Home / Πάνος Ζαχαρογιάννης 2015-16 / Αήττητοι οι Titans, νίκες για Aladalon-Over the River!

Αήττητοι οι Titans, νίκες για Aladalon-Over the River!

Αήττητοι συνεχίζουν οι Titans στον Β όμιλο του Stars Battle του «Πάνος Ζαχαρογιάννης» αφού επικράτησαν με 93-91 των Hall of Fame στην παράταση και με 84-60 της One Love B.C.. Οι Over the River επικράτησαν με 71-53 του KMC B.C., ενώ οι Aladalon πέτυχαν κι αυτοί δύο νίκες, 56-47 κόντρα στους Παλαίμαχους U21 και 62-53 απέναντι στον KMC B.C..

Hall of Fame – Titans 91-93παρ.

Οι Titans κέρδισαν στην παράταση με 91-93 τους Hall of Fame με το ματς να ξεκινά με 0-4 από τον Ηλιαδακη, για να φέρει ο Σωμαρακης τον αγώνα στο 2-8. Ο Γκυρτης απάντησε, αλλά ο Ηλιαδακης σκόραρε για το 4-13 με τον Σωμαρακη να φέρνει την ομάδα του στο 6-18. Ο Κοτινας μείωσε σε 8-18 και ο Γαλλιος έφερε το ματς στο 13-20 λίγο μετά, με τον Μπαμπατσικο να απαντά, πριν ο Τεπενκιοζης με τον Γαλλιο κλείσουν το δεκάλεπτο στο 18-23. Στη 2η περίοδο ο Ταιφακος έγραψε το 18-25, με τους Hall of Fame να πλησιάζουν σε 24-25 με τον Κοτινα και να προσπερνούν λίγο μετά με τον Γαλλιο, 29-28. Ο Κοτσαλαρας τους έφερε στο 31-28, με τον Γκυρτη να γράφει το 33-30. Οι Titans απάντησαν για το 35-37, αλλά ο Κοτινας έβαλε και πάλι μπροστά την ομάδα του, 40-37. Το ημίχρονο έκλεισε από τον Γαλλιο στο 42-39 με τον Ηλιαδακη να ισοφαρίζει στην επανάληψη. Νέα ισοπαλία στο 44-44 από τον Μπαμπατσικο, ξανά στο 46-46 από τον Γρηγοριάδη, με τον Κοτινα να φέρνει τους Hall of Fame στο 49-46. Με τον Ηλιαδακη και τον Νιτη οι Titans προσπέρασαν, 49-54, για να μειώσουν Γκυρτης και Γαλλιος σε 54-56. Ο Νιτης σκόραρε για το 54-59, αλλά γρήγορα το ματς ήρθε στα ίσα, 59-59 από τον Γκυρτη. Στο 4ο δεκάλεπτο ο Τεπενκιοζης σκόραρε για το 65-62, αλλά οι Titans ισοφάρισαν σε 66-66. Προβάδισμα με τον Γκυρτη για τους Hall of Fame, αλλά με τον Γρηγοριάδη και τον Μπαμπατσικο οι Titans απάντησαν για το 69-72. Στο 71-77 έφερε τον αγώνα ο Ηλιαδακης, ενώ ο ίδιος σκόραρε και για το 74-80 λίγο μετά. Ο Τεπενκιοζης με τον Κοτινα ήταν που κατάφεραν να μειώσουν αρχικά και να ισοφαρίσουν σε 80-80 στο τέλος του αγώνα για να οδηγηθούμε σε παράταση. Εκεί οι Titans πήγαν προβάδισμα με τον Ηλιαδακη και τον Νιτη με 82-86, για να απαντήσει ο Τεπενκιοζης. Ξανά ο Ηλιαδάκης σκόραρε για το 84-88, με τους Hall of Fame να ισοφαρίζουν για το 89-89 με τον Καποθαναση και τον Γαλλιο. Ο Ηλιαδακης έφερε τον αγώνα στο 89-93 για τους Titans που πήραν τη νίκη με 91-93 αφού οι Hall of Fame δεν μπόρεσαν να απαντήσουν και πάλι.

Για τους νικητές ο Ηλιαδακης είχε 37 πόντους, 14 ριμπάουντ, ο Γρηγοριαδης 15 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Σωμαρακης 12 πόντους, 4 ριμπάουντ, ο Νιτης 11 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Μπαμπατσικος 8 πόντους, 3 ριμπάουντ, ο Ταιφακος 7 πόντους. Για τους Hall of Fame ο Γαλλιος είχε 25 πόντους, 7 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 4 κλεψίματα, ο Κοτινας 25 πόντους, 6 ριμπάουντ, ο Τεπενκιοζης 22 πόντους, 7 ριμπάουντ, ο Γκυρτης 15 πόντους, 12 ριμπάουντ.

.

