Home / Πάνος Ζαχαρογιάννης 2012-13 / Μπάχαλο η βαθμολογία από τους Divers!

Μπάχαλο η βαθμολογία από τους Divers!

ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΟΜΙΛΟΣ – Οι Divers πέτυχαν θεαματική νίκη με 85-79 επί του Μπάχαλου σε ματς για την 11η αγωνιστική, στον δεύτερο όμιλο του ερασιτεχνικού πρωταθλήματος «Πάνος Ζαχαρογιάννης». Σε ματς της 13ης αγωνιστικής, οι Ασυμβίβαστοι κέρδισαν με 79-39 τους Rolling Stones, ενώ για την 3η αγωνιστική ο Ρεμπελιακός κέρδισε με 68-61 τους Byron Celtics.

Όλα τα υπόλοιπα παιχνίδια ανήκαν στην 4η αγωνιστική, η ΑΕΚ Περιστερίου κέρδισε με 81-73 τον Ρεμπελιακό, οι Ready 2 fire επικράτησαν με 80-54 των Halia Mavericks, οι Δικαστές νίκησαν με 70-35 τους Rolling Stones. Κατοστάρα για τα Κουλουβάχατα, 101-44 τους C-Drifters, νίκη με 74-29 για τους Buzzer Beeres επί των Whiskago Bulls, ενώ οι Ασυμβίβαστοι κέρδισαν με 65-52 τους Άσσους, για να τους γκρεμίσουν από την κορυφή.

ΑΣΥΜΒΙΒΑΣΤΟΙ – ROLLING STONES 79-39
(12-9, 32-15, 56-26, 79-39)

Για τη 13η αγωνιστική οι Ασυμβίβαστοι επικράτησαν με 79-39 των Rolling Stones, παίρνοντας τον έλεγχο από τη δεύτερη περίοδο. Ο Ράμμος έκανε το 3-0 για την ομάδα του για να ισοφαρίσουν σε 5-5 οι Rolling Stones με τον Χανίδη και τον Τσιγαρίδα. Μάλιστα, με 4 πόντους του Χατζηιωάννου πήραν το προβάδισμα, 8-9, αλλά η συνέχεια ανήκε στους Ασυμβίβαστους. Με τον Ανδρικόπουλο Τζ. Έκλεισαν το πρώτο δεκάλεπτο στο 12-9, για να φτάσουν με τρίποντο του Πετρόπουλου στου 15-9 στο ξεκίνημα της δεύτερης περιόδου.

Ο Ανδρικόπουλος Τζ. Με 5 πόντους έφερε την ομάδα του στο 20-10, ενώ μετά το καλάθι του Σαπουντζή για τους Rolling Stones ο ίδιος ήταν που με καλάθι και φάουλ έκανε το 24-12. Ο Ευλογιάς μείωσε για τους Rolling Stones, αλλά το πρώτο ημίχρονο τελείωσε στο 32-15 από τον Ράμμο και τον Ανδρικόπουλο Α. για τους Ασυμβίβαστους.

Στην 3η περίοδο μετά το τρίποντο του Καλογερόπουλου ο Ανδρικόπουλος Τζ. Και ο Λεβεντούρης με καλάθι και φάουλ πήγαν τους Ασυμβίβαστους στο 37-18. Για τους Rolling Stones ο Καλογερόπουλος και ο Ευλογιάς σκόραραν για το 39-23, αλλά ο Ράμμος και ο Κοντογιάννης έφεραν την ομάδα τους στο 46-23 με τον Ανδρικόπουλο Τζ. να γράφει το 48-23. Άλλοι 5 πόντοι του τελευταίου, που έκανε απίστευτο αγώνα, έφεραν το ματς στο 54-25, με τον Ανδρικόπουλο Α. να κλείνει το 3ο δεκάλεπτο στο 56-25.

Στην 4η περίοδο ο Τσιγαρίδας και ο Χουρδάκης με 5 πόντους μείωσαν για τους Rolling Stones σε 57-32, αλλά ακολούθησε ένα 15-0 για τους Ασυμβίβαστους. Ο Κοντογιάννης με 7 πόντους και ο Ανδρικόπουλος Τζ. με άλλους 7 έφεραν την ομάδα τους στο 72-32, για να κλείνει ο αγώνας μετά από καλάθια του Σαπουντζή και του Καλογερόπουλου για τους Rolling Stones στο 79-39 από τον Ανδρικόπουλο Α..

Για τους νικητές ο Ανδρικόπουλος Τζ. είχε 37 πόντους, ο Κοντογιάννης είχε 11, ο Ανδρικόπουλος Α. 10 και ο Ράμμος 9. Γι ατους Rolling Stones ο Καλογερόπουλος είχε 7 πόντους και 6 παίκτες 4-6.

Ασυμβίβαστοι (Ανδρικόπουλος Α.): Ανδρικόπουλος Α. 10, Μιχαλόπουλος Γ., Λεβεντούρης Κ. 6, Ράμμος Α. 9, Πετρόπουλος Γ. 3 (1), Κοντογιάννης Χ. 11, Αντωνόπουλος Γ. Ν. 2, Ανδρικόπουλος Τζ. 37 (2).

