Home / Πάνος Ζαχαρογιάννης 2012-13 / Αήττητες Αττική, Γ.Σ. Κυψέλης, Run ‘n’ Gun!

Αήττητες Αττική, Γ.Σ. Κυψέλης, Run ‘n’ Gun!

ΤΡΙΤΟΣ ΟΜΙΛΟΣ – Τρεις ομάδες παραμένουν αήττητες στον τρίτο όμιλο του ερασιτεχνικού πρωταθλήματος «Πάνος Ζαχαρογιάννης» μετά και την 3η αγωνιστική. Η Αττική κέρδισε με 58-47 την Τερψιθέα, ο Γ.Σ. Κυψέλης επικράτησε με 60-58 στο ντέρμπι με τους New World Dons, ενώ οι Run ‘n’ Gun κέρδισαν με 66-54 την Gauls Team. Με νίκη συνέχισε η Havana Rum, 43-34 τους Ροζ Πάνθηρες, ενώ ο Santa Nionios κέρδισε με 61-53 τον Γ.Σ.Π.. Οι Houston Robes επικράτησαν με 46-43 των Gunners, ενώ οι Rockets κέρδισαν με 40-33 τους Greek Lovers.

* Παρακαλούνται όλες οι ομάδες, το αργότερο μέχρι και τον αγώνα τους της 4ης αγωνιστικής (αυτό το Σαββατοκύριακο δηλαδή) να δηλώσουν το επίσημο και τελικό τους ρόστερ, με το οποίο θα πορευτούν ως το τέλος της σεζόν. Το ρόστερ πρέπει να το αποστείλετε είτε με mail στο info@ageofbasketball.net είτε να το δώσετε στους διοργανωτές που θα βρίσκονται στη γραμματεία των αγώνων της 4ης αγωνιστικής. Η λίστα δεν πρέπει να υπερβαίνει τους 20 παίκτες συνολικά, πρέπει να είναι καθαρογραμμένη, να υπακούει στους κανονισμούς του πρωταθλήματος (2 παίκτες από Δ ΕΣΚΑ/ΕΣΚΑΝΑ μάξιμουμ), να περιλαμβάνει το επίθετο ΚΑΙ το μικρό των ονομάτων όλων των παικτών της κάθε ομάδας, καλύτερα με μικρά γράμματα, ώστε να υπάρχουν και τόνοι στα ονόματα για τις αναλύσεις των αγώνων κάθε εβδομάδας.

Γ.Σ.Π. – SANTA NIONIOS 53-61
(15-12, 32-23, 39-44, 53-61)

Ο Santa Nionios κέρδισε τον Γ.Σ.Π. με 53-61 για να πάει στο 2-1 σε έναν αγώνα που κρίθηκε στο τέλος του. Το ματς ξεκίνησε καλύτερα για τον Γ.Σ.Π. που προηγήθηκε με 6-2 με 6 πόντους του Φυλή, για να μειώσει ο Νυφαδόπουλος αλλά ο Νερατζής να κάνει το 9-4 για την ομάδα του. Ο Νυφαδόπουλος με τον Λέγγα και τον Μπελεχάκη έγραψαν το 9-10, για να απαντήσουν ο Κολοβέρος με τον Νταγκίνη για το 15-12 στο τέλος της περιόδου.

Στο 2ο δεκάλεπτο ο Νυφαδόπουλος με τον Καρυδάκη σκόραραν για το 15-17, αλλά ο Γ.Σ.Π. απάντησε με σερί 9-0 από τον Φυλή και τον Κολιόπουλο για το 24-17. Ο Μπελεχάκης μείωσε για τον Santa Nionios σε 24-21, αλλά δύο συνεχόμενα τρίποντα του Κολοβέρου έφεραν το ματς στο 32-21, με το ημίχρονο να κλείνει στο 32-23 από τον Γαλανόπουλο για τον Santa Nionios.

Στην 3η περίοδο ο Τσουλφάς με τον Λέγγα μείωσαν σε 32-31 για να κάνει ο πρώτος το 32-33 για τον Santa Nionios με σερί 0-10. Το σερί διέκοψε ο Κολοβέρος για το 35-33, με τον Santa Nionios να απαντά, όμως με νέο σερί 0-11 αυτή τη φορά, από τον Λέγγα, τον Στέφο και τον Γαλανόπουλο για το 35-44, με την περίοδο να κλείνει από τον Κολοβέρο και τον Στασινό στο 39-44.