Over the River – KMC B.C. 71-53

Οι Over the River κέρδισαν με 71-53 τον KMC B.C. με το ματς να ξεκινά πολύ καλά για τον KMC B.C. που προηγήθηκε με 2-16 με τον Παλλα, τον Σπανο, τον Παρασχο και τον Μαριολη. Ο Κυριακόπουλος με τον Γραψα Γ. απάντησαν για το 11-16, με το δεκάλεπτο να κλείνει στο 14-18 από τον Παρασχο. Στη 2η περίοδο ο Κυριακόπουλος με τον Ραλλιο βοήθησαν την ομάδα τους να προσπεράσει, 19-18, ενώ ο Ράλλιος έγραψε και το 22-20 λίγο μετά. Με τον Σπανο και τον Περρή ο KMC B.C. πήρε προβάδισμα στο 22-24, αλλά ο Γιαννόπουλος με τον Ράλλιο απάντησαν και πάλι, 30-26. Ο Λεντζης μείωσε σε 32-29, με το ημίχρονο να κλείνει με 10-0 για τους Over the River από τον Ράλλιο, τον Γραψα Γ. και τον Γιαννόπουλο για το 42-29. Στην επανάληψη ο Περρης με τον Κανελλόπουλο σκόραραν για το 44-34, με τον Πετρου και τον Γιαννόπουλο να απαντούν, 48-34. Ο KMC B.C. με Παλλα και Παρασχο έκλεισε την 3η περίοδο στο 48-44, για να πλησιάσει στο σουτ στο 4οδεκάλεπτο, 48-46 και 50-47 λίγο μετά με τον Μαριολη. Οι Over the River βρήκαν και πάλι λύσεις, ένα σερί 10-4 ήταν που τους έφερε στο 64-47 με τον Πέτρου, τον Γραψα Γ. και τον Κυριακόπουλο να σκοράρουν. Το σερί διέκοψε ο Σπανός, με τον Ράλλιο να γράφει το 69-51, πριν κλείσουν τον αγώνα ο Γραψας Σ. με τον Μαριόλη στο 71-53.

Για τους νικητές ο Κυριακόπουλος είχε 17 πόντους, 7 ριμπάουντ, ο Ράλλιος 16 πόντους, 6 ριμπάουντ, 6 ασίστ, ο Γραψας Γ. 16 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Πετρου 10 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Γιαννόπουλος 8 πόντους, 8 ριμπάουντ. Για τον KMC B.C. ο Μαριόλης είχε 13 πόντους, 9 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Περρης 11 πόντους, 9 ριμπάουντ, ο Παρασχος 11 πόντους, 6 ριμπάουντ, ο Σπανός 7 πόντους, 6 ριμπάουντ, ο Παλλας 7 πόντους, 5 ριμπάουντ.

Aladalon – Παλαίμαχοι U21 56-47

Οι Aladalon κέρδισαν τους Παλαίμαχους U21 με 56-47 με το ματς να ξεκινάει από τον Μιχαηλίδη Α. με 4-0 για τους νικητές, για να γράψει ο Σουβλερης το 6-2. Ο Ψαλτης με τον Βαγγελη απάντησαν για το 6-6, για να φτάσουν στο 10-6 οι ω με τον Σουβλερη και τον Μιχαηλίδη Χ. πριν κλείσει ο Μαυροματης το δεκάλεπτο στο 10-9. Στη 2η περίοδο με τον Μαυροματη και τον Δημο οι Παλαίμαχοι U21 προσπέρασαν με 10-15, για να μειώσει ο Μιχαηλίδης Ι. σε 14-15. Ο Μαζαρακας ισοφάρισε σε 16-16 λίγο μετά, ενώ ο ίδιος έδωσε και προβάδισμα στην ομάδα του, 19-18, πριν κλείσει το ημίχρονο στο 20-22 για τους Παλαίμαχους U21. Στην επανάληψη οι Aladalon ισοφάρισαν σε 25-25, για να σκοράρει ο Βαγγελης για το 25-27, πριν ο Σουβλερης με τον Φιλλιπαίο απαντήσουν για το 31-28 της ομάδας τους. Με τον Ζιωγα οι Παλαίμαχοι U21 ισοφάρισαν σε 31-31, για να γράψουν ο Μιχαηλίδης Α. με τον Σουβλερη στο 35-31. Νέα ισοπαλία από Ζιωγα και Μαυρομάτη, 35-35, για να κλείσει το δεκάλεπτο στο 39-38 για τους Aladalon. Στην 4η περίοδο ο Σουβλερης έφερε την ομάδα του στο 45-39 και λίγο μετά στο 47-40. Ο Μαζαρακας σκόραρε για το 49-41, με τον Ψαλτη να απαντά, 49-43. Με τον Σουβλερη οι Aladalon πήγαν στο 52-43, ανεβάζοντας τη διαφορά στους 11 πόντους αμέσως μετά, πριν ο Βαγγελης σκοράρει για το 54-45. Με τον Σουβλερη από τη μία και τον Βαγγελη από την άλλη να σκοράρουν στο τέλος, το ματς έκλεισε στο 56-47 για τους Aladalon.