Rolling Stones (Χουρδάκης Κ.): Χανίδης Φ. 6 (1), Τσιγαρίδας Κ. 6, Καλογερόπουλος Γ. 7 (1), Ευλογιάς Φ. 5, Σαπουντζής Τ. 5, Χατζηιωάννου Κ. 4, Χουρδάκης Κ. 6, Τακβοριάν Σ..

ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΡΕΜΠΕΛΙΑΚΟΣ 81-73
(19-13, 32-37, 56-58, 81-73)

Η ΑΕΚ Περιστερίου κέρδισε με 81-73 τον Ρεμπελιακό, μετά από σκληρό ντέρμπι, που κρίθηκε στο τέλος της 4ης περιόδου. Τα παιχνίδι ξεκίνησε πολύ καλύτερα για την ΑΕΚ Περιστερίου, με τον Καραθανάση να βάζει 5 πόντους και τον Πετσανά να πετυχαίνει τρίποντο, το σκορ πήγε στο 10-2, για να κάνει το 13-4 μετά το καλάθι του Φλόκαρη ο Καρούσος με νέο τρίποντο.

Ο Ρεμπελιακός μείωσε με τον Λαρεντζάκη και τον Φλόκαρη σε 15-10, για να πάει η ΑΕΚ Περιστερίου στο 19-11 με 4 πόντους του Παληού. Η πρώτη περίοδος έκλεισε στο 19-13 από τον Σαρρή, με τον ίδιο να βάζει 4 πόντους στο ξεκίνημα της 2ης περιόδου για το 19-17. Το τρίποντο του Ιωαννίδη έφερε το ματς στο 22-17, με τον Ρεμπελιακό να καταφέρνει με τον Φλόκαρη, τον Κοντογεώργη και τον Πλεξουσάκη να ισοφαρίσει τον αγώνα σε 26-26, για να πάρει το προβάδισμα με τρίποντο του Φλόκαρη, 26-29. Στο 30-35 πήγε την ομάδα του ο Πλεξουσάκης με το ημίχρονο να κλείνει στο 32-37 από Καρούσο και Ροδίτη Κ..

Στην επανάληψη ο Ρεμπελιακός πήγε με τον Ροδίτη Κ. και τον Ροδίτη Αλ. Στο 34-41, αλλά γρήγορα η ΑΕΚ Περιστερίου μείωσε, με τον Παληό και τον Καρούσο πλησίασε σε 39-41, για να της δώσει προβάδισμα με τρίποντο ο Παληός. Ο Ρεμπελιακός αντέδρασε και πάλι καλά, ο Πλεξουσάκης και ο Ροδίτης Α. τον έφεραν στο 43-49. Η ΑΕΚ Περιστερίου, με τον Καρούσο να βάζει 4 πόντους και τον Παληό να παίρνει τη σκυτάλη, μείωσε σε 50-51 για να κάνει ο Καραθανάσης το 53-51 για την ομάδα του. Η 3η περίοδος έκλεισε με τρίποντο του Κοντογεώργη για τον Ρεμπελιακό στο 56-58.

Στην 4η περίοδο ο Ρεμπελιακός με καλάθι του Ροδίτη Κ. και τρίποντο του Φλόκαρη πήγε στο 58-63, αλλά γρήγορα απάντησε η ΑΕΚ Περιστερίου με 5 πόντους του Πετσανά για την ισοπαλία, 63-63, για να κάνει το 66-63 ο Καραθανάσης. Μετά την απάντηση του Ροδίτη Α., ο Ρομπότης και ο Καρούσος έφεραν την ΑΕΚ Περιστερίου στο 74-67 μετά από καλάθι του Καρρά. Ο Ρεμπελιακός μείωσε με τον Σαρρή και τον Φλόκαρη σε 74-71, ενώ ο Ροδίτης Κ. έκανε το 75-73 για την ομάδα του. Όμως, η ΑΕΚ Περιστερίου αντέδρασε καλά στο φινάλε, έκλεισε την άμυνά της και με εύστοχες βολές (6/8) πήγε στο τελικό 81-73 που της χάρισε τη νίκη.

Για τους νικητές ο Καρούσος και ο Παληός είχαν από 20 πόντους, ο Καραθανάσης είχε 16, ο Πετσανάς 8 και ο Ιωαννίδης 7. Για τον Ρεμπελιακό ο Φλόκαρης είχε 25 πόντους, ο Ροδίτης Κ. 10, ο Σαρρής 9 και ο Ροδίτης Α. με τον Καρρά από 7.

ΑΕΚ Περιστερίου (Καφαντάρης): Κουφογιάννης Χ. 2, Δημητρόγλου Η. 2, Παληός Σ. 20 (1), Ρομπότης Ν. 4, Ιωαννίδης Σ. 7 (1), Καραθανάσης Θ. 16 (1), Πετσανάς Δ. 8 (2), Ανανίδης Ν. 2, Καρούσος Μ. 20 (2).

Ρεμπελιακός: Ροδίτης Α. 7 (1), Πλεξουσάκης Κ. 6, Κοντογεώργης Α. 5 (1), Φλόκαρης Σ. 25 (4), Σαρρής Π. 9, Λαρεντζάκης Β. 4, Ροδίτης Κ. 10, Καρράς Χ. 7.