Στο 4ο δεκάλεπτο ο Φυλής με 2/2 βολές έκανε το 41-44, με τον Γ.Σ.Π. να παίρνει το προβάδισμα με 5 πόντους του Κολοβέρου για το 46-44. Η απάντηση ήταν άμεση από τον Νυφαδόπουλο, με 4 δικούς του πόντους ο Santa Nionios προσπέρασε με 46-48. Ο Φυλής με τον Νερατζή έκαναν το 52-50 για τον Γ.Σ.Π., αλλά ο Τσουλφάς ισοφάρισε το ματς και με καλάθι και φάουλ έφερε την ομάδα του στο 52-55. Ο Γ.Σ.Π. έχασε την επόμενη επίθεση, με τον Αλεξανδρόπουλο να γράφει 2/2 βολές για το 52-57, ενώ ο ίδιος ήταν που στο τέλος με τρίποντο σφράγισε τη νίκη της ομάδας του, 53-61.

Για τους νικητές ο Τσουλφάς είχε 15 πόντους, ο Νυφαδόπουλος 14, ο Λέγγας 9 και ο Γαλανόπουλος 7. Για τον Γ.Σ.Π. ο Κολοβέρος είχε 24 πόντους και ο Φυλής 14.

Γ.Σ.Π. (Στρατικόπουλος Η., Ντόκος Σ.): Νερατζής Κ. 6 (1), Τσέκας Ν., Στασινός Σ. 2, Κολοβέρος Α. 24 (2), Φυλής Π. 14, Κολιόπουλος Γ. 5 (1), Τσικαλάς Κ., Νταγκίνης Σ. 2.

Santa Nionios (Μαχαιρίδης Ε.): Αλεξανδρόπουλος Β. 5 (1), Καρυδάκης Π. 3 (1), Μπελεχάκης Γ. 6, Στέφος Π. 2, Λέγγας Χ. 9, Γαλανόπουλος Γ. 7 (1), Νυφαδόπουλος Χ. 14, Γιαννιώτης Ν., Τσουλφάς Π. 15.

GUNNERS – HOUSTON ROBES 43-46
(6-13, 18-16, 31-36, 43-46)

Οι Houston Robes έκαναν την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα με 43-46 απέναντι στους Gunners μετά από σκληρό ντέρμπι. Το ματς ξεκίνησε με τους Houston Robes να προηγούνται με 2-5 με τον Κουμπάρο, αλλά ο Τσάπαλος Φ. μείωσε σε 4-5. Ο Κισκήρας έκανε το 4-8 για να φέρει ο Κουμπάρος την ομάδα του στο 4-10, με τον Τσάπαλο Μ. να απαντά για το 6-10, με τον Κουμπάρο να γράφει τρίποντο για το 6-13 στο τέλος της περιόδου.

Στο 2ο δεκάλεπτο οι Gunners έτρεξαν σερί 8-0 με τον Τσάπαλο Φ. και τον Τσάπαλο Μ. για να προσπεράσουν με 14-13. Το σερί διέκοψε με 1/2 βολές ο Κουμπάρος, ενώ ο Βαμιεδάκης Γ. μετά έγραψε το 15-16. Πάντως, οι Gunners κράτησαν το προβάδισμα στο ημίχρονο, ο Τάρλας τους έφερε στο 18-16.

Στο 3ο δεκάλεπτο ο Κουμπάρος με τρίποντο έκανε το 18-19, με τον Στύλο και τον Τσάπαλο Μ. να απαντούν για το 24-19. Μετά το καλάθι του Μικελάκη Γ. ο Τσάπαλος Φ. με 5 πόντους έφερε την ομάδα του στο 29-21. Κάπου εκεί άλλαξε τελείως η εικόνα του αγώνα, οι Houston Robes έτρεξαν σερί 2-18 για να πάρουν τον έλεγχο. Ως το τέλος της 3ης περιόδου ο Κισκήρας με τον Γκουμάκη και τον Κουμπάρο έφεραν το ματς στο 31-32 μετά τις βολές του Στύλου για να κάνει ο Ξηρόπουλος το 31-34 και να κλείσει ο Κουμπάρος το δεκάλεπτο με 31-36.

