Home / ΕΥΡΩΛΙΓΚΑ / Πρόκριση για Αρμάνι-Μπιλμπάο, εκτός η Λαμποράλ!

Πρόκριση για Αρμάνι-Μπιλμπάο, εκτός η Λαμποράλ!

Γεμάτη συγκινήσεις ήταν η 10η αγωνιστική της Ευρωλίγκας, καθώς από πριν ξέραμε ότι θα υπήρχαν αγώνες που θα μας κρατούσαν ως το φινάλε. Η Αρμάνι Μιλάνο κατάφερε και πήρε μια χαμένη πρόκριση στο Βελιγράδι, κερδίζοντας με 66-72 την Παρτιζάν, με τον Άντζουσιτς να χάνει τρίποντο πρόκρισης στην εκπνοή για την Παρτιζάν. Τεράστια πρόκριση και για την Μπιλμπάο στην πρώτη της παρουσία στην Ευρωλίγκα μετά τη νίκη της με 77-72 επί της Κάχα Λαμποράλ, αποτέλεσμα που άφησε την ομάδα του Τελέτοβιτς εκτός συνέχειας.

Πρόκριση για τη Ζαλγκίρις στον Β όμιλο, μετά τη νίκη της με 87-76 επί της ΚΚ Ζάγκρεμπ. Πρωτιά για Φενέρμπαχτσε μετά τη νίκη της με 76-83 στο Καντού και τη νίκη του Ολυμπιακού. Νίκη και 10-0 για την ΤΣΣΚΑ στη Μάλαγα, 83-91. Περίπατοι για Μπαρτσελόνα και Σιένα, 79-50 τη Γαλατά και 53-79 την Προκόμ αντίστοιχα. Εύκολα κέρδισε η Ουνίκς Καζάν εκτός έδρας την Ολίμπια (63-76), ενώ η Μακάμπι δεν συνάντησε προβλήματα στο Βέλγιο, 69-86 τη Σαρλερουά. Τέλος, η Ρεάλ Μαδρίτης επικράτησε με 66-75 της Εφές Πίλσεν στην Τουρκία. Αναλυτικά οι 16 ομάδες που προκρίθηκαν χωρισμένες στα 4 γκρουπ δυναμικότητας και θα μπουν στην κλήρωση στις 28 Δεκεμβρίου:

1ο γκρουπ: Φενέρμπαχτσε, ΤΣΣΚΑ Μόσχας, Ρεάλ Μαδρίτης, Μπαρτσελόνα.
2ο γκρουπ: Ολυμπιακός, Παναθηναϊκός, Μακάμπι Τελ Αβίβ, Σιένα.
3ο γκρουπ: Καντού, Μάλαγα, Αναντόλου Εφές, Ουνίκς Καζάν.
4ο γκρουπ: Μπιλμπάο, Ζαλγκίρις Κάουνας, Αρμάνι Μιλάνο, Γαλατασαράι.

Α Όμιλος

Μπιλμπάο – Κάχα Λαμποράλ 77-72
(40-34)

Μπάνιτς 18π. 4ρ., Μπλουμς 11π. 3ασ., Μουμπρού 10π. 5ρ. 4ασ., Μαυροειδής 6π. 2ρ. 1κλ. 4κ.φ. (1/2δ. 4/4β.), Βασιλειάδης 7π. 1ασ. 2κλ. 4κ.φ. (1/2δ. 0/3τρ. 5/6β.) // Πριτζιόνι 13π. 4ασ., Μ. Μπιέλιτσα 15π. 7ρ., Όλεσον 10π. 4ρ., Τελέτοβιτς 12π. 7ρ. 7κ.φ.

Τεράστια πρόκριση για την Μπιλμπάο
στο Top-16, πρώτη (προφανώς) στην ιστορία της, στην πρώτη της εμφάνιση στην Ευρωλίγκα, πετώντας έξω, μάλιστα, την Κάχα Λαμποράλ, μετά το ντέρμπι της χώρας των Βάσκων. Περισσότεροι από 10.000 φίλοι των γηπεδούχων είχαν δημιουργήσει αδιανόητη ατμόσφαιρα στο γήπεδο, με την Μπιλμπάο να είναι καλύτερη σε όλη σχεδόν τη διάρκεια του ματς, αναγκάζοντας την Κάχα Λαμποράλ να κυνηγά.