READY 2 FIRE – HALIA MAVERICKS 80-54
(11-13, 23-25, 47-40, 80-54)

Οι Ready 2 fire κέρδισαν τους Halia Mavericks με 80-54, κάνοντας απίστευτο φίνις σε ένα ματς που στα πρώτα 30 λεπτά του έδειχνε ντέρμπι. Ο αγώνας ξεκίνησε καλύτερα για τους Halia Mavericks, που με τον Αγγελωνίτη πήγαν στο 1-7 στο ξεκίνημα. Οι Ready 2 fire αντέδρασαν και κατάφεραν να τρέξουν με τον Παππά και τον Κουράκο Αν. σερί 8-0 για να πάρουν το προβάδισμα (9-7). Πάντως, οι Halia Mavericks έκλεισαν την πρώτη περίοδο μπροστά στο σκορ, 11-13 από το τρίποντο του Κοκκαλιάρη.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Ready 2 fire ισοφάρισαν σε 13-13 και 15-15 με τον Μιχαλόπουλο, ενώ στη συνέχεια πήραν το προβάδισμα με 20-17 με τον Κουράκο Αν. για να απαντήσουν οι Halia Mavericks με τον Κλιμαντήρη Σ.. Στο 23-23 πήγε το ματς ο Καραμανιώλας για τους Ready 2 fire, με το ημίχρονο κλείνει από τον Κλιμαντήρη Σ. στο 23-25.

Στην επανάληψη οι Halia Mavericks προηγήθηκαν με 25-29 με τον Κοκκαλιάρη και τον Κλίμαντήρη Δ. για να φέρουν το ματς στην ισοπαλία ο Παππάς με τον Μιχαλόπουλο. Το τρίποντο του Κοκκαλιάρη έγραψε το 29-32, για να απαντήσουν οι Ready 2 fire με τον Παππά και τον Μιχαλόπουλο ξανά, φέρνοντας το ματς στο 37-34. Οι Halia Mavericks ισοδάρισαν με τρίποντο του Κοκκαλιάρη σε 37-37, για να τρέξουν οι νικητές σερί 8-0 με τον Παππά, τον Μιχαλόπουλο και τον Κουράκο Αν. για το 45-37. Η 3η περίοδος έκλεισε, τελικά στο 47-40 από τον Κουράκο Αν. και τον Κοκκαλιάρη απ’ την άλλη.

Στο 4ο δεκάλεπτο το τρίποντο του Αγγελωνίτη έφερε το ματς στο 47-43, με τον Κλιμαντήρη Σ. να κάνει το 49-46 για τους Halia Mavericks λίγο αργότερα. Όμως, από εκεί και πέρα οι Ready 2 fire έλεγξαν την αναμέτρηση, έτρεξαν σερί 9-0 με τον Βαραμέντε και τον Κουρνή για να πάνε στο 58-46. Μετά το τρίποντα του Κληρονόμου και του Αγγελωνίτη για το 60-52, οι Ready 2 fire κατάφεραν σερί 12-0 για να ξεφύγουν για τα καλά και να πάρουν τη νίκη. Ο Κουράκος Αν., ο Παππάς και ο Καραμανιώλας ήταν πρωταγωνιστές στην επίθεση για το 72-52 της ομάδας τους. Με αυτούς και τον Κουρνή στο τέλος οι Ready 2 fire έφτασαν ως το τελικό 80-54.

Για τους νικητές ο Κουράκος Αν. είχε 25 πόντους, ο Μιχαλόπουλος 19, ο Παππάς 16 και ο Καραμανιώλας 13. Για τους Halia Mavericks ο Κοκκαλιάρης είχε 19 πόντους, ο Αγγελωνίτης 14, ο Κλιμαντήρης Σ. 10 και ο Κλιμαντήρης Δ. 7.

Ready 2 fire (Παππάς): Χασίδης Σ., Μιχαλόπουλος Μ. 19, Βαραμέντες Δ. 3 (1), Καραμανιώλας Χ. 13, Κουρνής Δ. 4, Κουράκος Αν. 25, Παππάς Σ. 16.

Halia Mavericks: Αγγελονίτης Π. 14 (3), Κληρονόμος Χ. 4 (1), Κοκκαλιάρης Χ. 19 (3), Κλιμαντήρης Σ. 10, Κλιμαντήρης Δ. 7, Χατζόπουλος Σ..

ΔΙΚΑΣΤΕΣ – ROLLING STONES 70-35
(19-4, 36-14, 55-19, 70-35)

Οι Δικαστές κέρδισαν τους Rolling Stones με 70-35 μπαίνοντας πολύ δυνατά στο ματς. Ο αγώνας ξεκίνησε με 10-0 για τους Δικαστές, με τον Χατζηγεωργίου, τον Συκαρά και τον Βαζαίο. Το σερί διέκοψε ο Ευλογιάς, αλλά οι Δικαστές δεν έχασαν τον έλεγχο και με τρίποντο του Χατζηγεωργίου μετά από καλάθι του Τούμπα πήγαν στο 19-4 του πρώτου δεκαλέπτου.