Στο ξεκίνημα της 4ης περιόδου ο Κουμπάρος με τρίποντο έφερε το ματς στο 31-39, για να αντιδράσουν οι Gunners και να μειώσουν με τον Τσάπαλο Μ., τον Πετρόπουλο και τον Τσάπαλο Φ. σε 38-40. Ο Κισκήρας με τρίποντο κράτησε μπροστά τους Houston Robes, με τον Τσάπαλο Φ. να απαντά με τον ίδιο τρόπο για το 41-43. Όμως, ο Κισκήρας σκόραρε για το 41-45 στο πιο κρίσιμο σημείο και το 43-45 του Πετρόπουλου δεν έφτασε στους Gunners για τη νίκη, με το ματς να τελειώνει με 1/2 βολές του Κισκήρα.

Για τους νικητές ο Κουμπάρος είχε 23 πόντους, ενώ ο Κισκήρας 12. Για τους Gunners ο Τσάπαλος Φ. είχε 15 πόντους, ενώ ο Τσάπαλος Μ. 13.

Gunners (Τσάπαλος Φ.): Πετρόπουλος Π. 4, Υφαντής Δ. 1, Στύλος Γ. 6, Τάρλας Θ. 3, Τσάπαλος Φ. 15 (3), Τσάπαλος Μ. 13, Σαρρής Γ. 1.

Houston Robes (Βαμιεδάκης Κ.): Κουμπάρος Χ. 23 (5), Δράκος Γ., Καλτσάς Δ., Βαμιεδάκης Γ. 2, Αμοιράλης Π., Ξηρόπουλος Κ. 2, Μικελάκης Γ. 2, Μπορμπόλης Τ., Γκουμάκης Σ. 5, Κισκήρας Π. 12 (3), Κανιούρας Δ., Μικελάκης Μ..

HAVANA RUM – ΡΟΖ ΠΑΝΘΗΡΕΣ 43-34

(9-0, 17-17, 29-24, 43-34)

Η Havana Rum κέρδισε με 43-34 τους Ροζ Πάνθηρες καταφέρνοντας να κλείσει στο 9-0 την πρώτη περίοδο, χωρίς να δεχτεί πόντο. Το ματς ξεκίνησε με τις δυο ομάδες άποντες στα πρώτα 3 λεπτά, με τη Havana Rum να γράφει 2/4 βολές με Μπακαυγά Γ. και Χιώτη για το 2-0, ενώ τρίποντα από τον Παπαδημητρίου και τον Χατζηαρσένη την έφεραν στο 9-0 της περιόδου.

Οι Ροζ Πάνθηρες, αφού ξεπέρασαν το αρχικό σοκ, κατάφεραν να φέρουν τούμπα το ματς στο 2ο δεκάλεπτο, αφού πρώτα ο Ραδόπουλος με 4 πόντους είχε κάνει το 13-0 για τη Havana Rum. Ο Γουρνέλος Α. και ο Μπίρης έβαλαν τους πρώτους πόντους των Ροζ Πανθήρων με τον Χατζηαρσένη να απαντά για το 15-6. Ο Πνευματικός με τον Σπανό έφεραν το ματς στο 17-12 μετά το καλάθι του Μπακαυγά Α. ενώ ο Γουρνέλος Α. κατάφερε να ισοφαρίσει σε 17-17 στο ημίχρονο.

Στην 3η περίοδο το τρίποντο του Μπακαυγά Γ. έγραψε το 20-17, ενώ ο Χιώτης με τον Παπαδημητρίου έγραψαν το 26-20 μετά το καλάθι του Μπίρη. Ο Πεπονής έκανε το 26-22, το τρίποντο του Μπακαυγά Α. έφερε το ματς στο 29-22 με τον Μπίρη να απαντά για το 29-24.

Στο 4ο δεκάλεπτο ο Σπανός με τρίποντο έκανε το 29-27, ο Χιώτης απάντησε με 3/4 βολές για το 32-27, ενώ ο Ραδόπουλος και ο Χιώτης σκόραραν για το 36-29 μετά το καλάθι του Πεπονή, με τον Πνευματικό να μειώνει σε 36-31. Ο Χιώτης έφερε την ομάδα του στο 38-31 στο τελευταίο τρίλεπτο, με τον Μπακαυγά Α. να γράφει το 41-32 με 1:25 για το τέλος. Οι Ροζ Πάνθηρες αστόχησαν σε τρεις προσπάθειες για τρίποντο, αποτέλεσμα, οι βολές του Μπακαυγά Γ. να φτάνουν στη Havana Rum για το τελικό 43-34 και τη νίκη παρά την προσπάθεια του Μπίρη.

