Home / ΔΙΑΦΟΡΑ / Νίκη για Νικηφόρο

Νίκη για Νικηφόρο

Ο Νικηφόρος συνέχισε αήττητος στους «2001» της Μπασκετούπολης, φτάνοντας στο 6-0 μετά και τη νίκη του με 37-26 επί του Δ.Α.Ο. Αγίας Βαρβάρας.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Νικηφόρος προηγήθηκε με 10-4 παίζοντας καλή άμυνα και με τον Μοσχούτη να σκοράρει τους πρώτους 4 πόντους της ομάδας του στο ματς. Ως το ημίχρονο η διαφορά είχε πάει στους 9 πόντους, 21-12, με τον Δαέλη να έχει 7 πόντους στο δεύτερο δεκάλεπτο, ενώ από τον Δ.Α.Ο. ο Μαράση είχε 4 πόντους στην περίοδο.

Στο δεύτερο μέρος η διαφορά ανέβηκε ακόμη περισσότερο στους 13 πόντους με το ματς να κρίνεται, 30-17, με τον Γκίνο να έχει 6 πόντους για τον Νικηφόρο. Η Αγία Βαρβάρα προσπάθησε στο 4ο δεκάλεπτο, αλλά οι 6 πόντοι του Μανωλάτου Α. δεν ήταν αρκετοί και το ματς έληξε στο 37-26.

Για τους νικητές ο Μοσχούτης είχε 8 πόντους, ο Δαέλης 7, ο Γκίνος 6, ο Τέκος 5 και ο Μολογιάννης 4. Από τον Δ.Α.Ο. Αγίας Βαρβάρας ο Μανωλάτος Α. είχε 10 πόντους, ο Μαράση Μ. 7 και ο Μαρόπουλος 4.

Ν.Ε.Φ.Ο. Νικηφόρος – Δ.Α.Ο. Αγίας Βαρβάρας 37-26
(10-4, 21-12, 30-17, 37-26)

Ν.Ε.Φ.Ο. Νικηφόρος (Καμνιώτης): Μοσχούτης Χ. 8, Σίμος Κ. 2, Βαλσάμης Γ. 1, Μολογιάννης Ο. 4, Δαέλης Π. 7, Χαλκιόπουλος Β., Κόντος Γ. 2, Μαυροκουκουλάκης Μ., Τέκος Δ. 5, Πανουργιάς Σ. 2, Δημόπουλος Ν., Γκίνος Τ. 6.

Δ.Α.Ο. Αγίας Βαρβάρας (Μαιχόσογλου): Πρεντάκης Σ., Μαρόπουλος Α. 4, Μουτσάτσος 2, Μανωλάτος Τ., Μανωλάτος Α. 10, Μαργιώλος Μ., Μαράση Μ. 7, Κατούφας Δ., Αναστασιάδης Β., Μιχαήλ Δ. 3, Λαζάρου Α., Παπαδόπουλος Γ.

Αποχαιρετώντας το Ρίο

Οι Ολυμπιακοί Αγώνες του Ρίο ολοκληρώθηκαν και στις δύο εβδομάδες τους ζήσαμε αρκετές συγκινήσεις και …