Στη 2η περίοδο ο Ιωάννου έκανε το 21-4, για να απαντήσουν οι Rolling Stones με τρίποντο του Χανίδη Φ. και σκορ από τον Αντωνόπουλο Ν. ως το 23-10. Όμως, ο Πρέκας, ο Συκαράς και ο Στρατηγάκος και ο Ιωάννου έτρεξαν σερί 13-4 ως το τέλος του ημιχρόνου, που έκλεισε στο 36-14, με τον Χανίδη Φ. να βάζει άλλους 4 πόντους για τους Rolling Stones.

Στο 3ο δεκάλεπτο ο Χουρδάκης άνοιξε λογαριασμό, αλλά μέχρι να σκοράρουν ξανά οι Rolling Stones η διαφορά είχε ανέβει από σερί 8-0 των Δικαστών με τον Χατζηγεωργίου και τον Τούμπα για το 44-16. Το σερί διέκοψε με τρίποντο ο Χανίδης Φ., αλλά αυτό ήταν το τελευταίο καλάθι της ομάδας του στο δεκάλεπτο, με το σκορ να πηγαίνει στο 53-19 για τους Δικαστές με τον Χατζηγεωργίου και τον Λέντη.

Στο 4ο δεκάλεπτο οι Δικαστές με τον Ιωάννου και τον Βαζαίο πήγαν στο 59-19, για να απαντήσει με τρίποντο ο Χανίδης Φ. για τους Rolling Stones για το 59-24. Η διαφορά πήγε στους 39 πόντους από τον Ιωάννου ξανά, με τους Rolling Stones να απαντούν με τον Χανίδη Φ. και το τρίποντο του Ευλογιά για το 65-32. Ο Χανίδης Φ. με καλάθι και φάουλ έκανε το 67-35 για να κλείσει το ματς στο 70-35 από το τρίποντο του Πρέκα.

Για τους νικητές ο Χατζηγεωργίου είχε 15 πόντους, ο Ιωάννου είχε 12, ενώ ο Τούμπας και ο Πρέκας είχαν από 10. Για τους Rolling Stones ο Χανίδης Φ. είχε 20 πόντους και ο Ευλογιάς 8.

Δικαστές (Συκαράς Χ.): Τούμπας Γ. 10, Στρατηγάκος Π. 6, Βλαζάκης Κ. 2, Συκαράς Σ. 6, Ιωάννου Α. 12, Σπανίδης, Βαζαίος Γ. 4, Λέντης Μ. 5 (1), Πρέκας Ν. 10 (2), Χατζηγεωργίου Α. 15 (1).

Rolling Stones: Γαλανάκης Σ., Ευλογιάς Φ. 8 (1), Καλογερόπουλος Γ. 1, Χανίδης Φ. 20 (4), Τσιαλτάς Χ. 1, Αντωνόπουλος Ν. 2, Χουρδάκης Κ. 3.

ΜΠΑΧΑΛΟ – DIVERS 79-85
(18-21, 39-44, 61-62, 79-85)

Σε ματς της 11ης αγωνιστικής οι Divers έκαναν την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα, κερδίζοντας με 79-85 το Μπάχαλο, δείχνοντας πόσο κλειστός είναι τελικά ο δεύτερος όμιλος. Έχοντας σκοράρει 84 πόντους συνολικά στα δύο πρώτα ματς τους, οι Divers έβαλαν 85 απέναντι στο Μπάχαλο, εκμεταλλεύτηκαν την τρομερή εμφάνιση του Καβρουδάκη και την αστοχία των αντιπάλων τους, για να πάρουν μια νίκη που όχι απλά τους βάζει στο χάρτη, αλλά τους δίνει και φτερά για τη συνέχεια, απέναντι σε μια από τις πιο δυνατές ομάδες του ομίλου.

Το παιχνίδι ξεκίνησε καλύτερα για τους Divers που με τον Τσάπαλο και τον Κοτρόλο πήγαν στο 0-6, για να απαντήσει το Μπάχαλο με τον Μητρόπουλο. Μετά το 4-9 από τον Καβρουδάκη, το Μπάχαλο πήρε σκορ από τον Παραδείσα για να πλησιάσει σε 7-10, με το σκορ να πηγαίνει στο 9-13 από τον Μανδήλα για τους Divers και το Μπάχαλο να παίρνει το πρώτο του προβάδισμα στο ματς με 15-13 από τον Παραδείσα και τον Παπαδόπουλο. Ο Κοτρόλος και ο Καβρουδάκης δεν άφησαν τους αντιπάλους τους να το χαρούν για πολύ, 15-19, με την πρώτη περίοδο να κλείνει στο 18-21 από καλάθια του Παπαδόπουλου και του Τσάπαλου αντίστοιχα.

Στη 2η περίοδο ο Καβρουδάκης έφερε τους Divers στο 18-24, με το σερί της ομάδας του να συνεχίζεται από τον Κοτρόλο για το 18-28 και τον Καβρουδάκη ξανά να κάνει το 18-32, ολοκληρώνοντας ένα 0-11 στο δεκάλεπτο. Το Μπάχαλο αντέδρασε, σταμάτησε την άνοδο της διαφοράς και με τον Παραδείσα και τον Καστρίτσιο ισορρόπησε γύρω στους 10 πόντους, 31-40. Στο 35-44 πήγαν το ματς ο Τσάπαλος και ο Καβρουδάκης για τους Divers με τον Παραδείσα και τον Μητρόπουλο να σκοράρουν στο τέλος του ημιχρόνου για το 39-44.