Για τους νικητές ο Χιώτης είχε 13 πόντους, ο Μπακαυγάς Α. 8. Για τους Ροζ Πάνθηρες ο Σπανός είχε 10 πόντους, ο Μπίρης 9 και ο Πνευματικός 7.

Havana Rum (Μπακαυγάς Γ.): Μπακαυγάς Γ. 6 (1), Μπακαυγάς Α. 8 (2), Παπαδημητρίου Γ. 5 (1), Μανίκας Β., Χατζηαρσένης Μ. 5 (1), Ραδόπουλος Π. 6, Αλεβιζάκης Λ., Χιώτης Σ. 13.

Ροζ Πάνθηρες (Σαμιώτης Α.): Σπανός Ν. 10 (2), Ζοτάι Δ., Μπίρης Χ. 9, Γουρνέλος Σ., Πεπονής Κ. 4, Πνευματικός Γ. 7, Γουρνέλος Α. 4.

GRΕEK LOVERS – ROCKETS 33-40
(8-19, 21-33, 24-38, 33-40)

Οι Rockets έκαναν την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα επικρατώντας με 33-40 των Greek Lovers. Το παιχνίδι ξεκίνησε με 5 πόντους του Πούλιου για το 5-4 των Greek Lovers μετά τα καλάθια του Καλούδη. Ο Καλούδης έφτασε τους 10 συνεχόμενους πόντους για τους Rockets για να πάει το ματς στο 5-10, ενώ ο Μοσχόπουλος και ο Κορκοτσέλος έφεραν το ματς στο 5-16. Το σερί διέκοψε με καλάθι και φάουλ ο Χρηστιάς για το 8-16, αλλά το πρώτο δεκάλεπτο έκλεισε από τον Καλούδη στο 8-19 για τους Rockets.

Στη 2η περίοδο ο Αρβανιτάκης έκανε το 10-19, για να μειώσει ο Χρηστιάς σε 15-21 και 17-22 για την ομάδα του, με τον Τσάφο να σκοράρει τρίποντο για να απαντήσει για το 17-25. Ο Κορκοτσέλος έφερε το ματς στο 17-29 για τους Rockets, με τον Χρηστιά να απαντά, ενώ ο Χρηστιάς ήταν που έφτασε τους 11 συνεχόμενους πόντους για τους Greek Lovers μειώνοντας σε 21-31 μετά το καλάθι του Μοσχόπουλου, με τον Κορκοτσέλο να κλείνει το ημίχρονο στο 21-33.

Στο 3ο δεκάλεπτο οι Greek Lovers σκόραραν μόλις 3 πόντους με ένα καλάθι του Λιάβαρη και μία βολή του Χρηστιά, αλλά η άμυνά τους ήταν καλή, περιορίζοντας τους Rockets στους 6 πόντους, τους 4 έβαλε ο Καλούδης, ενώ 2 πρόσθεσε ο Μοσχόπουλος για το 24-38 του 30ου λεπτού.

Στην 4η περίοδο ο Πούλιο μείωσε σε 26-38 για να έρθει ο Μοσχόπουλος και να πετύχει το μοναδικό καλάθι των Rockets στο δεκάλεπτο, για το 26-40. Οι Greek Lovers προσπάθησαν να μειώσουν, ο Τσιαούσης με τον Χρηστιά και τον Αρβανιτάκη έτρεξαν ένα σερί 7-0 για το 33-40, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα, αφού δεν υπήρχε χρόνος για κάτι καλύτερο.

Για τους νικητές ο Καλούδης είχε 17 πόντους, ο Μοσχόπουλος 10 και ο Κορκοτσέλος 8. Για τους Greek Lovers ο Χρηστιάς είχε 17 πόντους και ο Πούλιος 7.

Greek Lovers: Μουσινούδης Β., Παναγιωτόπουλος Κ., Σταμπουλίδης Κ., Τσιαούσης Α. 3, Ντίζος Β., Πούλιος Β. 7 (1), Αρβανιτάκης Ν. 4, Χρηστιάς Α. 17 (1), Λιάβαρης Χ. 2.

Rockets: Τσουράς Δ., Κοντοθεοδώρου, Μοσχόπουλος Ν. 10, Τσάφος Ν. 3 (1), Καλούδης Η. 17, Κορκοτσέλος Κ. , Μπουγάς Π. 2.

