Home / Πάνος Ζαχαρογιάννης 2011-12 / Εύκολα οι εBEERοι

Εύκολα οι εBEERοι

Οι εBEERοι κέρδισαν τους Παλαίμαχους Φιλίππου με 70-31 σε αγώνα για την 20η αγωνιστική του ερασιτεχνικού πρωταθλήματος «Πάνος Ζαχαρογιάννης», με το ματς να ρίχνει την αυλαία ενόψει Πάσχα για τη λίγκα.

Οι εBEERοι μπήκαν από την αρχή καλά στο ματς και προηγήθηκαν με τον Ρήγα και τον Γκούσκο Μ. με 8-1, για να κάνει ο Ρήγας το 12-3, φτάνοντας τους 6 πόντους. Η πρώτη περίοδος έληξε στο 14-6 με το δεύτερο δεκάλεπτο να ξεκινά με 11-0 για τους εBEERους με τον Μόντι να βάζει τους 8 πόντους στο σερί για να ανεβάσει τη διαφορά στους 19 πόντους, 25-6.

Μετά τις βολές του Φλούδα για το 25-8, οι εBEERοι πήγαν στο 33-8 με νέο 8-0 για να λήξει το ημίχρονο με 36-10 με καλάθι του Τούση (33-10) και τρίποντο του Μόντι. Οι εBEERοι μπήκαν στην επανάληψη φτάνοντας στο 42-13, με τους Παλαίμαχους να παίρνουν τρίποντα από τον Κολοβό Η. και τον Μυλωνά για πλησιάσουν στο 46-22 από καλάθι του Βαμβακά στις αρχές του 4ου δεκαλέπτου.

Οι εBEERοι άνοιξαν και πάλι τον ρυθμό, έτρεξαν πολύ, με τον Κορρέ και τον Αλεβίζο (από 8 πόντους στο δεκάλεπτο) σκόραραν στον αιφνιδιασμό πηγαίνοντας στο 53-24 και το 59-24 λίγο μετά, για να φτάσουν στη μεγαλύτερη διαφορά του αγώνα με το τρίποντο του Γκούσκου Μ. για το 70-29, και το ματς να τελειώνει στο 70-31.

Για τους νικητές ο Κορρές είχε 14 πόντους, ο Μόντι 12, ο Γκούσκος Μ. 11 και ο Αλεβίζος 10. Για τους Παλαίμαχους Φιλίππου ο Φλούδας είχε 8 πόντους και ο Σταθόπουλος 7.

εBEERοι – ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΦΙΛΙΠΠΟΥ 70-31

(14-6, 36-10, 46-20, 70-31)

εBEERοι:
Γκούσκος Μ. 11 (1), Χαντόπουλος Θ. 6, Κοντόρης Α. 5, Τσακίρης Θ. 4, Μόντι Β. 12 (2), Γκούσκος Δ., Αλεβίζος Δ. 10, Δουκλιάς Σ. 2, Κορρές Γ. 14, Ρήγας Χ. 6.

Παλαίμαχοι Φιλίππου:
Σταθόπουλος Π. 7, Φλούδας Π. 8, Παλαιοπάνος Κ., Τούσης Ν. 4, Κολοβός Η. 5 (1), Μυλωνάς Γ. 3 (1), Βαμβακάς Μ. 4.

Πρωταθλητές οι Ρούκουνες! – Η τελική κατάταξη

Οι Ρούκουνες κατέκτησαν τον τίτλο στο ερασιτεχνικό πρωτάθλημα «Πάνος Ζαχαρογιάννης» που διοργάνωσε ο ΝΕΦΟ Νικηφόρος, …