Home / Πάνος Ζαχαρογιάννης 2012-13 / Πρόκριση και για τους Ready 2 fire!

Πρόκριση και για τους Ready 2 fire!

ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΟΜΙΛΟΣ – Οι Ready 2 fire έγιναν η 7η ομάδα που προκρίνεται στην οκτάδα του δευτέρου ομίλου του ερασιτεχνικού πρωταθλήματος «Πάνος Ζαχαρογιάννης» μετά τη νίκη τους με 63-49 επί των Fast Break, νίκη που τους έδωσε το 2-0 στη σειρά και την πρόκριση. Στα προημιτελικά θα αντιμετωπίσουν τους Byron Celtics. Αυτό ήταν το τελευταίο παιχνίδι για τους Fast Break στο φετινό πρωτάθλημα. Δείτε το διάγραμμα των πλέι οφς στο τέλος του άρθρου.

FAST BREAK – READY 2 FIRE 49-63
(16-10, 22-22, 38-38, 49-63)
(Σκορ σειράς: 0-2)

To ματς ξεκίνησε με 2-4 για τους Ready 2 fire με τον Καραμανιόλα και τον Μαναζή, για να απαντήσει ο Τρίγκας για τους Fast Break και να φέρει την αναμέτρηση στο 7-4. Ο Κουράκος Αν. ισοφάρισε με καλάθι και φάουλ, ενώ ο ίδιος και ο Γκίλιας έκαναν το 9-9. Ο Μαργέτης έγραψε το 11-9, για να κλείσουν οι Fast Break το δεκάλεπτο στο 15-10 από τον Μαργέτη και τον Μακρή Κ..

Στη 2η περίοδο ο Ζεστός με τον Καραμανιόλα μείωσαν σε 15-14 το ματς, για να δώσει μετά το καλάθι του Σιαφλέκη προβάδισμα στους Ready 2 fire ο Ζεστός με 17-19. Ο Σιανός Σ. ισοφάρισε το ματς, με τον Μαναζή να φέρνει μπροστά τους Ready 2 fire και τον Μαργέτη να κλείνει το ημίχρονο στο 22-22.

Στην 3η περίοδο οι Ready 2 fire μπήκαν με σερί 0-8, με τον Ζεστό, τον Μαναζή και τον Κουράκο Αν. να γράφουν το 22-30, αλλά γρήγορα οι Fast Break απάντησαν με τον Σιανό Σ. και τον Τρίγκα για να μειώσουν σε 28-32 και τον Σταυρόπουλο να γράφει το 30-32. Ο Ζεστός με τον Καραμανιόλα έφεραν το ματς στο 30-36, για να απαντήσουν οι Fast Break με τον Σταυρόπουλο και τρίποντο του Σπηλιωτόπουλου για το 35-36, με το δεκάλεπτο να κλείνει από το καλάθι και φάουλ του Σταυρόπουλου στο 38-38.

Στο 4ο δεκάλεπτο οι Ready 2 fire μπήκαν πολύ δυνατά με σερί 0-10, το οποίο και έκρινε το ματς. Ο Ζεστός με τον Καραμανιόλα έφεραν το ματς στο 38-43, με τον Μαναζί και τον Κουράκο Αν. να κάνουν το 38-48 για την ομάδα τους. Ο Σιανός Σ. διέκοψε το σερί με τρίποντο για το 41-48, αλλά ο Μαναζής με τον Ζεστό έφεραν το ματς στο 41-53. Οι Fast Break δεν μπόρεσαν να βρουν ξανά σκορ, ο Καραμανιόλας με 4 πόντους κλείδωσε τη νίκη για την ομάδα του στο τελευταίο τρίλεπτο, 41-57, με τον Μαναζή να γράφει το 41-59. Μετά το καλάθι του Τρίγκα ο Καραμανιόλας έκανε το 43-61, για να έρθουν Τρίγκας και Σιανός Σ. να σκοράρουν για το 47-61. Ο Αντίοχος έβαλε το τελευταίο καλάθι των Ready 2 fire στο ματς με τον Γκίλια να διαμορφώνει το τελικό 49-63.

Για τους νικητές ο Καραμανιόλας είχε 20 πόντους, ο Μαναζής 17, ο Ζεστός 13 και ο Κουράκος Αν. 9. Για τους Fast Break ο Τρίγκας είχε 13, ο Σιανός Σ. είχε 9 και ο Σταυρόπουλος 7.

Fast Break (Παππάς Π.): Σπηλιωτόπουλος Φ. 3 (1), Παυλόπουλος Η. 2, Σιανός Σ. 9 (1), Σταυρόπουλος Π. 7, Μακρής Κ. 2, Τρίγκας Γ. 13, Σιανός Χ., Σιαφλέκης Α. 2, Μαργέτης Γ. 6, Γκίλιας Χ. 5.

Ready 2 fire (Παππάς Σ.): Χασίδης Ε., Αντίοχος Α. 2, Μαναζής Σ. 17, Ζεστός Γ. 13, Καραμανιόλας Χ. 20, Κουράκος Αν. 9, Παππάς Σ. 2.