Μετά το 13-16 η Μπιλμπάο πήρε τον έλεγχο του αγώνα, ισοφάρισε σε 20-20, προσπέρασε με 26-22 και με 6-0 πήγε στο 38-29 και το 40-34 στο ημίχρονο. Η διαφορά ανέβηκε πάνω από τους 10 πόντους στην επανάληψη, 48-37 και 53-42, με τη Λαμποράλ να μειώνει σε 58-52 στο τέλος της 3ης περιόδου. Η Λαμποράλ πλησίασε σε 63-58 με 6 λεπτά να απομένουν και σε 69-66 με βολές του Μ. Μπιέλιτσα μπαίνοντας στο τελευταίο δίλεπτο.

Η Μπιλμπάο ήταν μπροστά με 71-68 με τον Βασιλειάδη να βάζει 2/2 βολές στα 25 δευτερόλεπτα για το 73-68. Μετά το λέι απ του Πριτζιόνι ο Βασιλειάδης είχε άλλες 2/2 βολές και ο Τελέτοβιτς μείωσε σε 75-72 με 7 δευτερόλεπτα να απομένουν. Ο Μπλουμς έβαλε κι αυτός 2/2 βολές για να καθαρίσει τη νίκη για την Μπιλμπάο και να τη στείλει στην επόμενη φάση.

Καντού – Φενέρμπαχτσε 76-83
(31-31)

Μίτσοφ 8π. 6ρ. 4ασ. 5κ.φ., Λέουνεν 13π. 4ρ., Σερμαντίνι 13π. 5ρ. 5κ.φ., Μπαζίλε 9π. 5κ.φ., Μαρκονάτο 10π. 5ρ. // Σαβάς 21π. 6ρ. 7κ.φ., Μπογκντάνοβιτς 19π. 5ρ. 5κ.φ., Πρέλντζιτς 9π. 6ρ. 5ασ., Ούκιτς 17π. 3ρ. 5κ.φ.

Η Φενέρμπαχτσε κέρδισε την Καντού
στην Ιταλία επιβεβαιώνοντας ότι η ιταλική ομάδα χάνει αν δέχεται πάνω από 75 πόντους, για να κατακτήσει την πρώτη θέση του ομίλου στην ισοβαθμία με τον Ολυμπιακό στο 6-4. Ισορροπημένο ήταν το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο, με τη Φενέρ να γράφει ένα 0-10 για να πάνε οι δυο ομάδες στο 16-17 στο δεκάλεπτο και μετά το 20-24 να λήξει το πρώτο μέρος με 31-31. Το ματς συνέχισε να είναι οριακό και στην 3η περίοδο, με τη Φενέρ να ισοφαρίζει σε 43-43 και ξανά σε 55-55 με τον Σαβάς και τις δύο φορές.

Στην 4η περίοδο τα καλάθια του Ατσούρ και του Μπογκντάνοβιτς έδωσαν ένα 0-8 στη Φενέρ για να προηγηθεί με 55-63. Όμως η Καντού με Σερμαντίνι και Μπαζίλε πλησίασε σε 70-73. Ο Σαβάς έβαλε 5 μαζεμένους πόντους για να απαντήσει ο Μπαζίλε με τρίποντο, αλλά το άλεϊ-ουπ κάρφωμα του Τζιστ για το 73-80 καθάρισε το ματς και την πρωτιά για τη Φενέρ.

Β Όμιλος

Ουνικάχα Μάλαγα – ΤΣΣΚΑ Μόσχας 83-91
(41-44)

Φιτς 16π. 6ρ. 5ασ. 4κ.φ., Πέριτς 16π. 7ρ. 4ασ., Φρίλαντ 16, Ζόριτς 12π. 8ρ., Πέιν 12 // Τεόντοσιτς 18π. 3ρ. 10ασ., Κρστιτς 14π. 6ρ. 7κ.φ., Σβεντ 12π. 2ρ. 4ασ., Πονκρασόφ 13, Καούν 8π. 9ρ.

Η ΤΣΣΚΑ κέρδισε τη Μάλαγα στην Ισπανία με 83-91
τελειώνοντας την πρώτη φάση της Ευρωλίγκας με 10-0 και 87.0 πόντους επίθεση, δείχνοντας προς το παρόν ανίκητη, με Κιριλένκο ή χωρίς. Η Μάλαγα τερμάτισε 3η και βλέπει με αισιοδοξία τον δεύτερο γύρο, αλλά θα πρέπει να βελτιωθεί πολύ για να καταφέρει κάτι καλό εκεί.

