3η η Victorious!

Η Victorious έκλεισε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις στον Β όμιλο του Α1 του «Πάνος Ζαχαρογιάννης» τερματίζοντας στην 3η θέση μετά τη νίκη της με 110-89 επί των Raptors. Η Victorious ολοκλήρωσε τα παιχνίδια της στο 13-4 (συν ένα μηδενισμό) για να συγκεντρώσει 30 βαθμούς αλλά να είναι κάτω από τα Χώματα είτε αυτά κερδίσουν είτε χάσουν στο τελευταίο τους ματς, λόγω του μηδενισμού που κουβαλά.

Victorious – Raptors 110-89

Το παιχνίδι είχε πολύ υψηλό ρυθμό σε όλη τη διάρκειά του, με τη Victorious να μπαίνει πολύ καλά στο πρώτο ημίχρονο. Το πρώτο δεκάλεπτο έκλεισε στο 28-21 για τους νικητές, που κυριάρχησαν απόλυτα στη 2η περίοδο, το 28-12 εκεί ήταν που έφερε την αναμέτρηση στο 56-33 στο ημίχρονο. Οι Raptors ισορρόπησαν το παιχνίδι στο 3ο δεκάλεπτο, πήραν την περίοδο με 27-30, για να φτάσουμε στο 83-63 στο 30ο λεπτό, και το 27-26 του 4ου δεκαλέπτου να μας φέρει στο τελικό 110-89 για τη Victorious σε ένα από τα πιο θεαματικά παιχνίδια στην ιστορία της λίγκας.

Για τους νικητές ο Θεοδωρόπουλος είχε 30 πόντους, 12 ριμπάουντ, 5 ασίστ, ο Χριστόπουλος 24 πόντους, 5 ριμπάουντ, 8 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Σεβαστός 25 πόντους, 4 ριμπάουντ, 6 ασίστ, ο Χατζής 14 πόντους, 5 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Δημητρίου 10 πόντους, 4 ριμπάουντ, 6 ασίστ, ο Χριστοδουλόπουλος 7 πόντους, 11 ριμπάουντ, 3 ασίστ. Για τους Raptors ο Χαριτόπουλος είχε 30 πόντους, 9 ριμπάουντ, 10 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Φελεμεγκας 23 πόντους, 5 ριμπάουντ, ο Παυλόπουλος 23 πόντους, 6 ριμπάουντ, 5 ασίστ, ο Μολιος 8 πόντους, 6 ριμπάουντ, 10 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Γρανισιωτης 5 πόντους, 11 ριμπάουντ, 5 ασίστ.