Home / Πάνος Ζαχαρογιάννης 2011-12 / Η Αττική το ντέρμπι, ο Ουζουνίδης το buzzer-beater!

Η Αττική το ντέρμπι, ο Ουζουνίδης το buzzer-beater!

«Καυτή» ήταν η 17η αγωνιστική στο ερασιτεχνικό πρωτάθλημα «Πάνος Ζαχαρογιάννης», με την Αττική να κερδίζει τους Santa Barbara Rockets με 68-61 στο ντέρμπι κορυφής, για να ανέβουν οι Ρούκουνες στη 2η θέση πλέον. Οι Nothing But Net κέρδισαν 58-57 τους εBEERους με buzzer-beater τρίποντο του Ουζουνίδη για να ανέβουν 7οι, ενώ η Τιρινίνι έκανε νέο επιθετικό ρεκόρ στο πρωτάθλημα κερδίζοντας με 94-55 τους Tsunami, σε αγώνα που έγινε 4vs4 (και μετά η Τιρινίνι εξέδωσε ανακοίνωση). Οι Gastone πέτυχαν σημαντική νίκη στην παράταση επί των Θαλασσόλυκων με 84-79, ενώ οι Jets κέρδισαν τους Barcelioma με 59-43, για να ανέβουν ακόμη περισσότερο στη βαθμολογία.

Η Αττική κέρδισε τους Santa Barbara Rockets με 68-61 για να μείνει μόνη πρώτη στο πρωτάθλημα, με τους Santa Barbara Rockets να πέφτουν την 3η θέση με 13-4. Η Αττική είχε το προβάδισμα και στα 40 λεπτά του αγώνα, παρά την απουσία του Ξερέα και τον τραυματισμό του Κωστούλα στο πρώτο δεκάλεπτο. Απ’ την άλλη για τους Santa Barbara Rockets έλειπαν ο Γεωργαντής και ο Χριστόπουλος.

Το ματς ξεκίνησε με την Αττική να πηγαίνει στο 4-0 για να πάρει πόντους από Αναγνωστόπουλο Α., Καραλή Α. και Μπέλλο για το 10-3. Οι Santa Barbara Rockets αντέδρασαν, σκόραραν με τον Δημητρίου και από την τεχνική ποινή στον Αναγνωστόπουλο Α. μείωσαν σε 10-9. Όμως ο Σταυρόπουλος κράτησε την ομάδα του μπροστά (14-9), για να την πάει στο 20-11 ο Καραλής Α. με την πρώτη περίοδο να λήγει στο 22-15.

Ο Τσατσάνης μείωσε σε 24-19 στις αρχές της δεύτερης περιόδου, ενώ ο Πέτρου έκανε το 24-21 με την Αττική να μένει χωρίς πόντο εντός παιδιάς στα πρώτα 5 λεπτά της δεύτερης περιόδου. Ο Σταυρόπουλος έσπασε την ανομβρία με τρίποντο για το 27-21, με τον Τσατσάνη να απαντά για το 27-24. Οι Santa Barbara Rockets ήταν καλύτεροι στη δεύτερη περίοδο και με τον Παντελή να βάζει 4 μαζεμένους πόντους μείωσαν σε 30-28 για να πλησιάσουν ακόμα περισσότερο, στο 34-33 με το τρίποντο του Μακρή.

Το ημίχρονο έκλεισε στο 36-33, με την Αττική να ανεβάζει στροφές στην αρχή της επανάληψης. Καραλής Α. και Κοντός έκαναν το 40-33, ενώ η διαφορά έφτασε για πρώτη φορά σε διψήφια τιμή με τον Σταυρόπουλο να κάνει το 44-33. Οι Santa Barbara Rockets μείωσαν σε 44-37, αλλά ο Σταυρόπουλος ήταν ασταμάτητος, έφτασε τους 9 συνεχόμενους πόντους για το 49-41 της ομάδας του. Ο Τσατσάνης προσπάθησε να μειώσει, με τρίποντο έκανε το 49-44, με την 3η περίοδο να τελειώνει στο 53-46.