GAULS TEAM – RUN ‘N’ GUN 54-66
(13-16, 26-38, 34-51, 54-66)

Οι Run ‘n’ Gun συνέχισαν την αήττητη πορεία τους στο πρωτάθλημα επικρατώντας με 54-66 της Gauls Team, σε ένα ματς που είχαν τον έλεγχο από τα μισά του δευτέρου δεκαλέπτου και μετά. Το ματς ξεκίνησε με 6-2 για την Gauls Team με το καλάθι του Δούσκου και το τρίποντο του Ιακωβάκη. Ο Πανδής με τον Αντωνίου απάντησαν για να προσπεράσει η ομάδα τους, με τον Πλευριά να γράφει το 6-9. Ο Ιακωβάκης με 5 ακόμα πόντους ισοφάρισε τον αγώνα σε 11-11, για να πάνε το ματς ο Μόντι με τον Περρή στο 11-16 και να κλείσει το δεκάλεπτο στο 13-16 ο Κλίμης για την Gauls Team.

Στο 2ο δεκάλεπτο ο Μόντι έφερε το ματς στο 13-22 για να κάνει το 13-26 ο Ρήγας, με την Gauls Team να απαντά με τον Μίχο, τον Νταή και τον Μίντουλα για να μειώσει σε 20-26. Ο Μόντι με τον Ρήγα απάντησαν για το 21-30, με τον Πανδή και τον Αντωνίου να φέρουν το ματς στο 21-35. Ο Μίχος έφερε το ματς στο 24-36, με τον Πλευριά να απαντά και τον Κοκκότα να κλείνει το ημίχρονο στο 26-38.

Στην 3η περίοδο οι Run ‘n’ Gun μπήκαν με σερί 0-13 με τον Πλευριά και τον Μόντι να το ξεκινούν και τον Πανδή να βάζει 8 συνεχόμενους πόντους για να φέρει το ματς στο 26-51. Η Gauls Team κατάφερε να μειώσει τη διαφορά ως το τέλος της περιόδου, ο Ιακωβάκης, ο Νταής και ο Δούσκος έτρεξαν ένα επιμέρους 8-0 για να πλησιάσουν σε 34-51.

Το σερί της Gauls Team πήγε στο 10-0 από τον Νταή στο 4ο δεκάλεπτο για το 36-51, αλλά ο Μόντι με τρίποντο έκανε το 36-54 για να ανεβάσει ο Πλευριάς τη διαφορά στους, 20 πόντους, 38-58. Ο Μίχος και ο Δούσκος μείωσαν σε 43-58, για να κάνουν ο Νταής με τον Μίχο το 49-60. Ο Αντωνίου έφερε το ματς στο 49-63, με τον Μίντουλα να απαντά με τρίποντο και τον Δούσκο να ρίχνει τη διαφορά κάτω από τους 10 πόντους, 54-63, με το παιχνίδι να κλείνει με καλάθι του Πλευριά.

Για τους νικητές ο Μόντι είχε 17 πόντους, ο Πανδής 16, ο Πλευριάς 14 και ο Αντωνίου 8. Για την Gauls Team ο Ιακωβάκης είχε 13 πόντους, ο Νταής είχε 12, ο Μίχος 10, ενώ Δούσκος και Μίντουλας από 7.

Gauls Team (Ζωγόπουλος Κ.): Ιακωβάκης Χ. 13 (2), Κατσαρής Α., Κοκκότας Κ. 2, Δούσκος Γ. 7, Μίχος Φ. 10, Κλίμης Ν. 2, Μίντουλας Γ. 7 (1), Νταής Δ. 12, Παούρης Δ. 1.

Run ‘n’ Gun: Σακελλαρόπουλος Ν., Πλευριάς Σ. 14, Περρής Ι. 3, Αντωνίου Α. 8, Μόντι Β. 17 (3), Βασιλείου Π. 3, Πανδής Γ. 16 (2), Ρήγας Χ. 5, Πάλλας Π..

Γ.Σ. ΚΥΨΕΛΗΣ – NEW WORLD DONS 60-58

(16-18, 26-31, 42-42, 60-58)

Ο Γ.Σ. Κυψέλης κέρδισε μετά από σκληρό ντέρμπι που κρίθηκε στην εκπνοή τους New World Dons με 60-58, για να παραμείνει αήττητος και να στείλει τους αντιπάλους του στο 2-1, σε ένα ματς που ίσως κρίνει πολλά στην τελική κατάταξη των ομάδων, παρότι είμαστε ακόμα πολύ νωρίς στη σεζόν.