Στο 3ο δεκάλεπτο ο Ραουάτ μείωσε σε 41-44, με τον Δρακάκη και τον Κοτρόλο με τρίποντο να κρατάνε μπροστά την ομάδα τους για να κάνει ο Καβρουδάκης (11 συνεχόμενοι πόντοι στο δεκάλεπτο) το 48-53. Ο Καστρίτσιος με τρίποντο μείωσε σε 51-53, για να ισοφαρίσει ο ίδιος το ματς αμέσως μετά και να δώσει μετά από πολλή ώρα προβάδισμα στο Μπάχαλο ο Μπόλλης, 55-53. Η διαφορά πήγε στους 4 πόντους από τον Ραουάτ (57-53) με το Μπάχαλο να φτάνει με τον Γεωργούλια στο 61-57 πριν μειώσει στον πόντο ο Καβρουδάκης, για να κλείσει η περίοδος στο 61-62 από τον Τσάπαλο για τους Divers.

Στην 4η περίοδο οι Divers με τον Καβρουδάκη και τον Κοτρόλο ξέφυγαν με 61-66 για να απαντήσει ο Παραδείσης με 5 συνεχόμενους πόντους ισοφαρίζοντας τον αγώνα. Όμως, και πάλι με τον Μανδήλα και τον Κοτρόλο οι Divers πήραν προβάδισμα για να πάνε από το τρίποντο του Καβρουδάκη στο 70-77. Σε αυτό απάντησε ο Γεωργούλιας, ενώ ο Παπαδόπουλος έκανε το σκορ 75-79 για να σκοράρει 2/2 βολές ο Μητρόπουλος και να φέρει την ομάδα του σε απόσταση ενός σουτ, 77-79. Στο πιο κρίσιμο σημείο ο Τσάπαλος βρήκε το δρόμο προς το καλάθι για το 77-81, με τον Κασομούλη και τον Τσάπαλο να είναι εύστοχοι στις βολές (4/6) στη συνέχει, ώστε οι Divers να πάνε στο 79-85 και να πάρουν τη νίκη.

Για τους νικητές ο Καβρουδάκης είχε 34 πόντους, ο Κοτρόλος είχε 10, ο Τσάπαλος 14 και ο Μανδήλας 10. Για το Μπάχαλο ο Παραδείσας είχε 23 πόντους, ο Μητρόπουλος 14, ο Γεωργούλιας 13, ο Καστρίτσιος 11 και ο Παπαδόπουλος 9.

Μπάχαλο (Μητρόπουλος Σ.): Καστρίτσιος Λ. 11 (1), Παραδείσας Α. 23 (1), Γεωργούλας Γ. 13, Παπαδόπουλος Τ. 9, Μπόλλης Λ. 2, Ραουάτ Ν. 5, Μητρόπουλος Σ. 14 (1), Γιάνναρης Τ. 2.

Divers (Τάρλας): Κασομούλης Θ. 4, Κοτρόλος Φ. 20 (1), Κουλουριώτης Ζ., Μανδήλας Ν. 10, Δρακάκης Γ. 2, Τάρλας Θ. 1, Τσάπαλος Φ. 14, Καβρουδάκης Ν. 34 (3), Κοντσαλάκης Ι..

BYRON CELTICS – ΡΕΜΠΕΛΙΑΚΟΣ 61-68
(16-13, 26-31, 41-48, 61-68)

Σε αγώνα για την 3η αγωνιστική ο Ρεμπελιακός κέρδισε με 61-68 τους Byron Celtics μετά από έναν κλειστό αγώνα. Το ματς ξεκίνησε με 5-2 για τους Byron Celtics από το τρίποντο του Μακρυμίχαλου, ενώ από το δεύτερό του τρίποντο η ομάδα του πήγε στο 8-4. Ο Ρεμπελιακός απάντησε με τον Σαρρή για το 8-7, για να πάρει το προβάδισμα με τον Κοντογεώργη και τον Λαρεντζάκη, 10-12. Οι Byron Celtics απάντησαν με τρίποντο του Γκίκα, για να λήξει η πρώτη περίοδος στο 16-13 από τον Κυρούση.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Σαχινίδης πήγε την ομάδα του στο 18-15, για να απαντήσει ο Ρεμπελιακός με σερί 0-7 από τον Καρρά και τον Λαρεντζάκη για το 18-22, σερί που διέκοψε ο Σαχινίδης, 20-22. Ο Χανιώτης μείωσε στον πόντο, 23-24, για να ισοφαρίσει ο Λοΐζος τον αγώνα σε 25-25 για τους Byron Celtics. Ο Ρεμπελιακός κράτησε το προβάδισμα, πάντως, με τον Λαρεντζάκη να πετυχαίνει καλάθι και φάουλ πήγε στο 25-28, ενώ τον μιμήθηκε αμέσως μετά ο Κοντογεώργης για το 25-31 της ομάδας του πριν την ανάπαυλα.

