 της ομάδας τους. Οι Red Devils προηγήθηκαν με 41-52 για να μειώσουν ο Λαμπαθάκης με τον Ζυγούμη, 45-54, αλλά ο Στόλης με τον Εαζαριάν έφεραν το παιχνίδι στο 47-60. Ο Τριανταφύλλου σκόραρε για το 50-64, με τον Χωριανόπουλο να κλείνει το ματς στο 52-67.

Για τους νικητές ο Τριανταφύλλου είχε 19 πόντους, ο Στόλης 15 πόντους και 4 ριμπάουντ, ο Εαζαριάν 13 πόντους, 8 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 3 κλεψίματα. Για τους Red Hot Chili Hoopers ο Ζυγούμης είχε 14 πόντυς και 7 ριμπάουντ και ο Σακλαρίδης 8 πόντους.

Shooting Stars – Raptors 44-39

Οι Shooting Stars κέρδισαν τους Raptors με 44-39 με το παιχνίδι να ξεκινά κλειστό για να πάνε οι Raptors με τον Κοντο στο 12-15. Ο Γοτσος απάντησε για το 21-15 της ομάδας τους, που ανέβασε τη διαφορά και στους 9 πόντους, πριν ο Λεφακίνης με τον Ταμβακολόγο μειώσουν σε 24-22 στο ημίχρονο. Στην επανάληψη ο Δεσποτίδης μείωσε σε 29-28, με τους Shooting Stars να κρατούν το προβάδισμα και παρά τις προσπάθειες του Λεφακίνη να κλείνουν με τον Σταμάτη το δεκάλεπτο στο 33-30. Στην 4η περίοδο ο Σταύρου με τον Σταμάτη έφεραν το ματς στο 37-32 και το 39-34. Οι Raptors απάντησαν για το 39-35, αλλά ο Σταύρου σκόραρε για το 42-35. Οι δυο ομάδες είχαν από τρεις χαμένες επιθέσεις πριν ο Δεσποτίδης μειώσει σε 42-37. Όμως, μετά από κλέψιμο, οι Shooting Stars πήγαν στο 44-37 με τον Σταμάτη για να κλειδώσουν τη νίκη.

Για τους νικητές ο Σταμάτης είχε 13 πόντους και 12 ριμπάουντ, ο Σταύρου 9 πόντους και 6 ριμπάουντ και ο Γοτσος 8 πόντους και 6 ριμπάουντ. Για τους Raptors ο Δεσποτίδης είχε 15 πόντους, ο Κοντος 9 πόντους και 9 ριμπάουντ.

Τριπόντιοι – Κέρβεροι 38-53

Οι Κέρβεροι κέρδισαν τους Τριπόντιους με 38-53 με το ματς να ξεκινάει με 2-6 για τους νικητές με τον Κανέλλο, για να απαντήσουν ο Φαλελάκης με τον Τσουτη και τον Δαμιανάκη για το 9-11 πριν ο Δριβάκος φέρει την ομάδα του στο 10-14. Ο Συλιγνάκης με τον Δριβάκο σκόραραν για το 12-21, με τον Τσαφαντάκη και τον Παντελιο να απαντούν για το 16-1. Ο Παντελιος ήταν που μείωσε τον αγώνα σε 21-23 με το ημίχρονο να κλείνει στο 22-24 και τον Δριβάκο στην επανάληψη να γράφει το 24-30 για την ομάδα του. Ο Ράλλης με τον Καλορίτη απάντησαν για το 28-32, αλλά ο Συλιγνάκης κράτησε μπροστά την ομάδα του, 28-38. Ο Παρλαβατζης μείωσε ξανά, με τον Ρωμανο να σκοράρει για το 31-42 πριν ο Τσουτης με τον Παρλαβατζη φέρουν τον αγώνα στο 36-40. Ο Σκληράκης με τν Βγενόπουλο ανέβασαν τη διαφορά για να κάνει ο Μανδηλαράς το 36-53 με σερί 0-13 για τους Κέρβερους που πήραν τη νίκη.

Για τους νικητές ο Δριβάκος είχε 17 πόντους και 9 ριμπάουντ, ο Σκληράκης 10 πόντους, ο Συλιγνάκης 7 πόντους και 12 ριμπάουντ. Για τους Τριπόντιους ο Τσουτης είχε 8 πόντους, ο Ράλλης 6 πόντους και 6 ριμπάουντ.

Raptors – Δικαστές 66-65

Οι Raptors κέρδισαν τους Δικαστές με 66-65 με το ματς να ξεκινά με 7-2 για τους νικητές για να προηγηθούν στη συνέχεια με 15-5 με τον Σπανό και τον Λεφακίνη. Οι Δικαστές απάντησαν για το 17-10 με τον Τούμπα και τον Λιολιο, για να πάει ο Σπανός την ομάδα του στο 23-14 στη 2η περίοδο. Ο Συκαρας σκόραρε για το 23-18 και λίγο πιο μετά για το 25-22, αλλά ο Λεφακίνης έγραψε το 29-22. Οι Δικαστές με Συκαρά και Τούμπα μείωσαν σε 29-26, για να γράψει ο Συκατάς το 31-28 πριν ο Γρανισιώτης φέρει το ματς στο 36-28 και ο Δεσποτίδης στο 39-28 για να κλείσει το ημίχρονο στο 39-33. Οι Raptors πήγαν στο 42-33 στην επανάληψη και στο 45-35 λίγο πιο μετά, για να απαντήσουν ο Συκαράς με τον Στρατηγάκο για το 45-43. Όμως ο Σπανός έγραψε το 49-43, με τον Τούμπα να κλείνει την περίοδο στο 50-47. Ο Στρατηγάκος έφερε το ματς στο 50-51, αλλά οι Raptors απάντησαν με τον Δεσποτίδη για το 54-51 και τον Λεφακίνη για το 57-51. Οι δυο τους έφεραν τον αγώνα στο 61-56, με τον Λιολιο και τον Συκαρά να απαντούν για το 65-62, αλλά το ματς να κλείνει στο 66-65 για τους Raptors.

Για τους νικητές ο Λεφακίνης είχε 17 πόντους και 17 ριμπάουντ και ο Δεσποτίδης 13 πόντους και 3 ριμπάουντ. Για τους Δικαστές ο Συκαράς είχε 28 πόντους και 7 ριμπάουντ, ο Τούμπας 12 πόντους και 17 ριμπάουντ και ο Λιολιος 13 πόντους.