Η Αττική ήταν πολύ καλύτερη στο πρώτο πεντάλεπτο της 4ης περιόδου και ανέβασε πολύ τη διαφορά. Μετά το 53-48 από τον Παντελή, οι νικητές πήραν πολύ σκορ από τον Καραλή Α., που με 9 συνεχόμενους πόντους πήγε την ομάδα του στο 65-50 με σερί 12-2. Η διαφορά έφτασε στη μέγιστη τιμή της από 2 βολές του Αναγνωστόπουλου Α. για το 68-52 περίπου 4 λεπτά πριν το τέλος.

Η Αττική έδειξε να χαλαρώνει και οι Santa Barbara Rockets δεν παράτησαν το ματς. Με τον Τσατσάνη και τον Πέτρου μείωσαν σε 68-57, ενώ ο Παντελής έριξε τη διαφορά κάτω από τους 10 πόντους στο τελευταίο δίλεπτο. Ο Τσατσάνης με ωραία ενέργεια έκανε το 68-61, ενώ στο τελευταίο λεπτό οι Santa Barbara Rockets είχαν την ευκαιρία να μειώσουν περισσότερο, αλλά στα 40 δευτερόλεπτα έγραψαν 0/2 βολές, για να κριθεί οριστικά ο αγώνας.

Για τους νικητές ο Καραλής Α. είχε 27 πόντους, ο Σταυρόπουλος 19 και ο Αναγνωστόπουλος A. 12. Από τους Santa Barbara Rockets ο Τσατσάνης είχε 22 πόντους, ο Παντελής και ο Δημητρίου από 14 και ο Πέτρου 8.

Η δήλωση του αγώνα: «Ήταν το ντέρμπι των πρωτοπόρων, εμείς θέλαμε πολύ να πάρουμε το παιχνίδι, κυρίως λόγω του συμπαίκτη μας του ‘ψηλού’ που έχει χαθεί. Η νίκη είναι αφιερωμένη σε αυτόν, όλα τα παιδιά έπαιξαν πολύ καλά, παρότι είχαμε και την απουσία του Ξερέα, αλλά τραυματίστηκε από νωρίς και ο Κωστούλας. Οι Santa είναι μια πολύ δυνατή ομάδα, το είχαν δείξει και πέρσι, το δείχνουν και φέτος, λογικά θα πρωταγωνιστήσουν, όπως και εμείς, συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την προσπάθεια», Α. Σταυρόπουλος – Αττική.

«Ήταν ένα σημαντικό παιχνίδι, δύσκολο, παίξαμε ομαδικά πιστεύω. Τελικά ήταν λίγο πιο εύκολο απ’ ότι νομίζαμε γιατί παίξαμε καλή άμυνα και όλοι πηγαίνουμε ως το τέλος και παίζουμε για τον Πανάγο και μόνο. Τίποτα άλλο», Α. Καραλής – Αττική.

Η Τιρινίνι πέτυχε νέο επιθετικό ρεκόρ στο πρωτάθλημα στο ματς με τους Tsunami, κερδίζοντας με 94-55. Οι Tsunami παρατάχτηκαν με 4 παίκτες, με την Τιρινίνι να αγωνίζεται κι αυτή με 4 σε όλο το ματς (τη σχετική ανακοίνωση της Τιρινίνι θα τη βρείτε στο τέλος του άρθρου).

Οι νικητές μπήκαν στο παρκέ με 13-2 με τον Κουσούλη Α. και τον Λεγάκη πρωταγωνιστές, ενώ το τρίποντο του Σταθόπουλου μείωσε σε 13-5. Η διαφορά πήγε στους 16 πόντους στο 21-5 με τον Γράψα, ενώ 9 πόντοι του Κουσούλη (από τους τελευταίους 11 της Τιρινίνι στο δεκάλεπτο, έκλεισαν την πρώτη περίοδο στο 25-11). Ο Αντωνιάδης πήρε μπροστά και οι Tsunami πήγαν στο 29-15 τον αγώνα, με την Τιρινίνι να πηγαίνει στο 40-24 για να κλείσει το ημίχρονο στο 43-24, με τους Tsunami να παίρνουν πόντους από Ζαΐμη και Πέγκα.

Ζαΐμης και Αντωνιάδης σκόραραν πια με ρυθμό αλλά ρυθμό στην επίθεση είχε και η Τιρινίνι, που στην 3η περίοδο έβαλε 28 πόντους, με τον Γράψα να μπαίνει ζεστός και τον Αντωνόπουλο να ακολουθεί για το 57-33, με τον Κουσούλης Α. να παίρνει την σκυτάλη, να βάζει 10 πόντους για να πάει το ματς στο 71-38 στο τέλος της 3ης περιόδου.