Η ΤΣΣΚΑ προηγήθηκε με 10-15 για να ισοφαρίσει η Μάλαγα με Φιτς και Πέριτς σε 19-19 και οι δυο ομάδες να εναλλάσσονται στο σκοράρισμα μέχρι το ημίχρονο, περνώντας από το 23-22 του δεκάλεπτου και πηγαίνοντας στο 29-30, το 29-36 και το 41-44 στο ημίχρονο. Η Μάλαγα προσπέρασε στην αρχή της 3ης περιόδου, αλλά στη συνέχεια η ΤΣΣΚΑ έδειξε πολύ καλύτερη και με Πονκρασόφ και Σβεντ ανέβασε τη διαφορά στους 10 πόντους, 61-71 για να πάει στο 67-79 και ουσιαστικά να μην απειληθεί ως το τέλος, αφού από το τρομερό άλεϊ-ουπ κάρφωμα του Σβεντ στο 39ο λεπτό το σκορ πήγε στο 75-87.

Ζαλγκίρις Κάουνας – ΚΚ Ζάγκρεμπ 87-76
(46-29)

Ουίμς 20π. 4ρ. 3κ.φ., Πόποβιτς 17π. 3ασ., Γιανκούνας 12π. 8ρ. 3ασ., Γιαφτόκας 10π. 3ρ., Καλνιέτις 9π. 5ρ. 7ασ. 4κ.φ. // Κασούν 20π. 8ρ. 7κ.φ., Μέι 15π. 6ρ. 3ασ., Ράντσιτς 12π. 4ασ., Μπάμπιτς 17π. 6κ.φ., Μουλαομέροβιτς 10π. 4ασ. 4κ.φ.

Νίκη-πρόκριση για τη Ζαλγκίρις
στο ματς με τη Ζάγκρεμπ στο Κάουνας, με τους Λιθουανούς να είναι πολύ καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο και να καθαρίζουν εκεί τον αγώνα, παρά την προσπάθεια της Ζάγκρεμπ στο δεύτερο μέρος. Έτσι, η Ζαλγκίρις θα βρεθεί στο Top-16, ενώ η ΚΚ Ζάγκρεμπ πληρώνει το άθλιο ξεκίνημά της στα πρώτα 4 ματς, όταν εμφανίστηκε πλήρως ανέτοιμη για την Ευρωλίγκα, και αποκλείεται.

Η Ζαλγκίρις μπήκε δυνατά στον αγώνα και μετά το 2-7 έτρεξε σερί 18-5 για να προηγηθεί με 20-12 και να μην κοιτάξει ποτέ πίσω της. Το σκορ πήγε στο 28-18 στο δεκάλεπτο για να τρέξει η Ζαλγκίρις δεύτερο σερί 13-2 ως το 41-20 με το οποίο και το ματς είχε ήδη κριθεί. Η Ζάγκρεμπ το πάλεψε, μείωσε σε 48-35, αλλά βρέθηκε και πάλι με 20 πόντους πίσω στο 56-35 από το τρίποντο του Πόποβιτς.

Η Ζάγκρεμπ μείωσε σε 79-72 στο 38ο λεπτό, αλλά ο Ντελινινκάιτις, ο Γιαφτόκας και ο Πόποβιτς με τρίποντο έκαναν το 87-74 μπαίνοντας στο τελευταίο λεπτό, για να κριθεί ο αγώνας και η ομάδα που θα έπαιρνε το εισιτήριο για το Top-16.

Γ Όμιλος

Παρτιζάν – Αρμάνι Μιλάνου 66-72
(36-29)

Μάτσβαν 13π. 11ρ. 4ασ. 6κ.φ., Ραντούλιτσα 11π. 8ρ. 7κ.φ., Μολοσάβλιεβιτς 14π. 6ρ., Κάτιτς 11π. 3κ.φ., Κέτσμαν 9π. 3ρ. // Κουκ 17π. 6ασ. 7κ.φ., Χέρστον 18π. 4ρ. 4κ.φ., Μπουρούσης 13π. 4ρ. 1κλ. (5/10δ. 1/2τρ. 0/2β.), Φώτσης 5π. 12ρ. 1κλ. 1κ. (1/3δ. 1/5τρ.)