Για τους νικητές ο Σουβλερης είχε 18 πόντους, 3 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Μαζαρακας 12 πόντους, 4 ριμπάουντ, ο Μιχαηλίδης Α. 8 πόντους, 10 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα. Για τους Παλαίμαχους U21 ο Μαυροματης είχε 12 πόντους, 4 ριμπάουντ, ο Βαγγελης 9 πόντους, 10 ριμπάουντ, ο Ζιωγας 9 πόντους, 3 κλεψίματα.

One Love B.C. – Titans 60-84

Οι Titans κέρδισαν με 60-84 την One Love B.C. με το ματς να ξεκινά με 2-11 για τους νικητές από τον Μιζη και τον Γρηγορακο. Ο Χατζης απάντησε, αλλά ο Χασαπης με τον Γρηγορακο έφεραν την ομάδα τους στο 4-19. Με τον Χατζη και τον Τσαπαλο η One Love B.C. πλησίασε σε 9-21 στο τέλος του δεκαλέπτου, για να σκοράρει ο Ανανιάδης στη 2η περίοδο για το 11-24. Ο Αγριμης απάντησε, με τον Ανανιάδη να φέρνει τον αγώνα στο 15-26. Ο Φωτεινάκης ήταν που σκόραρε για το 18-28, με τον ίδιο και τον Ανανιάδη να μειώνουν στους 7 λίγο αργότερα, 24-31. Όμως, με 0-8 σερί οι Titans έκλεισαν το ημίχρονο με τον Γρηγοράκο στο 24-39. Στην επανάληψη ο Σαλονικιδης έφερε τον αγώνα στο 24-43, με τον Ανανιάδη να απαντά για το 32-45. Ο Μιζης σκόραρε ως το 32-50, με τον Δραμπελη να μειώνει και τον Φωτεινακη να σκοράρει για το 40-55. Με τον Γρηγοράκο οι Titans έφτασαν στο 40-60 για να πάνε με τον Σωμαρακη στο 40-67 λίγο μετά, με 0-12 σερί. Η 4η περίοδος ξεκίνησε με τον Ανανιάδη για το 43-67, ενώ ο Φωτεινακης με τον Τσαπαλο σκόραραν για το 48-68. Ο Τσαπαλος έφερε το ματς στο 52-72, με τους Titans να απαντούν για το 55-79 και με τον Γιαννουλατο και τον Σαλονικιδη να κλείνουν το ματς στο 60-84.

Για τους νικητές ο Γρηγορακος είχε 22 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Μιζης 14 πόντους, 6 ριμπάουντ, 4 ασίστ, ο Νιτης 10 πόντους, 6 ριμπάουντ, ο Σωμαρακης 10 πόντους, 7 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Σαλονικιδης 7 πόντους, 4 ριμπάουντ. Για την One Love B.C. ο Ανανιαδης είχε 17 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Φωτεινακης 13 πόντους, 3 ριμπάουντ, ο Δραμπελης 11 πόντους, 12 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Τσαπαλος 8 πόντους, 5 ριμπάουντ, ο Χατζης 7 πόντους, 3 ριμπάουντ.

KMC B.C. – Aladalon 53-62

Οι Aladalon κέρδισαν τον KMC B.C. με 53-62 με το ματς να ξεκινά με 2-8 για τους νικητές, για να απαντήσει ο KMC B.C. για το 4-8. Η περίοδος έκλεισε στο 4-11, με τον KMC B.C. να μειώνει σε 6-11 στο 2ο δεκάλεπτο προτού οι Aladalon φτάσουν στο 6-19 με σερί 0-8. Μετά το 8-19 και το 10-21 οι Aladalon έφτασαν στο 10-24, αλλά ο KMC B.C. μείωσε στους 10 πόντους, 14-24 και λίγο μετά στους 9, 18-27. Το ημίχρονο έκλεισε στο 18-31, με τον KMC B.C. να τρέχει 10-0 σερί στις αρχές της επανάληψης για να μειώσει στο σουτ, 28-31. Οι Aladalon απάντησαν για το 28-36 και το 30-41, αλλά και πάλι ο KMC B.C. βρήκε τρόπο να μειώσει, 37-41 και 39-42. Η 3η περίοδος έκλεισε στο 39-44, με τους Aladalon να πηγαίνουν στο 39-48 στο 4ο δεκάλεπτο. Ο KMC B.C. μείωσε σε 41-48 και 45-50, για να μείνουμε στους 5 πόντους και στο 47-52 και το 49-54. Οι Aladalon σκόραραν για το 49-57, πήγαν λίγο μετά στο 50-59, με τον KMC B.C. να μειώνει σε 53-59, αλλά τους Aladalon να παίρνουν τη νίκη με 53-62.

Για τους νικητές ο Μιχαηλίδης Χ. είχε 17 πόντους, 14 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 4 κλεψίματα, ο Μιχαηλίδης Α. είχε 14 πόντους, 6 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 4 κλεψίματα, ο Σουβλερης 9 πόντους, 3 ριμπάουντ, ο Μαζαρακας 8 πόντους, ο Μιχαηλίδης Ι. 8 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα. Την ώρα ανάρτησης του άρθρου δεν υπήρχαν διαθέσιμα στατιστικά για τον KMC B.C..