Το ματς ξεκίνησε με 0-4 από τον Αθανασιάδη και τον Μύρτου Αλ. με τον Γ.Σ. Κυψέλης να απαντά για το 6-4 με τον Δόξα. Ο Σαχινίδης με τον Καλογεράκη έφεραν την ομάδα τους στο 6-9, ενώ ο Μύρτου Θ. με τρίποντο έκανε το 8-12. Ο Καραμπέτσος μείωσε σε 10-12 για να κάνουν ο Σαχινίδης με τον Καλογεράκη το 10-16. Όμως, ο Δόξας με καλάθι και φάουλ και ο Καραμπέτσος κατάφεραν μετά το καλάθι του Σαχινίδη να μειώσουν σε 16-18 στο τέλος της περιόδου.

Στο 2ο δεκάλεπτο μετά το νέο καλάθι του Σαχινίδη, ο Σαμορέλης με 5 πόντους έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του με 21-20, αλλά ο Σαχινίδης έφτασε τους 8 συνεχόμενους πόντους για το 21-26 για να σκοράρει και ο Κομπογιάννης για το 21-28 της ομάδας του. Ο Γ.Σ. Κυψέλης απάντησε με τον Ατσάλη και τον Τρατζά για να μειώσει σε 26-28 με το ημίχρονο να κλείνει στο 26-31 από τον Κομπογιάννη για τους New World Dons.

Στο 3ο δεκάλεπτο ο Δόξας με 4 πόντους έφερε το ματς στον πόντο, 30-31, για να δώσουν ο ίδιος με τον Ζαΐμη προβάδισμα στην ομάδα τους με 38-35 μετά το καλάθι του Παντζου. Ο Μύρτου Θ. ισοφάρισε τον αγώνα σε 38-38, ενώ ο Μύρτου Αλ. και ο Αθανασιάδης πήγαν την ομάδα τους στο 42-42, με τον Δόξα να σκοράρει για τον Γ.Σ. Κυψέλης.

Στην 4η περίοδο ο Τρατζάς έκανε τρομερό δεκάλεπτο, με τρίποντο έγραψε το 45-42 για να απαντήσει ο Αθανασιάδης και ο Τρατζάς να κάνει το 47-44. Ο Σαχινίδης μείωσε στον πόντο, αλλά ο Τρατζάς με τρίποντο έφερε την ομάδα του στο 50-46. Ο Κομπογιάννης με 4 πόντους ισοφάρισε, ο Τρατζάς, όμως, έβαλε άλλα δύο τρίποντα για το 56-52 φτάνοντας τους 14 συνεχόμενους πόντους, με ένα καλάθι του Σαχινίδη στο ενδιάμεσο. Οι New World Dons με 3:55 για το τέλος μείωσαν με τον Ρίγο στο καλάθι, αλλά ο Καραμπέτσος έκανε το 58-54. Ο Δόξας έφερε την ομάδα του στο 60-55 για να βάλει 1/2 βολές ο Μύρτου Αλ και ο Κομπογιάννης να μειώσει σε 60-58 στα 50 δευτερόλεπτα. Ο Γ.Σ. Κυψέλης δεν σκόραρε, αλλά στα 20 δευτερόλεπτα οι New World Dons αστόχησαν στο τρίποντο της νίκης με τον Γ.Σ. Κυψέλης να παίρνει το ροζ φύλλο.

Για τους νικητές ο Δόξας είχε 22 πόντους, ο Τρατζάς 18 και ο Καραμπέτσος 8. Για τους New World Dons ο Σαχινίδης είχε 23 πόντους, ο Κομπογιάννης 10 και ο Αθανσιάδης 7.

Γ.Σ. Κυψέλης (Γκίνης): Σαμορέλης Γ. 5 (1), Κολιούσης Α., Τρατζάς Π. 18 (5), Ζαΐμης Α. 2, Ατσάλης Β. 3, Σταθόπουλος Κ. 2, Λαμπρόπουλος Α., Καραμπέτσος Α. 8, Δόξας Μ. 22 (1).

New World Dons (Μύρτου): Ρίγος Ο. 2, Αθανασιάδης Κ. 7, Καλογεράκης Β. 4, Σαχινίδης Π. 23, Μύρτου Αλ. 5, Μύρτου Θ. 5 (1), Κομπογιάννης Μ. 10, Παντζός Θ. 2.