Η εικόνα δεν άλλαξε ως το τέλος, η Τιρινίνι πήγε με τον Σταματέρη και τον Λεγάκη στο 46-80, ενώ λίγο μετά (3 λεπτά πριν το τέλος) ο Σταθόπουλος αποβλήθηκε με 5 φάουλ για τους Tsunami, με το ματς να τελειώνει στο 94-55 για την Τιρινίνι.

Για τους νικητές ο Κουσούλης Α. είχε 37 πόντους, ο Λεγάκης 13, ο Αντωνόπουλος 12, ο Γράψας 10 και ο Σταματέρης επίσης 10, ενώ για τους Tsunami ο Αντωνιάδης είχε 25, ο Ζαΐμης 14 και οι Σταθόπουλος, Πέγκας από 8.

Οι Nothing But Net, παρά τις πολλές απουσίες τους (εκτός οι Μπαμπάκος, Κωνσταντίνου, Καραγεωργάκης, Παναγιωτόπουλος) κέρδισαν τους εBEERους (έλειπαν οι Αλεβίζος, Μόντι) με 58-57 χάρη στο τεράστιο τρίποντο του Ουζουνίδη στην εκπνοή του αγώνα!

Το ματς ήταν ντέρμπι σε όλη τη διάρκειά του, με τους εBEERους να μπαίνουν καλύτερα στον αγώνα και μετά το αρχικό 8-8 να ξεφεύγουν στο σκορ με 13-19 λίγο πριν το τέλος της πρώτης περιόδου με τον Γκούσκο Μ. να έχει 7 πόντους και τον Γκούσκο Δ. 8. Στη δεύτερη περίοδο οι Nothing But Net ισορρόπησαν τον αγώνα και με τον Ζήση Γ., τον Τσαΐνη και τον Βαγιάνο Δ. κατάφεραν να μειώσουν αρχικά και μάλιστα να προσπεράσουν με 23-21 μετά από σερί 10-2. Οι εBEERοι απάντησαν με τον Γκούσκο Μ. να τους δίνει προβάδισμα με 24-25, για να κλείσει το ημίχρονο στο 28-28.

Στο 3ο δεκάλεπτο οι δυο ομάδες εναλλάσσονταν στο σκορ, με τους εBEERους να ξεκινούν την επανάληψη προηγούμενη με 32-35 με τον Χριστοδουλάκη να βάζει 5 συνεχόμενους πόντους, αλλά τους Nothing But Net να απαντούν με τον Ζήση Δ., το καλάθι και φάουλ του Ουζουνίκη και τον Χαντζή για να προσπεράσουν με 43-40 στο τέλος της περιόδου.

Στο 4ο δεκάλεπτο οι εBEERοι πήραν 4 μαζεμένους πόντους από τον Ζώτο για να πάνε στο 43-43, ενώ το τρίποντο του Χαντόπουλου και το καλάθι του Χριστοδουλάκη τους έφεραν στο 45-49, ολοκληρώνοντας ένα σερί 2-9. Η διαφορά έμεινε εκεί ως και το 47-51 από τον Χαντόπουλο, παρά τις προσπάθειες του Ουζουνίδη. Οι Nothing But Net μείωσαν αρχικά με μεγάλο τρίποντο του Ζήση Γ. (50-54), ενώ ο Βαγιάνος Δ. τους έφερε στο 52-54.

Οι 3/4 βολές του Χαντζή και οι 2/4 του Χριστοδουλάκη έφεραν το ματς στο 55-55 στο τελευταίο λεπτό. Οι εBEERοι σκόραραν με τον Γκούσκο Δ. για το 55-57 με 21 δευτερόλεπτα για το τέλος. Οι Nothing But Net είχαν την τελευταία επίθεση, παραλίγο να κάνουν λάθος, αλλά η μπάλα έφτασε στον Ουζουνίδη στην κορυφή κι εκείνος με buzzer-beater τρίποντο έγραψε το τελικό 58-57!

Από τους νικητές ο Ουζουνίδης είχε 22 πόντους, ο Βαγιάνος Δ. 10, ο Χαντζής 9, ο Ζήσης Γ. 8 και ο Ζήσης Δ. 7, ενώ από τους εBEERους ο Γκούσκος Δ. είχε 16, ο Γκούσκος Μ. 13 και ο Χριστοδουλάκης 13 επίσης.