Τεράστια νίκη για την Αρμάνι
μέσα στο Βελιγράδι μπροστά σε 7.500 οπαδούς της Παρτιζάν, με τους Ιταλούς να επιστρέφουν στο δεύτερο ημίχρονο από το -11 του 42-31. Έτσι,η Αρμάνι πήρε την πρόκριση στο Top-16 σώζοντας μια χρονιά στην οποία είχε κάνει τεράστιες επενδύσεις, αλλά πριν από δύο εβδομάδες έμοιαζε χαμένη. Τώρα, ξεκινώντας από το 4ο γκρουπ δυναμικότητας ξεκάθαρα κανείς από τους… από πάνω δεν τη θέλει στον όμιλό του, καθώς έχει ρόστερ ομάδας φάιναλ φορ.

Η Παρτιζάν ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο και μετά το 11-12 προηγήθηκε με 18-14 με τον Κέτσμαν στο δεκάλεπτο για να πάει στο 21-15 στη δεύτερη περίοδο και στο 36-29 στο ημίχρονο μετά το τρίποντο του Μιλοσάβλιεβιτς που ξεσήκωσε την εξέδρα δημιουργώντας πανδαιμόνιο.

Στο 3ο δεκάλεπτο η Παρτιζάν είχε 6/6 βολές στο ξεκίνημα για να πάει στο 42-31 και να φανεί ότι θα ελέγξει τον αγώνα. Όμως, ο Ομάρ Κουκ μίλησε στο καθοριστικότερο σημείο με 6 μαζεμένους πόντους, μειώνοντας στους 4 και στη συνέχεια ο Μαντσινέλι μείωσε στον πόντο για να έρθει το καλάθι του Μπουρούση στην τελευταία επίθεση της 3ης περιόδου για το 50-51 και την πλήρη ανατροπή του σκηνικού.

Το τρίποντο του Έλληνα σέντερ στην αρχή της 4ης περιόδου έκανε το 50-54 και το ματς θα ήταν «κόλαση» ως το φινάλε, με την Αρμάνι να πιάνει εκεί για πρώτη φορά τη διαφορά που ήθελε. Η Παρτιζάν μείωσε σε 58-59 και προσπέρασε στο 60-59, αλλά ήταν η σειρά του Ρόκα και του Χέρστον να σκοράρουν για το 60-66 της Αρμάνι.

Στα 47 δευτερόλεπτα το Μιλάνο ήταν μπροστά με 64-68 με τον Κουκ να κάνει με 2/2 βολές το 64-70 στα 16 δευτερόλεπτα. Η Αρμάνι ήθελε νίκη με 4 πόντους τουλάχιστον και τα τελευταία δευτερόλεπτα ήταν συγκλονιστικά. Λο, Κουκ, Λο και Μαντσινέλι έβαλαν όλοι από 1/2 βολές, για να πάει το ματς στο 66-72 με 5 δευτερόλεπτα να απομένουν.

Η Παρτιζάν ήθελε τρίποντο για την πρόκριση, το βρήκε, αλλά ήρθε από τα χέρια του Ντανίλο Άντζουσιτς, που δεν είχε σκοράρει εντός παιδιάς στο ματς ως τότε, με τον Γιοβάνοβιτς να τον περνά στο παρκέ λίγο νωρίτερα στη θέση του πρώτου του σκόρερ, Ντράγκαν Μιλοσάβλιεβιτς, ο οποίος είχε και 3/7 τρίποντα ως τότε. Ο Άντζουσιτς αστόχησε και η Αρμάνι πήρε την πρόκριση για το Top-16.

Σπίρου Σαρλερουά – Μακάμπι Τελ Αβίβ 69-86
(34-38)

Γκριν 16π. 5ρ. 8κ.φ., Μαλέτ 13, Χιλ 10π. 4ρ. 3ασ. // Λάνγκφορντ 20π. 5ρ. 3ασ. 4κ.φ., Μπλου 13π. 5ρ. 3κλ., Σμιθ 10π. 5ρ. 3ασ., Πνίνι 11, Παπαλουκάς 9π. 2ρ. 3ασ. 2κλ. (4/10δ. 1/1β.), Σχορτσανίτης 4π. 3ρ. 2ασ. 1κλ. 1κ. 4κ.φ. (2/2δ. 2/2β.)