ΑΤΤΙΚΗ – ΤΕΡΨΙΘΕΑ 58-47
(11-21, 30-25, 38-31, 58-47)

Η Αττική κέρδισε με 58-47 την Τερψιθέα για να ανέβει στο 3-0 και να μείνει στην αήττητη τριάδα της λίγκας. Το ματς ξεκίνησε με την Τερψιθέα να πηγαίνει με τον Ρούσση και τον Χατζάκη στο 3-5 μετά από καλάθι και φάουλ του Καραλή Α.. Ο Φαουζί με τρίποντο έκανε το 4-8 για την ομάδα του, ενώ ο ίδιος με τον Κουφογιαννίδη έφεραν το ματς στο 4-14. Η Αττική διέκοψε το σερί με τον Σταυρόπουλο Αν., αλλά ο Βακουφτσής σκόραρε για το 6-16. Ο Καραλής Α. μείωσε σε 9-16, αλλά το τρίποντο του Χατζάκη και οι βολές του Σταθουλόπουλου έφεραν το ματς στο 11-21 στο τέλος της πρώτης περιόδου.

Η Αττική ξεκίνησε τη 2η περίοδο με σερί 10-0 που ισοφάρισε τον αγώνα, ο Γαλάνης με τον Καραλή Α. έφεραν το ματς στο 15-21, ενώ ο Βασιλείου και ο Σταυρόπουλος Αν. ισοφάρισαν το ματς στο 21-21. Το σερί διέκοψε ο Χατζάκης για την Τερψιθέα, αλλά ο Κοντός με τον Σταυρόπουλο Αν. σκόραραν για το 28-23 της Αττικής. Ο Χατζάκης απάντησε για το 28-25, με το ημίχρονο να κλείνει από τον Βασιλείου στο 30-25.

Στην 3η περίοδο ο Τσομπάνος με τον Καραλή Α. έφεραν τη διαφορά στους 9 πόντους, 34-25, με τον Ρούσση και τον Χατζάκη να απαντούν για το 34-29. Ο Καραλής Α. και ο Τσομπάνος και πάλι έφεραν την Αττική στο 38-29, με τον Φαουζί να μειώνει στους 7 πόντους στο τέλος της περιόδου.

Το 4ο δεκάλεπτο ξεκίνησε με τον Γαλάνη και τον Σταυρόπουλο Αν. να φέρνουν το ματς στο 43-31, αλλά ο Φαουζί απάντησε για το 42-34. Ο ίδιος σκόραρε ξανά μετά το καλάθι του Κοντού, με την Αττική να πηγαίνει στο 47-36 με τον Καραλή Α.. Ο Ρούσσης μείωσε σε 47-38 με τον Γαλάνη να σκοράρει για 3 πόντους, ανεβάζοντας τη διαφορά στους 12, για να έρθει ο Τσομπάνος και να φέρει το ματς στο 54-39 για την Αττική. Ο Σταθουλόπουλος απάντησε με τον Φαουζί να μειώνει σε 54-44, αλλά η Αττική με τον Καραλή Α. και τον Κοντό πήγε στο 58-47 με ένα τρίποντο του Σταθουλόπουλου στο ενδιάμεσο.

Για τους νικητές ο Καραλής Α. είχε 16 πόντους, ο Σταυρόπουλος Αν. 15, ο Τσομπάνος 8, ενώ Γαλάνης και Κοντός είχαν από 7. Για την Τερψιθέα ο Φαουζί είχε 17, ο Χατζάκης 12 και ο Σταθουλόπουλος 8.

Αττική (Μπουργαζάς Β.): Κοντός Γ. 7 (1), Βασιλείου Μ. 5, Σταυρόπουλος Αγ., Τσομπάνος Β. 8, Αντωνάκης Γ., Γαλάνης Δ. 7 (1), Καραλής Α. 16, Σταυρόπουλος Αν. 15.

Τερψιθέα (Αγγελίδης Ν.): Φαουζί Δ. 17 (2), Βακουφτσής Β. 2, Σταθουλόπουλος Κ. 8 (1), Χατζάκης Α. 12 (2), Κουφογιαννίδης Ο. 2, Καμαριωτάκης Β., Αγγελίδης Γ., Μανιφάβας Π., Ρούσσης Β. 6, Λαζαρίδης Κ..