Οι Jets κέρδισαν τους Barcelioma με 59-43, για να κάνουν την 4η συνεχόμενη νίκη τους σε 4 ματς στον δεύτερο γύρο και να ανέβουν στη 10η θέση. Μοιρασμένο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο, με τους Barcelioma να έχουν ρο προβάδισμα με τον Μαρκάκη ως το 2-4, αλλά τους Jets να απαντούν με Μπουρδανιώτη Π. και Καλογρίδη για το 7-4. Οι υο ομάδες πήγαν στο 9-8, ενώ η πρώτη περίοδος έληξε με 16-14 με τον Μουχάκη να σκοράρει στο τέλος της για τους Barcelioma.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Jets πήραν κεφάλι, αλλά ως τα μισά δεν μπόρεσαν να ξεφύγουν, το σκορ πήγε στο 23-18 με καλάθι και φάουλ του Μαρκάκη, για να κάνει το 27-21 με τρίποντο ο Μπουρδανιώτης Π. και το 31-24 στο ημίχρονο ο Παναγιωτόπουλος Π.. Στην 3η περίοδο η διαφορά πήγε στους 8 πόντους, 34-26 από τον Τριανταφύλλου, αλλά οι Barcelioma αντέδρασαν και με το Μουχάκη μείωσαν σε 35-30.

Οι Jets κράτησαν την πρωτοβουλία και ανέβασαν τη διαφορά πάνω από τους 10 πόντους, τρέχοντας ένα σερί 14-3 ως το τέλος του 3ου δεκαλέπτου με πρωταγωνιστές τους Τζιούρη και Μπελαλή. Η κατάσταση δεν άλλαξε στο 4ο δεκάλεπτο, το σερί των Jets έφτασε στο 20-3 με το σκορ να ανεβαίνει πάνω από τους 20 πόντους, 55-33 με τον Τζώτζο Κ. για να τελειώσει ο αγώνας με 59-43.

Από τους νικητές ο Μπουρδανιώτης Π. είχε 10 πόντους, ο Τριανταφύλλου 9, ο Παναγιωτόπουλος Π. 8 και ο Μπουρδανιώτης Α. 7. Από τους Barcelioma ο Μουχάκης είχε 21 πόντους και ο Μαρκάκης 7.

Οι Gastone κέρδισαν τους Θαλασσόλυκους με 84-79 στην παράταση, μετά από ένα σκληρό ντέρμπι, χάρη σε καταιγισμό τριπόντων στο δεύτερο ημίχρονο! Οι Gastone έβαλαν 7 τρίποντα στην επανάληψη και πήραν τη νίκη, φτάνοντας στο 2-0 με τους Θαλασσόλυκους.

Στο ξεκίνημα οι Θαλασσόλυκοι είχαν το προβάδισμα με 4-7 χάρη στους Λέντζο Φ. και Καραγιαννίδη Γ. για να πάνε οι δυο ομάδες στο 10-13 και το 15-17 με τους Μαρίνη και Βλαχογεώργη πρωταγωνιστές από τους Gastone. Ο Τζουμέτζης με 5 μαζεμένους πόντους στο τέλος της περιόδου έδωσε προβάδισμα με 20-19 στο τέλος του δεκαλέπτου, για να πάνε οι Gastone στο 28-24 με τον Παπαθανασόπουλο να πετυχαίνει 7 μαζεμένους πόντους στην αρχή της 2ης περιόδου.

Ο Τζουμέτζης και ο Ροντογιάννης έγραψαν το 34-28 για την ομάδα τους, αλλά οι Θαλασσόλυκοι αντέδρασαν και με τον Καραγιαννίδη Γ. και τον Λέντζο Φ. έτρεξαν σερί 0-7 για να προσπεράσουν με 34-35. Το ημίχρονο τελείωσε στο 39-37 για τους νικητές που στην 3η περίοδο ήταν καλύτεροι. Αρχικά πήγαν στο 41-37 με τον Παπαθανασόπουλο, ενώ το πρώτο τρίποντο του Πανδή τους έφερε στο 48-43.