Η επανάληψη ξεκίνησε με τους Byron Celtics να μειώνουν με τρίποντο του Μακρυμίχαλου σε 29-31, για να πάει μετά ο Ρεμπελιακός στο 29-38 παίρνοντας σκορ από τον Καρρά και τον Καλιάρα. Οι Byron Celtics δεν επέτρεψαν στον αντίπαλό τους να ξεφύγει περισσότερο, μετά το 31-40 από τον Καρρά, έτρεξαν σερί 10-0, που ξεκίνησε ο Γκίκας και έκλεισε ο Σαχινίδης, με τον Μακρυμίχαλο να σκοράρει δύο τρίποντα στο ενδιάμεσο για το 41-40. Ο Ρεμπελιακός μπόρεσε να αντιδράσει σωστά, με δύο τρίποντα από τον Πλεξουσάκη έφτασε στο 41-48 στο τέλος της 3ης περιόδου.

Η 4η περίοδος ξεκίνησε με τον Κατσιαφάρο να φέρνει την ομάδα του στο 41-50, ενώ μετά την απάντηση από τον Μακρυμίχαλο, ο ίδιος ήταν που με δύο τρίποντα έγραψε το 44-56 για τον Ρεμπελιακό. Οι Byron Celtics προσπάθησαν να γυρίσουν το ματς, πλησίασαν μετά το 44-58 του Καλιάρα σε 49-58 με τον Σαχινίδη, αλλά δεν μπόρεσαν να ρίξουν πιο πολύ τη διαφορά, ο Πλεξουσάκης και ο Λαρεντζάκης με τρίποντο έκαναν το 51-66 για την ομάδα τους. Οι Byron Celtics απάντησαν με τρίποντο του Μακρυμίχαλου και σκορ από τον Σαχινίδη για το 56-66, αλλά ο Καρράς σκόραρε και έφερε τον Ρεμπελιακό στο 56-68. Σαχινίδης και Μακρυμίχαλος απάντησαν για το 61-68, αλλά δεν υπήρχε πια χρόνος για κάτι καλύτερο, με τον Ρεμπελιακό να φεύγει με το ροζ φύλλο.

Για τους νικητές ο Λαρεντζάκης είχε 14 πόντους, ο Καρράς είχε 12, ο Κατσιαφάρος είχε 10, ενώ Πλεξουσάκης, Κοντογεώργης, Σαρρής και Καλιάρας είχαν από 8. Για τους Byron Celtics ο Μακρυμίχαλος είχε 24 πόντους και ο Σαχινίδης 21.

Byron Celtics (Σταθούλιας Γ.): Γκίκας Π. 6 (1), Σαχινίδης Π. 21, Σταθούλιας Γ., Μακρυμίχαλος Κ. 24 (6), Λοϊζος 2, Σιάφος Φ., Χανιώτης Α. 2, Κυρούσης Χ. 6.

Ρεμπελιακός (Καρράς Χ.): Πλεξουσάκης Κ. 8 (2), Κοντογεώργης Α. 8, Λαρεντζάκης Β. 14 (3), Καλιάρας 8, Σαρρής Π. 8, Κατσιαφάρος Γ. 10 (2), Καρράς Χ.12.

WHISKAGO BULLS – BUZZER BEERES 29-74
(5-24, 15-38, 19-61, 29-74)

Οι Buzzer Beeres κέρδισαν με 29-74 τους Whiskago Bulls παίρνοντας από νωρίς διαφορά στον αγώνα. Το παιχνίδι ξεκίνησε ισόπαλο μέχρι το 5-5, με τους Καραΐσκο και Χουδελούδη να σκοράρουν για τους Whiskago Bulls, αλλά ως το τέλος του δεκαλέπτου ακολούθησε ένα σερί 0-19 για τους Buzzer Beeres, σερί που επεκτάθηκε ως το 0-26 στο ξεκίνημα της δεύτερης περιόδου. Ο Σιδερίδης, ο Μπέρτσιας και ο Βλαχάκης έφεραν την ομάδα τους στο 5-13, για να κάνουν ο Αρτόπουλος με τον Χρυσόστομο το 5-20, και να κλείσουν το δεκάλεπτο ο Μπέρτσιας και ο Βλαχάκης για τους Buzzer Beeres στο 5-24.

Στη 2η περίοδο ο Σιδερίδης και ο Χρυσόστομος σκόραραν για το 5-31 της ομάδας τους, με το σερί να σταματά από το τρίποντο του Μπακρυγιάννη για τους Whiskago Bulls, 8-31. Ο ίδιος ήταν που έβαλε άλλους 5 πόντους, μαζί με ένα καλάθι του Γούλα για το 15-33, αλλά το πρώτο ημίχρονο έκλεισε με τρίποντο του Χρυσόστομου και καλάθι του Παρασκευόπουλου για το 15-38.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τον Βλαχάκη, τον Τραχάνη και τον Μπέρτσια να γράφουν το 15-44, για να κάνει το 15-47 ο Σιδερίδης με τρίποντο. Οι Whiskago Bulls σκόραραν με τον Χουδελούδη για το 19-49, αλλά αυτοί ήταν και οι μόνοι πόντοι τους στο δεκάλεπτο, για να ακολουθήσει ένα σερί 0-12 για τους Buzzer Beeres από τον Μπέρτσια, τον Βλαχάκη και τον Αρτόπουλο, ως το 19-61 του δεκαλέπτου.