Νίκη για τη Μακάμπι
στο Βέλγιο, σε αγώνα που δεν είχε βαθμολογική σημασία, καθώς οι μεν Βέλγοι είχαν αποκλειστεί και οι δε Ισραηλινοί σίγουρα θα έμεναν στη 2η θέση του ομίλου. Η Μακάμπι, πάντως, εμφανίστηκε σοβαρή και πήρε τη νίκη χωρίς να δυσκολευτεί στο δεύτερο ημίχρονο.

Οι δυο ομάδες συμβάδιζαν στο πρώτο μέρος με τη Μακάμπι να προηγείται με 7-10 και 16-22 στο δεκάλεπτο, για να πάει στο 25-31 και το 28-35 στη δεύτερη περίοδο. Οι βολές του Γκριν στο τέλος του ημιχρόνου έκαναν το σκορ 34-38, αλλά ένα σερί 1-15 για τους Ισραηλινούς στο ξεκίνημα της επανάληψης έκανε το σκορ 35-53 για να ανέβει η διαφορά στους 20 πόντους λίγο μετά. Στην 4η περίοδο η Μακάμπι πήγε στο 51-74 και το ματς κύλησε με μικρά σκαμπανεβάσματα έτσι ως το φινάλε.

Αναντόλου Εφές – Ρεάλ Μαδρίτης 66-75
(43-36)

Σαβάνοβιτς 15π. 11ρ. 4ασ. 5κ.φ., Γκιουλέρ 13π. 3ρ., Μπάρατς 11π. 9ρ., Βούγιατσιτς 10π. 3ρ. 3ασ. 3κ.φ. // Μίροτιτς 16, Κάρολ 12π. 3ρ. 4κ.φ., Σίνγκλερ 12π. 3ρ., Λιουλ 12π. 4ρ. 4ασ. 3κλ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ανέτρεψε την εικόνα του ματς και πήρε τη νίκη η Ρεάλ Μαδρίτης για να τερματίσει με 8-2 στον όμιλο, στην πρώτη θέση, θέση που ούτως ή άλλως θα κατείχε, μιας και το ματς ήταν χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον. Οι Τούρκοι προηγήθηκαν με 12-5 στο ξεκίνημα και 21-15 στο τέλος του δεκαλέπτου, για να ανεβάσουν πολύ τη διαφορά με σερί 16-5 ως τα μισά της δεύτερης περιόδου, με το σκορ να πηγαίνει στο 37-20.

Η Ρεάλ κατάφερε με Κάρολ και Λιουλ να μειώσει, αφού μετά το 41-24 έτρεξε ένα σερί 0-10 για να πάει στο 41-34 πριν το ημίχρονο. Με το ξεκίνημα της επανάληψης, το τρίποντο του Γκιουλέρ έκανε το 46-36 στον αγώνα, αλλά η Ρεάλ με Μίροτιτς και Σίνγκλερ πολύ γρήγορα ισοφάρισε σε 49-49. Οι δυο ομάδες αντάλλασσαν καλάθια ως το τέλος της 3ης περιόδου, όταν το σκορ ήταν 56-57 για τη Ρεάλ, αλλά Ρέγιες και Σίγνκλερ στο ξεκίνημα της 4ης έκαναν το 56-63 για να μην μπορέσει η Εφές να επιστρέψει ποτέ. Η διαφορά ανέβηκε και πάνω από τους 10 πόντους και το τρίποντο του Μίροτιτς με 3 λεπτά να απομένουν για το 63-73 έκρινε οριστικά τον αγώνα.

Δ Όμιλος

Μπαρτσελόνα – Γαλατασαράι 79-50
(51-30)

Εντόνγκ 16π. 6ρ. 4κ. 4κ.φ., Λόρμπεκ 13π. 5ρ., Ινγκλς 8π. 4ρ. 3ασ., Σάδα 6π. 6ρ. 4ασ., Μάικλ 7π. 7ρ. // Οζέρ 11, Λούκας 8π. 4ρ.