Ο βομβαρδισμός είχε μόλις αρχίσει για τους Gastone, που έβαλαν 4 συνεχόμενα τρίποντα, ένα ο Μαρίνης και δύο ο Παπαθανασόπουλος, που έφεραν το ματς στο 57-52. Απ’ την άλλη ο Βελέντζας κρατούσε όρθια την ομάδα του, ενώ 6 συνεχόμενοι πόντοι του Καραγιαννίδη Γ. βοήθησαν τους Θαλασσόλυκους να μειώσουν σε 61-58 στο τέλος της 3ης περιόδου.

Το 4ο δεκάλεπτο ήταν οριακό, με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ. Λέντζος Φ. και Μαρίνης έφεραν το ματς στο 65-65-, ενώ τρίποντα από τους Λέντζο Γ. και Κορμανό έγραψαν το 70-70. Δύο βολές του Καραγιαννίδη Γ. κι ένα καλάθι του Παπαθανασόπουλου έγραψαν το 72-72, ενώ ο Λέντζος Φ. και ο Πανδής έκαναν το 74-74 λίγο πριν το τέλος. Οι Θαλασσόλυκοι είχαν την τελευταία επίθεση, οι Gastone πάλεψαν για το κλέψιμο, κατάφεραν να σταματήσουν την επίθεση, αλλά όχι και να πάρουν κατοχή για να προλάβουν να σκοράρουν, κι έτσι το ματς οδηγήθηκε στην παράταση.

Εκεί οι Θαλασσόλυκοι εγκλωβίστηκαν στην άμυνα των Gastone που έτρεξαν ένα 7-0 στο ξεκίνημά της, με τον Μαρίνη και τον Πανδή να πετυχαίνουν τρίποντα για το 81-74. Το ματς είχε ουσιαστικά κριθεί, οι Gastone έφτασαν στο 84-79 χωρίς να απειληθούν στα τελευταία δευτερόλεπτα.

Για τους νικητές ο Παπαθανασόπουλος είχε 25 πόντους, ο Τζουμέτζης 17, ο Πανδής 14, ο Μαρίνης 13 και ο Βλαχογεώργης 8. Από τους Θαλασσόλυκους ο Καραγιαννίδης ήταν ασταμάτητος με 32 πόντους, ο Λέντζος Φ. είχε 21, ο Λέντζος Γ. 11 και ο Βελέντζας 8 (έλειπαν οι Τεντόμας και Γερμενής).

SANTA BARBARA ROCKETS – ΑΤΤΙΚΗ 61-68
(15-22, 33-36, 46-53, 61-68)

Santa Barbara Rockets:
Παντελής Δ. 14, Μιχαηλίδης Μ., Μακρής Σ. 3 (1), Καλομπράτσος Χ., Καναρίδης Γ., Πέτρου Σ. 8, Δημητρίου Α. 14, Τσατσάνης Γ. 22 (4).

Αττική
(Μπουργαζάς): Μπέλλος Γ. 4, Καραλής Α. 27, Κοντός Γ. 4, Γαλάνης Δ. 2, Χριστόπουλος Τ., Σταυρόπουλος Α. 19 (2), Κωστούλας Δ., Αναγνωστόπουλος Α. 12.

TSUNAMI – ΤΙΡΙΝΙΝΙ 55-94

(11-25, 24-43, 38-71, 55-94)

Tsunami:
Πέγκας Γ. 8, Αντωνιάδης Π. 25 (1), Ζαΐμης Α. 14, Σταθόπουλος Κ. 8 (1).

Τιρινίνι
(Κουσούλης Ν.): Μυλωγιαννάκης Π., Αντωνόπουλος Α. 12, Γράψας Α. 10, Γαλανόπουλος Γ. 5, Σταματέρης Ν. 10, Κουσούλης Α. 37 (2), Κουρτογιάννης Χ. 2, Λεγάκης Γ. 13, Κουσούλης Ν. 5.

εBEERοι – NOTHING BUT NET 57-58
(19-14, 28-28, 40-43, 57-58)

εBEERοι:
Γκούσκος Μ. 13 (2), Χαντόπουλος Θ. 5 (1), Τσακίρης Α., Κοντόρης Α. 4, Χριστοδουλάκης Β. 13, Γκούσκος Δ. 16, Ρήγας Χ. 2, Δουκλιάς Σ., Ζώτος Χ. 4.

Nothing But Net:
Βαγιάνος Δ. 10, Τσαΐνης Δ. 2, Χαντζής Ν. 9, Ουζουνίδης Θ. 22 (1), Ζήσης Γ. 8 (1), Ζήσης Δ. 7.