Στην 4η περίοδο ο Μπέρτσιας έφερε την ομάδα του στο 19-65, για να ακολουθήσει καλάθι από τον Μακρυγιάννη για τους Whiskago Bulls. Στο 22-69 έφεραν το ματς ο Χρυσόστομος με τον Παρασκευόπουλο, για να κάνει το 24-69 ο Φουσέκης για τους Whiskago Bulls. Ο Χρυσόστομος και ο Παρασκευόπουλος και πάλι έγραψαν το 24-74, για να κλείσει ο αγώνας από τον Δημπούρλιαγκα και τον Γεωργαλή στο 29-74.

Για τους νικητές ο Μπέρτσιας είχε 20 πόντους, ο Σιδερίδης 16, ο Βλαχάκης 14 και ο Χρυσόστομος 12. Για τους Whiskago Bulls ο Μακρυγιάννης είχε 10 πόντους.

Whiskago Bulls (Δημόπουλος Π.): Μακρυγιάννης Κ. 10 (2), Φουσέκης Π. 2, Γεωργαλής Κ. 2, Γούλας Α. 2, Καραΐσκος Σ. 3 (1), Δημπούρλιαγκας Α. 4, Χουδελούδης Κ. 6.

Buzzer Beeres
(Μακρή Β., Γαλανού Ν.): Παρασκευόπουλος Γ. 6, Σιδερίδης Ε. 16 (4), Αρτόπουλος Γ. 4, Μπέρτσιας Π. 20, Τραχάνης Α. 2, Βλαχάκης Γ. 14, Χρυσόστομος Δ. 12 (1).

ΑΣΣΟΙ – ΑΣΥΜΒΙΒΑΣΤΟΙ 52-65
(12-18, 20-28, 31-48, 52-65)

Οι Ασυμβίβαστοι κέρδισαν με 52-65 τους Άσσους έχοντας τον έλεγχο του ματς στο μεγαλύτερο διάστημά του. Το ματς ξεκίνησε με τους Άσσος να παίρνουν προβάδισμα 5-4 χάρη στο τρίποντο του Κούπα και το καλάθι του Καλοπητά. Οι Ασυμβίβαστοι απάντησαν με τον Ανδρικόπουλο Α. και τον Ράμμο για το 7-9, με τον Καμηλούδη να σκοράρει τρίποντο για το 10-9 των Άσσων. Μετά από αυτό ακολούθησε ένα σερί 0-9 για τους Ασυμβίβαστους με 5 πόντους του Ράμμου και σκορ από τον Ανδρικόπουλο Τζ. και τον Κοντογιάννη για το 10-18, με το δεκάλεπτο να κλείνει από τον Καμηλούδη στο 12-18.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Σακελλαρόπουλος Θ. με 5 πόντους μείωσε σε 17-20 για τους Άσσους, αλλά ένα 0-8 από τον Σιμιτζή, τον Ανδρικόπουλο Τζ. και τον Κοντογιάννη, έφερε τους Ασυμβίβαστους στο 17-28, με το ημίχρονο να κλείνει στο 20-28 από το τρίποντο του Φελεμέγκα.

Στην 3η περίοδο η διαφορά ανέβηκε και πάλι πάνω στους 10 πόντους από τον Ράμμο, 20-30, με τους Άσσους να απαντούν με τον Κούπα και τρίποντο του Σακελλαρόπουλου Θ. για το 25-30. Όμως, δεν μπόρεσαν να χτίσουν πάνω σε αυτό, με αποτέλεσμα να ακολουθήσει ένα σερί 1-12 για τους νικητές, ο Ράμμος, ο Κοντογιάννης, ο Τερζής και ο Σιμιτζής έφεραν τους Ασυμβίβαστους στο 26-42. Ο Βασιλακόπουλος μείωσε για τους Άσσους σε 31-44 στο τέλος της 3ης περιόδου.

Στις αρχές του 4ου δεκαλέπτου η διαφορά ανέβηκε στους 18 πόντους, Ράμμος και Ανδρικόπουλος Τζ. φρόντισαν γι’ αυτό, 31-49. Οι Άσσοι απάντησαν, με τρίποντα από τον Φελεμέγκα και καλάθι του Καμηλούδη πλησίασαν σε 39-51, ενώ ο Φελεμέγκας με νέο τρίποντο έριξε τη διαφορά κάτω από τους 10 πόντους, 44-53. Σε 46-55 μείωσε ο Σακελλαρόπουλος Α., αλλά οι Ασυμβίβαστοι βρήκαν καθοριστικά καλάθια από τον Ράμμο και τον Αντωνόπουλο Γ. Ν. για να ξεφύγουν με 46-61 και να κριθεί το ματς. Οι Άσσοι πλησίασαν με δύο συνεχόμενα τρίποντα του Κούπα σε 52-61, αλλά δεν υπήρχε χρόνος για κάτι καλύτερο, ο Κοντογιάννης έκανε το τελικό 52-65.

Για τους νικητές ο Ράμμος είχε 26 πόντους, ο Ανδρικόπουλος Τζ. 12, ο Κοντογιάννης 8 και ο Σιμιτζής 7. Για τους Άσσους ο Φελεμέγκας είχε 12 πόντους, ο Κούπας 11, ενώ Σακελλαρόπουλος Θ. και Καμηλούδης πρόσθεσαν από 9.