Εύκολα η Μπαρτσελόνα
καθάρισε τη Γαλατασαράι σε αγώνα που ήταν αδιάφορος, καθώς δεν συνάντησε αντίσταση από τους Τούρκους με τους Ισπανούς να κάνουν την πλάκα τους. Οι δυο ομάδες δεν είχαν βαθμολογικό ενδιαφέρον, με την Γαλατά να μην ασχολείται ιδιαίτερα με τον αγώνα και την Μπαρτσελόνα να την κρατά στους 50 πόντους.

Οι Ισπανοί προηγήθηκαν με 23-11 για να πάνε μετά το 29-21 στο 46-26 ελέγχοντας πλήρως το ματς ως το ημίχρονο. Η διαφορά γρήγορα στην 3η περίοδο πήγε στους 30 πόντους, 62-32, με την Μπαρτσελόνα να κρατά τη διαφορά στα επίπεδα αυτά ως το τέλος, πηγαίνοντας στη μεγαλύτερη απόσταση στο 79-46 λίγο πριν το φινάλε.

Ασέκο Προκόμ – Μοντεπάσκι Σιένα 53-79
(23-37)

Χρίτσανιουκ 16π. 6ρ., Ζαμοΐσκι 12π. 4ρ. // Αραντόρι 23π. 7ρ. 3ασ. 7κ.φ., Λεχτχάλερ 4π. 4ρ. 3κ.φ., Ρακόσεβιτς 9π. 4ρ., Άντερσεν 6π. 7ρ. 4κ.φ., Ζήσης 3π. 4ρ. 6ασ. 4κ.φ.

Στην 4η περίοδο καθάρισε την Προκόμ η Σιένα, με τους Πολωνούς να βάζουν μόλις 9 πόντους στην 4η περίοδο, αλλά να δέχονται 29 και να πηγαίνουν από το -6 στο -26! Η Σιένα μπήκε στο ματς με 0-8, αλλά γρήγορα μετά το 5-14 η Προκόμ ισορρόπησε την κατάσταση και ως το δεκάλεπτο είχε μειώσει σε 16-18.

Ως το ημίχρονο η Σιένα είχε πάει από το 21-30 στο 23-37 για να κρατήσει τη διαφορά στα επίπεδα αυτά ως το 31-46. Η Προκόμ απάντησε με σερί 8-0 για να μειώσει σε 44-50 στο τέλος της 3ης περιόδου. Στην 4η περίοδο η Σιένα έλεγξε το ματς απόλυτα, έτρεξε σερί 0-12 και ανέβασε πολύ τη διαφορά για να κερδίσει με 53-79 και να κλείσει την πρώτη φάση με 8-2.

Ολίμπια Λιουμπλιάνας – Ουνίκς Καζάν 63-79
(29-41)

Μπλάζιτς 13π. 9ρ. 6κ.φ., Ρόθμπαρτ 8π. 10ρ., Σαλίν 11π. 3ρ. 4ασ. 6κ.φ., Μότσνικ 11π. 3ρ. 3ασ., Τόμπσον 10π. 4ρ. // Λαϊντέι 14π. 3ρ. 4κ.φ., ΜακΚάερι 13π. 3ρ., Ντόμερκαντ 16π. 5ρ. 6κ.φ., Σαβρασένκο 14, Γκριρ 12π. 3ρ. 5κ.φ.

Η Ουνίκς κέρδισε εύκολα στη Σλοβενία την Ολίμπια
, ολοκληρώνοντας το μαρτύριο των Σλοβένων στη φετινή Ευρωλίγκα. Οι Ρώσοι μπήκαν στο ματς με 9-25 αλλά δέχτηκαν ένα 14-4 για να μειωθεί η διαφορά στο 23-29. Όμως, πριν καν βγει το ημίχρονο, η διαφορά ήταν και πάλι διψήφια, 29-41. Το 39-46 έγινε 39-52 για την Ουνίκς και η Ολίμπια δεν μπόρεσε να απειλήσει στο 4ο δεκάλεπτο, με τη διαφορά να φτάνει και τους 18 πόντους, από το τρίποντο του Ντόμερκαντ στο 34ο λεπτό.

Οι Ρώσοι πέρασαν στην επόμενη φάση και πλέον ονειρεύονται μεγαλεία στο Top-16< ενώ η Ολίμπια έχει άλλες, πολύ πιο σοβαρές πληγές να ξύσει στο υπόλοιπο της σεζόν.