BARCELIOMA – JETS 43-59
(14-16, 24-31, 33-49, 43-59)

Barcelioma:
Σπατιώτης Π. 5 (1), Μαρκάκης Γ. 7, Τσιαμούλης Π. 2, Σκαλτσογιάννης Β. 3 (1), Λιανάκης Ι., Μενεξιάδης Σ. 5, Μουχάκης Ν. 21 (1).

Jets
(Μητσάκης): Τριανταφύλλου Γ. 9, Μπουρδανιώτης Α. 7, Παναγιωτόπουλος Π. 8, Σίσκος Α., Μπελαλής Ν. 4, Μάρκος Η. 5, Παναγιωτόπουλος Κ. 2, Τζώτζος Κ. 4, Μπουρδανιώτης Π. 10 (1), Τζιούρης Δ. 4, Καλογρίδης Π. 6, Κιούσης Θ..

ΘΑΛΑΣΣΟΛΥΚΟΙ – GASTONE 79-84παρ.
(19-20, 37-39, 58-61, 74-74, 79-84)

Θαλασσόλυκοι:
Λέντζος Φ. 21, Λύρας Γ. 2, Καραγιαννίδης Γ. 32 (4), Λέντζος Γ. 11 (1), Βελέντζας Γ. 8 (1), Μανάι Δ. 5.

Gastone:
Κουρμπέτης Γ., Μαρίνης Μ. 13 (2), Κορμανός Θ. 6 (2), Ροντογιάννης Α. 2, Τζουμέτζης Π. 16 (1), Παπαθανασόπουλος Χ. 25 (3), Πανδής Γ. 14 (2), Βλαχογεώργης Κ. 8.

Η ανακοίνωση της Τιρινίνι:

«Η ομάδα μας, Τιρινίνι, βρέθηκε κατά τον τελευταίο της αγώνα μπροστά σε ένα δίλημμα αφού η αντίπαλος ομάδα, Tsunami, παρατάχθηκε για να αγωνιστεί με ρόστερ τεσσάρων παικτών.

Επειδή πληρώνουμε συγκεκριμένο ποσό για τη συμμετοχή μας στο πρωτάθλημα και έχουμε διάθεση να παίζουμε μπάσκετ χωρίς να μειώνεται κατά 40 λεπτά ο χρόνος συμμετοχής που διαμοιράζεται ανάμεσα στους παίκτες μας, αποφασίσαμε να αγωνιστούμε με 5 παίκτες (παραταχτήκαμε με ρόστερ 9 ατόμων).

Ωστόσο, λόγω της ιδιάζουσας περίστασης (η αντίπαλος ομάδα, αναγνωρίζοντας εσωτερικές δυσκολίες, μας ενημέρωσε ότι σκέφτεται, ακόμα και την άμεση, αποχώρησή της από το πρωτάθλημα αφού κατέβηκε με 4 μόλις παίκτες για δεύτερη φορά φέτος), συμφωνήσαμε να αγωνιστούμε στο ματς με τετράδα στο παρκέ για να μη χάσουμε το μεσημέρι της Κυριακής μας χωρίς να παίξουμε.

Δε θα δεχθούμε ξανά να αγωνιστούμε με τετράδα (έγινε ξεκάθαρα με φιλική διάθεση κατανόησης, λόγω της ιδιαίτερης περίστασης που είχε μάλιστα επαναληφθεί) αφού θεωρούμε δυσφήμηση του αθλήματος, όχι τη μη τήρηση ενός εικονικού fair-play αλλά, το να παίζεται μπάσκετ 4 vs 4, και επειδή θεωρούμε ότι αξίζουμε να δρέπουμε τα δικαιώματα από τη συμμετοχή μας στο πρωτάθλημα (χρόνος συμμετοχής 5×40′ ανά ματς) αφού είμαστε εντάξει στις υποχρεώσεις μας (καταβολή χρημάτων).

Οι παίκτες της Τιρινίνι»

Πρωταθλητές οι Ρούκουνες! – Η τελική κατάταξη

Οι Ρούκουνες κατέκτησαν τον τίτλο στο ερασιτεχνικό πρωτάθλημα «Πάνος Ζαχαρογιάννης» που διοργάνωσε ο ΝΕΦΟ Νικηφόρος, …