Άσσοι: Σακελλαρόπουλος Α. 2, Κούπας Π. 11 (3), Αλευριάδης Κ. 2, Καλοπητάς Μ. 2, Βασιλακόπουλος Ι. 2, Καμηλούδης Ν. 9 (1), Σιάπικας Κ.2, Μαυρογιώργης Κ. 1, Φελεμέγκας Ι. 12 (4), Σακελλαρόπουλος Θ. 9 (2).

Ασυμβίβαστοι: Ανδρικόπουλος Α. 5, Αντωνόπουλος Γ. Α., Μιχαλόπουλος Γ. 2, Κοντογιάννης Χ. 8, Τερζής Α. 2, Ράμμος Θ. 26 (2), Πουλίδης Σ., Αντωνόπουλος Γ. Ν. 3, Σιμιτζής Γ. 7, Ανδρικόπουλος Τζ. 12.

C-DRIFTERS – ΚΟΥΛΟΥΒΑΧΑΤΑ 44-101
(12-23, 18-49, 28-76, 44-101)

Τα Κουλουβάχατα κέρδισαν με 44-101 τους C-Drifters για να μείνουν πρώτα και αήττητα (μαζί με τους Ready 2 fire) στη βαθμολογία. Το παιχνίδι ξεκίνησε κλειστό, οι C-Drifters με τον Μπίτσικα και τον Ξενόφο προηγήθηκαν με 3-2 και πλησίασαν σε 6-8 μετά τα καλάθια του Καλλυγά, αλλά η συνέχεια ανήκε στους νικητές. Με ένα σερί 0-10 από τα τρίποντα του Ταρνατόρου και το καλάθι του Αλεξόπουλου τα Κουλουβάχατα πήγαν στο 6-18 και δεν έχασαν ξανά τον απόλυτο έλεγχο του ματς. Ο Χατζηιωαννίδης διέκοψε το σερί, αλλά Χρυσικόπουλος και Καπέλης έφεραν το ματς στο 10-23, για να κλείσει η πρώτη περίοδος από τον Χατζηιωαννίδη στο 12-23.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ένα τρομερό σερί από τα Κουλουβάχατα 0-16 έφερε το ματς στο 12-39 και έκρινε το νικητή. Ο Χρυσικόπουλος, ο Καπέλης (8 πόντοι στο διάστημα αυτό) και ο Τσιλάβης σκόραραν για την ομάδα τους, με το σερί να διακόπτει ο Χατζηιωαννίδης για το 14-39. Στο 14-45 πήγε το ματς από τον Κουμεντάκη, για να απαντήσει ο Γκότσης για το 18-47, με το πρώτο ημίχρονο να κλείνει από τον Κουμεντάκη στο 18-49.

Η επανάληψη ξεκίνησε με τον Κουμεντάκη να γράφει το 18-53 για τα Κουλουβάχατα, ενώ μετά τις βολές του Κουτσοβασίλη, ο Ταρνατόρος και ο Τσιλάβης έγραψαν το 20-60 για την ομάδα τους. Γκότσης και Κουτσοβασίλης σκόραραν για το 24-63, αλλά ο Κουμεντάκης έκανε το 24-67, με τον Γκότση να σκοράρει για το 28-73 και την 3η περίοδο να κλείνει από το τρίποντο του Τσιλάβη (10 πόντοι στο δεκάλεπτο) στο 28-76.

Στην 4η περίοδο η διαφορά πήγε στους 50 πόντους από τον Τσιλάβη, 28-78, με τους C-Drifters να παίρνουν σκορ από τον Χατζηιωάννου για το 34-78. Ο Αλεξόπουλος σκόραρε για το 34-82, με τον Μπιράκο να πετυχαίνει 6 πόντους για το 40-91 μετά από άλλους 7 πόντους του Αλεξόπουλου. Το 44-95 έγραψε ο Γκότσης με 4 πόντους, αλλά το ματς τελείωσε με τα Κουλουβάχατα να καταφέρνουν με τον Τσιλάβη και τον Χρυσικόπουλο να περάσουν τους 100 πόντους, 44-101.

Για τους νικητές ο Τσιλάβης είχε 24 πόντους, ο Κουμεντάκης 22, ο Χρυσικόπουλος 15, ο Καπέλης 13, ο Αλεξόπουλος 13 και ο Ταρνατόρος 9. Για τους C-Drifters ο Χατζηιωάννου είχε 13 πόντους, ο Γκότσης 11 και ο Κουτσοβασίλης 8.

C-Drifters (Γκότσης): Ξενόφος Μ. 3, Κουτσοβασίλης Γ. 8, Μπίτσικας Ε. 3 (1), Νικολόπουλος Δ., Χατζηιωαννίδης Χ. 13, Μπιράκος Γ. 6, Τριάντος Α., Γκότσης Μ. 11, Κατσαρής Β..

Κουλουβάχατα: Ταρνατόρος Β. 9 (3), Κουμεντάκης 22, Τσιλάβης Α. 24 (2), Καλλυγάς Π. 4, Καπέλης Α. 14, Χρυσικόπουλος Τ. 15, Αλεξόπουλος Γ. 13 (1).